Ankara Makyaj-Sahne Makyajı

Makyaj-Sahne Makyajı Ankara Güzellik Merkezleri

SAHNE MAKYAJI

"Ankara'daki Sahne Makyajı salonları listelenmiştir. Ankara Sahne Makyajı salonlarını inceleyiniz."

Eski Yunan ve Roma tiyatrolarında belki fazladan bir makyaj yapmaya ihtiyaç duyulmuyordu çünkü o zamanlar insanlar oyunları sırasında yüzlerine maskeler takıyorlardı. Böylelikle kolaylıkla yaşlarını, görünüşlerini, ifadelerini ve hatta cinsiyetlerini bile değiştirmiş izlemini elde ediyorlardı. Ancak orta çağlardan itibaren çeşitli özel boyaların ortaya çıkmasıyla artık sahne makyajı da ilk olarak kullan...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Makyaj-Sahne Makyajı

VIP+ Makyaj-Sahne Makyajı

Sedna Form GOP

VIP Makyaj-Sahne Makyajı

toplam 32 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Makyaj-Sahne Makyajı Ankara Güzellik Merkezleri

SAHNE MAKYAJI

"Ankara'daki Sahne Makyajı salonları listelenmiştir. Ankara Sahne Makyajı salonlarını inceleyiniz."

Eski Yunan ve Roma tiyatrolarında belki fazladan bir makyaj yapmaya ihtiyaç duyulmuyordu çünkü o zamanlar insanlar oyunları sırasında yüzlerine maskeler takıyorlardı. Böylelikle kolaylıkla yaşlarını, görünüşlerini, ifadelerini ve hatta cinsiyetlerini bile değiştirmiş izlemini elde ediyorlardı. Ancak orta çağlardan itibaren çeşitli özel boyaların ortaya çıkmasıyla artık sahne makyajı da ilk olarak kullanılmaya başlanmış oldu. Hatta çeşitli hayvanların yünlerinden ve tüylerinden sahte sakal ve saçlarda kullanılabiliyordu.

Günümüze geldiğimizde ise artık sahne makyajının ne kadar geliştiğini ve hatta artık sahne ışıklarının etkisi ile de oldukça gerçekçi ve izleyeni inandırıcı özelliğe sahip makyajlarda ortaya çıkmış oldu. Her ne kadar burada bahsedilmeye çalışılan çok ağır ve farklı makyajlarla sınırlı olmasa da, yeni renk ve özel tekniklerle artık sanatçıların ifadeleri ve yüzlerinde ki hatlar çok hafif rötuşlarla dahi daha belirgin hale getirilebilir oldu.

Sahne makyajından bahsederken sahne ışıklarının da etkisini es geçmemek gerekecektir. Zaten en iyi sonucun alınabilmesi için artık ışık şefleri ve makyaj uzmanları yapılacak olan makyaja karar verme aşamasında birbirleri ile sürekli iletişimde kalmakta ve birbirlerini bilgilendirmektedirler.

Elbette sahne oyuncuları, diğer film veya dizi oyuncularından daha farklı bir gösteri sundukları için kendi yüzlerinde kullanılan makyajlar farklı olmak zorundadır. Özellikle canlı sergilenen bu performanslarda tüm izleyicilerin aktör ve aktrislerin mimiklerini daha iyi fark edebilmeleri için çeşitli sahne makyajı yöntemleri uygulanmaktadır.