Ankara Pasif Jimnastik

Pasif Jimnastik Ankara Güzellik Merkezleri

PASİF JİMNASTİK

Pasif jimnastik son zamanların sıkça tercih edilen zayıflama ve kas çalıştırma sistemidir. Fakat burada isme takılmak son derece yanlış olacaktır. Çünkü bu uygulamanın jimnastik ile hiçbir alakası yoktur. Sadece sistem tıpkı jimnastikte olduğu gibi kasların çalışmasını sağlamaktadır. Zaten pasif ismi de buradan gelmektedir. Yani aktif olarak hareketler yapmadan bir cihaz yardımı ile kasların kasılıp gevşemesi sağlanır. Böylece kişi hiçbir hareket yapmadan oldukça fazla efor sarf et...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

toplam 7 sonuç bulundu.
1 - 7 arası gösteriliyor.
Pasif Jimnastik Ankara Güzellik Merkezleri

PASİF JİMNASTİK

Pasif jimnastik son zamanların sıkça tercih edilen zayıflama ve kas çalıştırma sistemidir. Fakat burada isme takılmak son derece yanlış olacaktır. Çünkü bu uygulamanın jimnastik ile hiçbir alakası yoktur. Sadece sistem tıpkı jimnastikte olduğu gibi kasların çalışmasını sağlamaktadır. Zaten pasif ismi de buradan gelmektedir. Yani aktif olarak hareketler yapmadan bir cihaz yardımı ile kasların kasılıp gevşemesi sağlanır. Böylece kişi hiçbir hareket yapmadan oldukça fazla efor sarf etmiş olur. Ankara, oldukça büyük ve kalabalık bir şehir haline geldi. Bu durum sonucunda da spor yapılabilecek alanlar bir hayli azaldığı gibi bazı insanların da spora ayırabilecekleri zaman ne yazık ki kalamıyor. İşte bu sebeple pasif jimnastik gibi uygulamalar daha çok tercih edilmektedir.

Pasif Jimnastik Nedir Ve Nasıl Uygulanır?

Pasif jimnastik; çalışan kasların yanında bir de çalıştıramadığımız kasların bulunmaktadır. İşte bu kasların da çalıştırılabilmesi için vücudun istenilen bölgelerine pedler yapıştırılır ve elektro terapi yöntemi ile küçük elektrik dalgaları kaslara gönderilerek bölgesel kas kasılmaları ve çalışması sağlanmış olur. Böylece kişi hiçbir hareket yapmadan istediği kadar kalori yakmış olur. Bu yöntem sadece kalori yakarak zayıflamak ya da formda kalmak için tercih edilmez. Ayrıca kas problemi yaşayanlar, his kaybı olanlar ve daha birçok hareket problemleri yaşayanlar bu yöntemi sıkça tercih etmektedir.

Pasif Jimnastiğe Kaç Seans Devam Edilmelidir?

Pasif jimnastik için belirli bir seans sayısı bulunmaktadır. Uygulama 15 seans ile başlar ve kişinin durumuna göre artırılır. Ama öncelikle paket dâhilinde 15 seanslık bir uygulama ile başlanır. Seans aralıkları ise haftada 3 ila 5 kez tekrar edecek şekilde ayarlanır. Yine burada kişinin o anki durumu göz önünde bulundurularak seans günleri belirlenir. Her bir seansın süresi ise 30 ila 35 dakika aralığına ayarlanmaktadır. Kişi, durumuna göre yaklaşık olarak 10 seans sonunda pasif jimnastiğin etkisini görebilecek duruma gelebilmektedir. Ayrıca pasif jimnastik sonrasında kişi işlerine hiçbir aksaklık olmadan devam edebilir. Yani bu seansların kişinin gündelik hayatına hiçbir olumsuz etkisi söz konusu değildir.

Pasif Jimnastik Kimler İçin Uygun Değildir?

Her uygulamada olduğu gibi pasif jimnastik için de uygulamasında sorun yaşanabilecek kişiler olabiliyor. Bu gurubu şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Hamileler
  • Kalp pili bulunanlar
  • Regl döneminden bulunan bayanlar
Bu kişiler doktor denetimi ile eğer uygun görülmesi halinde pasif jimnastik seanslarına katılabilirler. Ama aksi halde kişinin sağlığı açısından bu kişilerin pasif jimnastik seanslarına katılmamaları daha doğru olacaktır. Çünkü bu sistem ile kişinin vücuduna elektro manyetik dalgalar verildiği için önemli sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Pasif Jimnastik Seans Ücretleri Ne Kadar?

Pasif jimnastik seans ücretleri de oldukça uygundur. Bu seanslarda kullanılan özel seans kürleri ile birlikte seans başı ortalama 100 TL gibi bir ücreti bulunmaktadır. Bu fiyat garantili bölgesel zayıflama yöntemleri içerisinde oldukça uygun bir fiyattır. Ayrıca pasif jimnastik aletlerine sahip olmak isteyen kişiler için de bu alet ve ekipmanların fiyatları ortalama olarak 20 ila 50 bin TL olarak belirlenmiştir. Ama yine de Ankara'da birçok yerde pasif jimnastik seansları yapan mekânlar bulunmaktadır. Sizlerde alet ve ekipmanlarına yüksek ücretler ödemek yerine bu yerlerde pasif jimnastik seanslarına katılarak çok daha uygun fiyatlara ve uzman personeller tarafından uygulaması yapılacaktır. Her bakımdan son derece cazip olan pasif jimnastik şimdiden birçok kişinin gözde zayıflama ve formada kalabilme yöntemi olmayı başarmış bir yöntemdir.