Ankara Koçluk-Ayur Veda

Ankara Güzellik Salonları Koçluk-Ayur Veda

KOÇLUK-AYUR VEDA

Koçluk-ayur veda danışmanlığı fiziksel ve ruhsal konularda etkili yöntemler içerir. Koçluk-ayur veda danışmanlığı, en eski bilim sisteminden yararlanmaktadır. Koçluk-ayur veda danışmanlığı enerji odaklıdır. Yani sadece fiziksel değil aynı zamanda hislerin, düşüncelerin merkezinde kuvvetli enerji yer almaktadır. Koçluk-ayur veda danışmanlığı, yıllar boyunca bedensel ve ruhsal iyileşmenin devam ettirilmesi için çevre, kişinin bedeni ile bir bütün olarak yaşaması ile mümkün olduğunu belirtir....
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Koçluk-Ayur Veda

KOÇLUK-AYUR VEDA

Koçluk-ayur veda danışmanlığı fiziksel ve ruhsal konularda etkili yöntemler içerir. Koçluk-ayur veda danışmanlığı, en eski bilim sisteminden yararlanmaktadır. Koçluk-ayur veda danışmanlığı enerji odaklıdır. Yani sadece fiziksel değil aynı zamanda hislerin, düşüncelerin merkezinde kuvvetli enerji yer almaktadır. Koçluk-ayur veda danışmanlığı, yıllar boyunca bedensel ve ruhsal iyileşmenin devam ettirilmesi için çevre, kişinin bedeni ile bir bütün olarak yaşaması ile mümkün olduğunu belirtir. Koçluk-ayur veda danışmanlığında kişinin yaşam kalitesi, beslenme alışkanlıkları, bilinçaltı, düşünce yapısı, hareketleri ile istikrarlı hale getiren yolları gösterir. Koçluk-ayur veda danışmanlığı kişinin yaşadığı sorunların dengelerin bozulmasından kaynaklandığı konusu ile ilgilenir. Bu dengeler; beden tipi ve beden tipini temsil eden, uzayda var olan maddelerde var olduğunu ifade eder. Çoğu hastalıkların kaynağı olarak bu durum görülmektedir. Hastalıklardan korunmanın doğal yolu Koçluk-ayur veda danışmanlığıdır.

Koçluk-ayur veda danışmanlığı ile danışan kişiye özgü yöntemler ve programlar hazırlanmaktadır. Program kapsamında vücut tipi analiz edilip, nasıl beslenmesi gerektiği, yaşam akışı, sosyal aktivite, egzersiz çeşitleri bulunmaktadır. Koçluk-ayur veda danışmanlığı seansları sayesinde yıllar boyu fiziksel ve zihinsel iyileşmeyi sağlayan yöntemler paylaşılmaktadır.

Kronik rahatsızlıklar (eklem, migren vb.) da alternatif ve tamamlayıcı tedavi olarak Koçluk-ayur veda danışmanlığı kapsamındadır.

Koçluk-ayur veda danışmanlığında bir seans yaklaşık 120 dakika kadar sürmektedir. Koçluk-ayur veda danışmanlığı senası için randevu almak gerekir. Seanslarda kişi kendini ferah hissetmesi için rahat kıyafet giymesi önerilmektedir. Yıllar boyunca mutlu ve hastalıklara karşı dirençli olmanın yollarını keşfetmek için Koçluk-ayur veda danışmanlığı önerilmektedir.

Koçluk-ayur veda danışmanlığı senasında neler yapılır? Danışan kişinin geçmişi incelenir. Yaşanan travmalar, duygusal çöküntüler, hayal kırıklıkları tespit edilir. İç sisteminin (dokular, organlar, kaslar, dolaşım vb.) sağlık yapısı kontrol edilir. Bunu da kalp atışları, dil, yüzdeki uyarılar dikkate alınır.

Ayurvedik Danışmanlık

Geleneksel tedavi yöntemi olan Ayurvedik Danışmanlık da kullanılan sistem uzun yıllardır bilinmektedir. Oluşabilecek hastalıklara karşı tedbir almayı ve kötü enerjiyi uzaklaştırmak için Ayurvedik Danışmanlık hizmeti önerilmektedir. Hindistan'da uygulanan geleneksel tedavi yöntemi, son yıllarda ülke sınırlarını aşarak tıp dünyasına alternatif uygulama olmaktadır.

Ayurveda Nedir?

Ayurveda; hayata dair bilgiler olarak çevrilmektedir. Ortaya çıktığı topraklar Hindistan olduğu tespit edilmiştir. Veda yani Hindistan'da keşfedilen tabletlerde bulunmaktadır. Ateş, toprak, boşluk, hava, su olmak üzere temel elementler ve enerji sistemleri (kapha, pitta, vata) prensibine dayanmaktadır. Buna bağlı olarak temel elementler uzayda bulunan bütün maddelerin içerisinde mevcuttur. Kapha, pitta, vata'ya dosha denilir ve bireylerdeki dosha oranı değişir. Sürekliliği sonsuzdur. Elementler ve dosha istikrarlı ise kişide sağlık sorunu yaşanmaz.

Ayurvedik Bitkiler

Ayurveda da doğal beslenme tarzı önemli olduğu kadar doğal ilaçlar da önemli yere sahiptir. Doğal ilaç olarak adlandırılan maddeler bitkilerdir. Ancak bu bitkilerden şifa elde etmek için doğru teknik, doğru bilgi gerekir. Yani hangi bitki hangi problemi çözdüğü, bitkinin şifa olan bölümü neresi, sorunu iyileştirmek için yeterli miktar ne kadar gibi. Bitkiler ile ilgilenen alt dalı bulunmaktadır; dravyaguna.

Koçluk-ayur veda danışmanlığının faydaları şunlardır: modern tıp dünyasının geliştirdiği ilaçlar, teknikler bazen hastalıkları iyileştirmede yetersiz kalabilir. Ya da vücuda sürekli kimyasal ilaçların girmesi sonucunda etkilerini göstermede yetersiz kalabilir. İşte bu aşama da Koçluk-ayur veda danışmanlığı devreye girer. Gerginlik, öfke, stres, panik atak gibi sorunlar için tavsiye edilmektedir.

Koçluk-ayur veda danışmanlığı yeni bakış açıları sayesinde sorunlar ile yüzleşmeyi sağlamaktadır. Böylece sorunlar ile karşı karşıya gelindiğinde Koçluk-ayur veda danışmanlığında geliştirilen yöntemler devreye girmektedir.