ANKARA MEZOTERAPİ

blog yazısı ekle !

ANKARA MEZOTERAPİ

MEZOTERAPİ

Hastalıkların çözümü için farklı yöntemler ve çözümler geliştirilmiştir. 1900lü yılların sonunda da geliştirilen bir yöntem tıp dünyasının dönüm noktasından birini oluşturmaktadır. Artık büyük ve korku dolu ameliyatlar yerini basit, ağrısız tedavilere bırakmıştır. Fransa'da ortaya çıkan mezoterapi kısa sürede ülkemizin başkenti Ankara da uygulanmaya başlandı. Başta cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmakta olup zaman içinde başka hastalıkların tedavisi içinde kullanılmaya başlanmıştır.

Punika Güzellik Salonu

Tunalı

Punika Güzellik Merkezi, 1990 yılından bu yana uzman kadrosuyla bu sektörde hizmet vermektedir hizmetlerimizin arasında kalıcı makyaj cilt bakımı cilt bakımı manikür pedikür ağda epilasyon lazer epilasyon Kuaför saç bakımı protez tırnak ipek kirpik kaş dizaynı kirpik Lifting kirpik perması kaş ve kirpik boyası gece gündüz ve gelin makyajı gibi salon uygulamaları yapılmaktadır.
devamını oku...
Adres: Tunalı Hilmi Cad. 76/3 Kavaklıdere-Ankara

Özel Ankara Lazer Life Polikliniği

Kızılay

Özel Ankara Lazer Life Polikliniği - KIZILAY GÜZELLİK SALONU

Fatma YILDIZ


1972 yılında Ankara'da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamladı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1996 yılında mezun oldu. 2003 yılında Deri ve Zührevi Hastalıklar üzerine uzmanlık eğitimini tamamladı. Dermatoloji uzmanı olduktan sonra, kozmetik dermatoloji alanında çalışmaya başladı. 2004 yılından bu yana Özel Ankaralife (Ankaralazer) Polikliniğinde; lazer epilasyon, lazerle cilt tedavileri, dolgu, leke tedavileri ağırlıklı olmak üzere kozmetik dermatoloji alanda çalışmaktadır. Evli ve iki kız annesidir.

Özel Ankara Life Polikliniği ilk olarak 2004 yılında lazer ağırlıklı tedavilerle hizmete başlamıştır. O günden beri kesintisiz hizmet vermekteyiz. İsmimiz, Sağlık bakanlığının yönetmeliklerine uygun olarak Güzellik Merkezinden Polikliniğe dönüşmüştür.

Lazer epilasyon

Lazer epilasyon en sık uygulanan kozmetik medikal işlemlerden biridir. Alexandrite lazer (755 nm), Diode lazer (808-810 nm) ve neodymium-doped yttrium aluminum garnet (Nd:YAG; 1064 nm) lazer kıl azaltmada yaygın olarak kullanılan, etkili cihazlardır. Bu cihazların tümü seçici fototermoliz prensibiyle çalışır. En iyi klinik sonucu, en az yan etkiyle elde etmek için en uygun dalgaboyu, enerji ve atım süresi seçilmelidir. Bu nedenle de tüm bu parametreler, her hasta için, her seansta ve her farklı vücut bölgesi için doğru seçilmelidir. Deneyimli ellerde sonuçlar memnun edicidir. Lazer epilasyonun uzun sureli sonuçlarının değerlendirilmesi ve zor hastalarda tedavi seçeneklerinin tespiti için çok-merkezli, prospektif, çift-kör ve kontrol grubu içeren çalışmalara ihtiyaç vardır.

ERKEKLERDE SAÇ DÖKÜLMESİ;
Erkeklerde meydana gelen saç dökülmelerinin en sık nedeni adrojenik alopesidir yani erkek tipi saç dökülmesidir.

Androjenik alopesi; Genetikdir, yani ailevi yatkınlık gösterir. Hem kadınlarda hem erkeklerde erkek tipi saç dökülmesi görülebilir.

Bu genetik yatkınlıkta ve oluyor; saçlı derideki 5-alfa redüktaz enziminin aktivitesi değişiyor. Bu enzim sayesinde aktive olan hormonlar nedeniyle; Kalın, siyah kılların, açık renkli ve ince tipi kıllarla yer değiştirmesi görülür. Sonrada saç kaybı oluyor.

Erkek tipi saç dökülmesinin, başlangıç yaşı ve ne kadar çok saç döküleceği kişiden kişiye değişir. Genellikle kişinin akrabalarında ne zaman başladığı ve ilerleme oranı ile bağlantı gösterir. Görülme sıklığı ilerleyen yaşla birlikte artar. Beyaz ırktaki erkeklerin %80'inde 70 yaş itibariyle saç dökülmesi vardır.

Aslında bu olay bir hastalık değil, yaşla beraber çok sık görülen fizyolojik bir olay gibi algılanması gerekir. Çünkü genetik bir özelliktir. Buna rağmen yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemekte ve insanları medikal bir çare arayışına itmektedir. Günümüzde saç dökülmeleri ve tedavisi konusunda değişik yöntemler arayışı ortaya çıkmıştır.

Saç dökülmesi tedavisinde aslı amaç kılın incelmesini durdurmak, sacın kalınlığını artırmak ve saçların yeniden çıkmasını sağlamaktır. Bu şekilde, saç dökülmesi nedeniyle oluşan psikososyal etkilerini azaltmaktadır. Tedaviye karar verirken kişi öncelikle durumun doğal ilerleyişi hakkında bilgilendirilmelidir.

