Ankara Bale Kursu

Ankara Güzellik Salonları Bale Kursu

BALE KURSU

Bale kursu, keyifli ve eğlenceli tarzdaki eğitim sistemi ile sanatsal faaliyetlerden biri olan bale öğretilmektedir. Bale kursundaki derslerde sırasıyla baleyi tanımak, bale de yapılan hareketleri öğrenmek, bale çeşitlerini öğrenmek gibi farklı konuları ile ilgi çekici hale getirilmektedir. Bale kursu, küçük yaş gruplarından öğrencilerin katılım gösterdiği eğitim merkezleridir. Bale kursunda ayrıca dersle...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Bale Kursu

BALE KURSU

Bale kursu, keyifli ve eğlenceli tarzdaki eğitim sistemi ile sanatsal faaliyetlerden biri olan bale öğretilmektedir. Bale kursundaki derslerde sırasıyla baleyi tanımak, bale de yapılan hareketleri öğrenmek, bale çeşitlerini öğrenmek gibi farklı konuları ile ilgi çekici hale getirilmektedir. Bale kursu, küçük yaş gruplarından öğrencilerin katılım gösterdiği eğitim merkezleridir. Bale kursunda ayrıca dersler müzik eşliğinde yapıldığından monotonluktan uzaktır.

Bale; çeşitli figürleri müziğin ritminde seri ve hızlı bir şekilde yapılan dans çeşidi olarak tanımlayabiliriz. Bale gösterisi için kadın ve erkek eşli gösteriler hazırlanabileceği gibi sadece kadınların oluşturduğu grup gösterileri de hazırlanmaktadır. Bale sanatında çoğu zaman bir tema işlenir. Yani sessiz tiyatronun müzik ile ritimli hale getirilmesi yani bale ortaya çıkmış diyebiliriz. Bale sanatını seven, bale sanatını yapmak isteyen insanların sayısı çoktur. Ancak hangi noktadan başlayıp nasıl profesyonel bir balerin olunacağı konusunda yeterli bilgiye ihtiyaç duyulmaktadır. İşte bu durumda Bale kursunda verilen teknik dersler sayesinde hayaller kısa sürede gerçekleştirilmektedir.

Bale kursunda eğitim çeşitli branşlar ile desteklenmektedir. Amaç çoğu sanatı kapsayan baleyi daha iyi anlamak ve figürleri düzgün ve doğru yapmak için gereklidir. Mesela modern dans, klasik dans, mim gibi eğitimlere de yer verilmesi gerekir.

Bale kursunda dersler çeşitli yaş gruplarına göre farklı olarak hazırlanmaktadır. Şöyle ki,

4 ila 6 yaş grubu için eğitimler haftanın bir günü iki ders olarak verilmektedir.

7 yaş ve üzeri için haftanın bir günü iki ders olarak verilmektedir.

Aradaki fark derslerin süresidir. Küçük yaş grupları için derslerin süreleri kısa ve arada bir de mola verilerek yapılmaktadır. Bir ders süresi 35 dakikadır. Aradaki molanın süresi de 7 dakikadır. 7 yaş grubu ve üzerinde derslerin süresi uzatılmıştır. Bir ders süresi 40 dakikadır. Eğitimler yoğun geçtiğinden aradaki mola 13 dakikaya çıkmaktadır. Çocukların hafta içi okul programları aksamaması için Bale kursunda dersler hafta sonuna bırakılmıştır. Ayrıca yetişkin öğrenciler de hafta sonunda daha fazla katılım göstermektedir.

Yıl içerisinde dans figürleri, bale teknikleri ile tamamlanan eğitimleri gösteriye dönüştürerek sahne de izleyiciler ile buluşmaktadır. Böylece Bale kursunun öğrencileri bu gösteri sayesinde sahne heyecanını yenecek, profesyonelleşme sürecinde duruşları, dansları, figürleri bütünlük oluşturur.

Ankara Bale kursunda deneme eğitimlerine katılmak mümkündür. Ücretsiz olarak yapılan bu dersler de eğitmenin ders işleyişi hakkında bilgi sahibi olmanın yanı sıra bale derslerinin yapıldığı dersliği görme şansını yakalayabilirsiniz. Ayrıca öğrenci deneme dersi boyunca eğitmenin gözetim ve kontrolündedir. Böylece öğrencinin bale konusundaki becerileri, diğer öğrenciler ile uyumu, hevesi kısacası yeterliliği gibi konularda ailesine bilgi verilmektedir. Ankara Bale kursunda deneme eğitimine katılmak için en yakın şubeyi aramanız ve öğrencinin yaş grubunu söylemeniz yeterlidir.

Ankara Bale kursunda özellikle kız öğrencilerin yoğun ilgisi görülmektedir. Baleye gönül veren öğrenciler bu süreçte sabırlı, özverili bir eğitim sürecine girmektedir. Tabi bu eğitim sürecinde yalnız değillerdir. Yanlarında uzman eğitmenler her zaman rehberlik edecek ve profesyonel destek sağlayacaktır.

Ankara Bale kursunda bale çeşitlerinin eğitimleri verilmektedir. Bunlar:

Klasik bale: soylu sınıfının yaptığı bale çeşididir. Dolayısı ile kıyafetleri, figürleri, dansçıları soylu sınıfa ait özelliklere uygun olmalıdır.

Modern bale: herkesin yapabildiği bir bale olması ile bale sanatına esneklik kazandırılmıştır. Kıyafetleri, sahne dekorları ve dansçıları işlenen temaya göre seçilmektedir.

Rus balesi: balenin en büyük ilgiyi gördüğü ülke Rusya'dır. Dolayısı ile Rus kültüründen çok etkilenmiş ve bale bu kültüre göre şekillenmiştir.