Ankara Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Ankara Güzellik Merkezleri

LAZER EPİLASYONLA İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ HERŞEYİ 93 SORUDA CEVAPLANDIRDIK

1. LAZER EPİLASYON GÜVENLİ MİDİR?
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sağlı sektöründe birçok tedavi yöntemi gelişmiştir. Bundan birkaç yıl öncesinde uygulanan tedavi güvenli olup olmadığına dair pek bir bilgimiz yoktu. Ancak günümüzde uygulanan tedaviye dair birçok bilgiye rastl...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

toplam 9 sonuç bulundu.
1 - 9 arası gösteriliyor.
Lazer Epilasyon Ankara Güzellik Merkezleri

LAZER EPİLASYONLA İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ HERŞEYİ 93 SORUDA CEVAPLANDIRDIK

1. LAZER EPİLASYON GÜVENLİ MİDİR?
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sağlı sektöründe birçok tedavi yöntemi gelişmiştir. Bundan birkaç yıl öncesinde uygulanan tedavi güvenli olup olmadığına dair pek bir bilgimiz yoktu. Ancak günümüzde uygulanan tedaviye dair birçok bilgiye rastlayabiliyoruz. Ulaşılabilirliğin arttığı aynı zamanda yanlış bilgilerinde bir o kadar çoğaldığını görebiliyoruz. Bunun için etraflıca bilgiye ulaşmak gerekmektedir. Lazer epilasyon tedavisi için de geçerli bir durumdur. Sağlığınız ile birçok doğru bilgiye ulaşacağınız gibi, birçok yanlış bilgiye de ulaşma olasılığınız yüksek.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYON GÜVENLİ MİDİR?

2. AĞDA KULLANIYORUM NE ZAMAN LAZER EPİLASYONA BAŞLAYABİLİRİM?
Son zamanların en çok tartışılan ve hakkında sorular sorulan konusu lazer epilasyon. Bugün ise bu sorulardan bazılarını cevaplandıracağız. İlk önce lazer epilasyon sağlıklı ve düzgün bir şekilde yapıldığı sürece hiçbir zararı bulunmamaktadır. Ama öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenlere kesinlikle uyulmalıdır.

Diğer soruda ağda kullanıyorum ne zaman lazere başlayabilirim? Lazer epilasyondan en az bir ay önce ağdayı bırakmalısınız. Çünkü lazer epilasyon kıl köklerine uygulanmaktadır. Aynı zamanda ağda ise kıl köklerine uygulanırken zarar vermektedir. Kıl kök oluşumu yaklaşık olarak bir ay sürdüğü için en az bir ay süre boyunca hiç bir şekilde ağda kullanılmamalıdır.

Devamını okumak için tıklayın. AĞDA KULLANIYORUM NE ZAMAN LAZER EPİLASYONA BAŞLAYABİLİRİM?

3. LAZER EPİLASYON KİMLERE UYGULANMAZ?
Lazer epilasyon herkesin hayatını kolaylaştırmak için günümüz teknolojisi ile oldukça gelişmiştir. Acısız ve ağrısız uygulanan lazer epilasyon uygulamaları oldukça konforlu ve rahat bir şekilde yapılmamaktadır. Fakat bazı durumlarda oldukça tehlike olduğunu söyleyebiliriz.

Lazer ışığından yayılan dalgalar tüy köklerinde bulunan ve tüye siyah renk veren pigmentlere etki sağladığı için, değişik renkteki beyaz, sarı ve kırmızı tüylere lazer epilasyon yapmak oldukça tehlikeli olabilir. Yapılırsa eğer istenilen sonuç alınamaya bilir ve cildinizde lekeler bir de yanmalar oluşabilir. Eğer lazer epilasyona gitmeye karar verdiyseniz ve tüyleriniz ince zayıf ise cildinize zarar verebilir. Zayıf tüy kökleri istenilen şekilde yanmaz ve zayıf yakar.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYON KİMLERE UYGULANMAZ?

4. LAZER EPİLASYON KANSER YAPAR MI?
Hayatınız boyunca cildinizdeki istenmez tüylerin temizlenmesi için uzun zamanlar harcadınız. Yaptığınız ağdalar, epilatör aletlerin cildinize verdiği zararlar da giderek artıyor. İstenmez tüylerinizden kurtullmaya karar verdiyseniz ancak istenmez tüylerinizden nasıl yapacağınıza dair bir fikriniz yoksa eğer sizi bu konuda bildiklerimizi paylaşmak bize sorumluluklar yüklüyor. Son zamanlarda teknolojini gelişmesi ile birlikte lazer epilasyon kullanımının artması akıllara bazı soruları da akıllara getiriyor. Lazer epilasyon kullanımı sonucu ne gibi bir yan etki ile karşı karşıya kalırız?

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYON KANSER YAPAR MI?

https://tr.wikipedia.org/wiki/Lazer_epilasyon


5. LAZER EPİLASYON HER MEVSİM YAPILABİLİR Mİ?
İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak için lazer epilasyon yaptırmak istiyorsunuz fakat hangi mevsimler yaptıracağınızı bilemeyebilirsiniz. Bunun için sizlere birkaç bir şey yazmak istedim. İlk olarak lazer epilasyon uygulaması lazer epilasyon cihazlarından çıkan lazer ışınlarının uygulanacak olan bölgeye yaptığı atışlar ile tüy köklerinin yakıp azalmasına ve tüylerinizin incelmesini sağlamaktadır. Lazer epilasyonu yaptıracak olan kişinin öncelik ile nerede hangi poliklinikte yaptıracağına karar vermelidir. Uzman doktorlar tarafından lazer epilasyonun yapılmasında fayda vardı. Çünkü bilinçsiz bir şekilde yapıldığı takdirde cildinizde çeşitli lekeler oluşmasına sebep olabilir. Diğer dikkat etmeniz gereken bir konuda lazer epilasyon cihazlarının başlıklar 6 ayda bir değişim göstermektedir.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYON HER MEVSİM YAPILABİLİR Mİ?

6. LAZER EPİLASYON HER CİLT TİPİNE UYGUN MUDUR?
Lazer ile epilasyon tedavisi her cilt tipine uygun mudur sorusu sık sorulardan bir tanesidir. İlk önce cilt renklerini incelediğimiz zaman lazer epilasyonu uygulamak da değişiklik göstermektedir. eğer cildiniz açık tenli ve koyu renkte tüyleriniz var ise lazer epilasyon tedavisini rahatlık ile uygulaya bilirsiniz. Cildiniz açık tenli ancak açık renkte tüyleriniz var ise seans süreleri ve sayıları muhtemelen uzayacaktır.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYON HER CİLT TİPİNE UYGUN MUDUR?

