YAĞLI-KURU-HASSAS-KARMA VE SİVİLCELİ CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI ÖNERİLERİMİZ

blog yazısı ekle !

YAĞLI-KURU-HASSAS-KARMA VE SİVİLCELİ CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI ÖNERİLERİMİZ

Cilt bakımı ile ilgili birçok farklı şey söyleniyor, birçok farklı yöntem var.
Biliyoruz kafanız karışıyor...


Bu yazımızda herşeyi toparlamaya çalışacağız. Sırasıyla cilt bakımı ile ilgili aşağıdaki konulara değineceğiz.

Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


Ankara'da bulunan ve cilt bakımı yapılan Güzellik Salonlarını da sitemizden inceleyebilirsiniz.


Yazımızı telefondan okuyorsanız hemen sağ altta bulunan PAYLAŞ butonuna basarak yazımızı arkadaşlarınıza WHATSAPP'dan gönderebilirsiniz...

Dikkat: Yazımızdaki uygulamaları uzmanlar eşliğinde veya direk olarak ilgili salonlarda yaptırmanızı öneriyoruz.

AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz. Ankara Cilt Bakımı Güzellik Salonları

Dilan Polat Güzellik Salonu

Çukurambar

Hizmetlerimiz yüksek kalite standartlarında olup, başlıca prensiplerimiz insan sağlığı ve güvenliğini ön planda tutmaktır. Dilan Polat Güzellik Merkezi, dünya merkezlerindeki yeni teknolojik uygulamaların çalışmalarını yakından takip etmekte, uzman personelini düzenli olarak eğitim ve sertifikalar ile donatmaktadır.

Dilan Polat Güzellik Merkezi'nde en önemli önceliklerimiz kişi memnuniyeti, güvenliği, sağlığı ve ihtiyacı olan hizmeti profesyonelce alabilmesidir. Bu özelliğimizi ticari zihniyete yenik düşmeden koruyabilmek esas özelliğimizdir.

Meslek ahlakını benimseyen, güler yüzlü, tecrübeli ve alanında uzman deneyimli kadromuz ile, hijyenik bir ortamda, yüksek kalite ve standartta sağlıktan asla ödün vermeden güzelleştirmek esas hedefimizdir. Gelişmiş cihaz teknolojisi ve uzman kadromuz ile güzelliğinizi ve sağlığınızı sürekli kılmak için biz buradayız.

devamını oku...
Adres: Kızılırmak Mah. Ufuk Üniversitesi Cad. Next Level Loft Ofis Kat: 7 Daire: 24 Çukurambar - Ankara

Flora Güzellik Salonu

Tunalı

İşletmemizin ilk hedefi müşterilerimizin mutlu olarak ayrılmasıdır. Kendinizi güvende ve huzurlu hissetmenizdir. Erkek estetisyenimiz ile ,erkek müşterilerimizin'de ihtiyaçlarına ve beklentilerine yönelik işlemleri gerçekleştiriyoruz. Amacımız; işlerinde uzman estetisyenlerimizle hem bay hemde bayan müşterilerimizi rahat bir ortamda işleme girmesi ve sonuç odaklı bir memnuniyetle ayrılmasıdır. Siz özelsiniz ve özel hissetmenizi sağlamak için biz her zaman buradayız...devamını oku... Adres: Remzi Oğuz Arık Mah. Bestekar Cad. 74 / 9 Tunalı - Ankara

Beauty Park Oran Güzellik Salonu

Oran

Beauty Park Oran Güzellik Salonu - ORAN GÜZELLİK SALONU

Biz bu sektörede 10 yıldır dermotolojı polikliniği olarak görev yapmaktaydık. Son 2 senedir de Parkoran ofis binasında Beautypark Oran adı altında hizmet vermekteyiz.

Aynı zamanda dermatoloji ile ilgili Alman firmasının Türkiye distiribitörlüğünede sahip olduğumuz için merkezimizde en son teknoloji Alman malı cihazlarla hizmet vermekteyiz. Bizim diğer merkezlerden farkımız tüm cihaz ve ürünlerimizin birinci sınıf Alman teknolojisine ait cihazlar olduğu için müşteri memnuniyetini ve sonuçlarının son derece yüksek olması bizi 10 senedir müşteri referansları ve memnuniyetleri ile yeni müşteriler edindiğimiz için bizim için en önemli şey müşterilerimizin bizden memnun kalmasıdır.

Elemanlarımızın son derece deneyimli olup her biri konusunda uzman kişilerdir. Salonumuzda hertürlü cilt bakımı, epilasyon, peeling, bedensel sıkılaşma ve selülit tedavisi, kirpik bakımı vb. hizmetler verilmektedir.
devamını oku...
Adres: Park Oran Ofis binası Kat:4 No:5 (one tower karşısı) Oran-Ankara

Eda Bayazıt Güzellik Salonu

Eryaman

EDA KARAKULLUKCU BAYAZIT

Merhabalar,

Ben Eda KARAKULLUKÇU BAYAZIT , 1988 Ordu-Fatsa doğumluyum. İlk ve orta öğretimimi Fatsa'da tamamladıktan sonra Adnan Menderes Üniversitesi İktisat Bölümünü 2009 yılında bitirdim.

Hayalim olan estetisyenlik üzerine eğitimlerimi tamamladıktan sonra 11 yıldır güzellik sektöründe hizmet vermekteyim.

Şube yöneticisi olarak başladığım güzellik sektöründe Türkiye genelinde çok şubeli güzellik merkezlerinin yöneticiliğini yaptım. 8 yıldır da EDA KARAKULLUKÇU BAYAZIT markası sac ekimi ile Türkiye ve Yurtdışından bir çok danışanımıza hizmet vermekteyim.

İzmir ve İstanbul'dan sonra Ankara'da da birçok özel hastane ile anlaşmalı olarak sac ekim koordinatörlüğümü sürdürmekteyim.

Gelişmeleri yakından takip eden, son sistem cihazlar ve dünyaca ünlü markalarla hizmet veren EDA BAYAZIT EPİLASYON VE GÜZELLİK SALONUNUN kurucusu ve marka sahibi olarak Danışanlarımızın beklentilerini göz önünde tutan ve siz değerli danışanlarımız için her şeyi sizlerden önce tasarlayıp planlayarak çözümler üretiyoruz.

Sektördeki tecrübem sebebiyle aklınızdaki sorulara kolaylıkla bizlerle yanıt bulabilirsiniz.


Felsefemiz

"Güzellik vazgeçilmez tutkumuz olduğu kadar tamamlayıcımız, şekillendiricimiz, aklımız, ışıltımız ve yaşama tutunma biçimimizdir" felsefesinden hareketle salondaki her uygulama kişiye özel olarak tasarlanmıştır.

Niçin EDA BAYAZIT?

Tüm hizmetlerin ön koşulu olan hijyen standartlarının korunduğu rahatlatıcı atmosferi, profesyonel uygulayıcıları, kullanılan ürün ve ekipmanlardaki yüksek kalite ve özgün hizmet anlayışı ile Eda BAYAZIT, Ankara'ya yepyeni bir güzellik anlayışı getirmiştir. Güzelliği sadece kozmetik uygulamalarla değerlendirmeyiz. Bu bağlamda sektörde açılan her salonun güzellik hizmeti verdiğini söylemenin doğru olmadığına inanıyoruz. Güzellik uygulamaları malzeme kalitesinden, uygulayıcıların profesyonelliğine, hijyenik koşullara kadar çok çeşitli alanların bir toplamı olarak değerlendirilmelidir. Güzelliğin sorumlulukla hareket edilmesi gereken bir alan olduğunu gözden kaçıran işletmelerin varlığı, hem sektör hem de bu hizmetleri alan tüketiciler açısından oldukça olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir. Bu bağlamda oldukça dikkatli olunması gereken bu alanda hem işletmelerin hem de tüketicilerin bilinçli olması zorunlu görünmektedir.

Teknolojik Yatırımlar ve Profesyonellik

Teknolojik gelişim, güzellik sektöründe kullanılan yöntemlerden araçlara, kullanılan malzemelere, mamullerin içeriklerine kadar çok çeşitli gelişmelere olanak tanımıştır. Cihazların ve yardımcı ürünlerin etki gücü ve başarısı artmış, güzellik ve bakım alanına ilişkin şaşırtıcı sonuçları elde etmeye yarayan çok sayıda gelişme kaydedilmiştir. Yaşlanma etkileri geciktirmeden incelmeye, tüylerden tamamen kurtulmaya çok sayıda güzellik problemini çözücü alternatif ortaya çıkmıştır. Üstelik bu çeşitliliğe neredeyse her yerde rastlamak mümkündür. Kuruluşumuz, sürekli olarak en yeni ve en etkin teknolojik ürünlerle hizmet vermektedir. Alanında devrim niteliği taşıyan cihazlar ve ekipmanlarla hizmet vermekte ve kendini sürekli yenilemektedir.
Ancak ürün ve cihaz kalitesinin artmış olması uygulamaların başarısı için yeterli görülmemelidir. Çünkü hiçbir ürün ve cihaz uygulayıcısının uzmanlığından bağımsız düşünülmemelidir. Bu bağlamda sadece teknolojik yatırımın değil aynı zamanda uygulayıcıların profesyonelliğinin de bu yatırım hızıyla doğru orantılı olarak gelişmesi gerekmektedir. Mehtap Gürbüz'de sadece teknolojik yeniliklerle değil aynı zamanda kendini sürekli geliştiren uzman uygulayıcılarla hizmet verilmektedir.

