Ankara Zayıflama

Zayıflama Ankara Güzellik Merkezleri

ZAYIFLAMA

Fit görünmek, bayan olsun erkek olsun hiç şüphesiz herkesin hayalidir. Hele bir de kişi fazla kilolarından mustaripse o zaman zayıflama ayrı bir önem arz ediyor. Günümüzde yapılan araştırmalar ile birçok eklem rahatsızlıkları, kalp damar hastalıkları, diyabet, kireçlenme ve bazı kanser türlerinin oluşma ihtimalini fazla kiloların artırdığı tespit edilmiştir. Bu sebeple zayıflama hayati önem taşımaktadır. Aslına bakılırsa halk arasında hızla yaygınlaşan hızlı kil...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Zayıflama

Lola Beauty Çukurambar

VIP+ Zayıflama

toplam 49 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Zayıflama Ankara Güzellik Merkezleri

ZAYIFLAMA

Fit görünmek, bayan olsun erkek olsun hiç şüphesiz herkesin hayalidir. Hele bir de kişi fazla kilolarından mustaripse o zaman zayıflama ayrı bir önem arz ediyor. Günümüzde yapılan araştırmalar ile birçok eklem rahatsızlıkları, kalp damar hastalıkları, diyabet, kireçlenme ve bazı kanser türlerinin oluşma ihtimalini fazla kiloların artırdığı tespit edilmiştir. Bu sebeple zayıflama hayati önem taşımaktadır. Aslına bakılırsa halk arasında hızla yaygınlaşan hızlı kilo verme ve aşırı kilo verme gibi zayıflama yöntemleri sağlık açısından da olumsuz sonuçlara sebep olabiliyor. Ankara'nın dik yokuşlarını çıkabilmek, güzel sokaklarında özgürce ve saatlerce dolaşabilmek ya da tatil zamanı istediğimiz kıyafetlere kolayca sığabilmek için zayıflamak gerekir. Ama burada önemli olan dengeli ve uzman gözetiminde bir zayıflama programı ile zayıflayabilmektir.

Zayıflama Programına Başlayabilmek İçin Ne Gibi Hazırlıklar Yapılmalıdır?

Zayıflama kararı verdiysek o zaman bir takım hazırlıklar yapmak gerekir. Mesela bu kararımızı hayatımızın hemen her alanında uygulamalı ve birçok değişikliğe gitmemiz gerekiyor. Öncelikle zayıflama azim ve kararlılık gerektirir. Bu aşamanın ardından ise iştahın bastırılması ve yeme düzenimizi gözden geçirmemiz gerekiyor. Tabi bu aşama sadece tek başına yetmez bu esnada da metabolizmanın hızlandırılması ve yağların yakılmasını hızlandırıcı aktiviteler yapılması gerekir. Tüm bu işlemleri yaparken besin ve zayıflama takviyelerinden de destek alınabilir. Fakat bu takviyelerin uzman denetiminde alınması ve ayrıca özellikle de bitkisel ve doğal takviyelerin destek olarak seçilmesi çok önemlidir.

Zayıflama İçin Gerekli Gıdalar Nelerdir?

Zayıflama için en önemli adımlardan biri de az önce de bahsettiğimi gibi beslenmedir. Beslenme için tercih ettiğimiz gıdalar da bize zayıflama konusunda destek olmalıdır. İşte bu sebeple zayıflama için gerekli gıdaları seçerken özellikle bol lifli, düşük kalorili, az karbonhidratlı ve olabildiğince az şekerli gıdalar tercih edilmelidir. Ayrıca kalsiyum, protein, vitamin ve mineraller bakımından da zengin gıdalar olmalıdır. Böylece metabolizma daha hızlı çalışırken aldığınız kaloriler azalacak ve kişi zayıflamaya başlayacaktır. Tabi bu arada seçilen gıdalar, beslenme alışkanlığımızı değiştirdiği için bünye savunmasız ve güçsüz kalabilir. Bu sebeple vitamin ve mineraller bakımından zengin meyve ve sebze takviyeleri ile zayıflama programı desteklenir.

Zayıflama Sırasında Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

Gündelik bilgiler bazen hayatımızı kolaylaştırabiliyor. Bazen de doğru bildiğimiz o kadar çok yanlışlar olabiliyor ki sağlığımız dâhil tüm hayatımıza etki edebiliyor. Bu sebeple öncelikle konunun uzmanları ile görüşerek doğru bilgileri edinmeliyiz. Ankara'da alanında oldukça başarılı diyetisyenler herkese gerekli tüm hizmetleri eksiksiz vermektedir. Mesela en çok yanlış yapılan konulardan biri de zayıflama konusudur.

  • Zayıflama konusunda en çok yapılan yanlışlardan biri de istenildiği kadar yeşillik, meyve ve sebze tüketilebilir sözü son derece yanlış anlaşılmakta ve sınırlar bazen aşılabilmektedir. Bu nedenle tüm yediklerinizin bir ölçüsünün olması lazım.
  • Bir diğer hata ise kahvaltı öğününün atlanmasıdır. Aslında zayıflama konusunda yapılan en büyük hata budur. Çünkü kahvaltı gün içerisinde ki durumuzu ve hatta ruh halimizi bile düzenleyen bir öğündür.
  • Aç kalarak zayıflamaya çalışmak yapılan başka bir yanlıştır. Çünkü istediğiniz kadar aç kalın ve sonrasında yediğiniz yiyeceklerin tamamı aniden kilo almanıza sebep olacaktır.
  • Az miktarda su içmek te zayıflama esnasında yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Çünkü su, kalori yakılmasını kolaylaştırır.
  • Zayıflama da yeme ve içme alışkanlığını düzenlemek tek başına yeterli olmayacaktır. Bu nedenle metabolizmayı hızlandırıcı ve fazla kalorileri yakabilmemizi sağlayan egzersizleri yapmamız gerekir. Yani hareketsiz bir hayat zayıflamaya etki etmeyecektir.