7. LAZER EPİLASYON'DA TEN RENGİ ÖNEMLİ MİDİR?
Lazer Epilasyon Da Ten Rengi Önemli Midir? Evet bir çok durum için geçerli olduğu gibi lazer epilasyonda da ten rengi faktörü oldukça önemli bir konudur. Eğer cildinizin rengi açık ise ve kıl köklerinizin rengi koyu ise rahatlık ile size lazer epilasyonu ile tedavi yöntemini önerebiliriz. Hiçbir sorun yaşamamak ile birlikte kısa bir sürede tedavinizi sonuçlandıra bilirsiniz. Lazer epilasyon uygulanan bölgeye ve yere göre net vuruş sağlana bilir. Vurulan net sonuçlar sonucu lazer epilasyon bölgesi üç dört seansta tedavi sürecinizi sonlandırabilirsiniz. Üstelik yapılan lezar epilasyon tedavisini kabiliyetli uzman doktorlarımız sayesinde tek seansı yirmi otuz dakikada tamamlayabilirsiniz.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYON'DA TEN RENGİ ÖNEMLİ MİDİR?

http://kadin.mynet.com/kadintv/Lazer-epilasyon-nedir

8. LAZER EPİLASYON BEYAZ (AÇIK) TENLİLERE UYGULANIR MI?
Lazer epilasyonu yaptırmak istediğiniz bölgeye yaydığı lazer ışık dalgaları ile tüylerinizin azalıp daha seyrelmesini sağlamaktadır. Daha sonra istenmeyen tüylerinizden rahatlık ile kurtulabilirsiniz.Lazer epilasyon beyaz (açık) tenliler için oldukça avantajlı olduğunu söyleyebilirim. Lazer epilasyon uygulamasında tüy köklerinizde ki pigmentlerin cildinize renk veren pigmentleden oldukça koyu olması gerekmektedir.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYON BEYAZ (AÇIK) TENLİLERE UYGULANIR MI?

9. LAZER EPİLASYON ESMER TENLİLERE UYGULANIR MI?

Lazer epilasyon uygulaması birkaç yıl önce esmer tenliler için uygun görülmemekteydi. Ciltte kalıcı ve büyük bir şekilde yanıklar oluşma olasılığı oldukça fazladır. Fakat gelişen teknoloji sayesinde esmer tenliler için de lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır. Esmer tenli insanların yoğunlukta olduğu Asya, Pasifik ülkerinde ve Hindistan'da ihtiyacın artmasıyla uzun zamandır kullanılan esmerler için uygun lazer ışın dalgaları yayan cihazlar yavaş yavaş Türkiye de de çeşitli polikliniklerde uygulanmaktadır.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYON ESMER TENLİLERE UYGULANIR MI?

10. KİMLERE LAZER EPİLASYON UYGULANMAZ?
Lazer epilasyonun en çok sorularından bir tanesi de lazer epilasyonunun kimlere uygulanmadığı. Lazer epilasyon teknolojinin gelişmesi ile birlikte çok aktif ve tercih edilen bir tedavi yöntemi haline gelmiştir. Ancak lezar epilasyonu her cilde ilgilenmez. Bunların nedeni çoktur. Cildinizin yapısına göre hastalık durumunuza göre ve daha çok çeşitlendireceğimiz sebepler ile birlikte bazı şartlar içermektedir. Aşağıda sıralayacağımız maddelere göre lazer epilasyonunun uygulanamayacağı durumları sizin ile paylaşalım.

Devamını okumak için tıklayın. KİMLERE LAZER EPİLASYON UYGULANMAZ?

http://www.uzmantv.com/erkekler-lazer-epilasyondan-nasil-yararlanabilir

11. LAZER EPİLASYON SIRASINDA ACI HİSSEDİLİR Mİ?
İstenmeyen tüylerinizden sir ağda, epilatör ve ya cımbız gibi materyaller ile geçici çözüm bulmaktan sıkıldığınızı düşünmekteyim. Peki, nedir bu istenmeyen tüylerden kurtulmanın yolu? Lazer epilasyon yöntemini duymuş olmalısınız. Fakat lazer epilasyon sırasında acı hisseder miyim? Diye düşünmektesiniz. Bunun için sizlere biraz lazer epilasyon ile ilgili bir şeyler yazmak istedim. Şöyle başlamalıyım, biliyorsunuz ki Türkiye teknoloji alanında oldukça gelişmiş ve gelişmekte olan bir ülkedir. Bu durumdan ötürü yıllardır kullanılan lazer epilasyon yöntemi günümüzde sizlerin konforlu ve acısız bir şekilde yapılmasını sağlar.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYON SIRASINDA ACI HİSSEDİLİR Mİ?

12. LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ SONRASINDA İZ KALIR MI?
Lazer epilasyonu tedavisini mutlaka duymuşsunuzdur. İstenmeyen tüylerle başa çıkmak tüm kadınların hatta erkeklerin de büyük bir sorunu olmaya devam ediyor. Yapışkan ağdaları kullanmak cildinizi beslemiyor sadece birkaç hafta sonra daha kuvvetli bir biçimde çıkmasına neden oluyor. Kullanılan epilasyon aletleri ise sadece canınızı yakmak ile kalmayıp cildinizi tahriş ediyor. Kullanılan jilet aletleri ise birkaç gün sonra istenmeyen tüylerinizin daha sert ve çabuk büyümesine sebep oluyor.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ SONRASINDA İZ KALIR MI?

13. LAZER EPİLASYON CİLTTE İZ BIRAKIR MI?
Lazer epilasyonu yaptırmak istiyorsunuz fakat cildiniz de lekeler kalmasından korktuğunuz için lazer epilasyondan uzak duruyorsanız eğer durmayın. Lazer epilasyonu yaptırarak neden hayatınızın kalitesini yükseltmeyin değil mi? Eğer kafanızda lazer epilasyonun cildinizde leke bırakacağına dair bir düşünceniz var ise bu yazıyı sizler için kaleme aldığımı söyleyebilirim.

Lazer epilasyonu istenmeyen tüylerinizden belli seanslar ile uygulandığı bir operasyon çeşididir. Lazer epilasyon cihazlarından cildinizin derinizin üzerinden tüy köklerine kadar giden başka hiçbir organ ve dokunuza zarar vermeyen ışık dalgaları ile tüylerinizin azalıp, incelmesini sağlayacaktır. Lazer epilasyonda gittiğiniz poliklinikte doktorunuz tarafından cilt yapısı ve ten renginizin analizi yapılarak hangi epilasyon cihazı kullanacağına karar verir. Daha sonra lazer epilasyon yapılacak olan bölgeye göre değişen seans süresi ile seans aralıklarınız belirlenmektedir. Lazer epilasyon yaptırırken kesinlik ile sizin ve lazer epilasyon yapan kişinin lazer ışınlarından zarar görmemeniz için koruyucu gözlük kullanmalısınız.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYON CİLTTE İZ BIRAKIR MI?

