İŞ MAKYAJI YAPMAK CİDDİ BİR İŞTİR! – MAKYAJ

blog yazısı ekle !

İŞ MAKYAJI YAPMAK CİDDİ BİR İŞTİR! – MAKYAJ

Kadınlar artık iş yaşamında eskiye oranla çok daha faal şekilde yer alıyorlar. Kadınların iş yaşamında gerektiği gibi görünmesinin yolu doğru giysi seçiminin yanı sıra doğru şekilde makyaj yapmaktan da geçiyor. Aksi takdirde iş yaşamında gerektiği gibi bir izlenim sergilemek mümkün olmuyor.

Aşırılıklardan kesinlikle uzak durmak gerekiyor!

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları


İş hayatı ciddiyet gerektiriyor. Bu nedenle makyaj yaparken aşırılıktan kesinlikle uzak durmak çok önemli. Ancak ne yazık ki çalışan kadınların en sık yaptığı hataların başında da bakımlı, güzel ve alımlı görüneceğim derken iş hayatının ciddiyeti ile bağdaşmayacak kadar aşırı makyaj yapmak geliyor. Aman, siz siz olun çok parlak renklerdeki malzemelerden ve fazla makyaj yapmaktan uzak durun. Zira makyajın iyi olması yapan kişiye yakışmasının yanı sıra yapıldığı amaca da uygun olması anlamına geliyor.

Yoğun makyaj zorlayıcıdır

Hepimizin malumu, iş saatleri uzun ve bu uzun saatler boyunca makyajda bozulmalar olması da gayet normal. Bu nedenle sabah işe gitmek için hazırlanırken yapacağınız makyaj kesinlikle çok yoğun olmamalı. Zira yoğun makyaj hem insanı bunaltır hem de daha kolay bozulur. Üstelik bozulduğunda düzeltmesi de çok zordur. Oysaki iş makyajı kısacık bir arada düzeltilebilecek şekilde olmalıdır.

Çok renkli makyaj iş yaşamına uygun değil

İş makyajının püf noktalarından biri de çok renklilikten uzak durmak. Genel kural daha doğrusu yazılı olmayan ama herkesçe uygulanan kural iş makyajı için fazla allık ve pudra kullanılmaması yönünde. Zira allık ve pudrada aşırıya kaçılmış bir makyajın iş yaşamının ciddiyeti ile bağdaşması imkansız.

Göz bebeklerini vurgulayın

İş yaşamında yapılan görüşmelerde gözler büyük önem taşıyor. Bu nedenle iş makyajında gözlere ayrı bir özen göstermek ve göz bebeklerini vurgulayacak şekilde makyaj yapmak gerekiyor. Bu şekilde karşınızdakinin gözlerine baktığınızda onu çok daha fazla etkileyeceğinizden hiç şüpheniz olmasın.

Profesyonel destek almak en doğrusu

İş yaşamında daha başarılı bir kadın olmak için iş makyajı konusunda Ankara'daki güzellik uzmanlarından destek alabilirsiniz. Güzellik uzmanlarının önerileri ile en doğru makyajı yaparak ya da yaptırarak mükemmel bir iş kadını haline gelebilirsiniz.