HANGİ TEN RENGİNE HANGİ RUJ GİDER?

blog yazısı ekle !

HANGİ TEN RENGİNE HANGİ RUJ GİDER?

Kadınların yaş aralığı ne olursa olsun hepsinin vazgeçemedikleri güzellik sırlarından birisi muhakkak rujlardır. Tüm makyaj tarzlarının en önemli tamamlayıcısı olarak görülen rujlar bir bayanda ilk dikkati çeken unsurlardan birisidir. Ancak önemli olan nokta şudur ki her renk ruj her tene yakışmaz. Bu detay doğru kullanılırsa sadece tek rujla bile girdiği ortamda gözleri üzerine toplamayacak kadın yoktur. Ankara Güzellik Uzmanı önerileri dikkate alındığında esmer ve açık tenli kadınların aynı ruju kullanmaları yapılan en büyük hatalar arasındadır. O halde hangi renkler kimlere daha çok yakışır inceleyelim.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları


ESMERLERDE DOĞRU RUJ TONLARI

Esmer kadınlar kategorinin en şanslı kadınları olarak sayılabilirler. Öyle ki hafif yanık tende bile hemen hemen her renk ruj gitmektedir. Şeffaf tonlardaki rujlar ile doğallığı yakalayıp yoğunluğu gözlere verirken kırmızının her tonunu kullanarak sadece bir rimel ile oldukça şık ve gösterişli bir makyaj yaratabilirsiniz. Bunun dışında koyu renkler mürdüm, kahve ve pembe tonları yine esmerlere çok yakışan tonlardır. Fakat esmer bir bayan çok neon ya da fuşya tonlarından kaçmalıdır.

SARIŞINLAR İÇİN DOĞRU RUJ TONLARI

Sarışın bayanlar ten renkleri ve saçlarından dolayı dikkat çekici olduklarından dolayı koyu renk rujları gece makyajında tercih etmeliler. Gündüzleri ise daha şeffaf veya pembe tonları ideal olacaktır. Kırmızının yine yakıştığı sarışınlar özellikle alt ton kırmızıları çantalarından eksik etmeyerek yine her ortamın en dikkat çekici bayanı olabilirler. Özellikler koyu renk ruj ve hafif bir parlatıcı oldukça seksi bir hava katmaktadır. Ankara Güzellik Salonu bu konuda misafirlerine doğru bilgilendirmeler yaparak iç bileğinizin 2 ton koyusuna kadar olan renklerin sarışınlar için ideal olduğu görüşündedir.

BUĞDAY VE KUMRAL TENDE RUJ TERCİHLERİ

Bu kategorideki bayanlar oldukça şanslıdırlar. Neredeyse her tonun yakıştığı kumrallar mürdüm, kahverengi, kırmızı, turuncu ve özellikle şeftali tonları tercih edebilirler. Fakat hafif yanık olarak nitelendirebileceğimiz bu ten grubunda kullanılan kırmızı ve kahverengi tonları diş rengini ön plana çıkardığı için eğer dişleriniz yeterince beyaz değilse açık renkleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

KIZIL BAYANLARDA RUJ TERCİHLERİ

Kızıl ve tonlarında olan bayanların genellikle ten rengi açık olmaktadır. Buda yeterince dikkati üzerine toplayan kızılların işini kolaylaştırarak turuncu, şeftali gibi şeffaf tonlarla bile kusursuz bir görünüm elde etmelerine neden olmaktadır. Kadınların vazgeçilmezi olan kırmızı ruj bu gruba da yakışmaktadır ancak saç ve ten rengi göz önüne alındığında giyilen kıyafet ile birlikte doğru kullanılması önemlidir. Çünkü renk karmaşasına neden olabilir. Ayrıca nemin ve terlemenin en çok kendini gösterdiği bu ten grubu ruj rengini parlatıcı ile tamamlarken yüzünde aşırı parlamaya neden olacak unsurlara dikkat etmelidir. Örneğin, Ankara gibi serin ve nemi olmayan bir şehirdeyseniz rujunuzun üzerine bir parlatıcı size hoş bir hava katacaktır.