Ankara Masaj-Mix

Masaj-Mix Ankara Güzellik Merkezleri

MİX MASAJ

Çeşitli masaj yöntemleri harmanlanması ile Mix masajı oluşturmaktadır. Mesela sıcak taş masajı, Hint baş masajı, sırt, ayak refleks masajlarının birleşimidir. Mix masajı yapılırken masaj yağı, masaj kremleri kullanılarak vücut işlem için hazırlanır. Yani kasları, kemikleri, dokuların yumuşamasını sağlar. Günümüzde hızlı ilerleyen teknoloji insan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri görülmektedir. Oturuş alışkanlığı, monoton işler, kalabalık ulaşım araçları, hareketin ...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Masaj-Mix Ankara Güzellik Merkezleri

MİX MASAJ

Çeşitli masaj yöntemleri harmanlanması ile Mix masajı oluşturmaktadır. Mesela sıcak taş masajı, Hint baş masajı, sırt, ayak refleks masajlarının birleşimidir. Mix masajı yapılırken masaj yağı, masaj kremleri kullanılarak vücut işlem için hazırlanır. Yani kasları, kemikleri, dokuların yumuşamasını sağlar. Günümüzde hızlı ilerleyen teknoloji insan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri görülmektedir. Oturuş alışkanlığı, monoton işler, kalabalık ulaşım araçları, hareketin sınırlandığı yaşam tarzından dolayı hareket sistemi, kemikler ve kaslarda çeşitli hastalıkların oluşmasına neden olmaktadır. Çözüm olarak masajın tedavici özelliği kanıtlanmıştır. Çeşitli hastalıklara karşı görünmez kalkan görevi üstlenmektedir.

Olumsuz düşünceler, düşük enerji Mix masajı ile atlatmak mümkündür. Kalabalık nüfus, kalabalık trafik kısacası karmaşık şehir düzeni karşısında stresli, yorgun ruhların aksine bu masaj ile sürekli canlı kalmak mümkündür.

Mix masajı vücudun her bölgesi için rahatça uygulanabilir. Dünyanın farklı ülkelerinde olduğu gibi Türkiye'de de yaygın olarak tercih edilmektedir. Sağlık sorunlarında iyileştirme amacı ile tercih edilebileceği gibi dinlenme, gevşeme gibi sebeplerle de tercih edilebilir.

İnsanlar bu masaj tekniğini çok sevdi. Çünkü uygulama öncesinde istenen masaj teknikleri seçilerek bir masaj programı oluşturmak mümkündür. Yani kişi kendini hangi masaj tekniklerinde rahat hissediyorsa, bedenine hangi masaj uygulamalarının iyi geldiğini düşünüyorsa bu teknikler bir araya getirilir. Bunun için uzman masaj terapistinin muayenesi ve kişi ile iletişim kurarak belirlenmektedir. Bu açıdan bakıldığında esnek bir masaj çeşididir. Hastalıklara ya da kişilere göre masaj programı oluşturmak mümkündür.

Spa merkezlerine, masaj merkezlerine ya da hamama gidince hangi masaj çeşidini yaptıracağını seçmekte zorlananlar için Mix masajı öneriyoruz. Ancak her masaj hizmetinin olduğu mekânda bu masaj yöntemine rastlanmayabilir. Çünkü masaj hizmeti veren yerler masaj hizmetini farklılaştırmak, müşterilere özgün bir hizmet anlayışı sunmak için Mix masajı hizmet listelerine eklemektedir. Birden çok masaj yöntemi bir araya gelip de fiyatların yükseleceği düşüncesi oluşabilir. Piyasa genelinde yapılan araştırmalara göre Mix masajının ortalama ücreti belirlenmiştir. 1 saatlik Mix masajı ücreti 155 TL'dir. 1.5 saatlik Mix masajı ücreti 210 TL'dir.

Bu masaj çeşidinde her masaj yönteminden teknikler art arda uygulandığından dolayı karışık yani Mix masajı ismini almıştır. Ancak bu masaj uygulamalarında da amaç aynıdır. Yani ağrı, sızı, kireçlenme, tansiyon, selülit ve daha fazlası hastalığı iyileştirmektir. Eller, parmaklar, avuç içleri, dirsek, su, çeşitli taşlar kullanılarak masajın teknikleri yapılmaktadır. Cilt tipi masaj için önemlidir. Masaj da kullanılacak masaj yağları, baskı derecesi, şikâyet gibi unsurlar masaja başlamadan önce belirlenip, masaja hazırlık aşaması gerçekleştirilmektedir. Eğer sert bir masajdan hoşlanıyorsanız bunu masaj terapistine belirtebilirsiniz. Sıcak havlu ile vücudun ısısı hızlıca artırılmaktadır. Bu aşamalar tamamlandıktan sonra masaj başarılı şekilde gerçekleştirilir.

Bu masaj çeşidi kendini iyi hissetmek isteyen kişiler tarafından tercih edilebilir. Sağlıklı kişiler masaj yaptırmaya gerek duymuyor ifadesi bu masaj ile son buluyor. Çünkü zorlu geçen okul haftası, iş haftası bu masaj sayesinde keyfe dönüştürülmektedir. Ev hanımlarının monoton olarak sürekli yaptığı ev işlerinden sıkılıp güzel bir masaj uygulaması ile kendilerine zaman ayırdıklarında tercih edebileceği bir masaj çeşididir. Bir seansta aynı anda farklı farklı masajları yaptırarak yeni bir deneyim yaşamak mümkündür. Masaj çeşitliliği kadar ortamın havası da önemlidir. Her ne kadar 8 ya da 9 masaj yöntemi bir arada olması ile ön plana çıkan Mix masajın ortamı da önemlidir. Hoş kokular, tütsüler, rahatlatıcı müzik, masajın kültürüne özgü müzikler ile ortam son derece renklidir.