BB GLOW

blog yazısı ekle !

BB GLOW

Yazar Bilgileri Ergül Keskin
BB Glow özel serumların dermapen cihazı ile cilde uygulanmasıyla gerçekleşen bir işlemdir. Serum içerisinde yer alan maddeler; ciltte sıkılaştırma, renk eşitsizliklerini ortadan kaldırma, nem, canlılık, ışıltı sağlama, aynı zamanda ciltte fondöten varmış etkisi göstererek pürüzsüz, aydınlık bir görüntü oluşturmaya yarar. Ayrıca mikro iğne sistemi etkisi nedeniyle ince çizgiler açılır. Mikro iğne sistemi,cilt altında kolajen üretimin attırılması sağlamakta, cilt için kısmi hasar durumu yaratılıp büyüme faktörlü hücrelerin çalışmasını desteklemektedir, ciltte yenilenme ve elastikiyetin yapılandırılması gerçekleştirilmektedir. Uygulamanın hemen akabinde ciltteki serbest radikalleri nötralize eden serumlar, cildin melanin içeriğini; UV ışınlarına maruz kalmadan azaltırlar. Cilt tonunda dolaylı yönden aydınlanma sağlanır.

Ortalama 3 seans şeklinde yapılan BB Glow, seans aralıkları 10 gün olacak şekilde uygulanır. Kalıcılığı ortalama 6 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir. Yaklaşık 1,5 saat süren bir işlemdir. Hem kadınlara ve hem erkeklere uygulanabilir.

BB Glow Serumlarnını 'KFDA' %100 güvenli ve doğal içeriğe sahip belgesi vardır.
 • BB Glow Uygulamasının Etkileri
 1. Cilde ışıltılı parlak bir görünüm kazandırır.
 2. Foto yaşlanmandan kaynaklanan çil ve lekelerin görünümü hafifletir.
 3. Göz çevresi ve gözaltının renk tonunu eşitler, aydınlanma sağlar.
 4. Yoğun nemlendirme sağlar.
 5. Leke görünümünü giderir.
 6. Cilt yüzeyini pürüzsüzleştirme ve aydınlatma sağlar.
 7. Cilt tonunu eşitler.
 8. Kılcal damar görünümü hafifletir.
 9. İnce kırışıklıkları azaltır.
 10. Akne izler ve yara izlerini azaltır.
BB Glow Uygulamasından Önce 3 hafta öncesinde;
Kimyasal peeling, aşındırıcı soyucu ürün ya da cihaz uygulamaları, lazer epilasyon, iğneli epilasyon ve ağda işlemleri, botox, dolgu, yağ enjeksiyonu, gençlik aşısı, mezoterapi, micro iğneleme vb. Işlemler yapılmamış olmalıdır.
BB Glow uygulamasından önce cilt bakım uygulaması yaptırılması tavsiye edilir.

BB Glow Uygulamasından Sonra BB Glow uygulamadan sonra 12 saat içerisinde;
su ile temas ettirilmemeli, kozmetik ürün kullanılmamalı ve terletici bir aktivitede bulunulmamalıdır.
BB Glow uygulamasından sonra 3 gün içerisinde; makyaj yapılması tavsiye edilmez.
BB Glow uygulamadan sonra 1 hafta içerisinde; hamam, sauna, havuz, deniz, buhar odası, solaryum kullanılmamalıdır.
BB Glow uygulamadan sonra 3 hafta içerisinde; kimyasal peeling, aşındırıcı soyucu ürün ya da cihaz uygulamaları, lazer epilasyon, iğneli epilasyon ve ağda işlemleri, botox, dolgu, yağ enjeksiyonu, gençlik aşısı, mezoterapi, micro iğneleme vb. Işlemler yapılmamalıdır.
BB Glow uygulamasından sonra düzenli olarak güneş koruyucu kullanmalıdır.
BB Glow uygulaması vücutta tümör, kanser, iltihap, aktif uçuk, aktif egzema, sedef, hipertrofik yara iyileşmesi, keleoid, pıhtılaşma bozuklukları, açık yaralar, yanıklar,kan hastalıkları, otoimmün hastalıkları olan ve hamilelik ya da emzirme dönemindeki kişiler için uygun değildir.