Ankara Leke Bakımı

Leke Bakımı Ankara Güzellik Merkezleri

LEKE BAKIMI

Leke bakımı nasıl yapılır? Leke bakımı için ideal zaman nedir? Leke bakımı, savunmasız kalan cildi onarıp güçlendirmek için yapılan etkili bir yöntemdir. Leke bakımı ile estetik açıdan sorun oluşturan lekelerden ve izlerden kurtulmak mümkündür. Leke oluşumuna şu faktörler etki etmektedir: yaşlılık, ilaç kullanımı, güneş ışığı, genetik faktörler, hormon değişimi, kalitesiz kozmetik ürün kul...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Leke Bakımı

toplam 75 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Leke Bakımı Ankara Güzellik Merkezleri

LEKE BAKIMI

Leke bakımı nasıl yapılır? Leke bakımı için ideal zaman nedir? Leke bakımı, savunmasız kalan cildi onarıp güçlendirmek için yapılan etkili bir yöntemdir. Leke bakımı ile estetik açıdan sorun oluşturan lekelerden ve izlerden kurtulmak mümkündür. Leke oluşumuna şu faktörler etki etmektedir: yaşlılık, ilaç kullanımı, güneş ışığı, genetik faktörler, hormon değişimi, kalitesiz kozmetik ürün kullanımı, akne, sivilce yaraları.

Leke bakımı yaptırılmaya karar verildiyse en ideal zaman kış aylarıdır. Çünkü güneşin etkisi bu aylarda azalır. Böylece yeni lekeler oluşumu yavaştır. Yine de koruyucular olmadan dışarı çıkmamak gerekir.

Yeni nesil teknoloji sistemi yeni Leke bakımı yöntemlerini çeşitlendirmiştir. Eski tedavi ve bakım yöntemleri geliştirilerek günümüz sorunlarına uyarlanmıştır. Lekelerden herkes şikâyetçidir. Kadın ya da erkek fark etmeksizin belirli yaşlarda ya da dönemlerde cildin üzerinde büyük küçük lekeler oluşabilir.

Leke Kremi Ürünleri

Sivilce izi, güneş lekesi gibi farklı izlerden ve lekelerden kurtulmak için piyasada çeşitli bakım ürünleri bulunmaktadır. Ancak hangi ürün hangi leke için iyi geliyor bilmek gerekir. Böylece hem cilde zarar vermemek hem de pahalı markalar ile bütçeyi yormamak gerekir. Mesela temizleyici ürünler. Hem gözenekleri açar hem de siyah nokta ve sivilce oluşumunu engeller. C, E ve A vitaminleri hem cildi besler hem de dış faktörlere karşı kalkan oluşturur. Leke Kremi Ürünlerinden bir diğeri de peeling kremleridir. Peeling dışında cilde uygulanan ürünler yıpranmayı artırmaktadır. Dolayısı ile cildi zorlamadan, hafif içerikli ürünler ile peeling yapmak gerekir. Bitki özlerinin yer aldığı ürünler diğer kimyasal içerikli ürünlere göre cildi yormaz. Fonksiyonunu kaybederek atıl durumda bulunan hücrelerden kurtulmak, cilt üzerinde meydana gelen renk farklılıklarını yok etmek için serum ile bakım yapılabilir. Aynı zamanda cildi nemlendirerek kurumasını önlemektedir.

Leke bakımı için kullanılan pek çok sistem mevcuttur. Ancak en etkili sistem lazer ile yapılanlardır. Çünkü leke üzerine uygulanırken kısa zaman içerisinde kuvvetli lazer ışınları gönderilmektedir. Bu ışınlar sadece lekeleri algılayıp onlar üzerinde yoğunlaşır. Dolayısı ile lekenin etrafındaki sağlıklı deriye etki etmez. Derin lekelerin etkisi azaltıldığı gibi orta ve yüzeysel lekelerden tamamen kurtulmayı sağlamaktadır.

Ayrıca Leke bakımı için hazırlanan maske ve kür ile cildi pürüzsüz hale getirmek için idealdir. Çok koyu lekelerin rengi açmayı sağlar. Böylece cilt üzerinde dikkat çeken lekelerin etkisi azaltılmış olmaktadır. Mesela limon suyu. İçerisindeki c vitamini hem cildi besler hem de cilt lekelerini açmaya yarar. Dolayısı ile kür ya da maske hazırlarken limon ile uyumlu olabilecek içerikler seçilmesi gerekir. ayrıca aloe vera jeli de Leke bakımında önemli bir yere sahiptir.

Leke bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Şunlardır;

Eğer güzellik merkezinde yaptırılan uygulamalar (tedavi, bakım vb.) var ise seanslara düzenli katılmak gerekir. Yani seans sürelerini geciktirmek ya da erken seansa girmek cildi tahrip eder.

Güzellik uzmanı ya da doktorun tavsiyelerini, uyarılarını dikkate almak gerekir.

Cildi sürekli temiz tutmak Leke bakımı için önemlidir.

Cildi sürekli koruyucular uygulayarak korumak gerekir.

Cilt tipine uygun Leke bakımı ürünleri kullanmak gerekir.

Leke bakımı öncesi işlemler ve sonrası işlemler ile destek uygulamalar yapılabilir. Böylece işlemin başarısı artırılmaktadır.

Leke bakımı yapılmadan önce hastanın cilt analizi ve leke analizi yapılması gerekir. Lekenin ne tür sorun olduğu tespit edilmesi gerekir. Bu durum her hastaya özgü tedavi ve bakım uygulamalarının kullanılmasını gerektirir. Çünkü kişilerde oluşan deri sorunları ya da lekeleri farklı sebepler ile oluşur.