Ankara Masaj - Selülit

Masaj - Selülit Ankara Güzellik Merkezleri

SELÜLİT MASAJ

selülit masajı, dolaşım sisteminin yavaşlaması, kötü beslenme tarzının neden olduğu selülit sorununu iyileştirmek için tekniklerine uygun olarak yapılan masaj tarzıdır. selülit masajı, kadınlara ve erkeklere uygulanmaktadır. Kadınlarda çok sık görülen selülit problemi erkeklerde de rastlanmaktadır. Cilt altında yağların depolanması ile tabaka haline gelmesi sonucunda oluşan çukurlu tümsekli yapı selülit problemidir. Çeşitli faktörler selülit oluşumunu teti...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

toplam 10 sonuç bulundu.
1 - 10 arası gösteriliyor.
Masaj - Selülit Ankara Güzellik Merkezleri

SELÜLİT MASAJ

selülit masajı, dolaşım sisteminin yavaşlaması, kötü beslenme tarzının neden olduğu selülit sorununu iyileştirmek için tekniklerine uygun olarak yapılan masaj tarzıdır. selülit masajı, kadınlara ve erkeklere uygulanmaktadır. Kadınlarda çok sık görülen selülit problemi erkeklerde de rastlanmaktadır. Cilt altında yağların depolanması ile tabaka haline gelmesi sonucunda oluşan çukurlu tümsekli yapı selülit problemidir. Çeşitli faktörler selülit oluşumunu tetikler. Sıvı tüketiminin az olması, genetik gibi faktörler etkili olduğu bilinmektedir. selülit masajı kısa sürede selülit sorunundan kurtararak iyileşme sağlar.

selülit masajı sayesinde cilt altında yağ tabakasından dolayı durma noktasına gelen dolaşım sistemi yeniden canlanmaktadır. Böylece inatçı olan selülit problemi çözülmektedir. İleri seviyeye geçmesi önlenir. Oksijen ve kan akışının hızlı ve sürekli olması selülit masajı ile sağlanmaktadır.

Selülit Masajı Fiyatları

Yarım saat süren Selülit Masajı Fiyatları ortalama olarak 110 TL'dir. selülit masajı spa merkezlerindeki bu ücretler değişir. Süre uzadıkça ücret de artar. selülit masajı hem rahatlama sağlar hem vücuttaki zararlı maddelerin atımını hızlandırır hem de oluşan portakal görünümü yani selülit sorununu iyileştirir. İşlemin başarılı olması için uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Selülit Masajı Ne Sıklıkla Yapılır?

Cilt altında depolanan yağın tabakaya dönüşmesi ile oluşan selülitlerden kurtulmanın yöntemleri çok çeşitlidir. Ancak selülit masajı içlerinden en etkili olan yöntemdir. İlk seansa başladıktan sonra diğer seans için 4 gün beklemek geç olabilir. Çünkü Selülitli bölge eski haline döner. Bu durumda Selülit Masajı Ne Sıklıkla Yapılır? Her gün yapılması gerekebilir. Bu sıklık herhangi bir zarar veya riske neden olmaz. Selülitli bölgenin durumuna göre bu süre uzatılabilir ya da kısaltılabilir. Eğer selülit sorunu ileri seviye de değilse yeni oluşmaya başladıysa 10 gün de bir yapılması ideal olabilir.

Selülit Masajı Yağları

selülit masajı parmak uçları ve avuç içleri ile yapılır. Ancak işlemin etkisini artırmak, süreci hızlandırmak, cildi ve dokuları beslemek - güçlendirmek için Selülit Masajı Yağları kullanılmaktadır. Bu ürünler aynı zamanda yağ tabakalarını tetikleme özelliğindedir. Yani yağ tabakalarının çözünmesini sağlar. Selülit Masajı Yağlarının bitki özleri ve doğal içerikli olması kısa sürede cilt tarafından emilmesini sağlar.

Cilde sürüldüğünde ısıyı artırıcı etkideki ürünler selülit masajı esnasında kullanılması gerekir. Mesela kekik yağı, susam yağı, greyfurt yağı, ardıç yağı, kaysı yağı, limon yağı, keten yağı… Bu yağlar sayesinde dolaşım sistemi harekete geçer.

Selülit Masaj Aleti

selülit masajı güzellik merkezlerinde, spa merkezlerinde uzman kişiler genellikle eller ve parmaklar kullanılarak yapılmaktadır. Ancak çeşitli el cihazları kullanılarak da aynı işlemi yapmak mümkündür. Bu cihazlardan kimisi titreşimler yayarak masajı yapar kimisi de vakumlayarak. Hepsi selülit sorununu iyileştirmek için kullanılmaktadır. Bütün teknikler selüliti iyileştirirken kişiye rahatlama, stresten ve yorgunluğundan kurtulmasını da sağlar.

selülit masajı faydaları şunlardır: bölgesel işlem yapıldığından dolaşım sisteminin hareket etmediği bölgeyi harekete geçirir. Bölgesel incelmeyi de sağlar. Dolaşım sistemi ile birlikte taşınan oksijen miktarı artar. Bu durumda hücreler yenilenir ve gençleşir. Gevşeyen deriyi, kilolu bölgede incelme ve toparlanma sağlar. Sadece diyet ya da sadece spor yapmak selülit ile mücadele de yeterli olmaz. Üçü bir ara da (selülit masajı, diyet, spor) kullanılmalıdır. Üç yöntem de birbirini destekleyerek verimlilik artar. Evde yapmak yerine işin uzmanı tarafından yapılması daha idealdir. Çünkü herhangi bir kişi evde oturduğu yerde yapması iyileşme süresi uzar ve belki de istenen sonuç elde edilemez. Ancak bu konuda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip kişiler daha kısa sürede sonuç alınmasını sağlar.