Ankara AHA Bakımı

Ankara Güzellik Salonları AHA Bakımı

AHA BAKIMI

AHA bakımı nedir? AHA bakımı ne işe yarar? AHA bakımı vücutta hangi bölgeler için uygundur? AHA bakımı faydaları nelerdir? AHA bakımı son yıllarda güzellik ve bakım uygulamaları arasında yeni bir akımdır. AHA bakımın açılımı alfa hidroksi asitler olarak ifade edildiği gibi kolay bir ifade şekli de meyve asitleridir...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

toplam 5 sonuç bulundu.
1 - 5 arası gösteriliyor.
Ankara Güzellik Salonları AHA Bakımı

AHA BAKIMI

AHA bakımı nedir? AHA bakımı ne işe yarar? AHA bakımı vücutta hangi bölgeler için uygundur? AHA bakımı faydaları nelerdir? AHA bakımı son yıllarda güzellik ve bakım uygulamaları arasında yeni bir akımdır. AHA bakımın açılımı alfa hidroksi asitler olarak ifade edildiği gibi kolay bir ifade şekli de meyve asitleridir. Bu meyve asitleri olarak:

Sitrik asit

Laktik asit

Tartarik asit

Glikolik asit

Malik asitleri sayabiliriz.

Cilt yüzeyinde arındırma, dezenfekte işlemi, gözeneklerin açılarak cildin nefes almasını sağlamak amacı ile ölü katmanın kolay ve cildi yıpratmadan çıkarılmasında yardımcı olur. Böylece yeni ve parlak cilde ulaşmak için hassas bir yöntemdir AHA bakımı.

Çeşitli faktörlerden dolayı (sıcak soğuk hava şartları, zararlı mikroorganizmalar, kimyasallar, kozmetik ürünleri, su kaybı) cilt belirli bir süre sonra solgunlaşarak parlaklığını narinliğini kaybeder. Bu durumda cildi temizlemek gerekir. Ancak piyasada bulunan pek çok yöntem cildi temizlerken dokuların zarar görmesine de neden olabilmektedir. Ayrıca temizleme esnasında cildi kurutarak pullu bir görüntüye neden olmaktadır. AHA bakımı sayesinde cilde peeling yaparken herhangi bir zorlama, kazıma gibi güç kullanılmamaktadır. Ve cilt üzerinde uygulanan AHA bakımı esnasında cildin nem kaybını önler ve cildi nemlendirerek kurumasını önler.

AHA bakımı içerdiği asitler sayesinde zaman içerisinde işlevini yitirerek sıkılığı kaybolan cildi yeniden onararak kollajen oranını artırır. Güneş ışınlarında bilinçli ya da bilinçsiz olarak cildi maruz bırakılması sonucu cilt üzerinde oluşacak yanıklar, cilt kanseri ya da tümör gibi ciltte sağlık sorunlarının oluşmasında kalkan görevi üstlenir.

AHA bakımı uzmanlar tarafından sıkça tavsiye edilen bakım ve güzellik uygulamasıdır. Çünkü doğal içerikli maddelerin bulunması nedeni ile organik bir yöntemdir. AHA bakımı ya da meyve asidinin içerisinde yer alan asit çeşitleri (Sitrik, Laktik, Tartarik, Glikolik, Malik asit) hayatımızda sıkça tükettiğimiz ya da tüketmemiz gereken besinlerde bulunmaktadır. Limon, ananas, üzüm, şeker kamışı gibi. Bu besinler alındığında vücutta çeşitli bölgeler tarafından kullanılması sonucu bazen yeterli gelmemektedir. Doğrudan cildin faydalanabilmesi için AHA bakımı geliştirilmiştir. Kozmetik ya da bakım ürünlerinin alfa hidroksi asitler içeriğine yer verilmesi sayesinde cilt doğrudan kullanma imkânı sağlanmaktadır ve yeterli miktarda takviye edilmesi sağlanmaktadır.

Ankara güzellik salonlarında, Ankara güzellik merkezlerinde AHA bakımı yaptırmak istenirse mutlaka uzman kontrolünde yapılması gerekir. AHA bakımı cilt türüne ve sorun çeşidine göre 6 ila 11 seans sürmektedir. Seans bittikten sonra mutlaka cildi korumak gerekir. Bunun için yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmak gerekir. Ankara güzellik salonlarında ya da Ankara güzellik merkezlerinde AHA bakımı yaptırabileceğiniz gibi evde basit yöntemlerle de yapmak mümkündür. Kullanılacak bakım ürünlerde alfa hidroksi asitler unsurunu içermesi gerekir. Her cilt tipi ve cilt sorunu farklı olduğu için AHA bakımı da cilt tiplerine uygun olarak yapılması gerekir. Mesela bakım ürünü alırken yüzde üç, yüzde on bir yüzde yirmi iki gibi oranlara dikkat etmek gerekir. AHA bakımı sonrasında ekstra bakım ürünlerini kullanmak gerekir. Mesela duş jeli vb. AHA bakımı için kullanılan ürünlerin sonucu için bakım uygulamalarını sürdürmek gerekir. altmış ya da doksan gün sonra cildin yenilendiğini AHA bakımı gözle görülebilir etkileri oluşacaktır.

AHA bakımı sonrasında cildi güneş ışınlarından korumak gerektiğini belirttik. Ayrıca cildi kaşıma, kozmetik ürün kullanımına ara vermek gerekebilir. Gün boyunca çalışmadan dolayı zamanın çoğu dışarıda geçirileceğinden cildi korumak zor olabilir. Bunun için yatmadan önce AHA bakımı yapıp güzel bir uyku çekmek ideal olanıdır.