DÜNÜMÜZ, BUGÜNÜMÜZ, YARINIMIZ…

Eda BAYAZIT Markası olarak önceliğimiz mevcut kalitemizin sürdürülebilirliğini sağlamaktır. Yıllardır öncülüğünü yaptığımız alanlarda yarın da markamızın bayrağını dalgalandıracağız. Zamanla değişen ihtiyaçlar, teknolojik yenilikler ve sosyal koşullarla birlikte hem teknolojik yatırım hem de profesyonel uygulayıcılara yönelik yatırımlarımız hep sürecektir. Kalitenin müşteri memnuniyeti olduğu gerçeğinden hareketle müşterilerimizin hizmet almaktan mutlu ve memnun olmaya devam edecekleri bir marka hikayesini yazmaya devam edeceğiz.

devamını oku...
Adres: Altay Mah. Orhan Bey Cad. No:1 Atayıldız Plaza Kat:8 Daire: 68 (Optimum AVM Karşısı) Eryaman - Ankara

Bilge Dargün Güzellik Salonu

Yaşamkent

Bilge Dargün Güzellik Merkezimizde açılışa özel kampanyalarımız başlamıştır.

 • Profesyonel cilt bakımı

 • Dermapen

 • Anti-aging

 • Hydra facial

 • Ameliyatsız yüz germe(hifu)

 • Akne ve leke tedavisi

 • Protez tırnak

 • Kalıci oje

 • Kalıcı makyaj

 • Kaş tasarımı

 • Ipek kirpik

 • Kirpik lifting

 • Manikür-pedikür

 • Altın iğne

 • Plazma pen

 • Bb glow

 • Profesyonel makyaj

 • İğnesiz mezoterapi

 • Yüz boyun lifting

 • Yara ve çatlak izlerinin yok edilmesi

 • Ağda

 • Lazer Epilasyon

 • İğneli Epilasyon

faaliyetleriyle hizmete açılmıştır.devamını oku...
Adres: 3222. Cad. 17/4 Yıldız Yağmuru Sitesi Yaşamkent - Ankara

Sıla Güzellik Salonu

Elvankent

SILA GÜZELLİK SALONU VE SAÇ TASARIM MERKEZİ OLARAK EVİNİZİN RAHATLIĞINDA AİLE SICAKLIĞINDA SİZLERE EN ÖZEL HİZMETİ VERİYORUZ.

EĞİTİMLİ KADROMUZ İLE CİLT BAKIMI, CİLT TEDAVİSİ,HYDRAFACİAL,DERMAPEN, DERMAROLLER, İĞNESİZ MEZOTERAPİ, KALICI MAKYAJ, KAŞ KONTOR VE PUDRALAMA, KALICI EYELİNER, BB GLOW, BUZ LAZER, İĞNELİ EPİLASYON, MANİKÜR VE PEDİKÜR, AĞDA VE HER TÜRLÜ SAÇ HİZMETİ SUNUYORUZ.

ÖNCELİĞİMİZ SİZİN NELERE İHTİYACINIZ OLDUĞU KENDİNİZ…
devamını oku...
Adres: Atakent mah. 1481 sok. no:31/A (nido dondurma ara sokağı) Elvankent - Ankara

MSZ Estetik ve Güzellik Salonu

Tunalı

MSZ Estetik ve Güzellik Salonu - TUNALI GÜZELLİK SALONUdevamını oku... Adres: Barbaros Mahallesi Buğday Sokak No:6/25 Kat:1 Kozlar İşhanı Tunalı Hilmi-Ankara

HM Güzellik Salonu

Etlik

HM Güzellik Salonu - ETLİK GÜZELLİK SALONUdevamını oku... Adres: General Tevfik Sağlam Caddesi No:64/1 Etlik-Ankara

Sevil Seyfeli Beauty

Kızılay

SEVİL SEYFELİ KİMDİR :

28 yıllık meslek yaşantım 1991 yılında Estee Lauder firmasında başladı. Daha sonra Lancome , Givenchy , Elizabeth Arden , Roc gibi firmalarda cilt bakım uzmanlığı ve makyözlük yaptım.

2000 yılında farklı firmalarda sürdürdüğüm profesyomel çalışma hayatımı noktalayarak Sevil Seyfeli, Beauty markası altında kendi salonumu açtım ve 2018'e kadar Cilt Bakımı , Profesyonel Makyaj , Kalıcı Makyaj , Vücut Bakımları,El Ayak Bakımları gibi konularda hizmet verdim.

2018'den sonra salon faaliyetleri ile birlikte eş zamanlı olarak edinmiş olduğum birikimleri aktarmak üzere profesyonel eğitmenliğe başladım ve hali hazırda her iki alanda da çalışmaya devam ediyorum.

NEDEN SEVİL SEYFELİ BEAUTY :

"Amacım kişinin doğal güzelliğinin korunmasıdır. Bu çerçevede kişiye özel en doğru çözümü üretmek ve sunmayı kendime daima ilke edindim."

HİZMETLERİMİZ :

CİLT BAKIMLARI :

Günümüzde cildin ihtiyacına ve sorunun giderilmesine uygun bir çok farklı bakım sistemleri kullanılmaktadır. Cildin kaybettiği nemi kazaması cildin oksijen almasını engelleyen ölü deri yağ ve kirden arındırılması , ihtiyacı olan vitamin ve minarellerin yeniden kazandırılması için uygun bakım tipi hedeflenir.

Bakım Sistemleri ;

 • HYDRA FACIAL
 • ANTI-AGE BAKIMI
 • AKNE BAKIMI
 • LEKE BAKIMI
 • PEELING
 • MESO-MD (PLAY SKIN)
 • İĞNESİZ MEZOTERAPİ
 • BB GLOW (KALICI FONDÖTEN)

KALICI MAKYAJ :

KIL TEKNİĞİ UYGULAMASI :

Kişini kendi kaş kılına özdeş doğal pigmentler ve nano iğneleme yöntemi ile kıl efekti yaratmaktır.Uygulamanın kalıcılığı ortalama 1-1,5 yıl olup günümüzde çok tercih edilen doğal bir yöntemdir.Bunun yanı sıra pudralama, kemik gölge , ombre gibi kişinin cilt yapısı ve isteği doğrultusunda farklı çeşitleri de uygulanmaktadır.

DEEPLINER :

Sadece kirpik diplerine uygulanan oldukça doğal bir yöntemdir. Kalıcılığı 3-4 yıl sürmektedir.

EYELINER :

Hepimizin vazgeçilmezi olan günlük makyaj rutinimizi kolaylaştırmak amacıyla istenilen şekle uygun ortalama 3-4 yıl kalıcılığı olan bir uygulamadır.

DUDAK RENKLENDİRME :

Genellikle dudak simetresi bozuk ve renk kaybı olan dudaklar için tercih edilen bir uygulamadır.. Ayrıca her gün ruj sürmek istemeyenler için de ideal bir yöntemdir.

PROFESYONEL MAKYAJ

 • GÜNDÜZ MAKYAJI
 • GECE MAKYAJI
 • GELİN MAKYAJI
KAŞ TASARIMI :

Altın oran ölçümüne dayalı kaşın doğal yapısını bozmadan en doğru şekli verebilmek için ustalık gerektiren bir uygulamadır.

VÜCUT BAKIMLARI

BÖLGESEL İNCELME:

MAGIC PROBE :

Sarkık cilt , lokalize yağ , selilüitli bölgelelerin normalleşmesi için geliştirilmiş ses dalgaları ile yağ yakma yöntemidir. Deformasyona göre seans aralıkları belirlenir ve ilk seansta bile gözle görülür sonuçlar elde edilir.

LENF DRENAJ :

Vücutta biriken ödemin atılması için kullanılan , bağışıklık ve savunma işlevlerini yerine getiren en popüler uygulamadır.Lenfatik Drenaj uygulaması ile lenf sıvısının dokularda toplanması önlenerek doğru yere aktarılması sağlanır.

EL-AYAK BAKIMLARI

 • MANİKÜR
 • PEDİKÜR
 • PROTEZ TIRNAK
 • KALICI OJE
EPİLASYON & DEPİLASYON UYGULAMALARI

KİRPİK UYGULAMALARI

KİRPİK LİFTİNG:

Kişinin kendi doğal kirpiklerine uygulanan keratin bakım olarak da bilinen doğal ve zararsız bir uygulamadır.Kalıcılığı yaklaşık iki aydır Özelllikle düz kirpikleri kıvırır zayıf kirpiklere hacim kazandırırken kirpikleri besler.