14. LAZER EPİLASYON ÖNCESİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN DURUMLAR NELERDİR?
İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız ancak ağda, epilatör, cımbız, ip gibi araçları kullanmak istenmeyen tüyleriniz için kesin çözüm değil mi? Teknoloji ile birlikte artık istenmeyen tüylerinizden kurtulmak oldukça kolay. Lazer ile epilasyon tedavisi istenmeyen tüylerinizden kurtulmanız için kesin çözümleri önüne seriyor. Lazer ile epilasyon tedavisi ile artık tüylerinizden kesin olarak kurtulabiliyorsunuz. Acı hissetmeden ve cildinize zarar vermeden kolayca istenmeyen tüylerden kurtulabiliyorsunuz. Cildinizi ağda, epilatör ve jilet ile daha fazla zarar vermeyiniz. Eğer lazer ile epilasyon tedavisine karar verdi iseniz. Bazı dikkat edilecek hususlar vardır. pek sık sorulardan bir tanesidir.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYON ÖNCESİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN DURUMLAR NELERDİR?

15. LAZER EPİLASYONDA BAŞARIYI ETKİLEYEN FAKTÖRLER NELERDİR?
Yaz aylarında adeta tatillerinizi mahveden istenmeyen tüylerden biz kadınlar olarak oldukça sıkılmış durumdayız. Buna bir son verip tatilin tadını çıkarmak bizim de hakkımız. Peki, nasıl mı? Lazer epilasyonuna giderek.

En uygun polikliniklerde lazer epilasyonun da uzman olan doktorlar tarafından istenmediğiniz tüylerden kurtulmak artık daha kolay. Fakat dikkat edilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur. İlk olarak lazer epilasyonda başarılı sonuçlar alabilmek için kesinlikle poliklinikleri tercih etmelisiniz. Uzman doktorlar tarafında lazer epilasyon yaptırmalısınız. Başarılı bir şekilde lazer epilasyon geçirmek istiyorsanız kesinlikle güzellik salonlarında ki güzellik uzmanları tarafından değil de polikliniklerde uzman doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir. Daha sonra lazer epilasyonun yapıldığı yerin temiz, düzenli olmasına dikkat etmelisiniz.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYONDA BAŞARIYI ETKİLEYEN FAKTÖRLER NELERDİR?

http://www.milliyet.com.tr/lazer-epilasyonla-ilgili-merak-pembenar-detay-estetik-2013306/

16. LAZER EPİLASYONDA KIL KALINLIĞI ETKİLİ MİDİR?
Lazer epilasyon son dönemler de kadınların ağızlarından düşmeyen bir tedavi yöntemi. İstenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak için başvurulan kesin ve mükemmel sonuçlar ile karşılaştığımız bir durumdur. Sadece kadınların değil erkeklerinde artık başvurduğu lazer epilasyon tedavisi teknoloji ile birlikte gelişen tedavi yöntemlerinden biri olan lazer epilasyonu bize tanıtıyor. Herkesin duyduğu ancak konu ile ilgili kesin bilgileri kişiler tarafından verilmeyen sık sorularınızı cevaplamak isteriz. Bir çok soruların yanı sıra internet adreslerimizden de bize özel sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYONDA KIL KALINLIĞI ETKİLİ MİDİR?

17. LAZER EPİLASYON FİYATLARI HANGİ ARALIKTADIR?
İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsunuz ve lazer epilasyonu yaptıracak olan bölgenizin fiyat aralığı nedir diye soruyorsanız sizin için birkaç şey yazmam gerektiğini düşündüm. Öncelik ile lazer epilasyonu uygulamasın da lazer ışınlarının istenilen bölgeye lazer ışınlarının gönderilmesi ile orada ki tüy köklerini yakarak azalmasını, incelmesine ve ilerleyen seanslarda ise tamamen yok olmasını sağlamaktadır. Bunun için lazer epilasyonu istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için oldukça uygun bir yöntem olduğunu söyleyebilirim.
Lazer epilasyon uygulamasın da tüy renginize, cilt yapınıza ve tüy yapınız bakılarak lazer epilasyon cihazınız belirlenir. Ayrıyeten tüy yapınızın analizi yapılarak uygulanacak olan bölgenin genişliğine ve bölgedeki tüylerin sıklığına göre değişecek olan seanslarınız olacaktır.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYON FİYATLARI HANGİ ARALIKTADIR?

18. LAZER EPİLASYON'DA BİR SEANSTA TÜYLERDEN KURTULMAK MÜMKÜN MÜDÜR?
Lazer epilasyon tedavisi görmek istiyorsunuz ancak bazı sorularınız mı var? Acısız bir şekilde ve tek şekilde mi istenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsunuz? Ancak bu konu hakkında yeterli bir bilgiye sahip değil misiniz? Merak edilen konulardan bir tanesi de Lazer Epilasyon Da Bir Seansta Tüylerden Kurtulmak Mümkün Müdür?

Bu pek olanaklı görünmüyor çünkü kıl köklerinde farklı şekil de büyüyen kıllarınız yer almaktadır yapısal olarak tüm tüylerden bir anda kurtulmanız mümkün değildir. Seans süresinde kuruyan kıl kökleriniz, daha büyümemiş kıl kökleriniz, ulaşamadığımız kıl kökleriniz ve başka seanslara da ihtiyaç duyan kıl kökleriniz ile birlikte süreç uzun olacaktır. Yirmi ila otuz dakika içerisin de süren lazer tedavinizin tek seansta bitmesi ve kesin çözüm olması mümkün değildir.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYON'DA BİR SEANSTA TÜYLERDEN KURTULMAK MÜMKÜN MÜDÜR?

19. LAZER EPİLASYON SEANS ARALIKLARI NE KADAR OLUR?
Lazer epilasyonu teknolojinin gelişmesi ile hayatımız da oldukça önemli bir yer kazanmaktadır. Lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiğiniz de biraz araştırma yapma gereği hissedeceğinizi düşünüyorum. Bunun için internetten biraz araştırma yapacaksınız. Sizde tahmin edersiniz ki lazer epilasyon belli seanslar ile gerçekleşen bir uygulamadır.

Bu seanslar kişiye göre değişmektedir. Kişinin lazer epilasyon yaptıracağı bölgeye göre, kişinin ten, tüy rengine ve tüy tipine göre değişmektedir. Lazer epilasyon tüy köklerine gönderdiği ışı dalgaları ile tüy köklerinin incelmesine ve azalmasına sebep olmaktadır. Lazer epilasyon yaptıracak olan kişinin ilk yapması gereken en yakın poliklinikliğe gidip doktorunuza tüy cinsi ve ten renginizin analizini yaptırmanız gerekmektedir.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYON SEANS ARALIKLARI NE KADAR OLUR?

20. BİR LAZER EPİLASYON SEANSI NE KADAR SÜRER?
Bir lazer epilasyon seansı ne kadar sürer? Vücudunuzda ve yüzünüz de yer alan istenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız lazer epilasyon tedavisini uygulamanızı tavsiye ederiz. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemi de gelişmiş durumdadır.

