Ankara Kolajen Bakım

Kolajen Bakım Ankara Güzellik Merkezleri

COLLAGEN BAKIM

Collagen (Kolajen), insan vücudunda en yaygın olarak bulunan proteinlerden birisidir. Yapılan bir araştırmaya göre de vücudunuz da bulunan toplam proteinlerin %30 kadarı bu kolajenlerdir. Kolajenler cildinize oldukça farklı yönlerden yarar sağlamaktadırlar fakat bu yararların etkileri ve sürekliliği çevresel koşullara direkt bağlıdır. Çünkü vücudunuzun da ki organların kolajen ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri gerekir. Hatta bunu sağlamak için geliştirilen pek çok güzellik kreminin de içerisinde bulunan kolaje...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Kolajen Bakım

toplam 53 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Kolajen Bakım Ankara Güzellik Merkezleri

COLLAGEN BAKIM

Collagen (Kolajen), insan vücudunda en yaygın olarak bulunan proteinlerden birisidir. Yapılan bir araştırmaya göre de vücudunuz da bulunan toplam proteinlerin %30 kadarı bu kolajenlerdir. Kolajenler cildinize oldukça farklı yönlerden yarar sağlamaktadırlar fakat bu yararların etkileri ve sürekliliği çevresel koşullara direkt bağlıdır. Çünkü vücudunuzun da ki organların kolajen ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri gerekir. Hatta bunu sağlamak için geliştirilen pek çok güzellik kreminin de içerisinde bulunan kolajenler, cilde direkt uygulama yolu ile de hücrelere ulaşabilmektedir.

Fakat kolajenin nasıl uygulandığı da önemlidir. Örneğin, cilde direkt sürülerek uygulamada daha etkili ve kalıcı olabiliyorken, Cildinizin altına zerk edilerek uygulanması etkisini sınırlandırıp, kalıcılığını azaltabiliyor. Çünkü collagen-kolajen proteinleri epidermis tabakasının daha derinlerine kolaylıkla inemiyorlar. Bununla ilgili olarak yapılan araştırmalar da, kolajenin cilt altına uygulandığı durumlarda, etkisine yardımcı olacak farklı takviye ürünlerinde kullanılmasında fayda olacağını belirtmektedirler.

Elbette kolajenin bu kadar farklı faydasının olması cildin en çok esnekliğine hizmet etmektedir. Bunu da cildin kırışıklıklarını giderip, sizi genç bir görünüme kavuşturmak için sağlar. Çünkü aslında yaşlanmak ile beraber, cildinizde ki kolajen miktarı azalmaktadır ve bu da cildin esnekliğini kaybedip, kırışmasına, sarkmasına ve hatta lekelerin oluşmasına neden olmaktadır. Bunun sonucunda da hayatınız boyunca yüzünüzde olan ifadelere bağlı olarak, belirli bölgelerde çizgiler, kırışmalar ortaya çıkmaktadır. Bir de bütün bunlara ek olarak direkt gün ışığında korunmasız durmanın etkilerini düşünürsek bahsedilen bu görünümün izleri daha da artacaktır. Fakat doğru kontroller ve analizler neticesinde cildiniz için en uygun collagen (kolajen) bakımını tercih etmeniz mutlaka işinize yarayacaktır.

Kolajen bakımı, göz, dudak, burun ve alındaki çizgiler ve kırışıklıklar ile akne ve yüzdeki benzer yara izlerinin doldurulmasında kullanılmaktadır. Aynı zamanda dudakların daha dolgun görünmesini sağlamak için de tercih edilen bir uygulamadır.

Kolajen bakım terapisi dünya da 20 yıldır kullanılan, etkisi ve güvenilirliği kanıtlanmış bir uygulamadır. Kullanılan serumlar ve materyaller yetkili kurumlar tarafından onaylanmıştır.

Esasında kolajenler, cilt yapınızın oluşumunu destekleyen organik bir destek maddesidir. Normal olarak yaş alan birinde, cildinde ki kolajen miktarı azalacağı için, kırışıklıklar ve çizgiler oluşmaya başlar. Eğer cildiniz de yeteri kadar kolajen olmamaya başlarsa da her mimiğiniz veya ifadeniz sonucu bir çizginiz ve kırışığınız oluşmaya başlar. Bu nedenle kolajen bakımı cildin ihtiyacı olan bu desteği sağlar ve pürüzsüzlüğünü, esnekliğini artırır.

Kolejen bakımı için kullanılan serumlar, bovin kolajeni adı verilen doğal bir kolajenden elde edilir ve cildiniz tarafından kesinlikle yadırganmaz. Hatta uygulamaya devam etmekten vazgeçerseniz, cildiniz tarafından kolayca absorbe edilerek zamanla eski form ve dokusunu oluşturmaya devam eder.

kolajen bakım seansları oldukça kısa süre içerisinde gerçekleştirilen ve etkileri de hemen görülebilen bir uygulamadır. Uygulama sonrasında kişiler günlük aktivitelerine kaldıkları yerden devam edebilirler. Herhangi bir iyileşme veya toparlanma sürecine ihtiyaç duyulmaz.
Sadece cilt yapısı çok hassas olan bazı kişiler için uygulama yapılan bölgede bir şişlik hissi oluşabilir fakat 24 saat içerisinde geçer.