Ankara Medikal Ayak Bakımı

Medikal Ayak Bakımı Ankara Güzellik Merkezleri

MEDİKAL AYAK BAKIMI

Medikal ayak bakımı, bakımlı ve sağlıklı ayaklara sahip olmak için yapılan işlemlerin tümüdür. Medikal ayak bakımının düzenli yaptırılması vücudun sağlığına da katkı sağlamaktadır. Kış aylarında ayakların kapalı ayakkabılarda uzun süre kalması, yaz aylarında açık ayakkabılardan dolayı güneşten, sudan etkilenen ayaklar için Medikal ayak bakımı iki kat daha önemli hale gelmektedir. Mevsim şartları, ya...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Medikal Ayak Bakımı Ankara Güzellik Merkezleri

MEDİKAL AYAK BAKIMI

Medikal ayak bakımı, bakımlı ve sağlıklı ayaklara sahip olmak için yapılan işlemlerin tümüdür. Medikal ayak bakımının düzenli yaptırılması vücudun sağlığına da katkı sağlamaktadır. Kış aylarında ayakların kapalı ayakkabılarda uzun süre kalması, yaz aylarında açık ayakkabılardan dolayı güneşten, sudan etkilenen ayaklar için Medikal ayak bakımı iki kat daha önemli hale gelmektedir. Mevsim şartları, yanlış ayakkabı tercihi ya da güzellik merkezlerinde ayakların güzelliği için yapılan yanlış işlemler ayakların daha fazla zarar görmesine neden olmaktadır. Ayakların iyi kurulanamaması ya da kalın çorap ve kapalı ayakkabılarda kalan ayaklar terleyerek mantara neden olmaktadır. Veya tırnak şekline uygun olmayan kesim, parmak ya da ayak tabanında oluşan nasır, ayakkabının sıkması ve vurması sonucunda Medikal ayak bakımı yaptırılması gerekir. Çünkü bu tür sorunlar için ideal bir uygulamadır.

30 günde bir kere olmak üzere Medikal ayak bakımı yaptırılması gerektiği uzmanların tavsiyeleri arasındadır. Medikal ayak bakımı diğer uygulamalara göre pek çok avantaja sahiptir. Mesela pedikür uygulamasından saha konforlu uygulanması insanların işlem esnasında rahat hissetmesini sağlamaktadır. Ayrıca ağrı, sızı gibi hislerde yaşanmaz.

Medikal Ayak Bakımı Cihazları

İki çeşit Medikal Ayak Bakımı Cihazları mevcuttur. Kuru ve ıslak olmak üzere değişik bakımların yapılmasını sağlamaktadır. Gerek ayak bakımının yapımında kullanılan cihazlar ya da pedikür koltuklarının elektronik olması bu sektörde cihazların önemini artırmaktadır. Cihazların en önemli özelliği ayarlanabilir programları sayesinde yüksek performansta etki elde edilmektedir. Hızlarının ayarlanabilir olması da diğer bir özelliktir.

Ayak Bakım Merkezi

Sunulan hizmetler son derece temiz ve hijyenik ortamlarda gerçekleştirilmektedir. Mesela tırnak kesimi (hijyenik), tırnağa parlaklık kazandırma ve temizleme, ölü derilerin arındırılması gibi. Ayak Bakım Merkezi ortamı hastane temizliğine sahiptir. Hijyenin sağlanması ve dezenfekte edilmesi için ileri teknolojinin yanı sıra kimyasallar da kullanılmaktadır.

Ayak Bakım Merkezinde ayaklarda oluşan her türlü sağlık sorununa müdahale edilebilir. Bu mekânlara girerken hissedilen acı, ağrı tedavi ve bakım sonrasında hastaların ağrılarından kurtulmasını sağlıyor.

El Ayak Bakımı Nedir?

Düzgün ve temiz tırnaklar, pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmak için ellere ve ayaklara yapılan her türlü bakım işlemine denir. Güzellik için yapılan uygulamalar manikür ve pedikür olarak sınıflandırılır. Sağlık açısından tedavi ya da bakım amacı ile yapılan işlemlere de medikal el ayak bakımı olarak sınıflandırılmaktadır.

Medikal ayak bakımı hizmetleri şunlardır: batık tırnak tedavisi (lastik uygulaması), mantarlı tırnak bakımı, el ayak bakımı (modern), siğil tedavisi, siğil bakımı, çatlak topuk bakımı, el ayak bakımı (şeker hastalarında), yıpranan tırnakların bakımı, ayak kokusunu giderecek bakım uygulamaları.

Ayakların güzelliği ve sağlığının korunması için bakım uygulamalarına herkes gerekli özeni göstermelidir. Ayaklarda oluşan sorunların tedavisi, bakımının yapılması daha zorlu bir süreçtir. Dolayısı ile sağlığı korunan ayakların (tırnak, cilt, parmak, taban, topuk, bilek vb.) hastalık oluşum riski azaltılmaktadır.

Medikal ayak bakımı bakım merkezlerinde, hastanelerde tedavi ya da bakımı yapılmaktadır. Ancak bir de kişilerin kendi sağlığı ve güzelliği için alması gereken önlemler vardır. Bu önlemler sayesinde risklerin, sorunların ciddi boyutlara ulaşması önlenebilir. Ayaklar gün sonunda mutlaka bol su ile yıkanıp güzelce kurulanmalıdır. Asla nemli bir yüzey bırakılmamalıdır. Tırnak kesimi önemlidir. Köşeler sivri olmamalıdır. Siğil, nasır gibi sorunlar mevcutsa müdahale edilmemelidir. Yani temizlemek için tırnak makası ile kesmek ciddi sorunların oluşmasına neden olur. Ayakkabı seçimine dikkat etmek gerekir. Sert, yüksek topuk, ayağı sıkan, vuran ayakkabılar giyilmemelidir.