Birçok yerde yapılan lazer epilasyonu oldukça güvenilir ve son zamanların çok tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Kullanılan bu yöntem sadece Türkiye de değil dünyanın birçok bölgesinde hâkimiyetini kurmuş ve kurmaya da devam eden bir yöntemdir. Lazer epilasyonu vücudunuzda tüy bulunan her bölgeye uygulanabilir tasarlanmıştır. Ancak kul köklerinizin koyu renkte olması gerekmektedir. Cildinizin de açık renkte olması lazer ışınlarının direk olarak kıl köküne ulaşmasını sağlar.

Devamını okumak için tıklayın. BİR LAZER EPİLASYON SEANSI NE KADAR SÜRER?

21. LAZER UYGULAMA SÜRESİ NE KADARDIR?

Lazer epilasyonu yaptırtmaya karar verdiğiniz zaman polikliniklere gittiğinizde acaba lazere epilasyon uygulama süresi ne kadardır diye merak etiğinizi düşünüp sizin için birkaç açıklama yapacak şekilde bir şeyler yazmaya karar verdik. Lazer uygulama süresi ne kadardır diye merak eden herkes için bu yazımızı oluşturduk.

Lazer epilasyonu yaptırdığınız zaman polikliniklere gidip lazer epilasyonu yaptıracağınız bölgeyi alkol ve ya jel yardımı ile temizlenilmektedir. Onun ardından doktorunuz bir tane sizde bir tane lazer ışınlarından korunmak için gözlük takmanız gerekecektir. Sonrasında uzman doktorunuz tarafınızdan cildinizin hassaslığına ve cilt renginize göre en uygun lazer frekansınız seçilmektedir.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER UYGULAMA SÜRESİ NE KADARDIR?

22. LAZER EPİLASYONDAN SONRA NELER YAPMALIYIM YA DA YAPMAMALIYIM?

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolu olan lazer epilasyon yaptırmadan önce yaklaşık olarak 4 hafta içerisinde tüylerinizi sir ağda, epilatör aleti ve ya herhangi bir materyal ile alınmaması gerekmektedir. Çünkü sir ağda, epilatör aleti gibi materyaller tüy köklerinize zarar vermektedir. Bunun dışında teninizin bronzlaşmamış ve ya solaryuma gitmemiş olması gerekmektedir. Eğer daha iyi sonuç almak istiyorsanız lazer epilasyonu uygulamasını kesinlik ile kendi ten renginiz olduğunu halde güneş ışınlarına maruz kalmamış halde gitmeniz gerekmektedir.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYONDAN SONRA NELER YAPMALIYIM YA DA YAPMAMALIYIM?

23. LAZER EPİLASYONUNDAN SONRA GÜNEŞE ÇIKILIR MI?

Çok yoğun çalışıyorsunuz ve istenmeyen tüyleriniz için vakit ayıramıyor musunuz? En pratik yol olarak vücudunuzu tahriş edecek tıraş bıçaklarından mı kullanıyorsunuz? Kullandığınız malzemeler pratik ancak cildinize büyük ölçü de zarar mı veriyor? Üstelik kullandığınız tıraş bıçakları gibi aletler tüylerinizin artmasını ve hızlıca büyümesine mi sebep oluyor? Üzülmeyin size güzel bir haberimiz var… Evlerinizde bulunan can sıkıcı aletlerden hemen kurtulun ve onları çöpe atın. Üç dört seansla bile istenmeyen tüylerinizden yirmi otuz dakika da kurtulabilirsiniz.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYONUNDAN SONRA GÜNEŞE ÇIKILIR MI?

24. YÜZE LAZER EPİLASYON UYGULANDIKTAN SONRA MAKYAJ YAPILIR MI?

Lazer epilasyonuna erişim artık çok daha kolay, teknolojinin gelişmesi ile birlikte lazer epilasyonunda da büyük bir ilerleme kat edilmiştir. Lazer ile epilasyon tedavisi artık istenmeyen tüylerden kurtulmanın kilometre taşı olmuştur. Lazer epilasyonun kullanılması cildinizde görünür bir biçimde farklılığı göreceksiniz. Vücudunuzun farklı bölgelerinde kullanılan lazer epilasyonu yüzünüzde de kullanmanızda bir sakıncası yoktur. Yüzünüzün her bölgesinde kullanılması bir sorun teşkil etmez. Çok sorulan sorulardan bir tanesi de Yüze Lazer Epilasyon Uygulandıktan Sonra Makyaj Yapılır Mı? Sorusudur.

Devamını okumak için tıklayın. YÜZE LAZER EPİLASYON UYGULANDIKTAN SONRA MAKYAJ YAPILIR MI?

25. LAZER EPİLASYON GÜVENLİ MİDİR?

Lazer uygulaması yöntemi 50-60 yıldır tıp camiasında kullanılmaya başlamış ve günümüze kadar çok fazla gelişerek kullanılmaktadır. Şimdiler de lazer epilasyon uygulaması oldukça gelişmiştir. Oldukça gelişen lazer epilasyonu kesinlikle size, cildinize zarar vermemektedir. X ışınları gibi birikici, zararlı ve cildinizi yakacak bir etkisi yoktur.

Lazer epilasyonun cildinize verdiği lazer ışınların kesinlikle kansörajen gibi bir etkisi yoktur. Lazer ışınlarında ki dalga boyları ve ışınların seçici özelliği ile sadece tüy köklerinizde bulunan pigmentlerin yardımı ile ışınları çeker ve tüy köklerini zayıflatır azalmasını sağlayarak düzenli olarak gittiğiniz seanslar sayesinde yok olmaları sağlanır. Dolayısı ile tüy dışında hiçbir dokuya zarar vermemektedir.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYON GÜVENLİ MİDİR?

26. LAZER EPİLASYONUN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

Eğer çalışan bir iş kadını iseniz ve ya yoğun bir insansınız istenmeyen tüylerinizden kurtulmak işkence gibi gelebilir. Bu sadece sizin için işkence değil cildinizin işkence hali de olabilir. Eğer sır ağdaya başvuruyorsanız cildinizin nasıl tahriş olduğunu çıplak gözle görebilirsiniz. Estetik açıdan pürüzsüz bir vücuda kavuşmak çoğu insanın isteklerindendir. İstenmeyen tüylerin sık sık çıkması ve ne yöntem uygularsanız uygulayın tamamen kurtulamayacağınızın farkındasınız ancak üzülmeyin istenmeyen tüylerinizden sonsuza kadar kurtulmamanız mümkündür.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYONUN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

27. LAZER EPİLASYONUN ZARARI VAR MIDIR?

Son zamanlarda moda olan lazer epilasyonda merak konusu olan ve cevapları hala muallakta olan bir kaç soru mevcut. Yalnız lazer epilasyon sonrası süreçte istenmeyen tüylerden kurtulmanın konforu şu götürmez bir geçek. Lazer epilasyon tedavisi tüm dünyada yaygınlaşan ve yaygınlaşmaya da devam eden bir tedavi süreci sunuyor. İstenmeyen tüylerden kurtulmak artık lazer epilasyon tedavisi ile artık çok kolay.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYONUN ZARARI VAR MIDIR?

