DERMAROLLER KULLANIMINDA PÜF NOKTALAR – DERMAROLLER

blog yazısı ekle !

DERMAROLLER KULLANIMINDA PÜF NOKTALAR – DERMAROLLER

Dermaroller son dönemlerin en popüler kişisel bakım ürünlerinden. Dermaroller, üstünde 0,5 mm iğneler bulunan silindirik bir şekle sahip tamburdur. Bu tamburu yüzümüzde gezdirerek açtığımız mikro kanallar ile kullandığımızın serumun, kremin vs. daha etkili olmasını sağlayan bir sistem. Normalden çok daha hızlı etki etmesini sağlayan bu sistemin kullanımı da aslında oldukça basit.

Ankara'da Dermaroller için nerelere gidebilirsiniz ?
Ankara Dermaroller






-Dermaroller uygulamasına başlamadan önce yüzünüzü yüz temizleme jeli ile iyice yıkayın.

-Temizlenen yüzü alkol bazlı bir temizleyici ile iyice silin.

-Dermaroller kullanımı sonrasında birçok mikro kanal açılacağından cilt mikrop kapmaya oldukça müsait. Bu sebepten kullanıma başlamadan evvel her yeri iyi bir şekilde dezenfekte etmekte fayda var.

-0,5 mm iğneler yüz kullanımı için ve başlangıç için oldukça ideal.

-Bir miktar acısa bile hafif bir baskı uygulayarak kullanmazsanız pek fazla etkisini göremeyebilirsiniz.

-Kullanımın ardından 15-20 dakika içerisinde açılan mikro kanallar kapanacağı için hızlı bir şekilde uygulamak istediğiniz serumu, kremi ya da maskeyi hızlıca uygulamalısınız.

-Ertesi gün mümkünse dışarı çıkmayacağınız bir zaman diliminde kullanın. Zira cildiniz bir süre güneş ışığına maruz kalmasa iyi olabilir.

-Sigara kullanıyorsanız, dermarollerı uyumadan hemen önce yapın. En azından sabaha kadar sigara içmez ve mikroba açık cildinizi sigara dumanına maruz bırakmamış olursunuz.

-Kullanım sonrasında cildinizin normalden fazla neme ihtiyacı olacaktır. Bu yüzden mümkünse cildinize zarar vermeyecek nemlendiricileri uygulama sonrasında bol bol kullanın.

-Cildiniz susuz kalacaktır bir süre ve kabuklanma görülebilir. Bu kabuklanma iyi bir şey. Cildin dermaroller uygulanan bölgeyi yara olarak algılayarak deri yenileme işlemine başladığını unutmayın.

-Uygulama sonrasında deri soyucu kremler ve peeling uygularsanız daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

-İlk ay haftada bir, ikinci ay iki haftada bir ve üçüncü ay ayda bir şeklinde uygulamanız iyi olacaktır. Aksi halde cildiniz tahriş olabilir ve düzeltmek isterken daha çok bozulmalara sebebiyet verebilirsiniz.

-Temizleme konusu ise gerçekten üzerinde durmanız gereken bir konu. Mikrop kapma olasılığının daha yüksek olduğu bu uygulama sonrasında eğer beklenmedik bir etki ile karşılaşırsanız mutlaka bir uzmana başvurun.