BEYAZ TENE MAKYAJ YAPMAK BİLGİ GEREKTİRİR - MAKYAJ

blog yazısı ekle !

BEYAZ TENE MAKYAJ YAPMAK BİLGİ GEREKTİRİR - MAKYAJ

Beyaz ten geçmişte güzelliğin en önemli unsuru olarak kabul ediliyordu, hala de beyaz tenlilerin en güzel kadınlar olarak görüldüğü birçok kültür var dünya üzerinde. Ülkemizdeyse esmer tenliler çoğunlukta olduğu için beyaz tenliler nadide bir çiçek gibi görülüyor. Toplumun nadide bir çiçek olarak algıladığı beyaz tenli kadınlar doğru makyaj ile muhteşem bir görünüme kavuşabilirler.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları


Trendlere kapılmayın!

Makyaj dünyasındaki trendler büyük bir hızla değişiyor. Ancak beyaz tenli bir kadın olarak trendlere uymayı aklınızdan geçirmeyin. Bu elbette hiçbir eğilim size göre değildir anlamına gelmez, ama ten renginize uygun olmayan trendleri uygulamaya kalkışmayın. Çünkü beyaz ten nazlıdır, herkese yakışan beyaz tende sırıtabilir. Bu nedenle siz kendinize yakışanı bilin ve trendlere kapılmadan kendi çizginizde makyaj yapmaya devam edin.

Koyu fondötenler beyaz tenlilerin sonu olur!

Fondöten makyajın temeli, dolayısıyla doğru fondöten seçmeden doğru makyaj yapmak ve güzel görünmek kesinlikle mümkün değil. Birçok beyaz tenli kadının yaptığı en büyük hatalardan biri biraz daha koyu tenli görünmek için tenlerinden koyu renk fondöten kullanmak. Oysa bu çok büyük bir hata ve güzel değil saçma bir görünüme yol açıyor. Bu nedenle kesinlikle ten renginize uygun tonlarda fondöten seçmelisiniz.

Kırmızı ruj en çok beyaz tenlilere yakışır!

Beyaz tenlilerin hayattaki en büyük şanslarından biri kırmızı ruju en iyi taşıyan kadınlar olmaları. Her kadın kırmızı ruju sever ama kırmızı ruj sadece beyaz tenlilerde mükemmel durur. Bu nedenle beyaz tenli kadınlar ruj tercihlerini her zaman kırmızıdan yana kullanabilirler. Bu arada tabi ki işe giderken cart kırmızı bir ruj sürmek uygun değildir, böyle durumlarda da pembe tonlarında rujlar kullanabilirsiniz.

Pastel tonlardaki farlara dikkat!

Açık tenlere en yakışan farlar da pastel tonlarda olanlardır. Pembe, yeşil, mavi, gri ve mor farlar ile muhteşem bir göz makyajı yapabilirsiniz. Tabi göz kaleminizi de doğru seçmek kaydıyla

Açık tenlere en iyi makyajı uzmanlar yapar

Açık tenlilere en doğru ve en güzel makyajı tabi ki Ankara'da bulunan güzellik salonlarındaki güzellik uzmanları yapar. Her şeyi uzmanına yaptırmanın doğru olduğu gibi açık tenlilerin de güzellik uzmanı tarafından yapılan makyajı tercih etmeleri en doğrusudur.