28. SOLARYUMA GİTTİM NE ZAMAN LAZER EPİLASYON YAPTIRABİLİRİM?

Lazer epilasyonuna gitmek istiyorsunuz fakat solaryuma gidip bronzlaştığınız için endişelisiniz. Lazer epilasyon uygulamaları genel olarak açık tenli insanlarda ve tüyleri ten rengine oran ile koyu olan kişiler de daha etkili sonuçlar alınır. Çünkü lazer epilasyondan gelen lazer ışınları tüy köklerinde bulunan pigmentlere hapsolup tüy köklerini yakarak azaltır. Bu sebepten ötürü tüyleriniz koyu renkte olursa lazer epilasyonu uygulamasında istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bu sebepten ötürü solaryum da bronzlaşmış olan ten renginizin kendi ten rengine dönmesini beklemeniz gerekmektedir.

Devamını okumak için tıklayın. SOLARYUMA GİTTİM NE ZAMAN LAZER EPİLASYON YAPTIRABİLİRİM?

29. YAZ AYLARINDA LAZER EPİLASYON UYGULAMASI YAPILABİLİR Mİ?

Lazer epilasyonu yaptırmak istiyorsunuz fakat yazın yaptırabilir misiniz bunu merak ediyorsanız cevabımız evettir. Önceleri yaz ayların da lazer epilasyonu yaptırılmamaktaydı fakat şimdi sadece sizin istemeniz yeterli olacaktır. Doğru cihazların kullanılması koşulu ile, doktorunuzun önereceği şekilde güneşten korunduğunuz sürece yaz aylarında lazer epilasyon yaptırmamanız için hiçbir sebep yoktur.

Devamını okumak için tıklayın. YAZ AYLARINDA LAZER EPİLASYON UYGULAMASI YAPILABİLİR Mİ?

30. GEBELERDE LAZER EPİLASYON UYGULAMASI YAPILABİLİR Mİ?

İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsunuz fakat hamile olduğunuz için endişeleniyorsunuz Lazer epilasyon yaptırmaktan çekinerek bunun için internet üzerinden bir araştırmaya giriyorsunuz. Lazer epilasyon uygulaması genellik ile gebelik dönemlerinde yapılmaması uygun görülmektedir. Lazer epilasyon uygulamasının hamile kadınlara hiçbir yan etkisi görülmemek ile birlikte dediğim gibi uzman doktorlar tarafında yapılmaması uygun görülmektedir.

Devamını okumak için tıklayın. GEBELERDE LAZER EPİLASYON UYGULAMASI YAPILABİLİR Mİ?

31. EMZİRME DÖNEMİNDE LAZER EPİLASYON YAPILIR MI?
Teknolojinin gelişmesi ile lazer epilasyon yönteminin bu döneminde çığır açtığını hep birlikte şahit olmuş durumdayız. Teknolojinin gelişmesi arkasından gelen bu yeni tedavinin de güvenilirliğini sorgulamamıza ve yeni sorular sormamızı da beraberinde getiriyor. Ancak bu konuda içinizi ferahlatacağız. Lazer epilasyonunun cildinize herhangi bir zarar vermediği bilim insanları tarafından doğrulanmıştır. Korkularınızı beslemekten var geçin.

Devamını okumak için tıklayın. EMZİRME DÖNEMİNDE LAZER EPİLASYON YAPILIR MI?

32. HORMON SORUNU YAŞAYANLARDA DA LAZER EPİLASYON ETKİLİ MİDİR?

Lazer epilasyonu çok yaygın olarak kullanılan bir teknoloji harikasıdır. Uzman doktorlar tarafından temiz polikliniklerde yapılması gerekmektedir. Eğer sağlık sıkıntınız yoksa ve lazer epilasyon tedavisi uygulamayı karar verdiyseniz eğer doğru bir tercih yaptığınızı söylemek isteriz. Bıçak altına yapmadan sağlıklı bir şekilde gelip sağlıklı olarak da lazer tedavisine son verebilirsiniz.

Acı yaşamadan istenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız, lazer epilasyonu tedavisini uygulayabilirsiniz. Ancak herkes lazer epilasyon tedavisi uygulanmaz. Bazı şartları vardır. Eğer herhangi bir cilt rahatsızlığınız var ise egzama gibi lazer epilasyon tedavisi tercih edilmez. Tüyleriniz açık renkte ise yine lazer epilasyon tedavisi uygulanmaz. Cilt kanseri iseniz, hamileyseniz ve yahut gebelik riskiniz var ise lazer tedaviniz durdurulur ve doktor kontrolünde tedaviniz gerçekleştirilir.

Devamını okumak için tıklayın. HORMON SORUNU YAŞAYANLARDA DA LAZER EPİLASYON ETKİLİ MİDİR?

33. KIL DÖNMESİ TEDAVİSİNDE LAZER ETKİLİ MİDİR?

Günümüzde oldukça yaygın olan ve çoğu zaman cerrahi operasyonlara mahkûm eden kıl dönmesinden kurtulmanın diğer bir yöntemi lazer epilasyon olduğunu söyleyebilirim. Kıl dönmesi bazı durumlarda kalçamızdan ameliyat olacak kadar ciddi bir duruma sokabilmektedir insanları. Kalçamızda bulunan kıllarda apse haline dönüştüğünde çok daha büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalınabilir. Bunun için apse haline dönüşmeden lazer epilasyon uygulaması yapılırsa eğer hiçbir cerrahi işleme gerek kalmadan başarılı sonuçlar alarak rahatlayabilirsiniz.

Devamını okumak için tıklayın. KIL DÖNMESİ TEDAVİSİNDE LAZER ETKİLİ MİDİR?

34. KIL ARTIŞI HORMONAL SEBEPLERE BAĞLI KİŞİLERDE LAZER EPİLASYON FAYDALI OLUR MU?

Lazer epilasyon yaptırmak istiyorsunuz fakat hormonal tedavi görmektesiniz bu sebepten ötürü endişe duyuyorsunuz. Bu endişenize hak vermektedir. Eğer vücudunuzun çeşitli bölgelerinde kıl artışı görülmede ise ve bu sebepten ötürü doktor tarafından ilaç verilmiş sizde tedavi görüyorsanız lazer epilasyon yaptırmak için iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Tabi ki kafanız da kıl artışı hormonal sebeplere bağlı kişilerde lazer epilasyon faydalı olur mu? Gibi sorular mevcuttur.