İPEK KİRPİK :

Kişinin kendi kirpiklerine tek tek veya çoklu takılan farklı uzunlukta ve volüme sahip bir uygulamadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli unsur dökülmeye başladığında kişinin kendisinin koparması değil bir uzman tarafından özel solüsyonlar aracılığıyla çıkartılmasıdır.

devamını oku...
Adres: Selanik 1 Caddesi 26 / 3 Kızılay - Ankara

Zeynep Güzellik Salonu

Çankaya

Merhaba 2017 Aralık ayında Çankaya Filistin caddesinde kurulduk studyo zeynep olarak kaliteli bir hizmet için profesyonel ekibimizle hizmet vermekteyiz.Ulaşımı çok kolay Merkezi bir yerdeyiz. Butik salonumuzda kaliteli ve keyifli hizmet vermekteyiz.devamını oku... Adres: Filistin Cad. 3/2 Çankaya - Ankara

Beautiful Ladies Güzellik Salonu

Kızılay

Beautiful Ladies Güzellik Salonu - KIZILAY GÜZELLİK SALONU


Beautiful Ladies Güzellik Salonu, Ankara Kızılay'da uzmanlığı ve hizmetinin kalitesini duyurmuş seçkin güzellik salonlarından önde gelen isimlerden bir tanesi. İsminden de anlaşılacağı üzere “çirkin kadın yoktur az bakım vardır" felsefesi ile Ankara'daki bayanlara güzellik garantisi sunmaktayız. Siz bize ne istediğinizi söyleyin, biz size nasıl yapacağımızı gösterelim.

Bir kuaföre gittiğinizde saçınızı kesen kişinin, veya makyajınızı yapan kişinin tecrübesiz ve işi öğrenen biri olmasını kim ister ki? Biz de bu mantıktan yola çıkarak çalışma kadromuzu daima tecrübeli tutarak hizmetimizi katlıyoruz. Alanlarında uzman kişiler tarafından her bir uygulamanız ayrı bir kalitede yapılmak üzere sizi bekliyor.

Bu uzmanlığın ve profesyonelliğin yanında tabikide sizi bir hastanedeymişsiniz gibi karşılamıyor, o şekilde davranmıyoruz. İşimizi severek, özenle, uzmanlıkla yapıyoruz fakat bir o kadar da samimiyiz. Güler yüzlü çalışan kadromuz varken kendinizi hiçbir zaman yalnız hissetmeyeceksiniz.

Güzellik salonlarında aslında bu profesyonellik, samimilik vs yanı sıra en önemli olan hijyendir. Çünkü ne kadar kaliteli hizmet alırsanız alın eğer hijyenik ortamlarda almazsanız bunun size bir faydası olması yerine tam tersine zararı olur ve hastalık kapma riskiniz artar. Örneğin başkasının üzerinde kullanılan bir iğne sizin de cildinize uygulanırsa bu direkt olarak hastalıkları kapmanız anlamına gelir. Bu sebepten merdiven altı diye tabir ettiğimiz güzellik salonlarını insanlar bu yüzden tercih etmezler, ne kadar ucuz olursa olsun.

Biz size bu kadar kaliteli bir hizmet sunarken bir yandan da kesenizi zorlamak istemeyiz. Çünkü bayanlar en kalitelisini alırken, ucuz olmasına da özellikle dikkat ederler. Hepimiz bunu yapıyoruz. Bu sebepten size dönemsel kampanyalarımızla bu konuda da ayrıca yardımcı oluyoruz.

Müşteri kitlesini de Ankara'nın seçkin bayanlarının oluşturduğu Beautiful Ladies Güzellik Salonu Kızılay gibi merkezi bir yerde bulunduğu için ulaşım da gayet kolay.

Eğer sizde günlük hayatta karşılaştığınız sorunlardan bunaldıysanız, stresten uzaklaşmak istiyor ama çok uzağa gidemiyorsanız Ankara'nın göbeğinde, Kızılay'daki salonumuza sizleri de bekliyor olacağız. Beautiful Laides Güzellik Salonu olarak “çirkin kadın yoktur" felsefemizi siz de yakından tanımak istiyorsanız bugün tam sizin gününüz.

Epilasyon yaptırmak istiyorsanız Beautiful Ladies Güzellik Salonu'nda uygun fiyatlarda, hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

SELÜLİT MASAJI

Selülit Masajı Nedir?

- Selülit masajı, selülitlerin ortadan kaldırılmasındaki en önemli etkendir. Çünkü selülit oluşumunun sebebi dolaşım sistemindeki bozukluklardır. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluklar toksik madde birikimine yol açar.

- Selülit masajı yapılırken kan ve lenf dolaşımını harekete geçirmek, dokuların yeni oksijen ile dolmasını sağlamak amaçlanır.

- Selülit masajı, kanın damarlardan düzgün bir şekilde akmasını ve damarların çapının arttırılmasını sağlar. Bu sayede bozulmuş kan dolaşımını düzenler, hücrelere taze oksijen gitmesini sağlar ve toksit maddelerin dışarı atılmasında büyük bir görev üstlenir.

Selülit tedavisine iyi gelen masaj çeşitleri ikiye ayrılır ;

Dolaşım Masajı

- Bu masaj ile deri altındaki kan dolaşımı hedef alınıp, aktif hale getirilir ve dokunun tekrar canlanması sağlanır. Dolayısıyla deri altı kan dolaşımı da iyileşmiş olur. Kanın bacaklardan başlayıp göğüslere doğru akmasını sağlar.

Beautiful Ladies Güzellik Salonu'na gelerek selülit masajlarınızı işin uzmanlarınıza bırakabilirsiniz.

CİLT BAKIMI

Cilt bakımı nedir?

-Cilt bakımı ; profesyonel bakım ürünleri ve buna yardımcı aletlere, konusunda uzman ve eğitimli kişi tarafından, hijyenik bir ortamda yapılan ve cildi temizleme, nemlendirme, besleme ve yenileme amaçlı yapılan ; cildin tipine uygun bir bakımın gerektiği bir tedavi-önlem biçimidir.

Cilt bakımı işlemi nasıl uygulanır?

-Cilt bakımı yapılabilmesi için öncelikle kişinin cilt analizi yapılması gerekmektedir. Bu işlemden sonra cildinizin tipine uygun ürünlerle cilt temizleme işlemi gerçekleştirilir, bunun ardından buhar işlemi ve sıkma işlemi yapılarak cildin comedon ve milyalardan arındırılması amaçlanır. Daha sonrasında ise high frekans yoluyla cilt tamamen dezenfekte edilip gözeneklerin sıkılaştırılması sağlanılır. Ve en son olarak ta bu sıkma işlemi esnasında olaşabilecek muhtemel kızarıklıklar sakinleştirelerek ortadan kaldırılır.

-Bu ön işlemler tamamlandıktan sonra cildin tipine ve ihtiyacına uygun maske belirlenilir. Maske uygulanır ve maske işlemi bittikten sonra tonikleme yapılarak, nemlendirici yardımı ile masaj manipulasyonları uygulandıktan sonra cilt bakım işleminiz tamamlanmış olur.

Cilt bakımı ne için yapılır?

-Cilt bakımı ; ciltteki sivilcelenmeleri, kurumaları, kırışmaları ve gözeneklerin tıkanmasını önlenmesi ile ciltteki toksinlerin sürekli atılımının sağlanması için yapılan bir çeşit uygulamadır.

-Ciltteki hücre yenileme dengesini sağlayarak, ölü hücrelerin uzaklaştırılması ve yerine yeni ve canlı cildi açığa çıkarmak için uygulanır.

-Yıpranmış olan ciltler içinse cildin ihtiyaç duyduğu metaryelleri (oksijen, vitamin ve nem) cilde sağlamaktır.

-Ve son olarak ta ciltteki kan dolaşımını arttırmak amaçlanır.

Cilt bakımına ne zaman başlamalıyım?

-Cilt bakımına ergenlik ile beraber başlamak uzmanların uygun gördüğü zamandır. Bu sürede yaşanan hormonsol değişiklikler sebebi ile sivilceler boy göstermeye başlar. Bu süre zarfında bir uzman tarafından yapılacak cilt bakımı sayesinde bu süreyi kısa tutmak ve gelecek zamanlar için güzel bir cilt bırakmak için cilt bakımı şarttır.
devamını oku...
Adres: Kültür mah. Dr. Mediha Eldem Sok. 38/8 Kızılay-Ankara

SRA Güzellik Salonu

Tunalı

Müşteri memnuniyeti odaklı, Hijyen ve konforlu bir ortamda bay ve bayan müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Salonumuzda son teknoloji cihazlar ile her türlü Cilt Bakımı, Epilasyon, Peeling, Kirpik Bakımı, Kirpik Lifting, Vücut incelme ve Selülit
Tedavisi, Medikal El –Ayak Bakımı, Refleksoloji vb. hizmetlerini kaliteli ve ekonomik olarak sunmaktayız.

Güzellik, mutluluk ve daha fazlası için bizi tercih ettiğinizden dolayı teşekkür ederiz.

1991'de yurt dışında Şiraz Sağlık ve Tıp Bilimleri Üniversitesi Ebelik Lisansını tamamlamasının ardından Türkiye'ye gelmiştir. 2001 yılında Kozmetoloji alanında Gazi Üniversitesi'nde başladığı lisans eğitiminin ardından 2008 yılında Tez konusu olan Refleksoloji Uygulamaları konusunda yüksek lisansını, 2013 yılında Tez konusu olan Kalıcı Makyaj ve Dövme Uygulamaları konusundaki doktorasını tamamlamıştır. 2007 yılında Refleksoloji, El Refleksolojisi ve Hamile Bayanlar Refleksolojisi üzerine İngiltere “Central London College of Reflexology"de uzmanlık eğitimini almıştır. 2006 -2013 yıllar arası Gazi Üniversitesi'nde alanı ile ilgili Cilt Bakımı, Vücut Bakımı, Epilasyon derslerini yürütmüş ve akademik çalışmalarını sürdürmüştür. 2015 -2018 yıllar arası İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek okulu Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümünde,Yardımcı Doçent Doktor olarak Bölüm Başkanı görevi almış ve dersler vermiştir. SRA Beauty Institute bünyesinde, Aralık 2014 tarihinden itibaren uzmanı olduğu Refleksoloji, Cilt Bakımı, Vücut Bakımı, Epilasyon alanlarında uygulamalar yapmaktadır.devamını oku...
Adres: Tunalı Hilmi Cad. 68 / 3 Çankaya - Ankara

Deha Estetik Güzellik Salonu

Kızılay

Deha Estetik Güzellik Salonu - KIZILAY GÜZELLİK SALONU

DEHA ESTETİK GÜZELLİK SALONU uzun yıllar edinilmiş tecrübesi ve deneyimli uzman kadrosuyla Kızılay'ın merkezinde siz değerli misafirlerimize hizmet vermektedir.

