CİLDİNE İYİ BAK

blog yazısı ekle !

CİLDİNE İYİ BAK

''Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır.'' sözü tamamen doğru. Bir kadın bakımlı değilse onu makyaj da güzel gösteremez. Önemli olan kadının kendine ve cildine gösterdiği bakımdır. Güzel görünmek için makyaj yapmak zorunda değilsiniz, her şeyin doğalı güzeldir. Her bayanın en güzel makyajı tertemiz cildidir. Bayanlar tertemiz olan ciltlerini makyajla göz alıcı hale getirebilir.

Ankara'daki tüm Cilt Bakımı Salonları için tıklayınız
Ankara Cilt Bakımı

İster günlük ister özel bir günün makyajı için bayanlar çoğu kez ünlülerin dile dile dolaşan makyajlarını taklit eder. Burada çok önemli bir konu var. Kusursuz ve doğru makyaj uygulaması sizi olduğunuzdan daha genç gösterdiği gibi yanlış uygulanan makyaj da yaşınıza yaş katar. En önemli cilt bakım uygulamalarından biri olan makyajı eğer doğru olarak yaparsanız hem her daim bakımlı görünür, hem de cildiniz daha aydınlık ve pürüzsüz gözükür.

Her bayanın mutlaka makyaj konusunda örnek aldığı ünlü biri vardır. Benim bugünlerde favorim, Kim Kardashian makyajı! Bu güzel bayanı sevenlerin olduğu kadar sevmeyenlerin de olduğunu biliyorum. Kim'in makyajı üzerine daha fazla konuşmaya gerek görmeyip makyajın püf noktalarına gelmek istiyorum. :)

Bayanı en güzel gösteren kaşlarıdır. Eğer kuaförünüzün azizliğine uğradıysanız vay halinize! ''Yok, benim kaşlarım güzel.'' diyenlerdenseniz işe kaşlarımızı belirginleştirme ile başlayalım. Kaş kalemimizle (açık kahve tercihim) kaşlarımızı boyayıp parmağımızla biraz dağıtalım. Bu sayede doğal bir görüntü elde edeceğiz. Siyah göz kalemi veya ''kajal sürme'' olarak satılan kalemi göz kapağımıza kalın bir şekilde sürelim. Fırça ile bu siyahlığı yumuşatarak dağıtalım. Burada amacımız parlak olan görüntüyü mat hale getirmektir.

Göz kapağımıza sürdüğümüz kalemle gözaltına orta kalınlıkta sürelim. Yine fırça yardımı ile yumuşatıp dağıtalım. Daha yumuşak olan bir far fırçası ile göz kapağının üst kısmına gölgelendirme yapalım. Aynı işlemi gözaltına da uygulayalım. İnce uçlu başka bir fırça ile gözaltını kahve far ile kalınlaştırıp gölgelendirelim. Altın tonda olan farımızı göz pınarımıza ve gözaltımıza sürelim. Rimel sürme işlemine geçelim. Rimel sürerken rimelin göz kapağınıza bulaşmasından şikâyetçiyseniz, işlem sırasında kirpiklerimizin arkasına kredi kartı vb. yerleştirip rimeli sürelim. Böylece fazlalıklar kredi kartına bulaşacaktır.

Şeftali veya pembe tondaki allığımızı elmacık kemiklerimize doğru uygulayalım. Böylece yanaklarımız daha canlı hale gelecektir. Eğer Kim gibi dolgun dudaklara sahipseniz natural tondaki rujunuzu sürebilir, doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. İşte makyajımız bitti! Makyaj yapınca kendini daha iyi hissetmeyen yoktur sanırım. Bence iyi yapılan bir makyaj bayanın tüm güzelliğini ortaya çıkarır.

Kim Kardashian'ın en önemli özelliği de sanırım temiz cildidir. Cildimize gerek önemi göstermediğimiz sürece makyajımızın hiçbir değeri kalmaz. Cildimizi her gün temizleyicilerle temizlemeli, ardından cildimize uygun bir nemlendirici sürmeliyiz.

Kim'e göre seksi bir makyaja giden yol gözlere çekilen siyah bir kalem veya eye-liner'dan ve kat kat sürülen rimelden geçiyor. Sadece bayanların değil, erkeklerin de çok beğendiği Kim Kardashian makyajını yapamayacak olanlara, Ankara da ikamet ediyorlarsa, ankara güzellik uzmanı bulmak çok kolay ve bu konuda uzmanlar yardımcı olacaktır.

Makyaj konusunda size yardımcı olacak kaliteli güzellik uzmanları Ankara Güzellik salonu adreslerinde bulunmaktadır. Unutmayalım; en seksi kadın makyajı kusursuz olandır. En ucuz ve kaliteli ürünleri garantili bir şekilde sitemizden temin edebilirsiniz.