Saç dökülmesinde kullanılan tedaviler;

MEDİKAL TEDAVİLER; Erkeklerde saç dökülmesi tedavisinde FDA tarafından onaylanmış 2 ajan vardır bunlar; topikal minoksidil ve oral tedavileridir. İki tedavi de saç büyümesini uyarıcı ve saç kaybını önleyici etki gösterir. Medikal tedavilerin saç dökülmesini durdurucu etkisi tedavi başlangıcından 3-6 ay sonra, görünür yeni saç çıkışını sağlayıcı etkisi 6-12 ay sonra ortaya çıkar.Maksimum etkinliğin sağlanabilmesi için aralıksız tedavi gerekir. Kişiler tedavi ile asla dökülmeden önceki saç yoğunluğuna ulaşılamayacağı ve tedavinin asıl amacının saç dökülmesinin ilerlemesinin önlenmesi olduğu konusunda bilgilendirilmelidir.

CERRAHİ TEDAVİLER; Saç Transplantasyonu, saçın oksipital (ense) bölgeden alınarak saçsız verteks (tepe) veya frontal(ön) alana ekilmesidir. Modern tekniklerle %90'ı aşan greft sağ kalım oranları sağlanmaktadır. Modern saç ekimi 1930'lu yıllarda Japonya'da başlamış, önceleri punch şeklinde alınan greftlar kaş ve kirpik dökülmelerinde kullanılmıştır.1995'te Bernstein ve Rassman folikuler ünite transplantasyonunu bulmuşlar ve saç folikülleri 1-4 saç kılı içeren üniteler halinde transplante edilmeye başlanmıştır. Foliküler ünite transplantasyonunda donör kıllar 2 yolla alınabilir;

1)Foliküler Ünite Transplantasyonu (FUT) Genetik olarak dökülmeye dirençli saç köklerinin bulunduğu ense bölgesinden lokal anestezi altında, şerit şeklinde alınan saç kökleri, mikroskobik aletler altında doğal yapıları bozulmadan uygun tekniklerle, saç ve saç köklerini barındıracak şekilde 1-4'lü kümelere ayrılarak seyrelmiş ya da tamamen dökülmüş olan bölgeye ekilmektedir. Ensede saçların alındığı bölge, estetik cerrahi yöntemlerine uygun olarak dikilir. Bu yöntemin dezavantajı ense bölgesinde kalan çizgi şeklinde skardır.

2) Foliküler Ünite EkstraksiyonU (FUE) Foliküler ünite ekstraksiyonu yöntemi, saç köklerinin özel ince uçlu iğneler ile ense bölgesinden 1 mm'lik punch şeklinde tek tek alınarak seyrelmiş ya da tamamen dökülmüş olan bölgeye nakledilmesidir. Dikiş olmadığı için, skar oluşumu da söz konusu değildir. FUT yönteminden daha kısa zamanda iyileşme sağlamaktadır.

PRP; Platelet Zengin Plazma Platelet zengin plazma (PRP), 20'nin üzerinde büyüme faktörü içerir. PRP, kemik greftlerinde, diş implatlarında ve yara iyileşmesinde uzun zamandır kullanılmaktadır. Çalışmalarda saç ekimi sırasında saç köklerinin PRP ile implante edilmesinin saç ekiminin başarı oranını arttırdığını göstermiştir. Yapılan bilimsel bir çalışmada ince saçlı 26 hastanın 13'üne 2-3 hafta aralıklarla 5 kez PRP enjeksiyonu yapılmış, 13 hastaya da tuzlu su enjeksiyonu uygulanmış. Tedavi sonunda kıl kesitlerinde PRP yapılan hastalarda belirgin kalınlık gözlenmiş fakat kıl sayısında farklılık bulunmamıştır. Bu çalışma saç kalitesinin artırılmasında PRP'in kullanılabilir.


SAÇ DÖKÜLMESİNİN NEDENLERİ;
 • En önemli neden Androjenik alopesidir ( ailevi yatkınlık gösterir) Bunun dışında;
 • Endokrin hastalıklar;
 • Hipo/hipertiroidizm (tiroid hastalıkları)
 • Postpartum dönemi (lohusalık dönemi)
 • Menapoz ve menapoz sonrası dönem
 • Gebelik
 • Diabet
 • Beslenme bozuklukları;
 • Biotin eksikliği
 • Kalori kısıtlayıcı diyetler
 • Esansiyel yağ asit eksiklikleri
 • Demir eksikliği
 • Protein eksikliği
 • Çinko eksikliği
 • İlaçlar; (Anjiotensin-converting enzim inhibitörleri, Antikoagülanlar,Antimitotik ajanlar (doza bağımlı), Benzimidazoller, Betablokerler, Lityum, Oral kontraseptifler, Retinoidler, Valproik asit, Aşırı A vitamini alımı)
 • Fiziksel stres
 • Anemi
 • Cerrahi işlemler
 • Sistemik hastalıklar (neoplaziler, kolagen doku hastalıkla rı, karaciğer hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları vb.)
 • Mekanik (traksiyon, kötü fırçalama, fön vb.)
 • Kimyasal işlemler (uygunsuz şampuan; boya, perma, renk açma işlemleri gibi saçta kalıcı hasar oluşturan işlemler)
 • Psikolojik stres

GÖZ ALTI KOYULUKLARININ NEDENLERİ;
öz altının aydınlatılması genç daha dinç bir ifade verir.
Göz çevresi cildinin koyu olması özellikle genetik olarak yatkınlık gösteriri yani ailevi bir özellik gösterir. Fakat genetik demeden önce bir hastalığın belirtisi olmadığından emin olmak için uzman bir doktor tarafından muayene edilmeniz gereklidir. Örneğin, böbrek hastalığının, allerjik hastalıkların belirtisi olabilir, eğer bir hastalık varsa tabi ki öncelikle hastalığın tedavisi gerekmektedir.