Bizim için önemli olan önce sağlığınız, sonrasında estetik olarak güzel bir görüntüye kavuşmanızdır.
Dolayısıyla da sizi asla maddi amaçlar güderek yönlendirilip yanlış uygulamalar yapılmaz.
Öncelikle bir güzellik hizmetinden yararlanmanız için karşınızdaki kişiye güvenmeniz gerekmektedir.
Bu yüzden alanında uzmanlaşmış kadromuza güvenebileceğinizi düşünmekle birlikte, göreceğiniz samimiyet ve yakınlık sayesinde de bu enerjiyi sizlere aktarabiliyoruz.
Sonuçta samimi olmadığınız bir insana güvenmek o kadar da kolay olmayabiliyor.
Temel ilkemiz, en kaliteli ürün, en iyi hizmet anlayışı ile tanınan ve sektörde her türlü yenilikler ile siz değerli misafirlerimizin beğenisine sunmaktayız.

- İpek Kirpik
- Protez Tırnak
- Zayıflama
- Kaş Kontur
- Profesyonel Cilt bakımı
- Dermaroller
- İpek kirpik
- Protez Tırnak
- Sir Ağda
- Lazer Epilasyon
- Kalıcı Makyaj
- Kaş Tasarımı
- Cilt Gençlestirme
- Kalıcı Oje
- Ayak Bakımı
- Mantar & Nasır Bakımıdevamını oku...
Adres: Meşrutiyet cad. No:15/17 Kızılay-Ankara

Anka Vip Guzellik Salonu

Çukurambar

devamını oku... Adres: Çukurambar Mah. 1424. Cadde Erdil Apartmanı No:2 Daire: 17 Çukurambar - Ankara

İgon Hair Club

Çukurambar

Ailemizin baş harflerinden oluşturduğumuz İGON markamız ; değerli müşterilerimize kendisini sıcak aile ortamında hissedebileceği, kaliteli ürün ve hizmet anlayışı ile müşteri odaklı çalıştığımız işletmemize sizleri bekliyoruz.

TESETTÜR VİP ODAMIZ VARDIR.devamını oku...
Adres: İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Regnum Sky Tower Kule No:57/K Çukurambar - Ankara

Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu

Ümitköy

Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu - ÜMİTKÖY GÜZELLİK SALONU

Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu Ankara Ümitköy'de sizlere gerçek hizmeti tattıracak. Hem spor hem de güzelliğiniz açısından sizlere geniş bir hizmet yelpazesi sunmakla birlikte sizlere alanında uzman kişiler tarafından size özel profesyonel programlar hazırlayarak zinde ve güzel kalmanızı sağlayabilecek tek güzellik salonudur.

Ankara'da bir ilk olan Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu, bireylerin güzelleşmesinin yanında sağlıklı, zinde ve huzurlu kalmalarını da amaç edinerek sizlerin yaşam alışkanlıklarını bu yönde kalıcı olarak değiştirmeyi amaçlıyor.

Programlar tamamen alanında uzman kişiler tarafından kişiye özel ve profesyonel bir şekilde hazırlanmaktadır. Bu sayede belli bir programı herkese uygulatmaktansa kim hangi programa, egzersizlere uygundur gibi olanaklar düşünülerek hazırlanan programlar kişi için daha yararlı olmaktadır. Bu çalışma prensibinin tabanı kişiye özel hizmet verme amacından ortaya çıkmış ve bu şekilde sürmeye devam etmektedir. Bu sayede kişiye maksimum yarar sağlanmış olur. Ve bunun karşılığında da sizin güler yüzünüz gelir.

Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu'na geldiğinizde kendinizi tamamen rahat hissedeceğinizin güvencesini sizlere verebiliriz. Bu da salonumuzda görebileceğiniz her şeyin sizin konforunuzun düşünülerek tasarlanmış olmasından kaynaklanıyor. Güzelleşme ve sağlıklı yaşam yolunda atacağınız ilk adımda sizleri rahat hissettirip ayak uydurmanızı sağlıyor, her hareketinizi tek tek takibe alıp olası yanlış hareketlerden sizi önlüyoruz. Yani salonumuza geldiğinizde kendinizi tamamen bize emanet etmeniz yeterli olacaktır.

Ankara'nın Ümitköy semtinde bulunan Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu müşterilerine son teknoloji ürünlerle tamamen hijyenik bir şekilde hizmet vermektedir. Gerek güzellik hizmetlerinde, gerekse sağlıklı yaşam hizmetlerinde tamamen son teknoloji ürünler kullanılıp bütün uygulamalar steril bir şekilde yapılmaktadır.

Eğer siz de sağlıklı ve güzel bir yaşama adım atmak istiyorsanız Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu tam size göre bir yer. Bir güzellik salonundan isteyebileceğiniz her şey burada hali hazırda mevcut. Konfor mu istiyorsunuz? Gittiğiniz diğer yerlerde kendinizi rahat hissedemiyor musunuz? Sizinle yeteri kadar ilgilenmediklerini mi düşünüyorsunuz? Gördüğünüz yerlerin hijyenik olduğundan şüphe mi ediyorsunuz? Yoksa her şeyden önce aldığınız hizmetten memnun mu değilsiniz? O zaman sağlıklı ve güzel bir fizikle yaşamak adına gelin beraber Ankara Ümitköy'de bir adım atalım. Grenada Life Personal Training Beauty Güzellik Salonu'na gelerek bu ilk adımda size yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

CİLT BAKIMI

Cilt Bakımı Nedir?

Günümüzde her yaştan cildine önem veren bayanların cildi genç tutmak, sarkmaları önlemek, cildi temiz tutmak adına yaptığı veya profesyonel olarak yaptırdığı işlemlerdir cilt bakımı.

Profesyonel bir enstitü ve profesyonel ürünler, aletler yoluyla alanın uzman kişiler tarafından steril bir ortamda yapılan cildin temizlenmesi, nemlendirilmesi, beslenmesi ve yenilenmesi için uygulanan profesyonel bakımdır.

Cildin tipine göre herkes için gerekli olan cilt bakımı da farklılık göstermektedir. Yağlı ciltlere farklı, kuru ciltlere farklı cilt bakımı uygulanmalıdır. Bunun için cilt bakımı yapmadan veya yaptırmadan önce kesinlikle cilt analizi yaptırmanız gerekmektedir.

Yapılan bu analizden sonra cilt tipinize uygun ürünler tespit edilerek öncelikle cilt tipine uygun ürünerle cilt temizlenir ve peeling yapılır. Bu işlemden sonra buhar uygulaması yapılır ve buhar sonrasında sıkma işlemi de yapılarak cilt komedon ve milyalardan arındırılmış olur. Sonrasında high frekans ile cilt tamamen dezenfekte edilir. Gözenekler sıkıştırılır ve bu esnada oluşan kızarıklıklar giderilerek cildin sakinleştirilmesi sağlanır.

Cildin ihtiyacı hangi maske ise o maske uygulanır ve maske işleminden sonra tonikleme yapılır. Sonrasında nemlendirici sürülüp masaj işlemi uygulanarak emilim sağlanır ve bakım sonlandırılır.

Günümüzde alanında uzman kişiler 20'li yaşlardan cilt bakımına başlamanın cildin temizliği, bakımı ve yaşlanmaması açısından çok önemli olduğunu savunuyorlar.

Cilt Bakımına Ne Zaman Başlamak Gerekir?

Öncelikle unutmayın ki yaşlanmanın önüne doğal yollardan geçmek pek mümkün değil fakat bunu cilt bakımıyla geçiştirmek oldukça mümkün.

Ergenlik ile birlikte cilt bakımına da başlanması gerekmektedir. Bu dönemde yaşanan hormonsal değişiklerden dolayı sivilceler ve komendonlar da boy göstermeye başlamaktadır. Bu yüzden uzman doktorların ve estetisyenlerin aracılığı ile bu yaşlardan başlayarak cilt bakımı yaptırmak önemlidir.

Siz de alanında uzman kişiler tarafından cilt bakımı yaptırmak istiyorsanız Grenada Life Personal Training Beauty'a gelebilirsiniz.


YAĞLI AKNELİ CİLT BAKIMI; Sivilceler karma ve yağlı cilt yapısına sahip kişilerde özellikle ergenlik dönemi başta olmak üzere sıkça rastlanan bir cilt sorunudur. Ancak bu her yağlı ve karma ciltte sivilcelenme olacağı anlamına gelmez. Çünkü bu tamamen hormonların etkisi ile salgılanan yağ(sebum) oranı ile ilgilidir.Cilde sürekli parlak bir görünüm veren yağ salgısı zamanla gözenekleri tıkayarak özellikle alın-burun ve çene bölgelerinde siyah nokta ve komedonların oluşmasına neden olur. Eğer kişi düzenli olarak cildini bu siyah noktalardan arındırmaz ise bunlar gözenekleri tamamen tıkar, cildin oksijen ile temas edip hava almasını engeller. Bu da zaman içerisinde cildin son derece solgun ve cansız gözükmesine neden olur ve en önemlisi yağ salgılanması devam ettiği için oluşan siyah noktalar önce sivilcelere daha sonra da yoğunlaşarak akne ve kistik aknelere dönüşebilir.

