LAZERLE BEN SİLME

blog yazısı ekle !

LAZERLE BEN SİLME

Cildiniz deki benlerin büyük ve tehlikeli olduğunu mu düşünüyorsunuz? Ya da çıkan benlerin ters bir bölgede çıktığını mı düşünüyorsanız? Eğer bununla ilgili bir sıkıntınız ve ya sorularınız var ise hemen bir uzman doktorla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Küçük ve zararsız olarak gördüğünüz benler başınıza büyük dertler açabilir. Önemsemiyorsanız bu yazıya kadar ne kadar ciddi bir durum olduğunu düşünmeniz bizim için önemlidir.Peki nasıl bu operasyonu geçireceksiniz? Öncelikler polikliniklerde bulunan uzman doktorlarda bu işlemi geçirmeniz gerekmektedir. Daha sonra eğer konu hakkında tatmin olduysanız detaylı bir bilgi alarak sizi ne gibi basamaklar bekliyor birlikte bunu işleyelim.

Her benleri lazerle aldırabilirsiniz. Ancak aldıracağınız benlerin tespiti sonucu farklı işlemlerden gerekebilir. Benleriniz ulaşılmayacak kadar zor bir yerde ise ya da alınması tehlikeli ise farklı bir süreç işlenir. 1 cm den küçük benler de iz kalması oldukça düşüktür. Ancak beniniz büyük ise ve cildinizin yapısına rengine göre iz kalma durumu değişecektir. Seans süreleri uzadıkça iz kalma oranı düşecektir.

Cerrahi gerektiren durumlar da ise iz kalma durumu daha da azalır. Polikliniklerde yapılan uzman doktorların operasyonlarında daha güvenilir sonuçlar almanız mümkün. Uzun uzadıya bir operasyon yaşamayacaksınız kısa sürede bitecektir. Operasyondan sonra lazer uygulanmış bölge de yara oluşur daha sonra kabuk bağlar. Kabuk bağlayan ara bir hafta içerisinde dökülecektir. Dökülen kabuklardan sonra yaklaşık bir ay içerisinde cildinizde bir leke kalmayacaktır. Ancak beklenmedik bir durumda karşılaşırsanız hemen bir uzman doktora başvurmanız gerekecektir. Güzellik salonlarında bu gibi bir operasyon gerçekleşmez. Uzman bir doktordan yarım almanız gerekecektir.

Cildinize bu süreçte iyi bakmanız gerekmektedir. Operasyondan hemen sonra kesinlikle yüzünüze su sürmeyiniz. Makyaj yapmayınız. Daha sonraki günler de iç rahatlığı ile makyaj yapabilirsiniz. Et benlerini ise uygulanan işlemlerden daha farklı bir işlem gerekmektedir. Çok fazla bilinmeyen lazerle ben silme işlemi bugünün teknolojisi ile rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Cildinizde görünen büyük ve rahatsız edici benlerden kurtulmanız mümkün. Yapmanız gereken tek şey kararınızı verdikten sonra uzman bir doktorla görüşüp cildinizdeki benlerden kurtulmanız.