Ankara Çatlak Topuk Bakımı

Çatlak Topuk Bakımı Ankara Güzellik Merkezleri

ÇATLAK TOPUK BAKIMI

"Ankara'daki Çatlak Topuk Bakımı merkezleri yukarıda listelenmiştir. Ankara Çatlak Topuk Bakımı merkezlerini inceleyiniz."

Çatlak topuklar aslında sıradan bir kuruluktan ziyade, çok büyük bir bakımsızlığın göstergesidir. Tıbbi olarak da çatlak topuklara sahip olmak oldukça ciddi bir sorun olarak değerlendirilmektedir ve topuk yarığı olarak da adlandırılmaktadır. Topuk yarığı deri yüzeyinden içeriye doğru ilerlemeye başlamış ileri boyutlu çatlaklardır ve epidermis tabakasına ulaşmıştır. Hatta zam...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Çatlak Topuk Bakımı

Zeynep Gökgöz Güzellik Gölbaşı

VIP+ Çatlak Topuk Bakımı

toplam 43 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Çatlak Topuk Bakımı Ankara Güzellik Merkezleri

ÇATLAK TOPUK BAKIMI

"Ankara'daki Çatlak Topuk Bakımı merkezleri yukarıda listelenmiştir. Ankara Çatlak Topuk Bakımı merkezlerini inceleyiniz."

Çatlak topuklar aslında sıradan bir kuruluktan ziyade, çok büyük bir bakımsızlığın göstergesidir. Tıbbi olarak da çatlak topuklara sahip olmak oldukça ciddi bir sorun olarak değerlendirilmektedir ve topuk yarığı olarak da adlandırılmaktadır. Topuk yarığı deri yüzeyinden içeriye doğru ilerlemeye başlamış ileri boyutlu çatlaklardır ve epidermis tabakasına ulaşmıştır. Hatta zaman içerisinde dermis tabakasına da ulaşarak acı vermeye başlayabilir. Aynı zamanda topukların çatlaması ciddi oranda çinko ve omega-3 yağ asitlerinin eksikliğine işaret eder.

Genellikle topuklar ve parmak boğumlarının bulunduğu taban kısmında ortaya çıkan bu çatlaklar, birçok farklı ayak sorunun da görmezden gelindiği anlamına da gelmektedir. Ancak sıklıkla görmezden gelinmeye çalışılan topuk çatlaklarının bakımı da oldukça kolaydır ve uygulanan bakımlar her zaman olumlu sonuç verirler.

Topuk çatlakları tek başlarına zararlı olmamakla beraber esas acıyı ve kötülüğü ayaklarınızın bakımını ihmal edip bu çatlakların ilerlemesine göz yumarak sağlamış olursunuz. Elbette diyabet veya çeşitli bağışıklık sistemi sorunları da bu çatlaklara neden olabilir fakat her ne koşulda olursa olsun mutlaka doğru bir çatlak topuk bakımı bir uzman tarafından durum ilerlemeden önce sağlanmalıdır.

Çoğunlukla yaşlı kimselerde daha sık görülebilen bu rahatsızlık, sürekli ayakta durmak zorunda olan kişilerde de görülebilmektedir. Fakat doğru bakım teknikleri ile kolayca çözümlenebilmektedir.

Uygulanabilecek direkt bakım tedavileri yanı sıra bunlara ek olarak piyasada bulunabilen bazı özel ayakkabılar da topuk çatlaklarını engellemeye yardımcı olabilecektir.