- KURU CİLT BAKIMI; Cilt yağını tamamen kaybeder ve ciltte pullanma meydana gelir bununla birlikte ciltte kırışma ve cansızlık gözlenir . cildin yağını ve nemini tekrar kazandırmak için bakımlar yapılır.

- NEM BAKIMI; Genel olarak genetik ve çevresel faktörlerden kaynaklanan kuru,cansız ve nemini kaybetmiş ciltlere uygulanır.Cilde yoğun nem veren özel serum ve maskelerle tamamlanır.

- HASSAS CİLT BAKIMI; Hassasiyeti azaltıcı ve sakinleştirici bakımdır.uygulamalar özel hassas cilt bakım serileriyle yapılmaktadır.

- DERMA ROLLER CİLT BAKIMI;
Ucunda 0,5 ve 1 milimlik mikro iğneler bulunan bir rolonla cilde derma kanallar açılarak cildin ihtiyacına göre serum ve vitamin uygulanır ,cilt yenilenmiş bir görünüm kazanır.

- DERMA ROLLER GÖZ BAKIMI; Göz çevresindeki halkalanmalarda ve morluklarda ilk seanstan itibaren etkili sonuçlar gözlenmektedir.Kaz ayakları ve mimik çizgileri yok olmakta daha pürüzsüz ve taze bir yapı kazanmaktadır.

- DERMA ROLLER LEKE BAKIMI; Ciltteki lekelenmelere karşı da uygulanan roller bakım lightening leke açıcı bakım ürünleriyle lekelerin renklerini açarken daha aydın,canlı ve parlak bir görünüm kazandırır…

- HYDRA DERMİE LİFTİNG BAKIMI; İlk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar veren bu bakım daha net, sağlıklı ve parlak bir güzellik sunuyor. Rahatlatıcı bir seans ile cildiniz adeta yenileniyor…Düzenli periyodlarla uygulanan bakımların ardından cildiniz tazeleniyor.

Hydradermie lift; Kaslara egzersiz yaptırarak yüzü derinlemesine sıkılaştıran bakım sayesinde yüz hatları mükemmel bir görüntüye sahip oluyor.Yüz hatlarında yenilenmiş bir ifade oluşturuyor. Düzenli seanslar sayesinde cildiniz daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüm kazanıyor.

- LEKE BAKIMLARI; Cilt yaşlanmasının ilk belirtilerinin nedenleri cilt nemindeki azalma ve cildin doğal soyulma, kendi kendini yenileme hızındaki yavaşlamadır. Bu da ince çizgi ve kırışıklıklara, eşitsiz cilt tonuna, kahverengi lekelerin oluşmasına, kuruluğa, cilt diriliğinde azalmaya ve donuk – mat bir cilt görüntüsüne neden olur. LCA kompleks içeren ileri AHA teknolojisi, laktik asit, tartarik asit, salisilik asit, malik asit ve bir döngü sürecinde çalışan bir dizi antioksidan vitaminlerden oluşur. Cildin ölü hücrelerden arınma sürecini normalleştirir. Hücre yenilenme oranını artırarak daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına yol açar. Cildin nazikçe soyularak ölü hücrelerden arındırılması, yağlı ve geniş gözenekli ciltlerin normalleştirilmesi, hassas ve kızarık ciltlerin normalleştirilmesi, ince çizgi ve kırışıklıkların azalması sağlanır.

- KLASİK CİLT BAKIMI; Cilt temizliği cilt bakımında en önemli aşamalardan biridir.Ciltte gün içinde vücudun ürettiği ter ve yağ ile birlikte çevresel faktörler,serbest radikaller cildin yüzeyinde bir tabaka oluşturmaktadır. Dolayısıyla cildin yeterli oksijen almasını engeller. Cildin ihtiyacına ve yapısına göre uygun bakımlar düzenli periyodlarla uygulanmalıdır. Bu yüzden cilt bakımına genç yaşta başlayıp cildin türüne uygun cilt bakımı yapılmalıdır.

DERMA ROLLER ile LEKE BAKIMI

Kişiye özel kullanılan Derma Roller, cilt yüzeyinde açtığı mikrokanallardan verilen özel serumların cilt altına 200 kattan daha fazla geçmesine imkan sağlıyor. Cilde uygulandığında tamburun üzerinde bulunan mikro iğneler mikro kanallar açarak deri altına ulaşır ve daha etkili bir sonuç elde edilir.

Bu mikrokanalların açılması sırasında genellikle kanama söz konusu olmuyor. Yüksek kaliteli iğneler alerji yapmıyor. Mikrokanallar, yaklaşık 20 dakika içinde herhangi bir iz bırakmaksızın derinin kendi elastikiyeti ile kendiliğinden kapanıyor.
Bu mekanizma sayesinde kollajen, hyalüronik asid, elastin fibriller gibi yapıların sentezlenmesi oluyor. Tüm bu maddeler anti-aging etki sağlıyor. İnce çizgi ve kırışıklıkların azaldığı, yanık ve akne skarlarının hafiflediği görülüyor. Leke ve hiperpigmentasyonda ÇOK ETKİLİ SONUÇLAR ELDE EDİLİYOR.

Dermaroller güneş hassasiyeti yaratmadığı için yaz aylarında dahi güvenle uygulanabiliyor. Cildin bariyer özelliğine zarar vermiyor ve dermaterapi sonrası özel bakım gerektirmiyor. Hastalar dermaroller uygulama sonrası günlük hayatlarına devam edebiliyor. Ağrıya yol açmayan dermoroller yüz, göz çevresi, boyun dekolte kullanımı için uygundur.

Anti Aging Cilt Bakımları

ANTİ AGİNG BAKIM; daha genç ve canlı bir görünüm kazandırır.

EXILIS CİLT BAKIMI; EXILIS YÜZ GENÇLEŞTİRME KOLAJEN DOLUMU TEKNOLOJİSİ

Patentli dual enerji sistemi aracılığı ile kolajen gençleştirmesi sağlanır.

Cilt yoğunluğunun çarpıcı gelişimi ve neokolajenize bağlı dermal kalınlaştırma gerçekleşir.Homojen ve yoğun enerji dağılımı kromofordan bağımsızdır ve tüm ciltlerinde çok başarılıdır.

Kırışıklarda gözle görünen azalma sağlanır.Cilt sıkılaştırma ve anti-aging etkisi tartışılmazdır.Daha yumuşak ve genç görünümlü bir cilt kısa sürede elde edilir.Artırılmış kolajen üretimi sağlanır.

Cilt gençleştirmede cerrahi müdahaleden önceki son aşama olarak değerlendirilmektedir.

YÜZDEKİ UYGULAMA ALANLARI VE SÜRESİ

- Alındaki ince ve derin çizgilerde; Alında bölgesinde oluşmuş ince uzun derin çizgileri düzleştirerek daha pürüzsüz ve gergin bir görünüm kazandırır.

- Göz altı morluk ve torbalanmalarında; Göz çevresi torbalanmaları ve göz altı morluklarında dolaşım ve ödeme bağlı sorunların ortadan kalkmasına yardımcı etkin bir bakım olup aynı zamanda düşük kaşlarda kaş ve göz arasındaki mesafeyi dengelerken ,göz üzerindeki yığılmaları da minimuma indirir.

- Göz çevresindeki mimik çizgilerinde; Gülmek ve gözlerimizi kısmak gibi mimiklerimizden kaynaklanan ince kaz ayağı şeklindeki çizgilerin azalarak düzgünleşmesi sağlanır.

- Dudak çevresindeki mimik çizgilerinde; Dudak çevresinde mimik hareketlerine bağlı oluşmuş çizgilerde.

- Dudak çevresindeki ince ve derin çizgilerde; Özellikle sigaraya bağlı dudak büzülmesinden kaynaklanan ince ve sık çizgilerin derinliklerini azaltırken görüntüyü pürüzsüzleştirir.

- Gıdı toparlamada; Kilo alıp verme,yaş ve yerçekimine bağlı olarak çene altı fazlalık olarak görülen gıdıyı gözle görülür şekilde toparlayıp minimuma indiren etkin bir bakımdır.

- Boyundaki çizgilerde; Boyunda oluşmuş ince ve derin çizgiler üzerinde çalışılarak boyuna daha genç bir görünüm verilir.

- Yanak sarkmalarında; Cildin genç kalmasını sağlayan kolajenin zayıflaması sonucu yanaklar zamanla sarkar,exilis ile kolajen yeniden uyarılarak yanakların toplanması ve elastikiyetini kazanması sağlanır.

- Dekolte; Yüz ve boyuna uygulanan exilis aynı zamanda dekolteye de uygulanarak güzelliğinizi bütünleştirir. Dekoltede deki deformasyonu onarıp.daha genç bir görünüm kazanır.
devamını oku...
Adres: Ümitköy 1943 cad. (eski 1. cad) No:22 Ümitköy-Ankara

Afeti Devran Güzellik Salonu

Gölbaşı

Her insan kendini iyi hissetmeyi ister...