Göz çevresi koyuluklar için yapılabilecek tedaviler;
Göz çevresi peeling; Hem üst, hem de alt göz kapağındaki koyuluğun giderilmesinde kullanılır. Göz için özel peelinglerle göz kapağındaki ve altındaki bu koyuluk azaltılabilir. Seans seans yapılan bir işlemdir. Ortalama 3-4 seans önerilir. İşlemden sonra ciltte yalnızca kızarıklık olur, uygulaması kolay bir işlemdir. Öğle tatilinde işlem yaptırıp işinize dönebilirsiniz.

Fraksiyonel lazer; Göz çevresi kırışıklıklarının azaltılmasında, renk farklılıklarının düzeltilmesinde kullanılan lazerdir. Lazer uygulandıktan sonra bir hafta kabuklanma olur, sonra cildin üst kısmı kalkar alttan yeni cilt gelir. Yeni cilt daha canlı daha sağlıklı olacaktır.

PRP; PRP kişinin kendi kanını özel tüplere alıp santrafüj işleminden sonra iyileştirici hücrelerini tekrar kişiye enjekte etme işlemidir. Kendi kanınız olduğu için allerji yapmaz. PRP ile gözaltlarınızda hem bir aydınlanma hem de dolgunlaşma olacaktır. 3-5 seans önerilir. İşlem öncesinde uyuşturucu krem sürüleceği için çok acılı bir işlem değildir.

LEKE TEDAVİSİ
Leke tedavisi en iyi sonuç kombine tedaviden alınır. Yani bir tane tedavi yöntemi değil seans seans bir çok farklı tedavi uygulanmalıdır. Uygulanacak tedavi yöntemleri ve seans sayısı tamamen kişiye göredir. Örneğin; Beyaz tenli hastalarda lazer daha iyi sonuç verir. Eğer leke çok eski değilse yani yeni oluşmuşsa daha az seans yeterli olur. Leke tedavisinde kullanılan tedavi yöntemleri şunlardır;


KİMYASAL PEELİNG;
Glikonik asit, TCA(triklor asetik Asit) gibi kimyasal solusyonlar ile cildin üst tabakasının (epidermisin) soyulmasıdır. Kimyasal peeling yüzeysel bir işlemdir. Lekelerin tam olarak geçmesini sağlayamaz fakat lekelerin rengini açar, cildin daha parlak daha sağlıklı görünmesini sağlar hepsinden önemlisi daha sonra yapılacak leke işlemleri için cildi hazırlar. Kimyasal peeling yazın yapılmaz yalnızca kışın yapılır işlemden sonra güneş koruyucu kullanmak gerekmektedir.


PRP ;
Kişinin kendinden alınan kanın, santrifüj işleminden geçirilip iyileştirici hücrelerin ayrılıp, tekrar aynı kişiye iğne ile verilme işlemidir. Tek başına leke yok etmeye yetmez fakat kolajen miktarını artırır, cilt kalitesinin daha iyi olmasını sağlar. Böylece, leke açıcı tedavilerden daha iyi sonuç alınmasını sağlar.

FRAKSİYONEL CO2 LAZER;
Cildin derin katmalarına inebilecek kadar güçlü enerji sağlayabilir. Bu sayede hem leke tedavisinde hem de akne skarı, kesi izi gibi cilt yenilemeyi gerektirecek diğer tedavilerde kullanılabilir. Koyu tenli kişilerde dikkatli kullanılmalıdır. Yazın lazer yapılması önerilmez, sonbahar ve kışın güneşin etkisinin az olduğu zamanlarda yapılmalıdır. Kışın bile işlemden sonra güneş koruyucu kullanmaya çok dikkat edilmesi önerilmektedir.

Q-SWITCH Nd-YAG LAZER;
Günümüz teknolojisinde cilde zarar vermeden leke açmak için kullanılan en etkili yöntemdir. Ağrılı bir yöntem değildir. Tedaviden sonra ciltten herhangi bir kabuklanma oluşturmaz.
2 hafta aralıklarla uygulanmaktadır.
Lazer tedavileri uzman doktor tarafından yapılması gereken ciddi işlemlerdir. Bu işlemler uzman doktorlar tarafından yapılmazsa yeni lekelerin oluşmasına neden olabilir.
Görüldüğü gibi leke tedavisinde en iyi sonuç için tek tedavi yetmemektedir.
Kişinin cilt tipine, lekenin derinliğine göre farklı tedavileri birlikte uygulamak gerekmektedir.
Hangi tedaviden kaç seans yapılacağı kişinin tedaviye verdiği cevaba göre değişiklik gösterir.
Ortalama 5 -6 seansta %50 azalma sağlanabilmektedir.
Seanslar arasında size önerilen leke acıcı kremleri kullanmanız gerekmektedir. Lekelerin yeniden oluşmaması için güneş koruyucu şarttır. Güneş koruyucu; yüksek koruma faktörlü (spf 50) olmalı ve günde 2 – 3 kez yaz- kış kullanılmalıdır.

