Ankara Masaj-Zayıflama

Masaj-Zayıflama Ankara Güzellik Merkezleri

ZAYIFLAMA MASAJ

Zayıflama masajı ile kilolu bölgelere müdahale edilerek başarılı sonuçların alındığı bir uygulamadır. Zayıflama masajı, başta portakal görünümlü ciltlerde yani selülit sorununu çözüyor. Diğer taraftan atılamayan zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasını kolaylaşıyor. Böylece Zayıflama masajının seanslarına devam ettikçe bölgesel incelme gerçekleşmektedir. Zayıflama etkisi oluşturma da kan akışı önemli rol oynama...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

toplam 17 sonuç bulundu.
1 - 17 arası gösteriliyor.
Masaj-Zayıflama Ankara Güzellik Merkezleri

ZAYIFLAMA MASAJ

Zayıflama masajı ile kilolu bölgelere müdahale edilerek başarılı sonuçların alındığı bir uygulamadır. Zayıflama masajı, başta portakal görünümlü ciltlerde yani selülit sorununu çözüyor. Diğer taraftan atılamayan zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasını kolaylaşıyor. Böylece Zayıflama masajının seanslarına devam ettikçe bölgesel incelme gerçekleşmektedir. Zayıflama etkisi oluşturma da kan akışı önemli rol oynamaktadır. Zayıflama masajı iki şekilde yapılmaktadır. İlk yöntem ellerin kullanıldığı ikincisi masaj alet ya da cihazlarının kullanıldığı masaj şeklidir. Son günlerde birinci ve ikinci yöntemler harmanlanarak üçüncü bir yöntem keşfedilmiştir. Üçüncü yöntemde lenfatik düzene etki etmek amaçlanmaktadır. Lenfatik düzen, vücudun incelmesini, şekle girmesi ile ilişkili bir sistemdir.

Kişiden kişiye değişen seans sayılarının, hedeflenen kilo verme ve incelme işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek profesyonel masaj terapistine gerek duyulmaktadır. Masaj esnasında kasları, dokuları, bağları etki edecek masaj hareketlerini uygulaması gerekir. Böylece masaj yüzeysel olmayarak kan akışını harekete geçirir.

Yaz aylarının yaklaşması aşırı kilo sorunu olan kadın – erkeklerde diyet yapma, spor yapma maratonunu başlatıyor. Diyetisyen, spor salonlarına yatırılan para sadece cebi yormuyor. Aynı zamanda emeğin ve zamanın boşa gitmesine neden olmaktadır. Çünkü istenildiği gibi zayıflama veya incelme söz konusu olmuyor. Zayıflama masajında kişinin ihtiyacına göre belirlenen seanslara düzenli katılmak zayıflamak için yeterlidir. Gerisi işin uzmanı masaj terapistleri tarafından halledilmektedir. Düzenli ve seri el hareketleri ile vücudun yavaş sistemini harekete geçirerek istenen zayıflama kısa sürede gerçekleşmektedir.

Masaj Aleti İle Zayıflama Mümkün Mü?

Teknolojini etkisi ile masaj yapacak maharetli eller yerini cihazlara bırakmaktadır. Son on yıl içinde bu cihazlar giderek çeşitlenmekte ve insanlar tarafından da yaygın kullanılmaktadır. Bu cihazlardan bazıları şunlardır; masaj koltuğu, ayak masaj cihazı, masaj yatağı, masaj kemeri, masaj yastığı…

Bu cihazların ortak amacı kişiyi zayıflatacak ve rahatlama sağlayacaktır. Bu cihazların yaydığı titreşimler kas gruplarını tetiklemektedir. Kan akışına müdahale etmektedir. Ovma hareketi ile dokuları yumuşatmaktadır. Bu cihazların yaydığı titreşimleri lazer ışınları bu etkilere sahiptir.

Masajla Göbek Eritme

Kadın ya da erkeklerin ortak sorunu göbek bölgesindeki kilolardır. Bu kilolar ne spor ile ne de diyetle eritmek mümkün olmuyor. Genellikle bu bölgedeki kilolar inatçıdır. Dolayısı ile insanlar göbek bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak için etkili seçenek arayışına girmektedir. Masajla Göbek Eritme sayesinde yağların eriyerek düz bir görüntüye kavuşmak mümkün. İşte o mucizevi masaj yöntemi; sabah ve akşam olmak üzere gün içerisinde 2 kez yapılması gerekir. Yüz üstü yere uzanın. Masaj yapmaya başlamadan önce ellerin birbirini ovarak ısınması sağlanır. 1 el karına düz pozisyonda yerleştirilir. Daire şeklinde yavaş ve nazik hareketler ile el harekete başlar. Ancak daire şeklinin yönü saat yönünde olması gerekir. Dar şeklindeki daire giderek genişletilmelidir. 5 dakika bu masaj için yeterli olmaktadır.

Akupunktur ile zayıflama

Akupunktur yöntemini duymayan kalmadı. Ancak etkisi nedir? Ne amaç ile kullanılır? Konularda daha fazla detay, merak eden kişilere rehberlik edecektir. Çin tıbbının önemli bir uygulaması olan akupunktur uzun yıllardır kullanılmıştır ve kullanılmaya devam etmektedir. Mikro incelikteki özel iğnelerin vücuttaki refleks noktalarına ya özel noktalara batırılarak uygulanır. Akupunktur ile zayıflama da yardımcı bir tekniktir. Sindirim sistemini harekete geçirir. Kontrol edilemeyen yeme isteği kontrol altına alınır. Sürekli bir şeyler yeme isteği ya da hep açlık hissinin beyindeki merkezi uyarılmaktadır. Az yeme ya da abur cubur yeme isteği kişiler üzerinde bir gerginlik, stres gibi ruh halinin oluşmasına neden olmaktadır. Bu yöntem bu negatifliklerin azalmasına yardımcı olmaktadır.