Afet-i Devran Güzellik ve Estetik olarak bizler de sizin kendinizi en iyi şekilde hissetmeniz için uzman personelimiz ile hizmetinizdeyiz.

Her kadın gerçek güzelliği görmek ve bilmek ister...

Bunu için saklanmış güzelliğinizi ortaya çıkarmak için; Profesyonel makyaj, kalıcı makyaj, kaş tasarımı, ipek kirpik, kaş kirpik lifting, türban tasarımı, cilt bakımı, manikür - pedikür, protez tırnak, kalıcı oje, buz başlıklı epilasyon, iğneli epilasyon, depilasyon, microblading, hydrafacial, dermapen, selülit bakımı vs. konularında hizmet vermekteyiz.

Neden Biz?

Profesyonel hizmetin ancak profesyonel kişiler tarafından verilebileceğini bildiğimiz için kadromuzu, dalında uzman yetkin ve sertifikalı personelden oluşturmaktayız.

Deneyim, Eğitim ve Teknoloji Her insan almak istediği ürün yada hizmette mağdur olmak istemez. Ve bu hizmet sağlık ise asla ihmale gelmeyeceğini bilir...

Sağlık, geri dönüşü olmayacak hatalar olduğunda bir ömür boyu yaşam kalitemizi etkilemektedir.

Bunun için yapılacak her işlemi en iyi metaryel, eğitim, deneyim ve özveri ile gerçekleştiriyoruz.

Hiçbir işlem yaptırmasanız bile sizleri merkezimizde misafir ederek tanışmaktan büyük mutluluk duyarız...


Kusursuz görünen, pırıl pırıl bir cilde sahip olmak her kadının rüyası. Porselen makyaj ile kusursuz bir tene kavuşmak mümkün!
Son zamanlarda değişik makyaj çeşitlerine olan ilgi ve talep artış göstermektedir. Kusursuz bir ten makyajına sahip olmanın en kolay yolu ise porselen makyaj uygulamasıdır. Doğru makyaj malzemeleri ile yapılan porselen makyaj her zaman cildi muhteşem gösterir.

Porselen makyaj nedir?


Porselen makyaj, başta ciltlerinde aşırı derecede yara ya da sivilce izi olan kişilere uygulanmakla beraber gelinlere ve ekran karşısına çıkan kişilere de uygulanır. Bu makyajı çıkarma işleminin oldukça zor ve zahmetli olan ağır bir makyaj uygulamasıdır. Porselen makyaj uygulamasındaki amaç cilde pürüzsüzlük sağlayarak yüz hatlarının doğal durmasını sağlar.


devamını oku...
Adres: Karşıyaka Mah. Haymana Yolu 16/4 Gölbaşı - Ankara

Duru Life Güzellik Salonu

Bahçelievler

Duru Life Güzellik Salonu - BAHÇELİEVLER GÜZELLİK SALONU

Cilt Bakımı

Güzel bir cilde sahip olmak her bayanın en büyük arzusudur. Tabi güzel bir cilde sahip olabilmek içinde cildinizin bakımını ihmal etmemlisiniz. Önce sabah kalktığınızda sabunla yıkayıp, yumuşak narin bir havlu ile cildinizi zedelemeden kurulayınız.

Cilt Bakımı Hakkında Herşey

Aynı zamanda kuruladığınız cildinizi tonikle temizleyiniz. Tonikle temizledikten sonra pamuk ile kurulayınız. Bu işlemden sonra pamuğa bakınız ve pamuğun kirli olduğunu görürsümüz. Bunun nedeni ise yüz sabunla yıkandığı zaman yüzde yüz temizlenmez. Çünkü tonik tonik cildinizin derinliklerine ulaşır ve kiri temizler. Temizleme işlemi bittikten sonra eczanelerden cildinize uygun aldığınız nemlendirici kremle yavaşça ovalayın. Aldığınızı krem fazla yağlı olmamalıdır.

Bu yaptığınız cilt tedavisi sizin cildinizi güzelleştirir ve bunun farkını yakın zamanda görürsünüz. Gündüz yaptığınız işlemi gece yatmadan öncede denemelisiniz. Eğer makyajlıysanız önce yüzünüzü tekrar sabun ve tonik ile yıkamalısınız. Eğer bulunduğunuz mekanda tonik yoksa sütlede cildiniz temizleyebilirsiniz. Özellikle makyaj yapan bayanların sayısı oldukça fazladır. Akşam yüzünüzü yıkadığınızda yüzünüzde makyaj kalmamalıdır.Cilt bakımı
yaparken kullanacağınız krem aslında çok önemlidir. Piyasada yağlı, az yağlı nemlemndirici krem türleri mevcuttur. Siz her zaman cildinize uygun olanı seçiniz. Bu işlemleri gözünüzde sakın büyütmeyin. Çünkü hepsi ekonomik ucuz ve basittir.

Piyasadaki pahalı kimyasal ürünleri tercih etmenizi istemeyiz. Bunların çoğu insanda yan etkileri görülmüştür. Eğer bir yanlış yaparsanız ömrünüzün kalan kısmını bu hatanızla geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Cildinize uyguladığınız bu işlemlerin yanında doğal ürünleride kullanabilirsiniz. Doğal ürünleri isabetli kullanırsanız hiç bir yan etkisini görmezsiniz. Tam tersine çoğu zaman pozitif sonuçlar verdiğide görülmüştür. Ünlü kişilerin bir çoğu her sabah ve akşam bu uygulamaları yapmaktadır. Bu uygulamalarla gayet güzel bir cilde sahip olarak herkesin beğenisini çekebilirsiniz.

Selülit Masajı

Selülit Tedavisi Selülit tedavisinin en önemli ayağı masajdır. Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit Masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar.

Selülit Masajı, deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksit maddelerin vücuttan atılması sağlanır.

Selülit tedavisinde etkili olan iki tür masaj vardır. Dolaşım masajı ve Lenfatik drenaj masajı
Dolaşım masajları

Kan ve lenfatik dolaşıma yöneliktir. Bu masaj deri altı kan dolaşımını aktive ederek, dokunun canlanmasını sağlar. Dolaşım masajı derialtı kanı dolaşımını iyileştirir. Özellikle de kanın bacaklardan göğüse doğru gitmesini sağlar. Belirli noktalara parmakla bastırıldığında ve belirli lenfatik düğümler istikametinde hareket edildiği takdirde kullanılmış lenf atılıp yenilenir.
Lenfatik drenaj masajları

Lenf bezlerine uygulanan lenf drenaj masajı yöntemiyle kan dolaşımını hızlandırılarak vücuttaki ödemin ve toksik maddelerin dışarı atılması sağlanmaktadır.

Bu masajlar özellikle lenf dolaşımı üzerinde etkilidir. Lenf sisteminin elle manipüle edilerek bloke olmuş lenf sıvısının serbest akımının sağlanması tekniğidir.

Takma Tırnak

Takma tırnak, kolay kırılan, uzamayan tırnaklar, yaşlılık çizgileri, tırnak boşalması, tırnak yeme alışkanlığı gibi sorunlara son vermek , şekli bozuk tırnaklara estetik görünüm kazandırmak için , her zaman bakımlı olmak isteyen ama vakit bulamayanlar için mükemmel bir çözüm sunuyor.

Peeling Nedir? Peeling Nasıl Yapılır?

Tahriş olmuş, güneşten veya karaciğer ile ilgili sorunlardan dolayı lekeler oluşan, yaş etkeni ile kırışmış ciltler için uygulanan, kimyasal bileşikler içeren bir nevi asit içerikli temizleyici maddelere peeling denmektedir. Peeling uygulandığı bölgedeki yıpranmış ve ölü deriyi soyarak cildin daha yeni ve taze deriye kavuşmasını, daha genç ve canlı görünmesini sağlamaktadır.

Peeling uygulaması ırsi sebeplerden dolayı oluşan kırışıklıklar, yanık lekeleri, güneş lekelerinde, akne izlerinde, hormonal durumlar nedeni ile oluşan lekelenmelerde, gebelik sürecinde oluşan lekelerde ve çillerde kullanılmaktadır. peeling sonucu oluşan yeni deri daha canlı ve gergin görünerek insanların kendilerine olan özgüveninin artmasına yardımcı olmaktadır.

Ciltte oluşan derin çukurları, kaş düşüklüklerini, ileri derece kırışıklıkları ve sarkmaları düzeltmede peeling yöntemine başvurulmaz.

Doktorunuzun incelemesi sonucu derinizin yapısına göre uygulanacak asit solüsyonunun seçimi ile işe başlanır. İşlemi uygulayacak olan uzman dekolte, eller, yüz, boyun, dirsek ve kollar için uygulanacak bölgeleri seçerek işlemi gerçekleştirmeye başlar. İşleme başlandığının ilk 5 ve 10 dakikası içerisinde deride hafif yanma ve sızlama hissedilmesi doğaldır. Peeling işlemini uyguladıktan sonra rahatlıkla günlük yaşamınıza dönebilirsiniz.
devamını oku...
Adres: Bahçelievler 7. cad. 25. sok. 9/1 Bahçelievler-Ankara

Jule Beaute Güzellik Salonu

Çankaya

devamını oku... Adres: Uğur Mumcunun Sokağı 64/5 Gaziosmanpaşa - Ankara

Rytim Beauty Lounge Güzellik Salonu

Balgat

Güzellik sektöründeki 20 yıllık bilgi ve tecrübelerimle RYTIM Beauty Lounge da alanında uzman ekibim ile birlikte sizlere her daim hizmet etmek için hazırız.