LEKE TEDAVİSİ UYGULAMA ALANLARI;
- Güneş lekeleri,
- Melezma (gebelik maskesi),
- Efelid (çil),
- Lentigo (yaşlılık lekeleri),
- Post inflamatuar hiperpigmentasyon (cilt yaralanmaları sonucu oluşan lekeler)
- Sivilce lekeleri

devamını oku...
Adres: Atatürk Bulv. Zafer Meydanı Zafer Çarşısı yanı 8/14 Kat:4 Kızılay-Ankara

Perla Beauty Güzellik Salonu

Tunalı

Perla Beauty Güzellik Salonu - TUNALI GÜZELLİK SALONU

Tunus caddesinde bulunan Perla Beauty güzellik salonu 10 yıllık bilgi deneyimlerini tecrübeleriyle birleştirerek son teknoloji ile geliştirilmiş cihazların ışığında siz değerli müşterilerine sağlık ve hijyenin bir arada olduğu kaliteli bir hizmet sunmaktadır.devamını oku...
Adres: Tunus Caddesi No:90/4 Tunalı-Ankara

Ata Estetik

Çayyolu

Ata Estetik - ÇAYYOLU GÜZELLİK SALONUdevamını oku... Adres: Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2716. Caddesi Orun Villaları No:11 Çayyolu-Ankara

Özel Elos Lazer Polikliniği

Kızılay

Özel Elos Lazer Polikliniği - KIZILAY LAZER EPİLASYON

Elos Lazer Güzellik ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından 2007 yılında Ankara'nın Kızılay semtinde "Lazerlife Güzellik Merkezi" olarak kurulan kliniğimiz, 2010 yılında Sağlık Bakanlığının çıkardığı tabela isimlerinde Lazer kelimesinin kullanımını yasaklayan genelge sebebiyle, Lazerlife olan tabela ismimizi "Özel Elos Polikliniği" olarak değiştirdik. Bu tarihten günümüze kadar Özel Elos Polikliniği olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

10 yıldır güzellik ve estetik alanında çalışmaktayız.

İlk kuruluşumuzdan bu zamana kadar kliniğimizde her zaman tam gün dermatoloji uzmanı doktorumuz bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan kliniğimizde pazar günü hariç her gün saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
devamını oku...
Adres: Ziya Gökalp Caddesi 12/4 Kızılay-Ankara

Seçil Büke Güzellik Salonu

Kızılay

devamını oku... Adres: Meşrutiyet Cad. Ali Bey Apart. No 29/16 Kat:6 Kızılay - Ankara

Sun Vital Solaryum Güzellik Salonu

Çankaya

devamını oku... Adres: Arjantin Cad. No:15 D:6, 06100 Çankaya/Ankara​

Başkent Estetik ve Güzellik Salonu

Çankaya

Hoşdere caddesinde bulunan iş yerimizde güzellik salonu olarak faaliyet göstermekteyiz.


Başkent Estetik ve Güzellik Merkezi olarak tüm uygulamalarımız Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olup, uygulamalarımızın tamamı uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır.


Merkezimizde rutin ve deluxe cilt bakımı, leke bakımı, akne bakımı, kırışıklık bakımı, medikal el ve ayak bakımı, protez tırnak uygulaması, kalıcı oje, saç simülasyonu, meme simülasyonu, vitiligo ve kamuflaj migropigmentasyon uygulamaları, profesyonel medikal saç bakımı, sağlıklı beslenme ve zayıflama programlarımızla sizlere yardımcı olmayı kendimize misyon ediniyoruz.


Ayrıca son teknoloji ürünlerimizle buz başlıklı ağrısız ve acısız epilasyon cihazımız ile bay ve bayan epilasyon uygulamalarında merkezimin ayrıcalığını, eğitimli ve profesyonel uzman kadromuzla fark edeceksiniz.


Kalıcı makyaj uygulamasında; 3D kıl tekniği, pudralama, far ve bütünleme tekniklerindeki gerçekçi uygulama çalışmalarımızla istediğiniz sonuçlara ulaşmanızı sağlamakta ve tekrardan farkımızı ortaya koymaktayız. 3D volümlü ipek kirpik uygulaması, kamuflaj makyajı, gece makyajı, gelin makyajı, porselen ve profesyonel makyaj ile hizmetlerimize devam etmekte ve tüm uygulamalarımızın work shop olarak programlarına katılabilirsiniz.
devamını oku...
Adres: Güzeltepe Mah. Hoşdere Cad. 184/6 Çankaya - Ankara

MSZ Estetik ve Güzellik Salonu

Tunalı

MSZ Estetik ve Güzellik Salonu - TUNALI GÜZELLİK SALONUdevamını oku... Adres: Barbaros Mahallesi Buğday Sokak No:6/25 Kat:1 Kozlar İşhanı Tunalı Hilmi-Ankara

Flora Güzellik Salonu

Tunalı

İşletmemizin ilk hedefi müşterilerimizin mutlu olarak ayrılmasıdır. Kendinizi güvende ve huzurlu hissetmenizdir. Erkek estetisyenimiz ile ,erkek müşterilerimizin'de ihtiyaçlarına ve beklentilerine yönelik işlemleri gerçekleştiriyoruz. Amacımız; işlerinde uzman estetisyenlerimizle hem bay hemde bayan müşterilerimizi rahat bir ortamda işleme girmesi ve sonuç odaklı bir memnuniyetle ayrılmasıdır. Siz özelsiniz ve özel hissetmenizi sağlamak için biz her zaman buradayız...devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mah. Bestekar Cad. 74 / 9 Tunalı - Ankara

