Ankara Masaj-Kil

Ankara Güzellik Salonları Masaj-Kil

KİL MASAJ

Kil masajı, terapi etkisi ve cildin sağlığına kavuşması amacı ile yapılır. Kil masajı ile dinlenme, bakım uygulaması, güzellik, sağlık gibi pek çok etkiyi anda insanlara sunmaktadır. Cildin parlaması, gençleşmesi için en etkili yöntem bu masaj çeşididir. Kil masajının temel malzemesi olan kilin içeriği son derece zengindir. Çünkü kilin içerisinde kalsiyum, iyot, potasyum, kükürt, magnezyum, iyot gibi mineraller yer alır. Dolayı...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Masaj-Kil

KİL MASAJ

Kil masajı, terapi etkisi ve cildin sağlığına kavuşması amacı ile yapılır. Kil masajı ile dinlenme, bakım uygulaması, güzellik, sağlık gibi pek çok etkiyi anda insanlara sunmaktadır. Cildin parlaması, gençleşmesi için en etkili yöntem bu masaj çeşididir. Kil masajının temel malzemesi olan kilin içeriği son derece zengindir. Çünkü kilin içerisinde kalsiyum, iyot, potasyum, kükürt, magnezyum, iyot gibi mineraller yer alır. Dolayısı ile bu mineraller tükettiğimiz gıdalar ile karşılanamadı durumlarda vücuda çeşitli yollar ile takviye edilmesi gerekir. İlaç vb. ürünler ne kadar faydalı gibi görünse de aslında yan etkileri ve bağımlılık sorunundan dolayı ciddi hastalıklar dışında kullanımı önerilmemektedir. Peki, bu mineralleri vücuda nasıl almak gerekir? Sorusunun en etkili ve pratik yolu Kil masajıdır. Ter bezleri aracılığı ile emilerek vücudun ihtiyacı giderilmektedir.

Haftada bir ya da iki kere uygulayarak düzenli bir bakım programı uygulanmalıdır. Kil masajının vücuda yararının hissedilmesi isteniyorsa belirli aralıklarla sürekli yapılması gerekmektedir. Zaten masaj ile yapılması herkes için son derece rahatlatıcı bir yöntem olarak görülmektedir.

Kil masajı yapımına başlamadan önce gözeneklerin açık olduğundan emin olmak gerekir. Bunun için cildi iyice temizlemek gerekir. Sıcak banyo sayesinde hem vücudun ısınması sağlanır hem de gözenekler açılmış olur. Ardından vücuda masaj yapılacak bölgeler ya da vücudun tamamına özel kil sürülür. En sonunda masaj işlemi uygulanır.

Kahve Masajı

Soda ve kahve telvesinin harmanlanıp vücuda sürülüp ardından parmaklar, avuç içi kullanılarak yapılan yoğurma işlemi; Kahve Masajı. Yaklaşık yarım saat kadar bu masaj sürdürülür. Kahve Masajının önemli özelliği selülit ile mücadele de etkili bir yöntemdir. Kan hareketinin yavaşlaması, lenf bezlerinin ideal çalışmamasından dolayı oluşan selülit sorunu Kahve Masajı ile atlatmak mümkündür. Çünkü masajda kahve telvesinin parçacıklı yapısı ve hafif baskı ile damarların açılması sağlanır. Yağlar parçalanır ve kan harekete geçer. Bu masaj çeşidi için kullanılacak kahve türü önemlidir. Özellikle tük kahvesi olması uygulamanın etkisini artırmaktadır.

Hamamda Kahve Masajı Nasıl Yapılır?

Kültürümüzde hamam önemli bir yere sahiptir. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de hamam kültürü yaşatılmaktadır. Hamam geleneği birkaç adımdan oluşmaktadır. Kese, köpük… Bu işlemler sayesinde vücut iyi bir şekilde temizlenir. Hamamda geçirilen süre boyunca kemikler, kaslar, dokular ısınır, yumuşar, gevşer. Kısacası masaja hazır hale gelir. Hamamda Kahve Masajı Nasıl Yapılır? Masaja başlamadan önce gözeneklerin açık olması gerekir. Hamamda yıkandıktan sonra gözenekler açılır. Ardından kahve vücuda sürülür ve masaj keyfi başlar.

Kil masajının vücuda faydaları şunlardır: ileri yaşlarda oluşan kireçlenme sorunun önlenmesini sağlar. Zararlı maddeler vücuttan uzaklaştırılır. Kan akışı harekete geçer. Vücudun bölümleri arasında elektrik akımını dengeler. Çeşitli hastalıklara karşı vücut direncini yükseltir. Böylece kış aylarında soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklara karşı görünmez bir kalkan oluşturur. Kas ağrıları, eklem ağrıları, kemik ağrıları için birebirdir. Vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan sivilce, sivilce izlerinin iyileşmesini sağlar. Bunun için vücutta yağlanmayı azaltarak cildin aşırı yağ üretimini dengeler.

Kil masajında kullanılan kilin türü önemlidir. Beyaz kil kullanmak gerekir. Bunun temel sebebi absorbe etme özelliğinin yüksek olmasından kaynaklanıyor. Leke, kırışıklık, yara, sivilce, pullanma, çatlak sorunları nedeni ile cildin parlak ve kusursuz görüntüsü kaybolmaktadır. Ancak bu kil çeşidi sayesinde cildi onarır ve güzelliğini yeniden kazandırır. Diğer bir kil çeşidi yeşil renkli olandır. Eğer vücutta yağ dengesizliği varsa özellikle akne sorununa karşı kullanılabilir. Hassas cilt tipine sahipseniz pembe kili tercih etmeniz gerekir.