YÜZ BÖLGESİ LAZER EPİLASYON

blog yazısı ekle !

YÜZ BÖLGESİ LAZER EPİLASYON

Günümüzde çoğunluk ile kadınların yaşadığı sorunlardan bir tanesi olan yüz bölgesinde ki istenmeyen tüylere ne yapılsa da kökten çözüm bulunsa diye düşünülmektedir. Nereye gidilse cımbız çantamızdan ve elimizden eksik olmadığı günler yaşamak için can atılıyor olabilir. Her önemli buluşmalarda, toplantılarda kuaföre gidip gidilecek yere geç kalma durumundan herkes sıkılmış olmalıdır. Bunun için yıllar önce düşünülmüş olan lazer epilasyon bir çözüm olarak size sunabilirim.
Yüz bölgesinde ki istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon yaptırmanızı önerebilirim. Yüzünüzde yanık ve ya kızarıklık oluşmasında korkuyorsanız eğer merak etmeyin gelişen teknoloji ile birlikte lazer epilasyonlarında bulunan soğutucu cihazlar sizlerin acısız ve ağrısız, konforlu bir şekilde istenmeyen tüylerinizden kurtulmanızı sağlayacaktır. Eğer gideceğiniz poliklinikliği ve sizi tedavi edecek doktorunuzu iyi seçerseniz lazer epilasyon sonunda hiçbir şekilde yanık ve ya lekeler olmayacaktır. Fakat ilk seanslar sonrasın lazer epilasyona alışık olmadığınızdan ötürü cildinizde 24 saat içinde geçecek olan kızarıklık görülebilir. Ama telaşlanmamanızı söyleyebilirim çünkü ciddi bir şey olmadığını doktorunuz da sizlere söyleyecektir.

Lazer epilasyonu yaptırmadan önce hekiminiz tarafından tüy yapınız ve cilt renginizin analizi yapılarak doğru olan lazer epilasyon cihazı seçilir. Lazer epilasyonundan çıkan lazer ışınları koyu ve sert olan tüylere etki edeceği için öncelik ile tüyleriniz ince ise jilet yardımı ile tıraşlama yapılmaktadır. Böylelikle kolay bir şekilde ağrısız ve acısız lazer epilasyon uygulaması yapılır. Bununla birlikte lazer epilasyonu önce yüzüne bir jel sürülür böylelikle cildinize zarar gelmek ve epilasyon cihazı daha kolay bir şekilde istenilen bölgeye ışınları iletir.

Diğer bir durum ise lazer epilasyonundan gelen ışınlardan korunmanız için ciddi doktorunuz size koruyucu gözlük verecektir bunu takmayı unutmamalısınız tabi ki doktorunuzun da bu gözlükte takması gerekecektir. Ayrıyeten yüz bölgesine lazer epilasyon yaptıracağınız vakit tek seansta istenilen sonucu alamayacağınızı söyleyebilirim. Bunun için kişinin tüy yapısına göre değişecek olan ortalama 6-8 seansta istenilen sonuçlara ulaşabileceğiniz lazer epilasyon uygulaması gerçekleşecektir. Bununla birlikte lazer epilasyon seansları arası yaklaşık 1 ile 1,5 ay arasında değişiklik göstermesi ile yaklaşık küçük bir bölge olduğundan ötürü 10-15 dakika sürmektedir.