Medica World Estetik Güzellik Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Kızılırmak Mah. Ufuk Üniversitesi Cad. No:12 Kat:3 Farilya İş Merkezi Çankaya - Ankara

BB Güzelik Salonları

Tunalı

İşletmemiz Ankara'nın en gözde semtlerinden Tunalı Hilmi caddesinde Nisan 2018 tarihinde hizmete girmiştir. Amacımız,yaklaşık 20 yıllık deneyimlerimizle sizlere en doğru ve güvenilir hizmeti sunmaktır. Yüksek kar oranları gütmeden en son teknolojiyi müşterilerimize sunmaktayız. Sizlerin güvenini kazanmak asıl amacımızdır. İşletmemizi bir aile sıcaklığında özenle hazırladık; istedik ki kendinizi evinizdeki gibi sıcak ve rahat hissedin. Ve aynı zamanda cildinizi bize emanet edin. Siz sadece arkanıza yaslanıp bu sıcak atmosferin tadını çıkarın.devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mh. Bestekar Sk. Sonat Apt. 70/10 Tunalı - Ankara

Athena Beauty Club Güzellik Salonu

Kızılay

Athena Beauty Club Güzellik Salonu - KIZILAY GÜZELLİK SALONU

Adını Mitoloji Tarihinden alan Athena Beauty Clup Güzellik Salonu, Yunan Mitolojisinde de bahsedildiği gibi güzelliğe, adalete, estetiğe önem vererek beraber çalıştığı uzman estetisyen ekibiyle zanaatkar kimliğini 2000 yılından bu yana büyük bir özenle koruyarak sizlere hizmet etmekten büyük onur duyar.
Misyonumuz; gelişen, değişen ve yenilenen güzellik ve bakım sektörünün hep "ilk"lerini ve "en iyi"lerini sunmak. Dürüstlük, hijyen ve güleryüzlü çalışma arkadaşlarımız bizi 16 senedir Ankara'nin merkezi Kızılay'da sayenizde güzellik sektörün vazgeçilmezi haline getirdi.

Vizyonumuz;sizlerin varolan memnuniyetinizin devamlılığı arttırabilmek, her zaman daha iyiyi ve "en yeni"yi sunabilmek, sosyal medya aracılığıyla yaptığımız işlemler ve kampanyalarımız hakkında bilgi vermek, sizlere kendinizle ilgili farkındalıklar kazandırarak bakış açınızı değiştirebilmek için varolan gücümüzle çalışmaya devam etmek.
devamını oku...
Adres: Meşrutiyet Caddesi 20/3 Bakanlıklar Mahallesi Kızılay-Ankara

Yaprak Demir Güzellik Salonu

Yaşamkent

YD Vip Beauty Ocak 2018' de Güzellik Salonu Olarak Hizmete Girmiştir.
Salonumuzda cilt bakımı, protez tırnak, kalıcı oje, manikür ve pedikür, nail art, ipek kirpik, kirpik lifting, kaş ve kirpik boyama, kalıcı makyaj, kaş dizayn, el ve ayak parafin uygulaması, iğneli epilasyon, refleksoloji uygularımı yapılmaktadır. Salonumuz randevu sistemiyle çalışmakta olup sadece kadınlara yöneliktir. Amacımız YD Vip Beauty de evinizin konforunda VİP hizmetle müşterilerimizin salonumuzdan mutlu ayrılmasını sağlamaktır.
devamını oku...
Adres: Yaşamkent Mah. 3250. Cad. Pelit Plaza 6A/1 Yaşamkent-Ankara

Lucia Güzellik Salonu Ankara

Tunalı

devamını oku... Adres: Barbaros Mahallesi Tunalı Hilmi Caddesi 101/5 Kavaklıdere-Ankara

Yağmur Yıldırım Güzellik Salonu

Çankaya

Ben Yağmur Yıldırım 2010 yılından beri güzellik sektörüne hizmet vermekteyim. Yağmur yıldırım estetik ve güzellik merkezimizdeki tüm işlemlerimizde sağlığı, hijyeni ve kaliteyi ön planda tutarak sonuç odaklı çalışmayı hedefliyoruz.merkezimize elmeden bilgi almadan ve terimizi görmeden başka bir yer tercih etmeyin :) ANKARADA görülmsi gereken VİP merkezdir......*Buz başlık epilasyon
*BotokS
*Hydrafacia *
Dolgu
*İgnesiz mezoretap
*Fransz askısı
*Klasik cilt bakı
*Örümcek agı
*Profesyonel ellerde cilt bakım
*El botosu
*Dermapen
*Koltuk altı ( ter botoksu)
*Prp
*Somon DNA ( NUTRİLİFT )
*İgneli mezoretap
*Kalıcı kaş işlerimler
*Saç mezoretapisi
*Kirpik botoksu
*Saç botoksu
*Kaş silme
*Saç prp
*Kalıcı oje


MERKEZİMİZDE::::::: SOLARYUM,MASAJ,ZAYIFLAMA CİHAZLARI YOKTUR.....NOT:Daha detaylı bilgi için merkezimizi arayabilirsiniz.....tüm işlemlerimiz BAY ve BAYANLAR.
AÇIK BİLGİ: Merkezimizde AGDA işlemi yoktur .devamını oku...
Adres: Çankaya Mah. Çankaya Cad. No:6/6 Çankaya / Ankara

Diomed Güzellik Salonu

Mustafa Kemal Mahallesi

Diomed Kişisel Bakım Stüdyosunda hizmetler kişiye özel konsepti ile ayrıcalıklı ve yüksek standartlarda verilmektedir.

