Ankara Makyaj-Günlük Makyaj

Makyaj-Günlük Makyaj Ankara Güzellik Merkezleri

MAKYAJ-GÜNLÜK MAKYAJ

Makyaj-günlük makyaj stilinde sade ve hafif renk tonları ile doğal görünümden uzaklaşmadan, gün boyu kullanımı rahat olan makyajdır. Diğer makyaj stillerinde olduğu kadar Makyaj-günlük makyajda da titizlik ve sabır ister. Makyaj-günlük makyaj stilinde cilt üzerindeki lekeler kapatılır ve ciltteki renk eşitsizlikleri giderilir. Basit uygulamalar ile bakımlı ve güzel olmak mümkündür. Gözlerde, yanaklard...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Makyaj-Günlük Makyaj

Sıla Zengin Güzellik Salonu Bağlıca

VIP+ Makyaj-Günlük Makyaj

toplam 42 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Makyaj-Günlük Makyaj Ankara Güzellik Merkezleri

MAKYAJ-GÜNLÜK MAKYAJ

Makyaj-günlük makyaj stilinde sade ve hafif renk tonları ile doğal görünümden uzaklaşmadan, gün boyu kullanımı rahat olan makyajdır. Diğer makyaj stillerinde olduğu kadar Makyaj-günlük makyajda da titizlik ve sabır ister. Makyaj-günlük makyaj stilinde cilt üzerindeki lekeler kapatılır ve ciltteki renk eşitsizlikleri giderilir. Basit uygulamalar ile bakımlı ve güzel olmak mümkündür. Gözlerde, yanaklarda, dudaklarda ve kaşlarda hafif dokunuşlar ve abartısız renk tonları Makyaj-günlük makyaj stilini oluşturmaktadır. Okul ya da işte kullanılabilecek nitelikte olup, bu makyaj stili için saatlerini harcamaya gerek yoktur.

Günlük Makyaj Malzemeleri

Allık

Göz kalemi

Ruj

Rimel

Fondöten

Bütün makyaj stilinde önemli olan cildin pürüzsüz olmasını sağlamaktır. Bunun için cilt rengine uygun fondöten seçimi yapılması gerekir. Siyah nokta, sivilce ya da güneş izleri olan ciltte fondötenin bir ton koyusu olması gerekir ki kusurlar kapansın. Göz kalemi ya da göz farı kahverengi tonlarında olabilir. Ancak yoğun sürmemek gerekir. Allık pembe ya da şeftali tonları idealdir. Parlatıcı ya da nude renklerdeki bir ruj yeterlidir.

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Her makyaj uygulamasına başlamadan önce cildin işleme hazır olması gerekir. Sivilce noktaların, cildin yağı, neminin arındırılması için makyaj temizleyicisi ile işleme başlamak gerekir. güneş koruyucu fondöten kullanılıyorsa ayrıca güneş kremi uygulamaya gerek kalmaz. Eğer koruyucusuz fondötense krem kullanmak gerekir. Fondöten, nemlendirici, güneş kremi ürünleri uygulanırken cildin tamamına ve eşit şekilde uygulamak gerekir. Aynı zamanda fırça, sünger ya da parmak izi kalmadan düzgünce sürmek gerekir. Göz kapakları ve göz çevresine fondöten ya da kapatıcı ürünler sürülmelidir. Ardından göz kalemi ve rimel sürülebilir. Gülüşü daha cazip hale getirmek için en ideal ürün allıklardır. Hem kemikler belirginleştirilir hem de yanaklar. Ruj uygulamadan önce dudaklara peeling yapmak gerekir. Dudaklardaki ölü deriler soyularak rujun kusursuz görünmesi için idealdir. Ardından nemlendirici ve en son ruj sürülür. En son makyaj sabitleme ürünleri ile gün boyu kusursuz bir makyaj işlemi bitirilir.

Fondöteniz Günlük Makyaj

Fondöten kozmetik ürünü sıcak aylarda ciltteki gözenekleri kapatarak cildi yorar. Böylece ciltte daha fazla terlemeye neden olur ve fondöten ciltten akmaya başlar. Eğer cildinizde nadir leke veya iz mevcutsa kapatıcılar devreye girer. Fondöteniz Günlük Makyaj mümkün hale gelmiş oluyor. Fondöten her zaman şart değildi. Hele de Makyaj-günlük makyaj da. Çünkü kapatıcılar da bu görevi ile çoğu kadına kolaylık sağlıyor.

Sade Makyaj

Sade Makyaj tarzı genellikle gün içerisinde yapılan makyaj da tercih edilmektedir. Bu makyaj tarzında uçuk ve doğal renkler kullanıldığından dolayı adı Sade Makyajdır. Gözlere ince çizgiler ile Eyeliner çekilebileceği gibi hafif göz kalemi kullanılır. Kirpiklere rimel uygulayarak göz makyajı bitirilir. Yanaklara hafif allık uygulanır. Dudaklara ya nemlendirici ya da nude renkte bir ruj sürülür. işlem öncesinde mutlaka fondöten, kapatıcı, nemlendirici, güneş kremi gibi ürünler uygulanmış olması gerekir. Sade Makyaj denildiğinde sadece 3 tane kozmetik ürünü ile yapılan makyaj stili anlaşılmamalıdır. Açık renk tonları kullanıldığından bütün makyaj adımları eksiksiz uygulamak gerekir.

Günlük Makyaj 2019

Farlarda metalik ve pastel renk tonları kullanılmaktadır. Bu renkler arasında kahverengi her zaman vazgeçilmezlerdendir. Ayrıca gold ve mavinin tonlarını görmekteyiz. Eyeliner de kalın ve uzun çizgiler kullanılmaktadır. Böylece gözler dikkat çekici makyaj yapılmaktadır. Cilde uygulanan kapatıcı, fondöten, allık gibi ürünlerde sim ve metallik olmamalıdır. Diğer adı ile mat ürünler tercih edilerek Günlük Makyaj 2019 trendine uymak mümkündür.