DAHA ETKİLİ BAKIŞLARA KAVUŞUN

blog yazısı ekle !

DAHA ETKİLİ BAKIŞLARA KAVUŞUN

Makyaj yaparken etkili bir sonuç için gözlerinize ayrı bir özen göstermeniz gerekir. Ancak etkileyici bakışlar için yapılan makyaj kadar sağlıklı ve bakımlı bir göz çevresine sahip olmanın da önemi büyüktür. Genç ve çekici görünen bir göz çevresine sahip olmak için size vereceğimiz bazı önerileri takip edebilirsiniz.

Ankara'daki tüm Göz Çevresi Bakımı yapılan Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Göz Çevresi Bakımı


1- Göz Altındaki Morluklar

Pek çok kadının şikâyet ettiği gözaltı morlukları bu bölgeden geçen kan damarlarının yoğunluğu ile ilgili bir sorundur. Ancak bu sorunla başa çıkmak artık günümüzde çok kolaydır. Başarılı bir Ankara güzellik salonu bularak gözaltı morluklarına veda edebilirsiniz. Eğer sorununuz bir uzman gerektirecek kadar büyük değilse kaliteli bakım ürünleri ve makyaj malzemeleri de yeterli olacaktır.

2- Göz Çevresindeki Kazayağı Kırışıklıkları

Göz çevresinde sık karşılaşılan başka bir sorun ise kazayağı kırışıklıklardır. Bu kırışıklardan kurtulmanın en başarılı yolları arasında kolajen seviyesini arttırmak gelmektedir. Bunun için bir A vitamini türevi olan retinol A almak iyi bir tercihtir. Diğer yandan kızarmaya meyilli, hassas ciltli kişiler için peptid içren ürünler daha uygun olacaktır.

3- Göz Kapaklarındaki Sarkma ve Çökmeler

Yaşla beraber vücuttaki yağ, kolajen ve elastan seviyesi düşmeye başlar. Buna bağlı olarak da ciltte sarkmalar meydana gelir. Ne yazık ki göz kapaklarında meydana gelen çökmeyi kozmetikler önleyemez. Bu sebeple özellikle Ankara gibi büyükşehirde yaşayanlar için en doğru tercih estetik operasyondur.

4- Şiş Gözler

Bazı kişilerin göz kapakları yapısal olarak şiştir ve böyle bir durumda kozmetik kullanmanın faydası yoktur. Ancak bir estetik operasyonla göz kapağı yapısını değiştirmek mümkündür. Diğer yandan zaman zaman oluşan bir şişlik probleminin sebebi vücudunuzun su tutması olabilir. Bunu engellemek için tuz miktarını azaltmak ve bol su tüketmek yerinde olacaktır.

5- Göz Çevresi Bakımı

Genel olarak bakıldığında sağlıklı bir göz çevresine sahip olmak için düzenli uyumak ve beslenmek önceliklidir. Ayrıca sigara ve alkolden uzak durmak, tuz tüketimini kontrol altına almak da gereklidir. Düzenli bir bakım programı, kaliteli ürünler kullanmak ve gerekli hallerde bir Ankara güzellik uzmanı ile irtibata geçmek de önemlidir.