Randevu saatinde stüdyomuzda sadece siz ve uzmanlarımız bulunmaktadır.

Lazer epilasyon tercihiniz doğrultusunda erkek veya kadın uzmanlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

devamını oku...
Adres: Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Bulvarı D2 Blok No: 52 Çankaya / Ankara


Mezoterapi Nedir?
Mezoterapi Fiyatları?
Mezoterapi avantajları nelerdir?
Mezoterapi-Boyun
Mezoterapi-Cilt
Mezoterapi-İgnesiz
Mezoterapi-Saç
Mezoterapi-Selülit
Mezoterapi-Vücut
Mezoterapi-Yüz

Mezoterapi Nedir?


Kozmetik dermatoloji alanında yeni bir adımdır. Cilt altına ince iğneler ile özel ilaçların enjekte edildiği tedavi metodudur. Bu ilaç amino asit, vitamin, mineral gibi yapıcı ve onarıcı özelliklere sahip, vücudun yapıtaşlarını oluşturan maddelerin takviye edilmesidir. Çünkü vücudun bu maddeleri karşılayamaması sonucu ciltte sağlık sorunları meydana gelir.

Mezoterapi, bölgesel tedavi şeklinde gerçekleştirilir. Bu durumda rahatsızlık türüne ve işlem bölgesine göre mezoterapi de kullanılacak ilacın içeriği, işlem süresi ve ilacın miktarı değişkenlik gösterir.

Mezoterapi yukarı da belirttiğimiz gibi kozmetik dermatoloji yani estetik alanda yoğun ilgi görmesinin yanı sıra farklı tedavi alanlarında kullanılmaktadır. Dünya da çok yaygın bir tedavi yöntemidir ve Ankara da bu ülkeler arasında yerini almaktadır.

Mezoterapi, cilt altına enjekte edilen ilaçlar sayesinde doğrudan tedavi ve etki sağlanmış olacaktır. Aynı zamanda kullanılan ilaçların sadece sorunlu bölge ile etkileşime girmesi sağlanır. Yani ayakta tedavi yöntemlerinde ağızdan alınan ilaçlar hem geç iyileşme süresi hem ilacın bir kısmı atıl kalmakta hem de ilacın yan belirtileri ile sağlam bölgelere de zararı olmaktadır. İşte bu yöntem günümüz teknolojisine, tıp dünyasına, hastalıkların çözümünde yeterli olmamaktadır.

Ankara da estetik uzmanları, dermatologlar tıp dünyasını yakından takip ederek yenilikleri kısa sürede ülkemize taşımada öncü konumdadır.

Mezoterapiden yüksek oranda verim alınabilmesi için tedavi öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

İlk öncelikle tedavi öncesinde nelere dikkat edilmesi gerektiğini ayrıntıları ile inceleyelim:

Beslenme programına dikkat edilmelidir. Proteinlerin miktarının dengeli tüketilmesi gerekir.

Aşırı kahve ve çay tüketilmemesi gerekir. Theanine ve kafeinin tüketimi azaltılmalıdır.

Nezle, grip, soğuk algınlığı gibi salgın hastalıkların devam etmesi halinde mezoterapi uygulanmamalı veya salgın hastalığın ilaç ile tedavi edilme sürecinin tamamlanması gerekir. Ayrıca ilaçlı tedavi ile mezoterapi işlemi arasında belirli bir süre geçmesi gerekir.

Yukarıda saydığımız maddeler ile mezoterapi sürecinin başarı ile tamamlanması amaçlanır. Böylece enjekte edilecek maddelerin vücuttaki yabancı maddeler ile etkileşime girmemesi için önemlidir.

Mezoterapi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler: bölgesel bir uygulama olması ve cilt altına işlem yapılması sonucunda o bölge bir gün boyunca ne çok soğuk ne de çok sıcak su ile temas ettirilmemesi gerekir.

Mezoterapi Fiyatları?


Mezoterapi uygulamasını Ankara'daki güzellik merkezinde ya da estetik merkezlerinde yaptırılıyorsa semtten semte, işlem bölgesine, seans sayısı, yıl sonu indirimleri gibi unsurlar mezoterapi fiyatlarının değişkenlik göstermesinde etkilidir.

Ancak piyasa genelinde ortalama olarak belirlenen fiyatlar şunlardır:

Saç mezoterapi işlemi için tek seans fiyatı ortalama 210 TL – 260 TL

Vücut mezoterapi işlemi için tek seans fiyatı ortalama 100 TL – 155 TL

Yüz mezoterapi işlemi için tek seans fiyatı ortalama 85 TL – 105 TL

Zayıflama mezoterapi işlemi için tek seans fiyatı ortalama 145 TL – 295 TL

Eklem ağrıları mezoterapi işlemi için tek seans fiyatı ortalama 65 TL – 105 TL arasındadır.

Fiyatlar konusunda net bilgi edinmek için en yakın güzellik merkezine uğrayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Mezoterapi Avantajları Nelerdir?


Mezoterapi uygulamaları alanında uzman kişiler tarafından yapılır. Böylece düzenli takip ile sürecin başarılı olarak devam ettirilmesi sağlanır. Ayrıca;

Ağız yolu ile alınan ilaca göre mezoterapi işleminde vücudun tamamına değil sadece o bölgeye ilaç verilmekte ve oldukça düşük dozlar kullanılmaktadır.