Devamını okumak için tıklayın. KIL ARTIŞI HORMONAL SEBEPLERE BAĞLI KİŞİLERDE LAZER EPİLASYON FAYDALI OLUR MU?

35. LAZER IŞINI NASIL EPİLASYON YAPAR?

İstenmeyen tüyleriniz sizi çileden mi çıkarıyor. Uzayan tüylerinizi yeniden ve yeniden almak çok mu zamanınızı alıyor. Sizi bu büyük sorununuzdan kurtaracak haberlerimiz var. Hem kadınların hem de erkeklerin büyük sorunlarından biri olan istenmeyen tüylerin artık kolay bir yöntemi var. Yapışkan ağdalara elveda deyin. Artık tüylerinizden kurtulmak için çeşitli acılar çekmeyecek zamanımızın çoğunu tüylerinizden kurtulmak için harcamayacaksınız.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER IŞINI NASIL EPİLASYON YAPAR?

36. LAZER EPİLASYON NASIL UYGULANIR?

Lazer epilasyon yaptırmak istiyorsunuz ama nasıl yapılacağına dair pek bir fikriniz yoksa eğer bu yazıya bir göz atmalısınız. Lazer epilasyonu yaptıracak olan kişiyi öncelikle konforlu ve rahat bir yere alıp üzerinde ki kıyafetlerin uygun rahat kıyafet ile olduğuna dikkat edilir. Lazer epilasyonu yaptıracak olan kişinin hangi bölgeye uygulayacağına göre o bölgenin ten rengine, cilt özelliğine ve tüy rengine göre değerlendirme yapılır. Bunun ile birlikte uzman doktorlar tarafından en uygun cihaz ve kıl tipine göre en uygun enerji ayarlanıp kişiye lazer uygulamasına başlanabilir.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYON NASIL UYGULANIR?

37. LAZER EPİLASYON ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Lazer epilasyon çeşitleri cilt yapınıza, ten renginize, tüy renginize ve tüyünüzün yapısına göre değişmektedir. Gittiğiniz poliklinikte doktorunuz tarafında yapılan uygulamalar ile en doğru lazer epilasyon cihazı seçilir ve lazer epilasyon yapılacak yere jel sürüldükten sonra uygun şekilde uygulamaya başlanır. Sizin cildinize, tüy yapınıza göre doğru lazer epilasyon çeşidi seçilir ve daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olunur. Sizlere kısaca en çok uygulanan lazer epilasyonlarınızdan bahsetmek istiyorum.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYON ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

38. FOTO EPİLASYON İLE LAZER EPİLASYON ARASINDA NE FARK VARDIR

İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsunuz fakat lazer epilasyon ile mi yoksa foto epilasyon ile mi yaptıracaksınız hangisinin daha etkili olacağını bilemiyorsanız eğer sizin için bir yazı yazmak istedim. Lazer epilasyon istenmeyen tüylerinizi yok etmek konusunda oldukça başarı sonuçlar çıkarır. Lazer epilasyonunda yoğunlaştırılmış ışık dalgaları,tek bir noktadan vücudunuza verilir ve derinizin altında ki tüy köklerini yakmaktadır.

Devamını okumak için tıklayın. FOTO EPİLASYON İLE LAZER EPİLASYON ARASINDA NE FARK VARDIR

39. ALEXANDRİTE LAZER EPİLASYON

Alexandrie lazer epilasyonu 755 nanometre dalga boyu mevcut olan lazer cihazları ile yapılan lazer epilasyon çeşididir. Alexandrite lazer koyu renkli maddeleri çekerek enerjilerini bu maddelere aktararak ısı enerjisine dönüşmektedir. Lazer epilasyon da, tüy folikülün de yerleşmiş olarak bulunan melanin adı verilen renk maddesinin lazer cihazının verdiği ışık tarafından tutularak ısıya dönüşmektedir. Sonrasın da meydana gelen bu ısı enerjisi ile tüy folikülünü yok etmektedir. Bu sayede ortaya çıkan tüy köklerinde ki hücreler zayıflatılarak azaltılması sağlanır. Tüylerde ki melanin adı verilen renk maddesi ciltteki pigmentlere göre daha etkili olduğu için cildinizin zarar görmesine izin vermemektedir.

Devamını okumak için tıklayın. ALEXANDRİTE LAZER EPİLASYON

40. DİODE (ÜTÜLEME) LAZER EPİLASYON

DİODE (ÜTÜLEME) LAZER EPİLASYON en etkili lazer epilasyon çeşididir. Genellik ile diode (ütüleme) lazer epilasyon cihazları bütün polikliniklerde bulunmaktadır. Lazer epilasyon teknolojilerinin gelişmesi ile 810 nm dalga boyundaki lazer ışığı kullanılmaktadır.

Diode (ütüleme) lazer epilasyon cihazları kimlerde etkili, kimler de kullanılması gerekmekte olduğunu polikliniklerde ki doktorlar tarafından belirlenmektedir. Bu lazer epilasyon cihazı diğer lazer epilasyon cihazlarına göre daha farklı teknik özelliklerine sahiptir. Diode (ütüleme) lazer epilasyon cihazı ciltte daha derine inen lazer ışınları göndermektedir. Bu derinlik lazer ışınlarının tüy köklerine kadar ulaşmasını sağlar ve çok daha iyi sonuçlar ortaya çıkmasını sağlar.

Devamını okumak için tıklayın. DİODE (ÜTÜLEME) LAZER EPİLASYON

41. IPL FOTO EPİLASYON

Ipl foto epilasyon yoğunlaştırılmış ışık kaynakları ile uygulanan bir epilasyondur. Ipl foto epilasyon bir lazer sistemi değildir. Genellikle epilasyon için polikliniklere gidildiğinde ilk olarak lazerli sistemler tercih edilmektedir. Çok nadir olarak ve ya çok fazla gerekli görülen zamanlar da ıpl foto epilasyon uygulaması tercih edilmektedir.

Çoğu klinikte nadiren ihtiyaç duydukları özel durumlarda bu ıpl foto epilasyonu kullanmaktadırlar. Bu ıpl foto epilasyon cihazlarının kullanımı oldukça zordur. Bunun için profesyonel olmayan kişiler tarafından kullanılması epilasyonun uygulanan bölgesine oldukça ciddi hasarlar verebilir. Bunun için bu işte uzman doktorlara gitmeniz gerekmektedir. Ipl foto epilasyon ile lazer epilasyonların farkları mevcuttur. Bu farklar oldukça önemlidir. Tekrar etmekte fayda vardır. Ipl foto epilasyon lazer uygulaması değildir. Yoğunlaştırılmış ışık kaynakları ile yapılan epilasyon uygulamasıdır.

