Ankara Leke Giderme

Leke Giderme Ankara Güzellik Merkezleri

LEKE GİDERME

Cilt bir insanın en değerli organı ve aynı zamanda da en değerli giysisidir. Hatta cildimiz için, bir insanın dışarıya açılan penceresidir dememiz kesinlikle yanlış olmayacaktır. Yaz mevsiminin ardından ortaya çıkan irili ufaklı lekeler ya da doğum lekeleri veya da başka sebeplerle oluşan lekelerin hepsi insanların şikâyetçi olduğu bir durumdur. İster erkek olsun ister bayan olsun herkes bu şekilde bir leke sorunu ile yaşamak istemiyor. Aslına bakılırsa hızla ilerleyen teknoloji, ciltteki bu tür leke sorunlarını da giderme ...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Leke Giderme

VIP+ Leke Giderme

Sedna Form GOP
toplam 64 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Leke Giderme Ankara Güzellik Merkezleri

LEKE GİDERME

Cilt bir insanın en değerli organı ve aynı zamanda da en değerli giysisidir. Hatta cildimiz için, bir insanın dışarıya açılan penceresidir dememiz kesinlikle yanlış olmayacaktır. Yaz mevsiminin ardından ortaya çıkan irili ufaklı lekeler ya da doğum lekeleri veya da başka sebeplerle oluşan lekelerin hepsi insanların şikâyetçi olduğu bir durumdur. İster erkek olsun ister bayan olsun herkes bu şekilde bir leke sorunu ile yaşamak istemiyor. Aslına bakılırsa hızla ilerleyen teknoloji, ciltteki bu tür leke sorunlarını da giderme konusunda bir hayli ilerlemiş durumda. Ankara'da hizmet veren güzellik salonları ve güzellik merkezleri leke giderme konusunda isteyen herkese kapılarını sonuna kadar açmaktadır. Yaz sezonunun da kapanması ile leke giderme sezonunun adeta başladığını belirtmemiz gerekir.

Peki, ama leke nedir ve ne sebeplerle oluşur? Leke; öncelikle genetik olarak doğuştan gelebileceği gibi sonradan da ortaya çıkabilecek bir cilt problemidir. Doğuştan ya da sonradan olan dış etkiler bazı bölgelerdeki deri altında bulunan renk pigmentlerinin olağandan daha koyu hale gelmesi ile ortaya çıkar. Bu duruma da; bazı ilaçların sebep olması, gebelik dönemi, solaryum, bazı hormonal hastalıklar, dış faktörler, solaryum ve daha birçok neden leke oluşumuna sebeptir. Tabi bu nedenlerin en başında da güneş gelmektedir. Cildimizi doğrudan gelen güneş ışınlarından korumak gerekir. Aksi halde kalıcı lekelerin oluşumu kaçınılmaz olacaktır.

Leke giderme mümkün müdür? Leke tedavisi nasıl yapılır? Ankara güzellik salonları ve güzellik merkezlerinde birçok cilt probleminin tedavisi yapılabilmektedir. Bu sorular leke sorunlarından mustarip olan herkesin merak ettiği önemli sorulardır. Şimdi cevaplara gelecek olursak, öncelikle leke gidermek mümkündür. Teknolojinin de ilerlemesiyle tıp alanında atılan büyük adımlardan biri de cilt problemlerini gidermektir. Diğer bir sorumuz olan leke tedavisi nasıl yapılır sorusuna yanıt verecek olursak, leke gidermenin tek bir yolu yoktur. Birçok farklı şekildeki uygulamalar ile ciltteki lekeleri tamamen giderebilmek mümkündür. Şimdi leke giderme yöntemlerine bir göz atalım.

Kimyasal peeling yöntemi: hafif lekelerin giderilmesi için en sık kullanılan yöntemlerden biridir. Soyma yöntemi olarak ta bilinen kimyasal peeling yönteminde glikolik asit yani meyve asitleri kullanılır. Böylece hafif lekeler 2 hafta ile 6 hafta aralığında tamamen giderilebilir.

Enzim peeling yöntemi: bu yöntemde yine soyma yöntemi olarak bilinmektedir. Fakat burada kullanılan özel karşımlar cilde uygulanarak 8 ila 10 saat aralığında beklenir ve ardından ılık su ile temizlenir. Bu aşamadan sonra 4 aydan 6 aya kadar devam kremleri ile işleme devam edilir.

Mezoterapi yöntemi: bu yöntemde özel karşımlar ile hazırlanan ilaçlar deri altına enjekte edilerek pigmentlerin renginin açılması amaçlanır. Böylece kısa bir süre içerisinde leke giderilebilir. Bu yöntem diğer leke giderme işlemleri ile birlikte de uygulanabilir.

Lazerle tedavi: lazer tedavisi leke giderme yöntemlerinden en etkilisidir. Lekenin boyutuna, derinliğine ve cinsine göre lazer ışınlarının da fonksiyonu belirlenerek leke giderme tedavisi uygulanır.

Renk açıcı kremler: kremlerle doğrudan leke gidermek mümkün olamayabiliyor. Bu yöntem yukarıda saydığımız diğer yöntemler ile birlikte kullanılabilmektedir.

Güneş koruyucu kremler: güneş, leke oluşumuna sebep olan en büyük faktörlerden biridir. Eğer lekeniz varsa bu lekelerin daha da koyulaşması ya da derinleşmesine de sebep olabilir. Bu sebeple lekeyi güneşten korumak çok önemlidir. Her ne kadar kış güneşi yaz aylarındaki kadar etkili olmasa da tamamen etkisiz değildir. Bu sebeple cildinizi ve lekeleri güneş ışınlarından güneş kremleri ile korumak gerekir.