Bazı hastalıkların tedavisi için yine ağız yolu ile alınan ilaçlar doğrudan mideyi etkilemekte ve bu sefer de mide şikayetlerinin başlamasına neden olmaktadır. Veya midenin zarar görmemesi adına koruyucu ilaçlar önerilmektedir. Böylece birden fazla ilaç kullanma zorunluluğu oluşmaktadır.

Ağız yolu ile alınan ilaçlar vücudun dolaşımını ve organlarını da etkilemektedir. Bu durumda tedavi olmaktan ziyade yeni bir sorun oluşmaya başlıyor. Ancak mezoterapi kısa sürede ve sadece sorunlu bölgeye uygulanmaktadır.

Genel olarak mezoterapi her soruna çözüm olmaktadır.

Uygulama kolaylığı ve acısız olması nedeni ile her yaştaki hasta için uygulanabilir.

Uzun süreli ilaç kullanımına son verilmektedir.

İşin uzmanları tarafından yapılan mezoterapi tedavisi dakikalar içerisinde tamamlanmaktadır.

Mezoterapi tedavi sonrasında kişi günlük işlerine devam edebilir. Yani hareket kısıtlaması, yeme kısıtlaması gibi sorunlar yaşanmamaktadır.

İleri yaştaki hastalar birden fazla sağlık sorununa sahip olması nedeni ile fazla miktarda ilaç tüketimi söz konusudur. Mezoterapi tedavisi ile yeni bir ilaç tüketimi söz konusu olmayacaktır.

Mezoterapi de ilacın vücuda yan etkisi yoktur.

Saçlarda dökülmelere bağlı azalma ve hatta kellik sorunlarına kesin çözüm sağlar.

Cilt mezoterapi fiyatları, mezoterapinin saça faydaları, yüz mezoterapisi nedir, yüz mezoterapisi fiyatları, mezoterapi fiyatları, mezoterapi zararları.

Mezoterapi-Boyun


Boyunda oluşan gıdı kimi insanda kilo sonucunda kimi insanda ileri yaşa bağlı kimi insanda da sağlık sorununa bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Ancak ne sebeple olursa olsun cildin sarkması, torbalanması görüntü itibari ile insanı rahatsız etmektedir.

Ciltte meydana gelen gevşemeye bağlı olarak sarkmaları mezoterapi yöntemi ile tedavi etmek mümkündür. Bunun için cildin orta tabaksına küçük ve ince iğneler ile ilaç enjekte edilecek madde yağlanmanın etkisini yok eder. Böylece boyundaki cilt gerginleşir ve yenilenerek sağlıklı yapısına kavuşur.

Aynı zamanda boyunda meydana gelen ağrılar içinde mezoterapi tedavisi uygulanmaktadır. Ağrıları minimum seviyeye indirerek, ağrılara yol açan sebepleri de ortadan kaldırarak kesin çözüm olmaktadır. Böylece diğer tedavi yöntemlerine ek bir uygulama olarak da kullanılabilir. Yani fizik tedaviye yardımcı bir süreç olabilir. Mezoterapi de boyun ağrıları, boyun fıtığı ve boyundaki sarkmaları tedavi için oldukça işlevsel bir uygulama olduğu görülmektedir.

Mezoterapi-Cilt


Cildi yenileyen, gençleştiren işlem; mezoterapi. İnsanlar tatil yapmak için yeterli zamanı veya fırsatı yakalayamıyor. Bu durumda insanlarda yoğun strese bağlı olarak ciltte çabuk yıpranma ve yorgunluk belirtileri oluşmaktadır. Bu durum yaş ilerledikçe kalıcı olmakta ve belirtileri artmaktadır. Bu durumu kabullenmek yerine mezoterapi tedavisi ile gençliğinizi ve cildin parlak yapısını korumak mümkündür.

Mezoterapi yöntemi Ankara'da özellikle kadınların ev ve iş hayatını beraber yürütmesi sonucunda aşırı yıpranma belirtileri kaçınılmazdır. Bu durumda kadınlar güzelliklerini korumak için güzellik merkezlerinde uzman kişilere ciltleri için en uygun yöntem olan mezoterapi tedavisine emanet etmektedir. Aynı zamanda mezoterapi tedavisi her cilt tipine ve cilt tipine uyum sağlamaktadır. Böylece kullanım esnekliği ile kişilere rahatlık sunmaktadır.

Ankara'daki klinik ve güzellik merkezlerindeki mezoterapi uygulamasında kaliteli maddeler kullanılmakta ve ortamın steril olması hasta sağlığını korumaktadır. Ayrıca mezoterapi tedavisi esnasında titiz davranılmaktadır.

Mezoterapi-İğnesiz


Cilt altına ilacı enjekte etmek için iğne kullanmak artık geride kaldı. Teknolojinin etkisi ile mezoterapi tedavisi artık iğnesiz şekilde yapılmaktadır. Bu işlem oldukça basitti. Bölgeyi tedavi için kullanılacak ilaç jel ile karıştırılarak sorunlu yüzeye uygulanır. Mezoterapi için kullanılacak teknolojik özellikteki cihaz titreşimler veya düşük frekanslı elektrik akımlarının aracılığı ile ciltteki gözeneklere baskı yaparak ilacın girişi sağlanmaktadır. Böylece iğnenin neden olduğu hafif acı hissi, yüzeysel kanama, morarma, kızarıklık gibi geçici etkiler iğnesiz mezoterapi de görülmemektedir.

