LAZER EPİLASYON ALEXANDRİTE AĞRISIZDIR

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON ALEXANDRİTE AĞRISIZDIR

Lazer epilasyonun birçok farklı yöntemi bulunuyor; Lazer Epilasyon Alexandrite de bunlardan biri. Bu yöntem iki özelliği ile diğer yöntemlere göre avantajlıdır; birincisi Lazer Epilasyon Alexandrite'nin kıllara rengini veren ve melanin denilen madde tarafından oldukça iyi tutulması diğeriyse diğer lazer epilasyonlarına kıyasla daha az ağrı vermesidir.


Hızlı sonuç

Lazer epilasyon Alexandrite yönteminin diğer bir avantajı da oldukça hızlı bir uygulama olması. Bunun yanı sıra epilasyon işleminden hemen sonra epilasyon yapılan bölgedeki kılların temizlenmesi de yine bu epilasyon yönteminin önemli artılarından biri.

Alexandrite yöntemi hangi bölgelerde kullanılır?

Lazer epilasyon Alexandrite vücudun tüm bölgelerinde kullanılabilmekle birlikte özellikle koltukaltı, bikini, genital bölge ve bacaklarda kullanılıyor. Kozmetik epilasyon olarak tanımlanan bu bölgelere uygulanan Lazer epilasyon Alexandrite bu bölgelerde de hızlı ve oldukça etkili sonuçlar alınmasını sağlıyor. Bu bölgelerine Alexandrite uygulaması yaptıran kişiler çok kısa sürede tüylerdeki azalmayı fark edebiliyor.

Koyu tenliler dikkat!

Lazer epilasyon Alexandrite yönteminin koyu renk kıllarda daha etkili olduğunu yazımızın başında belirtmiştik. Ancak aynı durum koyu renk tenler için geçerli değil. Yani bu yöntemin en uygun olduğu kişiler açık renk tenli ama koyu renk kıllı olanlar. Zira Alexandrite yöntemi koyu renk tenlerde sorunlara yol açabilme riski taşıyor. Bu nedenle önerilen koyu renk tenlilerin bu uygulamayı yaptırmadan önce küçük bir bölgede deneme yaptırmaları yönünde.

Lazer epilasyon Alexandrite nerede yaptırılır?

Bu konu ile ilgili en önemli husus tabi ki bu uygulamayı nerede yaptırmak gerektiği. Zira lazer epilasyon Alexandrite kesinlikle uzmanlar tarafından ve hijyen koşullarına uyarak yapılması gereken bir yöntem. Bunun için bu konuda hizmet veren ve Ankara'da bulunan güzellik merkezleri en doğru seçenek. Güzellik merkezleri konunun uzmanı doktorlar diğer tüm epilasyon uygulamalarının yanı sıra lazer epilasyon Alexandrite uygulamalarını da yapıyorlar. Hijyenik bir ortamda sağlığınızı koruyarak bu yöntemle epilasyon yaptırıp istenmeyen tüylerden kurtulmak için yapmanız gereken tek şey Ankara'da bulunan Güzellik merkezleri ziyaret etmek ve kendiniz uzman doktorların ellerine teslim etmek, işte pürüzsüz ve güzel bir vücuda sahip olmanız bu kadar kolay.