Güzelliğin Rytimini bizimle yakalayın diyerek çıktığımız bu yolda sizleri salonumuzda tanışma kahvesine bekliyoruz.

Sevgiyle kalın...
devamını oku...
Adres: Oğuzlar Mah. 1370. Sokak No: 22 / 4 Balgat - AnkaraSayfanın Başına Git

YAĞLI CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI


Yağlı cilt, cilt gözeneklerinin geniş olmasından dolayı fazla yağ üreterek cildin parlak görünmesine neden olur. Aynı zamanda siyah noktalar ciltte geniş yer tutar. Cilt rengi beyaz olanlarda daha çok görülür ve cilt diğer tiplere oranla daha kalın olur. Yağlı ciltler çok çabuk sivilcelenme, akne, siyah nokta gibi sorunları yaşamaya yatkındır. Bu durum yağlı ciltler için cilt bakımını oldukça önemli kılmaktadır.

Yağlı ciltler için cilt bakımı nasıl olmalıdır? İşte cevabı:

Yağlı ciltler için "nemlendirici kullanmamak gerek ifadesi" yaygınlaşmış yanlış bir anlayıştır. Nemlendirici kullanmak yağlı ciltler için cilt bakımı konusunda ilk aşamadır. Ancak ürünün içeriğinde yağ olmaması yani yağ oranının %0 olması gerekir. Sadece nemlendirici değil diğer kozmetik veya bakım kremlerinde de yine yağsız olanlar tercih edilmelidir.

Yağlı ciltler için kil uygulaması vazgeçilmezdir. Kil diğer uygulamalar içinde en etkili ve doğal olanıdır. Düzenli uygulanarak cildin yağlılığını azaltır.


Yağlı Ciltler için Cilt Bakımı


Buzdolabından çıkardığınız sütü bekletmeden yani soğuk olarak cildinize sürerek bakım yapabilirsiniz..

Papaya meyvesi sıcak iklimin meyvesidir. Ancak yağlı ciltlerde tedavi için oldukça yararlıdır. Özellikle süper marketlerden edinebileceğiniz bu meyveyi püre haline getirerek maske yapabilirsiniz.

Domates, çok tüketilen besin kaynağıdır. Hem tüketilmesi hem de yağlı ciltler için maske olarak kullanılması oldukça faydalıdır. Domatesi püre yaparak maske için kullanımını kolaylaştırabiliriz. Böylece cildin sarkmasını önler ve yağ oranını etkiler.

Mısır nişastası da yağlı ciltler için cilt bakımı uygulamalarında sıkça önerilen basit bir yöntemdir. Su ilave ederek kremsi hale getirilen kıvamı yüzünüze maske yapabilirsiniz.

Tüm bu uygulamalar için püf noktası; uygulama esnasında parmak uçlarınızı kullanarak hafif masaj yaparak uygulamayı yapın. Böylece cildin yıpranmasını önlemiş ve cildi yumuşatmış olursunuz.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.

Sayfanın Başına Git

KARMA CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI


Karma cilt nedir? T bölgesi yani çene, burun ve alın kısmı yağlı olup, yanaklar ve göz çevreleri kuru olan cilt tipidir. Karma ciltler oldukça yaygındır. Oldukça karmaşık bir yapıya sahip olan bu cilt için doğru olan bakımı bulmak gerekir.

Karma Ciltler İçin Cilt Bakımı Maske Tarifleri


1. Ballı maske: Amaç karma cilt tipine uygun olarak siyah noktaları yok etmek ve cildi beslemeye yöneliktir.
Malzemeler; bal, yoğurt, mısır unudur. Ölçekler 1 tatlı kaşığı olarak uygulanması yeterli olacaktır. Bütün malzemeler aynı anda karıştırılır ve kremsi hale getirilir. 15-20 dk kadar cildinize uyguladıktan sonra bekletin ve ılık su ile durulayın. Haftada bir kez uygulanmalıdır.

2.Karma bölgeler için kil ve nem maskeleri: her bölgeye aynı maskeyi uygulamak doğru olmaz. Kili sadece yağlı T bölgesine uygulayarak yağ dengesi sağlanır. Kuru bölgelerin pürüzlü yapısı için nem maskeleri uygulanarak pürüzsüz yapısına kavuşturulur.

3.Muz maskesi: 1 yumurta, 1 çorba kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı yağlı süt, 1/3 muz.
Muz maskesi sayesinde magnezyum, folik asit, potasyum gibi mineraller cildin pürüzlü yapılarına uygulanarak cilt pürüzleştirilir. Böylece kırışıklıklar da engellenmiş olacaktır.

4.Yoğurt maskesi: 1 çorba kaşığı yoğurt ve 1 yumurta beyazı ile her zaman hazırlayabileceğiniz bu tarifte amaç genişlemiş gözenekleri kapatarak aşırı yağlanmayı önlemektir. Aynı zamanda büzüşen gözenekler cildin sıkılaşması ile genç ve güzel bir görüntüye kavuşur.

5.Avokado maskesi: standartların biraz dışında olmasına bakılmadan etkisini düşünürsek cildin kaybolan canlılığını, rengini ve parlaklığı için denemeye değer bir tariftir. 2 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 1/5 avokado için geçerlidir. Belirtilen miktarda avokadoyu kesin. Püre haline getirin. Yağ ve püreyi karıştırın. Cildinizin arındırılmış olmasına dikkat edin. Hazır olan maskeyi yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekletip durulayın. Cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.

Karma Ciltler için Cilt Bakımı


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz. Ankara Cilt Bakımı Güzellik Salonları


Sayfanın Başına Git

KURU CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI


Cilt insan vücudunun sahip olduğu en geniş duyu organıdır. Vücudun nemini sağlar ve sıcaklığını korumada yardımcı olur.
Cilt, deri altı, alt deri, üst deri olmak üzere 3 aşamalıdır. Cilde gerekli özen ve bakımın gösterilmesinin dış görünüşe katkısı büyüktür. Cilt tipi genelde beş türdür. Kuru, hassas, yağlı, normal, karma.

Kuru Cilt Tipinin Özellikleri Nelerdir?

Nem ve yağ oranı oldukça düşük olduğundan cildin çatlaması, pullanması, derinin dökülmesi gibi problemler daha fazladır. Bu yüzden kuru ciltler için bakım oldukça önemlidir.

Kuru Ciltler için Cilt Bakımı Konusunda İpuçları

Havanın değişkenlik gösterdiği bahar aylarında kuruyan cilt neme daha çok ihtiyaç duyar. Bu durumda cilt ek nemlendirici uygulansına ihtiyaç duyar.

Kuru ciltler için cilt bakımı konusunda ilk ipucu sıcaklığın derecesidir. Sıcak suyu hem duş esnasında hem de cildinizi durulamada tercih etmeyiniz. Alternatif olarak ılık su tercih edilmelidir. Duş sonrası bakım sütü veya nemlendiriciyi cildinize uygulamayı unutmayın.

Yulaf maskesi uygulayın düzenli olarak. Cildin kaybolan su ihtiyacını karşılar, böylece softluk kazandırır. 1 çorba kaşığı yulaf ezmesi, 1 çorba kaşığı yoğurt, 2 kaşık bal ve 1 küçük kaşık zeytinyağı. Kremsi hal aldıktan sonra maskeyi yüzünüze uygulayın 15 -20 dakika bekletip ılık su ile durulayın. Aynı zamanda kırışıklığın oluşumunda doğal bir önlemdir.

Kahve maskesi ile hem ruhunuzun hem de cildinizi dinlendiririn Parlaklık kazandıran bu maske oldukça kolay hazırlanır. Kahve telvesi 3 çay kaşığı, kakao 3 çay kaşığı, süt 4 çay kaşığı, bal 3 çay kaşığı. Kahve telvesinin etkisini artırmak için diğer malzemelerin kullanılması gerekir. Böylece maske cildin soft etkisini artırır. Böylece kuru ciltler için cilt bakımı küçük ipuçları ile etki derecesi yüksek uygulamalar içermektedir.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.

Sayfanın Başına Git

HASSAS CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI


Cilt bakımı yapmadan önce cildinizin tipini bilmeniz ve ona uygun bakım adımlarını takip etmeniz gerekir. Yoksa yanlış yapılan cilt bakımı cildin yapısını bozarak gereğinden fazla yağ üretimine veya nemli yapısını kaybetmesine yol açar. Hassas cilt diğer ciltlere göre biraz daha duyarlılığı fazla olan herhangi bir durumda kızaran, kaşıntı oluşan ve derisinin pul pul olması gibi sorunlara açık olan cilt tipidir. Hassas cilt tipi genellikle irsi olarak yukarıdaki sorunlar yaşadığı gibi çevresel faktörlerde hassasiyetini artırır.

Bu nedenlerle hassas ciltler için cilt bakımı oldukça önemlidir.

Uzmanlarından hassas ciltler için cilt bakımı tavsiyeleri:

Kozmetik ürünlerinden ne kadar bitkisel içerikli olanlar tercih edilse de uygulamadan önce alerjik reaksiyona karşı önlem olarak kolunuzun üzerine bir bölgeye uygulayarak 12 saat kadar beklenmelidir.