Mezoterapi işlemi için yüzeyin temiz olması gerekir. Yani kozmetik ürünleri gibi herhangi bir kimyasal bulunmamalıdır. Aynı zamanda dezenfekte edilerek yüzeydeki bütün gözenekler açılır. Böylece İlacın deriye nüfuz etmesi kolaylaşır.

Mezoterapi-Saç


Saç derisinin ve saç köklerinin önemli maddeleri kaybetmesi sonucunda saç dökülmeleri, kaşıntı, kepek, kelleşme gibi sorunlar başlar. Mezoterapi ile saç köklerinin uyarılması, dolaşımı sağlamak ve ihtiyaç olan maddelerin takviyesi ile dökülmeleri yavaşlatır. Ayrıca seans sonrasında yeniden saç çıkmasını sağlayarak kellik artık bir genetik miras olarak tarihe gömülmesini sağlamaktadır.

Saçlarda meydana gelen kırıklar, parlaklığını yitirmesi gibi etkileri de mezoterapi tedavisi ile ortadan kaldırılmaktadır. Hacimli, canlı, sağlıklı ve güçlü saçlar için mezoterapi bir numaralı tedavi sürecidir.

Mezoterapi-Selülit


Selülit, ciltte meydana gelen çukurlu yapıların oluşması sonucunda dalgalı bir yapının oluşmasıdır. Kadınlarda ve erkeklerde görülmektedir. Ancak kadınlarda selülit daha yaygındır. Selülit, fazla kilo, hareketsizlik, genetik gibi nedenler sonucunda oluşur.

Selülitin tedavisi için mezoterapi son dönemlerin trend uygulamasıdır. Başarı oranı arttıkça insanların cerrahi müdahale gerektirmeyen mezoterapi tedavisine yönelmesi artmaktadır.

Mezoterapi ile selülit tedavisi şöyle gerçekleştirilir; derinin altına selülite neden olan yağları parçalamayan ilaçlar enjekte edilir. Böylece dolaşım yeniden başlar. Selülit iyileşir. Ayrıca selülite neden olan yağların diğer adı ile bölgesel incelme sağlayarak selülit sorununu ortadan kaldırır.

Selülitin tedavi edilmesi esnasında mezoterapi işlemi kişinin çok ağrılı olmamaktadır. Eğer Selülitin derecesi ilerlemiş ise bölge uyuşturularak herhangi bir acı hissedilmez. Mezoterapi ile selülit tedavisinde iğne ile müdahale yapıldığı için yüzeysel kanama ve hafif kızarıklık gibi etkilerin dışında herhangi bir zarar söz konusu değildir.

Selülitin tamamen ortadan kaldırılması kaçıncı derecede olduğuna bağlıdır. Çünkü Selülitin derecesine bağlı olarak mezoterapi işlemi uzayabilir veya kısabilir.

Mezoterapi-Vücut


Bölgesel zayıflamanın konusu vücuda uygulanan mezoterapi tedavisine dahil olmaktadır. Hücrelerin kaybetmiş olduğu yağ yakımı işlevini yeniden kazandırarak yağ yakma fonksiyonu vücutta yeniden canlandırılır.

Vücutta meydana gelen sarkmalar, kırışıklıklar için de mezoterapi tedavisi uygulanır. Kollarda, bacaklarda, karın bölgesi gibi hassas bölgelerde olduğu kadar cildin kalın olduğu bölgelerde de mezoterapi tedavisi oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Mezoterapi işlemini yaptıran insanların yorumları işlemin başarısını bir kez daha kanıtlamaktadır. Kilo veren kişilerde vücudunda meydana gelen bozulmaların giderilmesi ve yeniden şekillendirilmesi için uzmanlar mezoterapi tedavisini önermektedir. Aynı zamanda genel olarak hareketsizlik sonucunda vücutta kan dolaşımının hızlandırılması da sağlanır.

Mezoterapi-Yüz


Yüz bölgesi dar alan ve bölgelere göre farklı sorunlar oluşmuş olabileceği için mezoterapi tedavisinde ilaçlar az miktarda hazırlanır. Göz çevresi, dudak çevresi, çene kısmı gibi yüzdeki belirli alanlara mezoterapi işlemi uygulanabilir.

Yüz bölgesine uygulanacak alan temizlenir ve uyuşturulur. Böylece işlem esnasında herhangi bir acı oluşmaması için önlem alınır.

Yüz bölgesindeki sorunlar arasında; cildin parlak ve canlılığını kaybetmesi, esnekliğini yitiren cilt için, yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak, cildin yıpranmasına bağlı olarak yorgun görüntüsünü iyileştirmek, zararlı alışkanlıklardan sigara ve alkol gibi cildi erken yıpratan maddelerin neden olması sonucunda cildin yenilenmesi için, lekelerin giderilmesi için, sivilcelerin izlerini, yara bere izleri için mezoterapi tedavisi uygulanır.

Kadınların yanı sıra erkeklerde estetik amaçlı işlemlerin etkisini kabul etmektedir. Ankara gibi büyük şehirlerde mezoterapi tedavi sonucunun etkileri kadınlardaki güzellik sırrını oluşturmaktadır. Ama erkeklerde estetik amacı veya yukarıda saydığımız sorunlardan biri ile mezoterapi işlemi yaptırmaktadır. Ve mezoterapi yaptıranların sayısı Ankara'daki güzellik merkezlerindeki müşterilerin sayısı giderek artmaktadır.