Devamını okumak için tıklayın. IPL FOTO EPİLASYON

42. ND-YAG LAZER EPİLASYON

Nd-yag lazer epilasyon cihazı 1064 nanometre olup uzun senelerdir ülkemizde dermatoloji tedavilerinde ve epilasyon da kullanıldığını söyleyebiliriz. Nd-yag lazer epilasyonu her türlü koyu (esmer) ve açık (beyaz) tenliler için oldukça acısız ve ağrısız şekilde istediğiniz sonuçları alabilirsiniz. Melanin duyarlılığı diğer cihazlara oran ile daha az olduğu için 7 mm derinliğine kadar tüy köklerine kadar uygulanabilir.

Devamını okumak için tıklayın. ND-YAG LAZER EPİLASYON

43. ÜTÜLEME LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon uygulamalarında kullanılan lazer epilasyon cihazlarından bir tanesi de ütüleme lazer epilasyon yöntemidir. Ütüleme lazer epilasyon yöntemi saniyede 10 atış yaparak tüy folikülleri ısıtarak istenilen kalıcı çözüme ulaşılmasında oldukça etkili bir lazer epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon uygulamaların da son teknolojinin ürünü olan ütüleme lazer epilasyon cihazları lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilere oldukça konfor sağlamaktadır.

Devamını okumak için tıklayın. ÜTÜLEME LAZER EPİLASYON

44. LAZER EPİLASYON EN İYİ HANGİ VÜCUT BÖLGELERİNDE SONUÇ VERMEKTEDİR?

Senelerdir biz kadınlar istenmeyen tüylerimizden kurtulabilmek için çeşitli yöntemler ile uğraşıp durduk. Ağda yaptık denildi ki ağda tüyleri besliyor daha çok çıkartıyor. Jilet vurduk o zaman da bir hafta dolmadan istenmeyen tüylerimiz çıkıyor. Epilatör cihazı ile aldık istenmeye tüylerimizi batıklar oluşmaya başladı. Anlayacağınız işimiz oldukça zor olmaya başlamıştı. Halada bunun sıkıntısını yaşayan kadınlar olduğunu düşünebiliriz.

Devamını okumak için tıklayın. LAZER EPİLASYON EN İYİ HANGİ VÜCUT BÖLGELERİNDE SONUÇ VERMEKTEDİR?

45. ALT BACAK LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyonu yaptırmak istediğiniz bölge alt bacak bölgesi olması oldukça doğaldır. Özellik ile yaz aylarında fazlası ile sıkıntı yaratmaktadır. Yaz aylarının sıcağından kurtulabilmek için giymek istediğimiz şortları ve elbiseleri istenmeyen tüylerimiz yüzünden hep dolaba atıp kot pantolonları tercih etmek zorunda kaldığımız zamanlar görülmektedir.

Lazer epilasyon uygulaması sizleri yaz aylarında rahatlatacaktır. Birde bacak bölgesinde oluşan batıklar ve kıl dönmelerinden çektiğiniz çileye da son verebileceği söyleyebilirim. Lazer epilasyonu alt bacak bölgesine hiçbir zararı bulunmamaktadır. Lazer epilasyon cihazlarından gelen lazer ışınları sadece alt bacak bölgesinde ki tüy köklerini etki eder. Hiçbir şekilde bacağınız da bulunan dokulara ve hücrelere zarar vermemektedir.

Devamını okumak için tıklayın. ALT BACAK LAZER EPİLASYON

46. BEL BÖLGESİ LAZER EPİLASYON

Günlük hayatımız da bizleri oldukça rahatsız eden istenmeyen tüylerin diğer bir bölümü ise bel bölgesinde ki tüyler olduğunu söyleyebilirim. Bazı durumlarda ağda ve ya epilatör cihazı ile bu istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz fakat istenilen sonuca ulaşılmadığını bilmekteyiz. Peki, istenilen sonuca nasıl ulaşacağız. Yaz aylarında denize girerken acaba belinizde ki tüylerin nasıl göründüğünü merak etmeden rahat bir şekilde denizin tadını nasıl çıkaracağınız size söylemek için birkaç şey yazacağım.

Devamını okumak için tıklayın. BEL BÖLGESİ LAZER EPİLASYON

47. BİKİNİ BÖLGESİ LAZER EPİLASYON


Lazer epilasyon da özellik ile kadınların çok fazla tercih ettiğini bikini bölgesi iç çamaşırın iki santim içerisi ve iki santim dışarı kısmı olarak tanımlanmaktadır. Kadınların yaz aylarında en büyük şikâyetlerinden biri olarak bilinen bikini bölgesi sir yardımı ile alındığında kalıcı sonuçlar alınmaması ile birlikte bikini bölgesinde oluşan batıklar da bunun cabasıdır.

Bikini bölgesi için lazer epilasyonu tercih ettiğinizde ilk seanslarda batıklardan kurtulabileceğiniz söyleyebilirim. Lazer epilasyon bikini bölgesin de kişilerin tüy yapısı ve cilt renklerine göre seans sayıları değişmektedir. Yaklaşık olarak 4 ile 6 seans arasında bir değişiklik göstermektedir.

Devamını okumak için tıklayın. BİKİNİ BÖLGESİ LAZER EPİLASYON

48. DUDAK ÜSTÜ LAZER EPİLASYON

Vücudumuzda ki tüyler kimi insanlar da az ve ince şekilde bulunur kimi insanlarda ise oldukça fazla ve kalın şekilde bulunur. İnsanların tüy yapılarının çeşitliği genetik olduğu söylenmektedir. Bu sebepten ötürü herkes de genellik ile tüy yapıları farklıdır. Vücudumuzda ki tüyler genellik ile her bölgemizde bulunmaktadır. Bacaklarımızda, kollarımızda, koltuk altımızda, genital bölgemizde ve yüzümüzde. Biz kadınlar olarak bu tüyleri almak için oldukça uğraşırız.

Devamını okumak için tıklayın. DUDAK ÜSTÜ LAZER EPİLASYON

49. ERKEKLERDE LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyonu herkes tarafından sadece kadınların kendilerine yaptırdığı bir uygulama olduğunu düşünüyordur taki bu yazıyı okuyana kadar. Tabi ki de erkekler ile kadınların tüylerinin farklılıklarını bariz ortadadır fakat bakımlı kadınlar olduğunu gibi kendilerine bakım yapan erkeklerde vardır. Ve buda onların en büyük hakkıdır. Bu yüzden son yıllarda erkeklerin lazer epilasyonu uygulaması yaptırdıklarını söyleyebiliriz. Aşırı fazla kıllanma yaşayan erkekler de günümüzde artık lazer epilasyonu yaptırabililer.

Devamını okumak için tıklayın. ERKEKLERDE LAZER EPİLASYON

50. GENİTAL BÖLGE LAZER EPİLASYONU

Teknolojinin gelişmesi ile istenmeyen tüylerin çözümünün daha kolaylaştığını söylememiz artık daha kolay diyebiliriz. Yıllardır süren çalışmalardan sonra artık istenmeyen tüylerinizden lazer epilasyonu yaptırarak kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyonu oldukça ağrısız ve acısız olduğunu söylemek ile içinizi rahatlamak isterim. Lazer epilasyonu istediğin bölgeye yapılabilir. Bunlardan en rağbet göreni ise genital bölge lazer epilasyonudur.

