Ankara Açık Havuz

Ankara Güzellik Salonları Açık Havuz

AÇIK HAVUZ

Açık havuz denilen yapılar aslında açık mekân yüzme havuzları olarak bildiğimiz, farklı derinliklere sahip su alanlarıdır. Açık havuzların üzeri herhangi bir malzeme ile kapatılmadığından bu isim verilmiştir. Açık havuzlar, özellikle de yaz, bahar ve sonbahar gibi dönemlerde tercih edilebilir. Ancak gelişen teknoloji sayesinde Açık havuzların suyunu ısıtan ...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Açık Havuz

AÇIK HAVUZ

Açık havuz denilen yapılar aslında açık mekân yüzme havuzları olarak bildiğimiz, farklı derinliklere sahip su alanlarıdır. Açık havuzların üzeri herhangi bir malzeme ile kapatılmadığından bu isim verilmiştir. Açık havuzlar, özellikle de yaz, bahar ve sonbahar gibi dönemlerde tercih edilebilir. Ancak gelişen teknoloji sayesinde Açık havuzların suyunu ısıtan sistem sayesinde bu yapıların kullanılabilirlikleri artırılmaktadır.

Açık havuz yapıları havaların soğumaya başlaması ile kapalı havuzlar kullanılmaya başlanır. Açık havuz başta olmak üzere havuz çeşitleri insanlara her mevsimde havuz keyfi yapma fırsatını sunmaktadır.

Ülkemizin dört tarafı denizler ile çevrili olması kıyı şehirler için bir avantajdır. Ancak bu avantajdan iç bölgede kalan şehirler (Ankara vb.) pek yararlanamamaktadır. İnsanlar düzenli olarak yüzme sporu ile ilgilenme ya da hararet atmak için denize ihtiyaç duymaktadır. Ancak denizin olmadığı yerlerde özellikle Ankara gibi büyük ve kalabalık şehirlerde havuzlar hizmete sunulmaktadır. Açık havuzlar, sıcak aylarda insanlar fiziksel aktiviteler yaparken psikolojik olarak rahatlaması da mümkündür.

Ancak Açık havuzların düzenli ve doğru bakımı yapılması ile insanların denize olan ihtiyacı da bu yapılar ile karşılanabilir.

Açık havuzların temiz ve hijyenik olması gerekir. Çünkü halka açık yüzme havuzu tesislerinde bulunan yapılarda ciddi sağlık sorunlarına yakalanmak kaçınılmazdır. Dolayısı ile gerek yetkililerin gerekse halkın temizlik konusunda üstüne düşeni yapması gerekir. Peki, Açık havuzlarda bakım önerileri nelerdir yakından inceleyelim; halkın girdiği Açık havuzlarda mutlaka duş alınmalıdır. Açık havuzların en büyük avantajı da kenarda güneşlenirken serinlemek için kendinizi suya bırakabilirsiniz. İşte bu esnada cilt yüzeyinde herhangi bir güneş kremi, bronzlaştırma kremi ya da losyon bulunmaması gerekir. Açık havuzların düzenli ve belirli aralıklarla suyu filtreden geçirilmesi gerekir. Açık havuzların su oranındaki ph dengesi oldukça önemlidir. İdeal oran 7, 3'dür.

Açık havuzların en ideal yaz aylarında kullanılmakta olduğunu belirttik. Ancak kış aylarında bu yapıların suyunu boşalarak sıcak ayların gelmesini beklemek yanlış olur. Uzmanlar Açık havuzların kullanılmadığı zamanlarda da mutlaka su dolu bırakılması gerektiğini tavsiye etmektedir. Bu durumun temel sebebi Açık havuzlar soğuk ayların ısı ve sıcaklık değişimlerinden dolayı yapının zarar görmesini engellemektir.

Açık havuzlar, günümüzde farklı mimari tasarımları ile göz alıcı ihtişama kavuşmaktadır. Açık havuzların kullanım alanları geniştir. Evin bahçesi, otellerin havuz bölümü, üniversite ve sosyal tesislerde Açık havuz ve kapalı havuz diye iki farklı ortamlarda yüzme keyfi yaşanabilir. Ankara gibi büyük şehirlerde bu yapıların sayısı giderek artmaktadır. Çünkü insanları hareket etmeye teşvik etmek için Açık havuzlarda düzenlenen aktiviteler oldukça başarılı ve yoğun ilgi görmektedir.

Ankara gibi kalabalık şehirlerde çevre kirliliği kaçınılmaz bir sorundur. Dolayısı ile Açık havuzların bu gibi problemde doğrudan etkilemektedir. Açık havuzlar, şehrin yoğun trafiğinden, sanayi bölgelerinden uzak yerlerde inşa edilmesi gerekir. Böylece Açık havuzlardaki suyun temiz olması, suyun temiz kalması gibi faktörlerin süresi uzatılabilir.

Açık havuzlar, güneş ışınlarını yeterli miktarda alması gerekir. Böylece Ankara da yüzme keyfi yaşayacağınız bir Açık havuz ile Antalya'da girdiğiniz deniz aynı keyfi hissettirmektedir. Ayrıca havuz güvenliği de en üst seviyede tutulmaktadır. Kurtarma ekibi, uyarma ekibi gibi personel hazır olarak beklemektedir. Yüzme bilmeyenler, henüz yeni yeni yüzmeye başlayan kişiler için yüzme hocası isteyenlere eğitim vermektedir. Böylece yüzme keyfi kesintisiz devam etmesi sağlanmaktadır. Ankara da Açık havuz yapıları sayesinde insanlara eğlenceli aktivite imkanı sağlandığı gibi su sporunu da yapma imkanı vermektedir.