Ankara Masaj-Çikolata

Ankara Güzellik Salonları Masaj-Çikolata

ÇİKOLATA MASAJ

Çikolata masajı, hassas ciltlerde sıkça görülen gerilme, kuruma, kaşıntı gibi sorunların çözümü olmaktadır. Çikolata masajı sayesinde kimyasal içerikli kozmetik ürünlerine para harcamaya da gerek kalmıyor. Ancak pahalı ürünler bile kaşıntı, kuruma, gerilme gibi problemleri iyileştirmiyor. Bu durumda Çikolata masajını uzman kişiler tarafından yapıldığında cilt sorunlarını tedavi etmektedir. Çikolata, dünya da çok ö...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Masaj-Çikolata

ÇİKOLATA MASAJ

Çikolata masajı, hassas ciltlerde sıkça görülen gerilme, kuruma, kaşıntı gibi sorunların çözümü olmaktadır. Çikolata masajı sayesinde kimyasal içerikli kozmetik ürünlerine para harcamaya da gerek kalmıyor. Ancak pahalı ürünler bile kaşıntı, kuruma, gerilme gibi problemleri iyileştirmiyor. Bu durumda Çikolata masajını uzman kişiler tarafından yapıldığında cilt sorunlarını tedavi etmektedir. Çikolata, dünya da çok özel bir yiyecektir. Çikolata besin olarak tüketildiğinde mutluluk hissini artırırken çikolata terapi amaçlı kullanıldığında vücudun mutu olması sağlanmaktadır. Çikolata masajı yeni bir masaj çeşidi olup kısa sürede her masaj merkezinde uygulanmaya başlanmıştır. Tatil sezonun açılması ile Çikolata masajına olan ilgi daha da artmaktadır. Çünkü güneş ışınlarının vücudu iyi bir şekilde esmerleştirmesi için yardımcı olmaktadır.

Çikolata masajı yapılırken cildi besleyen ve masajı kolaylaştıran kakao yağı kullanılmaktadır. Kakao çekirdeği masaj esnasında tek başına kullanıldığı gibi diğer masaj yağları ile harmanlanarak da kullanılmaktadır. Mesela badem yağı, kakao yağı ve kakao tozu. Bu üçlü birbiri ile uyumludur. Gerek koku açısından gerek içerdiği değerler açısından mucizevi etkiye sahiptir. Bu ürünlerin özelliği selüliti iyileştirmekte, doğal filtre etkisi ile ciltte esmerlik etkisi oluşturmakta ve kan akışını hareketlendirmektedir. Cildin nemini kaybetmesi ile kurumaya başlar. Kakao yağının önemli masaj yağı olmasının nedeni antioksidan yapıda olmasından kaynaklanıyor. Bu sorun ileri seviyelerde ciltte derin çatlakların oluşmasına neden olmaktadır. Ciltte oluşan çatlamaların bir diğer sebebi gebelik döneminde oluşmasıdır. Ciltte çatlaklar ne sebeple oluşursa oluşsun cildin ihtiyaç duyduğu nem ihtiyacını karşılar.

Çikolata masajı bir seansı 60 dakika ile 90 dakika arasında sürmektedir. Eğer zaman konusunda sıkıntı yaşıyorsanız evde hazırlayacağınız masaj kürü ile rahatlama sağlayabilirsiniz. İşte şu malzemeler kullanılması gerekir: benmari usulü eritilen çikolatayı Türk kahvesi, yumurta ve süt ile karıştırın. Oluşan karışım vücuda parmak uçları, avuç içleri kullanılarak sürülür. Biraz bekledikten sonra ılık bir duş ile temizlenir.

Son yıllarda çikolatanın bakım ve güzellik ürünlerinde kullanılması çikolatanın sadece besin maddesi olmaktan kurtarmıştır. Çünkü içerisindeki değerler iç organlara faydaları kadar cilde de faydası olduğu keşfedilmiş. E vitamini, magnezyum, fosfor gibi değerlere sahiptir. Bütün bedene uygulanan Çikolata masajı, yüze de uygulanmaktadır. Daha çok maske şeklinde sürülmektedir. Kırışıklıkları düzelterek ciltte gençleşme sağlamaktadır. Ancak her çikolata ile Çikolata masajı ya da maske yapılmaz. Yapılsa da etkili olmaz. Çünkü çikolata adı altında şekerlemeden ibarettir. Bu işlemler için kimyasallar kullanılmayan doğal çikolatanın kullanılması gerekir. Çünkü çikolata yapımında yarıdan fazla kakao yağı kullanılması o çikolatanın doğal olmasını sağlar. Genellikle koyu renklidir. Bitter olarak adlandırılan çikolata işlem için idealdir.

Sıcağa yakın çikolatanın vücuttaki etkisi son derece yumuşak ve hafiftir. Çikolata masajının özelliklerinden biridir. Yani masaj esnasında gerek kullanılan masaj yağı ile gerekse masaj hareketleri ile vücut yorulmaz. Tamamen gevşeyerek dinlenme süreci başlar. Çağın hastalığı olan stres ile mücadele etmenin pek çok alternatifi var. Ancak hangi yöntem Çikolata masajı kadar etkilidir ki? Çünkü mutluluk kaynağı olarak görülen çikolata stres ile başa çıkmaktadır. İçerisindeki değerler bu konuda yardımcıdır.

Çikolata yiyerek formunuzu bozmak istemiyorsanız sıfır kalori ile vücuda yapılan Çikolata masajı ile mutlu olmak mümkün. Eğer çikolata tüketmiyorsanız içeriğindeki besin değerlerden de faydalanamaz. Ancak bu masaj yöntemi ile çikolatanın besin değerlerinden vücut mahrum edilmemiş olmaktadır. Cilt üzerinde yer alan gözenekler bu masaj da kullanılan kakao yağı ve diğer masaj yağlarını absorbe ederek vücuda girişini sağlamaktadır.