Ankara Hirsutizm (Hormonal Kıllanma) Bakımı

Ankara Güzellik Salonları Hirsutizm (Hormonal Kıllanma) Bakımı

HİRSUTİZM (HORMONAL KILLANMA) BAKIMI

"Ankara'daki Hirsutizm (Hormonsal Kıllanma) Bakımı salonları listelenmiştir. Ankara Hirsutizm (Hormonsal Kıllanma) Bakımı salonlarını inceleyiniz."

Hirsutizm, her yaştan kadında görülebilen klinik bir durumdur. Genel itibariyle kadınların 10' unu etkileyen bu durum, dermatologların da en sık karşılaştıkları hasta şikâyetlerinden birisidir. Hirsutizmin görülmesinde ki başlıca neden ilk olarak hormonsal düzensizliklerdir. Bunlar dışında çeşitli ilaç tedavilerine maruz kalan kişiler de ...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP Hirsutizm (Hormonal Kıllanma) Bakımı

toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Ankara Güzellik Salonları Hirsutizm (Hormonal Kıllanma) Bakımı

HİRSUTİZM (HORMONAL KILLANMA) BAKIMI

"Ankara'daki Hirsutizm (Hormonsal Kıllanma) Bakımı salonları listelenmiştir. Ankara Hirsutizm (Hormonsal Kıllanma) Bakımı salonlarını inceleyiniz."

Hirsutizm, her yaştan kadında görülebilen klinik bir durumdur. Genel itibariyle kadınların 10' unu etkileyen bu durum, dermatologların da en sık karşılaştıkları hasta şikâyetlerinden birisidir. Hirsutizmin görülmesinde ki başlıca neden ilk olarak hormonsal düzensizliklerdir. Bunlar dışında çeşitli ilaç tedavilerine maruz kalan kişiler de ve bazı hastalıkların belirtileri arasında da görülebilmektedir.

Genel itibariyle tarif etmek gerekirse, Hirsutizm kadınlar üzerinde görülen erkeksi bir kıllanma durumudur. Bu durumun tespiti için de öncelikle doğru yöntemler kullanılarak yapılan analizlerin sonuçlarını elde etmek gerekir. Bunun için de kılların gelişimini yakından takip ederek yapılan analizler en doğru sonuçları verecektir. Bakımı aşamasında ise ilk olarak tercih edilebilecek yöntem doğru epilasyon yöntemleri olabilmektedir. Elbette bu uygulamalar geçici çözümler sağlayacaktır fakat ilk olarak mevcut olan psikolojik rahatsızlık unsurlarını yok etmesi açısından önem taşır. Daha kalıcı çözümler içinse elektroliz ile yapılan ve kıl köklerinde ki hücrelerin aktivasyonunu durdurmaya yardımcı olan teknikler tercih edilebilmektedir. Her ne kadar daha geniş kıllanma görülen bölgeler de bu yöntem çok zahmetli olsa da, daha kalıcı ve etkili bir uygulama olduğu için tercih edilebilir.

Günümüzde ise artık lazer teknolojilerinin gelişmesi ile Hirsutizm (Hormonsal Kıllanma) Bakımının da bu uygulamalardan da yardım alınabilmekte ve oldukça etkili sonuçlar görülmektedir. Bu uygulamaların yanında ise doktor tavsiyesi ile kullanabileceğiniz çeşitli ilaç tedavilerini de programınıza dâhil edebilirsiniz.