LAZER EPİLASYONUN ZARARLARI

blog yazısı ekle !

LAZER EPİLASYONUN ZARARLARI

LAZER EPİLASYONUN ZARARLARI

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer epilasyonu son derece başarılı bir yöntemdir. Ancak işin içinde lazer olunca birçok soru işareti oluşuyor. Kanser olma riski var mı? Deri tabakasında incelmeye neden olur mu? Lazer esnasında canım çok acır mı? Ankara güzellik uzmanı olarak kadınların aklına takılan bu sorulara yanıt vermeye, lazer epilasyonun zararları ve yan etkileri hakkında bir yazı yazmaya karar verdik.
Ankara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer EpilasyonÖncelikle lazer epilasyon merkezinizi doğru seçmelisiniz. Eğer cilt ve tüy yapınıza uygun lazer seçilip uzman eller tarafından yapılırsa bir zarar görmezsiniz. Bunun için epilasyon merkezini seçerken araştırma yapmalı, orada çalışan uzmanların eğitimlerini ve tecrübelerini öğrenmelisiniz. Ayrıca orada kullanılan lazer yöntemini öğrenerek yapacağınız kısa bir araştırmayla, o tekniğin size uygun olup olmadığına da karar verebilirsiniz.

Egzama, iltihap, uçuk, siğil gibi cilt hastalıklarına sahipseniz kesinlikle lazer epilasyon tercih etmemelisiniz. Ayrıca ileri seviyede güneş yanığı olanlar, yakın zamanda solaryum yaptırmış olanlar ve güneş ışığı alerjisi olanlar da lazer yaptırmamalıdır.

Epilasyondan çıktıktan sonra, lazere maruz kalmış bölgeyi güneş ışığından en az 3 hafta boyunca koruyunuz. Güneşe çıktığınız zamanlarda faktörlü güneş kremlerini kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda, gerekli koruma önlemlerini alsanız bile kızarma yanma gibi komplikasyonlar yaşanabilir.

Bunun nedeni, lazer epilasyonunun fazla dozlarda yapılmasıdır. Yüksek doz lazere maruz kaldığınızda, ışınlar derinin olması gereken seviyesinden daha da altına nüfuz eder. Bunun bir sonucu olarak cilt lekeleri ve kızarıklar oluşur. Bu lekeler kalıcı değildir, birkaç ay içerisinde kendiliğinden geçer. Epilasyondan önce ve sonra solaryuma girmemek önemli bir kuraldır.

Bakımlı Ankara kadınlarının sıklıkla tercih ettiği lazer epilasyonundan sonraki 2-3 gün içerisinde kızarıklık ve kaşıntı olabilir, bu normaldir. Kıl köklerinin tahrip edilmesi ve bu sayede kılların öldürülmesini sağlayan bu teknikte bu geçici komplikasyonlar çoğunlukla yaşanır. Ancak her lazer yaptıran kadında gerçekleşecek diye bir kural da yoktur. Cilt tipine ve metabolizmaya göre değişiklik gösterir. Ayrıca yine cilt tipinize göre bu süre uzayıp kısalabilir de.

Ankara güzellik salonu olarak sıklıkla karşılaştığımız sorulardan birisi de lazer epilasyonunun kansere sebep olup olmadığı. 1996 yılında Amerikan Gıda ve İlaç kurumundan onay alan epilasyon o yıldan veri tüm dünyada uygulanmakta. 20 yıldır yapılan çalışmalarda kanser ve lazer epilasyon arasında bir bağlantı bulunamadı. Ancak yine de dikkatli olmak gerekiyor. Epilasyon yaptırmaya karar verirken vücudunuzun bunu uygun olup olmadığını düşünün ve epilasyon merkezini seçerken titiz davranın.

Ozon Estetik Güzellik Akademisi

Eryaman

2013 de kurulan salonumuz Eryaman Altay mahallesindedir. siz değerli danışanlarımıza en kaliteli hizmeti sunmak, sizleri hijyenik koşullarda, tecrübeli ve profesyonel kadromuzla sizleri güzel hissettirmek ve bundan mutlu ayrılmanızı sağlamak temel hedefimizdir. Yine Eryaman bölgesinde Akademimiz olup bu sektör eğitimli uzmanlar yetiştirmekteyiz. Salonumuz aile ortamı olup, keyifle zaman geçirebileceğiniz bir yerdir. Ayak bakımı , manikür, ipek kirpik, lifting, protez tırnak, kalıcı makyaj, cilt bakımı, depilasyon, masaj ,bölgesel incelme, lazer vb birçok alanda hizmet vermekteyiz. Kendinizi özel hissetmek istiyorsanız mutlaka salonumuza bekliyoruz. GEÇ KALMA GENÇ KAL.devamını oku... Adres: Altay Mahallesi 27.Cadde No: 17 1. Etap Eryaman - Ankara

