OVAL YÜZ TİPİ İÇİN KAŞ TASARIMI

blog yazısı ekle !

OVAL YÜZ TİPİ İÇİN KAŞ TASARIMI

OVAL YÜZ TİPİ İÇİN KAŞ TASARIMI – KAŞ TASARIMI

Kaşlar yüzün en önemli bölgelerinden biri. Son yıllarda gittikçe popülerleşen kaş tasarımı sayesinde tüm kadınlar yüz tiplerine en uygun kaş şekline kavuşarak mükemmel bir görünüme ulaşabiliyor. Kaş tasarımı kaş aldırmak ile aynı şey değil, çoğu kadın bu iki uygulamayı karıştırıyor ancak kaş tasarımı kaş aldırmaktan çok farklı zira bu uygulama için öncelikle kişinin yüz tipine uygun kaş şekli belirleniyor. Oval yüz tipine sahip kadınlar da muhteşem kaşlara tabi ki kaş tasarımı sayesinde kavuşuyor.

Ankara'daki tüm Kaş Tasarımı yapılan Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Kaş Tasarımı

Oval yüz tipine sahip olanlar şanslı

Dört yüz tipi bulunuyor, kare, yuvarlak, uzun ve oval. Kaşlar açısından bu dört yüz tipi içinde en şanslı olan oval yüz tipine sahip olanlar. Çünkü oval yüz tipine hemen her kaş şekli yakışıyor. Yani oval yüz tipine sahipseniz kaş tasarımı yapılırken diğer yüz tiplerine kıyasla çok daha fazla seçeneğe sahipsiniz. Ancak elbette ki güzellik uzmanı kaş tasarımı yaparken sadece yüzünüzün tipini değil kişisel zevkleriniz, tarzınızı da göz önünde bulunduracaktır ve tüm bu kriterleri bir potada eriterek sizin için en uygun kaş tasarımını yaparak yüzünüze uygulayacaktır.

İnce kaşlar pek iyi bir seçenek değil

Her ne kadar oval yüz tipine tüm kaş şekilleri yakışır desek de bir uyarı yapmalıyız; çok ince kaşlardan oval yüzlülerin de uzak durması gerekiyor. Zira ince kaşlar hem out, hem de oval yüzlülere pek yakışmayabiliyor. Bu nedenle orta kalınlıkta kaşlar oval yüzlüler için en uygun seçenek.

Ankara'da kaş tasarımı yaptırabilirsiniz

Kaş tasarımından en iyi sonucu almak için mutlaka konunun uzmanlarınca yapılması gerekiyor. Ankara'da bulunan güzellik salonlarında kaş tasarımız konusunda deneyimli güzellik uzmanlarına kaş tasarımı yaptırarak oval yüzünüzün mükemmel görünmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın kaş tasarımı ile kaş aldırmak aynı şey değildir ve kaş tasarımı yaptırmanız yalnızca oval yüzünüzün kusursuz görünmesini değil çok daha anlamlı bir yüz ifadesine kavuşmanızı da sağlar.