Ankara Kol Germe

Kol Germe Ankara Güzellik Merkezleri

KOL GERME

Kol germe işlemi; kol bölgesinde bulunan derinin zaman içerisinde çeşitli faktörlere bağlı olarak sıkılığını ve gerginliğini kaybetmesi sonucunda uygulanan ameliyatlı ve ameliyatsız uygulamaların bütünüdür. Kol germe işlemi kolun özellikle üst tarafta kalan kısımlar için uygulanır. Yani dirsekten yukarısı için arka, ön ve iç kısmıdır. Kol germe işlemi hızlı şekilde kilo kaybı, kilo alma, yaşın ilerlemesi gibi durumlar ...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Kol Germe Ankara Güzellik Merkezleri

KOL GERME

Kol germe işlemi; kol bölgesinde bulunan derinin zaman içerisinde çeşitli faktörlere bağlı olarak sıkılığını ve gerginliğini kaybetmesi sonucunda uygulanan ameliyatlı ve ameliyatsız uygulamaların bütünüdür. Kol germe işlemi kolun özellikle üst tarafta kalan kısımlar için uygulanır. Yani dirsekten yukarısı için arka, ön ve iç kısmıdır. Kol germe işlemi hızlı şekilde kilo kaybı, kilo alma, yaşın ilerlemesi gibi durumlar sonucunda başvurulmaktadır.

Vücudun çeşitli bölgelerindeki cildin gevşemesi nedeni ile estetik açıdan sorunlara yol açmaktadır. Özellikle Bel çevresi, basen, boyun, gıdı, yüz ve tabi ki kollar. Yaz aylarında kolsuz kıyafetlerin tercih edilmesi sonucunda kollarda sarkan cildin ortaya çıkması kişide rahatsızlık oluşturmaktadır. Dolayısı ile vücudu gençleştirmek ve güzelleştirmek için kollarda estetik önem kazanmaktadır.

İzsiz Kol Germe Ameliyatı

Estetik konusunda kalıcı ve kesin çözüm arayan kişiler ameliyat tekniğini tercih etmektedir. Ancak işlem her ne kadar başarılı sonuçlansa da ameliyat gerçekleştirilen bölgenin iyileşmesi sonrasında geriye iz kalmaktadır. Bu izler de iyileşme söz konusu değildir.

İzsiz Kol Germe Ameliyatı denildiğinde yağ enjeksiyonu yapılarak kollarda meydana gelen sarkma sorunu ortadan kaldırılmaktadır. Hatta işlem sonrasında herhangi bir yara, bere veya iz kalmamaktadır. Bu işlem genellikle örümcek ağı estetik cerrahi olarak bilinmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası Ödem

Kol germe işlemi ile kollardaki yarasa görünümü ortadan kaldırmak için cerrahi operasyon tercih edilebilir. Kol Germe Ameliyatı Sonrası Ödem oluşması muhtemeldir. Ancak bu soruna karşı kollarda bazı önlemler alınmaktadır. Mesela sargı bezleri. Ameliyat uygulanan yüzeye sarılan sargı sayesinde aşırı ödem oluşması önlenmektedir. 4 gün bu şekilde kolların iyileşme süreci başlatılır. Ardından yaklaşık bir ay boyunca kollara korse takılarak ödemin oluşması önlenmektedir.

Kol germe işlemi sarkan deriyi toparlamak ve aşırı yağ kütlelerini alarak kollarda gerginleşme ve sıkılaşma sağlanmaktadır.

Kol Germe Sonrası

Kol Germe Sonrası için iki durum söz konusudur. Yani Kol germe işlemi için seçilen bu sürecin akışını belirler. Mesela ameliyatsız yöntemler de günlük işlere devam etmek söz konusu iken ameliyat yöntemini seçenler iyileşme sürecinin gerçekleşmesi için dinlenmelidir. Kol Germe Sonrasında ameliyat yönteminin seçilmesinde geçici ağrılar, şişme, ödem ve morluk gibi yan etkiler görülmesi muhtemeldir. Ancak sadece iki gün içerisinde bu yan etkiler normale döndüğünden korkulacak etkiler söz konusu değildir.

Örümsek Ağı İle Kol Germe

Örümsek Ağı İle Kol Germe tekniği adından anlaşıldığı üzere örümcek ağı gibi örme işlemi yapılır. Teknik gerçekleştirmek için tıp dünyasında kullanılan medikal ipler işlemin ana malzemesidir. Ayrıca kancalar yardımı ile cilt yukarı doğru kaldırılarak gerginleştirilir. Böylece sarkma, gevşeme gibi sorunlarda etkili çözüm olmaktadır. Bu tekniğin uygulanabilmesi için kollarda oluşan gevşeme probleminin başlangıç seviyesinde olması gerekir. İleri seviyedeki problemlerde çok başarılı sonuçlar alınmamaktadır. Ayrıca yaşlanma sürecinde görülen derideki gevşemenin önlenmesi içinde uygulanabilir.

Ameliyatsız Kol Germe Fiyatları

Ameliyatsız Kol Germe Fiyatları ya da ameliyatlı kol germe fiyatları uygulanacak kişinin kadın ya da erkek fark etmeksizin kol yapısı, yağ ve gevşeme seviyesine göre tespit edilir. Kollarda sarkma, yağlanma sorunu olan kişilerde uygulanacak Kol germe işlemi farklıdır. Buna bağlı olarak Ameliyatsız Kol Germe Fiyatları için sabit ücretlerden bahsetmek yanlış olur. Çünkü işlem öncesinde nasıl bir süreç izleneceği adım adım belirlenirken kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Liposuction bilindiği üzere yağ alma uygulaması olup Kol germe işlemine destek bir uygulamadır. Ancak bu uygulanıp uygulanmayacağı uzman tarafından karar verilir. Uygulanması halinde fiyatın değişmesi demektir.