EVDE BREZİLYA FÖNÜ YAPMAK MÜMKÜN MÜ? – BREZİLYA FÖNÜ

blog yazısı ekle !

EVDE BREZİLYA FÖNÜ YAPMAK MÜMKÜN MÜ? – BREZİLYA FÖNÜ

Brezilya fönü kalıcı düzleştirme işlemidir. Kıvırcık, kabarık ve şekillenmeyen saçlarda uygulayabileceğiniz bu yöntem birçok kadının hayali olan yıka-çık diye adlandırılan, banyo sonrasında saç şekillendirmekle uğraşmadığınız bir saça sahip olmanıza olanak tanıyor.

Ankara'da güzellik salonlarında da yaptırılacak bu işlemi evinizde de hem daha doğal ve daha az maliyetli biçimde de yapabilirsiniz. Uygulaması da oldukça basit olan evde brezilya fönü neredeyse güzellik salonlarındakine benzer bir kalıcılığa sahip olmanızı sağlayabiliyor. Üstelik farklı kimyasalların kullanılmaması da cabası.

Ankara'daki tüm Kuaförler için tıklayınız
Ankara Kuaförler

Ankara'da aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz keratin ile bu uygulamayı kolaylıkla evinizde yapabilirsiniz.

Satın aldığınız keratini tuzsuz bir şampuan ile yıkadığınız nemli saçlarınızın tümüne uygulayın. Saçlarınızın tümüne uyguladığınızdan emin olduğunuz keratini saça iyice yedirmek için tarayabilirsiniz. Daha sonrasında saçlarınızı hafif kurutun. Biraz nemli kalmasına özen göstermeyi unutmayın.

Bu kurutma işleminin ardından saçınızdan oldukça az parçalar alarak saçınızı iyice düzleştirin. Bu işlem güzellik salonlarında da yapılan presleme işleminin aynısı aslında. Bu işlemi birer gün arayla 3 gün boyunca uygulayın. Bu işlemi yaparken elbette yine tuzsuz bir şampuan kullanmayı unutmayın. Çünkü tuz brezilya fönünün kalıcılığını azaltan bir faktördür.

Brezilya fönü sonrasında artık duş aldıktan sonra fön makinesi ile saçınızı kuruttuktan sonra düz bir yapıya sahip olabileceksiniz. Saç bakımı için ara sıra keratin uygulaması zaten yapılması gereken bir işlemdir.

Güzellik salonlarına siz de çok fazla para harcamak istemiyor ve uygulanan kimyasallardan çekiniyorsanız bu işlemi evde denemekte fayda var. Saça keratin uygulandıktan sonra çok iyi biçimde düzleştirdiğinizden emin olmanız gerekmekte. Birer gün arayla bu işlemi 3 gün yapmanız gerektiğini unutmayın.

Saçlara kalıcı bir düzlük katmanın yanı sıra saçlara kattığı parlaklık ve sağlıklı görünüm de kullanıcıları oldukça memnun etmektedir. Zira keratinin zaten saç bakımı için son yıllarda en çok tercih edilen bakım ürünlerinden olduğunu hatırlamak gerek.