Ayşe Aldemir LA BEAUTÈ

Çukurambar

devamını oku... Adres: Dumlupınar Bulvarı 9/A YDA Center A2 Blok Kat:4 No:98 Çukurambar-Ankara

Jasminn Beauty Club

Batıkent

devamını oku... Adres: Ergazi Mahallesi Cengiz Aytmotov Caddesi No:19/AC Batıkent-Ankara

Es Güzellik Merkezi

Kızılay

devamını oku... Adres: Meşrutiyet Caddesi Konur Sokak Özsoy İş Merkezi No:25/18 Kızılay-Ankara

Yiğit Gürsoy BodyWell

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mahallesi, 3207. Caddesi, No: 51 Yaşamkent - ANKARA

Neslihan Sofu Beauty

Mustafa Kemal Mahallesi

Ben Neslihan Sofu 30 Eylül 2021 yılında güzellik sektörüne giriş yaptım. Vizyonumuz her geçen gün daha da büyüyen güzellik sektöründe yenilikleri takip ederek danışanlarımıza en iyi hizmeti vermek, merkezimiz Mustafa Kemal Mahallesi 2144 sokak Beren plaza'da hizmet vermektedir.

Neslihan Sofu Beauty'de hydrofacial cilt bakımı, klasik cilt bakımı, akne bakımı, leke giderme bakım ve protokolleri anti aging bakımlar, cilt yenileme, bölgesel incelme, heykeltras magic crush ,ödem atma, lenf drenaj, kas güçlendirme ve yağ yakma uygulamaları yapıyoruz. Kalıcı makyaj, pudralama microbleading, dudak renklendirme, babyliner uyguluyoruz.

Türkiye'de sayılı cihazlar dan olan hibrit teknoloji buz lazer epilasyon yapıyoruz. Etkisi kısa sürede gözle görülmektedir.
Protez tırnak, kalıcı oje, manikür, pedikür uyguluyoruz. Batık tırnakları çıkarıyoruz.
devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2616 Sokak No:5/B Batıkent - Ankara

Funda Topraksoy Beauty Vip

Mamak

devamını oku... Adres: Tıp Fakültesi Caddesi Saimekadın Mahallesi Nokta AVM içi 1. Kat 35/16 Abidinpaşa Mamak-Ankara

Özel Elos Lazer Polikliniği

Kızılay

Özel Elos Lazer Polikliniği - KIZILAY LAZER EPİLASYON

Elos Lazer Güzellik ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından 2007 yılında Ankara'nın Kızılay semtinde "Lazerlife Güzellik Merkezi" olarak kurulan kliniğimiz, 2010 yılında Sağlık Bakanlığının çıkardığı tabela isimlerinde Lazer kelimesinin kullanımını yasaklayan genelge sebebiyle, Lazerlife olan tabela ismimizi "Özel Elos Polikliniği" olarak değiştirdik. Bu tarihten günümüze kadar Özel Elos Polikliniği olarak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

12 yıldır güzellik ve estetik alanında çalışmaktayız.

İlk kuruluşumuzdan bu zamana kadar kliniğimizde her zaman tam gün dermatoloji uzmanı doktorumuz bulunmaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan kliniğimizde pazar günü hariç her gün saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
devamını oku...
Adres: Ziya Gökalp Caddesi 12/4 Kızılay-Ankara

Shine Beauty

İncek

Ankara İncek'de yer alan, İncek bulvarı ve Barış caddesi üzerinden çift girişli ve çift cepheli,üniversitelere komşu,aydınlık,ferah,iç dizaynında modern renkler ve aksesuarlar kullanılmış,hijyen ve memnuniyet esaslı Shine Beauty güzellik salonuyuz.

Otobüs ve dolmuş için ulaşımı İncek bulvarı üzerinden sağlanmaktadır. Ön ve arka cephemizde otoparkımız mevcuttur. Sadece işlemler için değil, bahçemizde keyifli bir sohbet için uğrayan danışanlarımız arasında sizleri de görmeyi çok isteriz. Shine Beauty ailesi olarak tecrübeli ve deneyimli ekibimizle hizmetinizdeyiz.
devamını oku...
Adres: Kızılcoşar Mah. Barış Caddesi No:25/1 İncek - AnkaraAnkara'daki Lazer Epilasyon, IPL, Buz Lazer ve Epilasyon Merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları
Ankara Lazer Epilasyon