Ankara Manuel Terapi

Ankara Güzellik Salonları Manuel Terapi

MANUEL TERAPİ

Manuel terapi, vücudun çeşitli bölümlerinde oluşan işlev kaybı ve ağrıyı tedavi etmek için seri kuvvet uygulaması ve pasif hareketler olmak üzere yeni tekniklerin kullanıldığı tedavi sistemidir. Manuel terapi kısacası fizik tedavi ile ilişkilidir. Eklemler, kaslar, bağlar da oluşan ağrıyı tespit edip nedenleri belirlenir. Tespit edilen soruna yönelik tedavi süreci başlatılır. Kişinin doğal olarak hareket etme yeteneğinde oluşan kayıpları yeniden kazandırılm...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Manuel Terapi

toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Ankara Güzellik Salonları Manuel Terapi

MANUEL TERAPİ

Manuel terapi, vücudun çeşitli bölümlerinde oluşan işlev kaybı ve ağrıyı tedavi etmek için seri kuvvet uygulaması ve pasif hareketler olmak üzere yeni tekniklerin kullanıldığı tedavi sistemidir. Manuel terapi kısacası fizik tedavi ile ilişkilidir. Eklemler, kaslar, bağlar da oluşan ağrıyı tespit edip nedenleri belirlenir. Tespit edilen soruna yönelik tedavi süreci başlatılır. Kişinin doğal olarak hareket etme yeteneğinde oluşan kayıpları yeniden kazandırılmak amaçlanır. Hareket yeteneğini kısıtlayan sebeplerin başında fıtık, bağ yırtılması, kireçlenme, kas yırtılması sorunlar vardır.

Manuel terapi sayesinde deformasyona uğrayan eklemler, kaslar, bağlar tespit edilmekte hem de hareket kısıtlamasına yol açan hastalıkları iyileştirerek ağrı, sızı sorunlarını çözmektedir. Bu tedavi yöntemi uygulanırken hastanın vücut gücü, vücut ağırlığı kullanılırken hem de uzman kişinin elleri de tedaviye dâhil olmaktadır. Yani herhangi bir makine, cihaz, ilaç, enjeksiyon, anestezi gibi araç gereç kullanılmaz.

Manuel Terapi Fiyatları

Hasta ilk önce ön muayeneye tabi tutulur. Ardından omurga, kas, eklem, bağ, kemik sistemi ile uyumlu Manuel terapi süreci başlatılır. Yani her tedavi hastanın sorununa yönelik uygulanmaktadır. Bu durumda seans sayısı da hastalığa göre değişmektedir. Hastanın tercih ettiği hastane Manuel Terapi Fiyatlarını dalgalandırmaktadır. En yakın hastane ya da klinikte detaylı bilgi edinmek doğru olacaktır.

Manuel Terapi Zararları

Manuel Terapi Zararlarından ziyade sahte doktor kimliği ile yapılan bilinçsiz hareketler insan sağlığını tehlikeye atmaktadır. Çünkü bu yöntem aslında çok uzun yıllardır uygulanmakta ve başarı oranı oldukça yüksektir. Öyle ki Hipokrat tarafından ortaya çıkarıldığı bilinmektedir.

Günümüzde bu yöntem daha da geliştirilmiştir. Fizik tedavinin el ile yapıldığı bu yöntem her hastalıkta başarılı sonuçlar vermez. Mesela ileri seviye kemik erimesi, kemik iltihabı, nöroloji hastalıkları, akıl hastaları, kanama düzensizlikleri hastalıklarında Manuel Terapi Zararları ortaya çıkar.

Ya da bir seansta yapılan tedavi ile ağrılardan sonsuza kadar kurtulma vaadini veren kişilerden uzak durmak gerekir. Çünkü bu tür hastalıkların düzenli aralıklarda ayarlanan seanslara devam edilmesi gerekir. Bir önceki seanstakine göre ilerleme kaydedilerek yavaş yavaş tedavi uygulanmaktadır.

Manuel Terapinin Uygulandığı Hastalıklar

Boyun kireçlenmesi, boyundan kaynaklanan ayak, kol, el uyuşmaları, boyun fıtığı, boyuna bağlı baş dönmesi, omuz ağrısı, dirsek ağrısı çeşitleri, el parmakları ve bileğinde ağrının sürekli yaşanması, kaburgada yaşanan sorunlar (burkulma, eklemin sıkışması), sırt ağrıları (kemik eğriliği, omurga bozukluğundan kaynaklanan), bel fıtığı, bel kireçlenmesi, dizlerde kireçlenme…

Manuel Terapi Faydaları

Manuel terapisi uygulanmaya geçilmeden önce hasta işleme hazırlanır. Vücut belirli bir sere ve belirli derecede ısıtılır. Böylece kaslar, dokular, deri yumuşar ve kendini hafif bırakır. Bu açıdan bakıldığında kişiye masaj etkisi oluşturur. Aynı zamanda doktor elleri ile iyileştirme sürecine başladığında kişi gerginliğinden, stresinden kurtulur. İlaç kullanma alışkanlığı azaltılarak vücudun sağlığı korunmaktadır. Yeniçağın çalışma şartları masa başı, oturma düzeninde yürütülmektedir. Bu durum zaman içerisinde çeşitli bölgelerde (bel, boyun, diz) ağrı, fıtığa neden olmaktadır. Bu sorunlar oluşmadan Manuel terapi ile önlem alınması durumunda ileri zamanlarda ciddi boyutlara varan hastalıkların oluşmasını önler. Dolaşım sistemi düzene girer ve hızlanır. Vücut işleyişi iyileşir ve düzelir. Yorgunluk atmak için idealdir. Nefes alıp vermeyi hızlandırmak, düzenlemek ve derinlemesine alınan hava sayesinde vücutta zararlı maddeler dışarı atılır. Panik atak sorunu atlatılır. Gereksiz ilaç kullanımı azaltılır. Mesela en basit baş ağrılarında bile ağrı kesici ile tedavi edildiği düşüncesi yerini Manuel terapiye bırakmaktadır. Böylece alternatif tıp uygulamaları önem kazanmaktadır. Hormon salınımı düzene girer.