Devamını okumak için tıklayın. GENİTAL BÖLGE LAZER EPİLASYONU

51. GÖGÜS BÖLGESİ LAZER EPİLASYON

Genellik ile erkeklerin sıkıntı yaşadığı göğüs bölgesi tüyleri oldukça rahatsız edici olduğunu söyleyebilirim. Göğüs bölgesinde ki tüyler ülkemizde ki erkeklerde oldukça yaygın görülmektedir. Bazıları ciddi anlamda rahatsızlık yaşamaktadır. Gerek tüy köklerinde oluşan iltihaplanma ile gerek göğüs bölgesinde oluşan batıkların rahatsızlığına çözüm arıyor olabilirsiniz. Peki, bu çözüm kalıcı mı yoksa geçici mi olmasını istersiniz. Birkaç seansta bitebilecek lazer epilasyon uygulamasını düşünmenizi tavsiye ederim.

Devamını okumak için tıklayın. GÖGÜS BÖLGESİ LAZER EPİLASYON

52. KOLLAR İÇİN LAZER EPİLASYON

Günlük hayatımızda sürekli olarak kullanılan kollarımız ciddi anlamda önem taşımaktadır. Genel olarak her alanda kullanılan kollar toplum içine çıktığımızda bizim özgüven eksiliği yaşamamızda sıkıntı yaratabiliyor. Kollarımızda bulunan istenmeyen tüyleri çeşitli materyaller kullanarak bunlar ağda, epilatör aleti ve ya sir ağda ile alınmaktadır. Fakat bunlar kalıcı bir çözüm olmadığını söylememe gerek bile yoktur. Bu materyalleri kullanarak kollardan alınan istenmeyen tüyler daha fazla ve kalın çıkmaktadır. Bundan rahatsızlık duyuluyor peki bunun çözümü nedir?

Devamını okumak için tıklayın. KOLLAR İÇİN LAZER EPİLASYON

53. KOLTUK ALTI LAZER EPİLASYONU

Lazer epilasyonunda en çok tercih edilen bölgelerden bir tanesi koltuk altı bölgesidir. Kadınlarda ve erkeklerde var olan koltuk altı tüyleri kişileri oldukça rahatsız etmektedir. Bu tüyler kişilerde ergenlikten gelen hormonsal farklılık ile ortaya çıkmaktadır. Bu sebepten ötürü hormonlara duyarlı tüyler bulunmaktadır.

Devamını okumak için tıklayın. KOLTUK ALTI LAZER EPİLASYONU

54. OMUZLAR İÇİN LAZER EPİLASYON

Vücudumuzda ki istenmeyen tüyleri ağda, jilet ve epilatör aletleri ile almaktan sıkıldığınız gerçeğini artık kendinize itiraf etmeniz gerekmektedir. Lazer epilasyonu yöntemi ile kalıcı sonuçlar alındığını duymuş olmalısınız. Peki, sizler de istenmeyen tüylerinizden kurtulmayı istemez misin? Tabi ki de istersiniz.

Lazer epilasyon vücudunuzun her bölgesine uygulanabilecek bir uygulamadır. Kurtulmakta sıkıntı yaşayacağınız omuz bölgesinden bahsetmek istiyorum. Genellik ile erkeklerde görülen bu omuz bölgesinde ki istenmeyen tüyler ciddi anlamda başa bela olduğunu söyleyebilirim. Ve omuz bölgesine lazer epilasyonunu oldukça fazla tercih eden erkekler ciddi anlamda rahatladıklarını söylediklerini duyduğumu sizlere aktarabilirim. Sonuçta partnerleri ile sıkıntılar dahi yaşayanlara rastladığım bu gibi sıkıntılardan kurtulduklarını rahatlık ile söylemektedirler. Peki omuz bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılmaktadır.

Devamını okumak için tıklayın. OMUZLAR İÇİN LAZER EPİLASYON

55. SIRT BÖLGESİ LAZER EPİLASYON

Erkeklerin aşırı tüylenen bölgelerinde en çok rahatsız olduğu bölgelerden biride sırt bölgesi olduğunu söyleyebilirim. Çoğu erkekler ciddi anlamda aşırı tüylenme yaşadığı için oldukça rahatsızlık hissediyor olabilir. Hatta sırt bölgesinde oluşan tüy dönmeleri de bunun cabası. Bu sebepten ötürü Sırt bölgesi için lazer epilasyon son yıllarda oldukça tercih edilmektedir. Çünkü sırt bölgesinde ki istenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda ve ya diğer türlü materyalleri kullanarak kurtulmaya çalışmak oldukça ağrılı ve acılı olduğunu söyleyebilirim. Çünkü sırt bölgesinde ki deri kalın gergin ve sert olduğu için ciddi acı çektirebilir.

Devamını okumak için tıklayın. SIRT BÖLGESİ LAZER EPİLASYON

56. TÜM VÜCUT LAZER EPİLASYON

Genel olarak herkesin sıkıntı olan istenmeyen tüylerin çözümü lazer epilasyon olduğunu söyleyebiliriz. Lazer epilasyon vücudumuzun her tarafına uygulanan hayatımızın kalitesi artıracağını söylemeden geçemeyeceğim. Bu sebepten ötürü lazer epilasyon yaptırmak emin olun oldukça konforlu bir uygulamadır. Fakat ilk defa vücudunuzun bütün bölgelerine lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız ve karar verdiyseniz, istemediğiniz tüylerin bölgelerinde nasıl bir tedavi yöntemi uygulanacağını yaptırmadan önce bilmeniz gerektiğini düşünmekteyim. Bu sebepten ötürü sizler için birkaç şey yazmak istedim.

Devamını okumak için tıklayın. TÜM VÜCUT LAZER EPİLASYON

57. ÜST BACAK LAZER EPİLASYON

Bacak bölgesinde ki istenmeyen tüylerinizden kurtulmanız için lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız sizin için birkaç şey yazmak istedim. Üst bacak bölgesinde ki istenmeyen tüylerin genel olarak vücudumuzun koltuk altı, genital bölge ve yüzde ki tüylere oran ile daha ince ve zayıf olduğunu söyleyebilirim. Bu sebepten ötürü lazer epilasyonu cihazından çıkan lazer ışınları tarafından istenmeyen tüyler görülmemektedir. Lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiğiniz zaman gittiğiniz poliklinikte doktorlar tarafından cilt renginizin ve tüy yapınızın analizi yapılacaktır. Bunun ile birlikte uygun lazer epilasyonu cihazı seçilecektir.

Devamını okumak için tıklayın. ÜST BACAK LAZER EPİLASYON


Lazer Epilasyon 58-93. soruları ve cevaplarını görmek için Tıklayın