LAZER EPİLASYON İŞLEMİ ÖNCESİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYON İŞLEMİ ÖNCESİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Lazer epilasyon işlemi yapılmadan önceki 3 – 4 hafta güneş ışınlarından kesinlikle uzak durulmalıdır. Lazer epilasyon işleminden önce başka herhangi bir zamanda lazer epilasyon işlemi yapıldıysa, yapılan epilasyonla ilgili bilgi verilmelidir. Önceden yapılan işlem hakkında verilecek bilgiler, lazer epilasyon yapılacak kişilerin sağlığı ve işlemin verimli olması açısından oldukça önemlidir. Önceden yapılan lazer epilasyon işleminin tarihi, seans sayısı, işlemde kullanılan cihaz bilgisi ve lazer epilasyon türü cilt uzmanına detaylı biçimde aktarılmalıdır.


Lazer epilasyon işlemi yapılacak bölgelerdeki tüylerin son 15 – 20 gün içerisinde kökten alınmamış olması gereklidir. Bu süre içerisinde kesinlikle ağda, cımbız veya epilatör kullanılmamalıdır. Kılların uzaması halinde, işlemden 3 gün öncesine kadar jilet, yüz bölgesindeki kılların alınmasında ise makas kullanılabilir. İşlemden son 3 gün öncesinde kıllara herhangi bir müdahalede bulunmamak gerekir. Ayrıca işlem yapılacak bölgelerde oksijenle veya oksijensiz sarartma ve boyama gibi işlemler yapılmamalıdır.

Peeling, yüz ve vücut maskesi gibi deriyi soyan veya deri değişimine neden olan ürünlerin kullanımı da işlemden 15 gün öncesinde bırakılmalıdır. İşlem makyajsız bir cilde yapılmalıdır. Mümkünse işlemden bir gün öncesinde makyaj yapılmamalıdır.