Her ne kadar hassas ciltler için cilt bakımı konusunda yazımız ile bir bilinçlendirme oluşturmaya çalışsak da doktor gözetimi şarttır. Çünkü hassas ciltlerde oluşan kızarıklık, kaşıntı, dökülme gibi sorunlar egzama gibi deri hastalıklarının belirtisi olabilir. Bu nedenle erken müdahale önemlidir.

Parfümün hassas cilt üzerinde tahriş etmesi konusundaki zararı göz ardı edilmemelidir. Bu nedenle parfüm kullanırken direk olarak cilde sıkılmamalıdır.

Sadece kozmetik ürünler değil evde kıyafetlerinizi temizlemek için kullandığınız deterjanlarda parfüm içerdiğinden, kimyasal içerikli olduğundan cilde temasında yine tahriş etme riski oluşabilir. Bu konunun aklınızda bulunmasında fayda var.

Güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Eğer güneş altında durulacaksa koruyucular ile cildin dayanıklılığı artırılabilir. Mesela ürün içeriği olarak aloe vera, provitamin, b5 gibi bitkisel ve organik içerikli bileşenler tercih edilmelidir.

Maden suyu veya mineralli su ile yüzünüze düzenli olarak masaj yapılabilir. Nemlendirilmiş bir cilt kırışıklıkların engellenmesinde etkili bir yoldur.

Hassas Ciltler için Cilt BakımıSitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz. Ankara Cilt Bakımı Güzellik SalonlarıSayfanın Başına Git

SİVİLCE İÇİN CİLT BAKIMI


Sivilce her dönemde, her yaşta ve genellikle stres, kaygı kaynaklı olarak karşımıza çıkar. Cilt bakımı yöntemleri veya doktor tedavisi ile sivilcelerden kurtulmak mümkündür. Sivilce için cilt bakımı uygulamaları sivilcenin büyümesinden olgunluk aşamasına bir müdahale olup ciltte derinlemesine iz oluşumunu önlemektedir.

Sivilce için cilt bakımı önerileri nelerdir?

Ciltte sivilce oluşan bölgeyi kaşımamak gerekir, sivilceyi patlatmaktan kaçınılmalıdır. Böylece, sivilce alanını genişletmekten kaçınmış oluruz. Aynı zamanda tahriş etmeyi engelleyerek (kaşımak vb.) cildin zarar görmesini engelleyebiliriz.

Cilt bakımında sivilceye karşı en temel adım sivilceli alanı dezenfekte etmektir. Yıkamak en basit yöntemdir. Güne başlarken ve günün sonunda cildin çevresel faktörlerden dolayı kirlenmesi ve gözeneklerin kapanmasının sonucunda cildi yıkamak gereklidir. Ancak bu işlem sayısı arttırılmamalıdır. Çünkü yağ dengesi bozulan cilt daha fazla yağ üretmeye başlayacaktır.

Cildi dezenfekte etme esnasında sıradan sabunların etkili olduğu anlayışı oldukça yaygındır. Ancak sıradan sabunlar cildi kurutur ama sivilceyi tedavi etmez. Kullanılan sabunun içeriğine bakılması gerekir. Sivilce tedavisinde kullanılacak ise: salisilik asit, laktik asit, glikolik asit, benzol peroksit gibi içeriklere sahip olmalıdır sabun.

Çeşitli bakım maskeleri de yapılmalıdır sivilce için cilt bakımı uygulamasında. Bunlar:

1.Kil maskesi: kil maskesinde alışılmışın dışında kili ıslatmak için su yerine elma sirkesi kullanılabilir. bu uygulama gözeneklerin açılmasında peeling işlevi görür.

2.Aspirin maskesi: bir tane aspirini ezerek ve toz haline getirerek içerisine limon suyu ve kilin beyaz olanı koyulur. sadece sivilceye sürülür. Kısa sürede sivilceyi kurutarak etkisini yok eder

3.Papatya maskesi: 1 tane canlı papatyayı ezerek kremsi hale getirin. Cildinizin temiz olduğundan eminseniz cildinize doğrudan uygulayın. Papatya iltihaba ve sivilcenin içerisinde yağ birikmesini önler.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.

Sayfanın Başına Git

CİLT GENÇLEŞTİRME


Cilt, yaşamımız boyunca iç organlarımızı fiziksel tehlikelere karşı koruyan en doğal koruyucudur. Yaşın belirtileri cilt üzerinde etkilerini çeşitli şekilde gösterir. Mesela kırışıklık, iz (sivilce, yara, kaza), sarkma, gevşeme, yıpranma ve deforme gibi. Ayrıca fazla stresli geçen bir yaşam cildi etkilen en önemli unsurlardandır.

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi güzellik piyasasına etkisi yansımıştır. Mesela ileri teknolojik cihazlar ile uygulanan çok kısa seanslı uygulamalar kısa sürede sonuç almayı sağlamaktadır. Bu durumdan en çok kadınlar başta olmak üzere erkeklerinde memnun kaldığı görülmektedir. Cilt gençleştirme yöntemleri son yıllarda değişik şekillerde uygulanmaktadır.

Cilt Gençleştirme Yöntemleri


Dolgu : zamanla cildin canlılığını, genç yapısını sağlayan faktörlerde azalır. Bu durumda cilt altına azalan ve etkisini yitiren maddeler dolgu yöntemi ile eklenir. Kollajen ve hyaluronik asit cilde tekrar kazandırılır. İlki cildin dinamiğini koruyarak sıkı durmasını sağlarken diğeri cildin ihtiyacı olan nemin ciltte tutulmasını sağlayan pigmentlerdir.

Yüz mezoterapisi: cildin kaybolan parlaklığını kazandırmada etkilidir. Yorgunluktan, stresten dolayı cildin cansızlaşması, kuruması, solması gibi durumları önlemek belirli süreliğine durdurmak amacı ile uygulanır.

Thermage : cilt gençleştirmede cilde gönderilen radyo dalgaları ile oldukça etkili bir yöntemdir. Sadece uzmanlar tarafından uygulanması gerekir. Bu uygulama ciltte özellikle yüzde istemsiz mimiklerin oluşumunu önler. Cildi toparlar ve kasları eski haline döndürür.

Ultherapy : bazı uygulamalarda cildin üzerinde olduğu gibi cildin altında da kullanılan etkili yöntemler vardır. Bunlardan biri ultherapy yöntemidir. Cildin altına uygulanarak uzun süreli sonuçlar sağlanır. Çünkü cildin altındaki dokular ve kaslar etkilendiğinden bu alanlara müdahale etmek gerekir. Bu kısımlara sıcaklık ulaştırılarak işlem uygulanır. Sarkan cilt kendini toparlayarak cilt gençleştirme sağlanır.

Scarlet-s : anti-aging uygulamalarına dâhil olan bu yöntem cilt gençleştirme de uzmanlar tarafından önerilir. Altın mikro iğneler aracılığı ile tedavi sağlanır. Ciltteki tembelleşen dokuları, kasları tetikleyerek aktifleşmesini sağlar. Böylece işlevsellik kazanan yapılar cilt için gerekli olan maddeleri üretecek ve cildin yapısı yenilenecektir.

İcon lazer : cilt tipleri farklı olduğundan cilt gençleştirme adımları da farklılık gösterirdi. Ancak teknoloji bu duruma çare olarak tüm ciltleri bir cihazda toplayarak kolaylık sağladı. Bu cihaz hem deri altına hem de deri üstüne aynı anda etki etmektedir. Cihaz ısı yayarak lekelere karşı uygulanmaktadır.

Lazer : Sıkılaştırma, germe, esneklik, yenileme, gençleştirme gibi sorunlara aynı anda etki eder. Kısacası cilt gençleştirme için gerekli olan tüm faktörler bu işlemle sağlanmaktadır.

Cilt Gençleştirme için Cilt Bakımı

Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz. Ankara Cilt Bakımı Güzellik SalonlarıSayfanın Başına Git

AKNELİ CİLT BAKIMI


Akne denildiği zaman vücudun çeşitli bölgelerinde (yani omuz, yüz, sırt, göğüs gibi) çıkan ciltteki olumsuzluklardır. Genellikle hastalık olarak değerlendirilir. Ergenlik çağlarında veya hamilelik dönemlerinde rastlanan bu cilt hastalığı çeşitli şekillerde görülebilir. Aknenin çeşitleri sivilce ve siyah noktadır.

Akne hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen bir cilt sorunudur. Ancak akneli cilt bakımı uygulamaları veya tedavi yöntemleri ile akneden kurtulmak mümkündür.

Akne Nasıl Oluşur?

Cilt üzerinde gözle göremediğimiz birçok gözenek vardır. Bu gözenekler sayesinde cilt nefes alır. Ancak bu gözeneklerin tıkanmaya neden olan faktörler zaman geçtikte siyahlaşarak siyah noktalara dönüşür. Bir başka şekilde yine gözenekler tıkandığında yağ salgılamaya devam edilmesi sonucu o bölge şişer, kabarır ve yağ dolu bir baloncuk oluşur.

Akneli Cilt Bakımı Uygulamaları Nelerdir?

Akneli cilt bakımı adına sürekli yeni ürünler, yeni tavsiyeler ile karşılaşmak mümkündür. Ama bu uygulamalara başlamadan önce kişilerin bilgilenmesi ve cildini tanıması gerekir.

Akneli ciltler için bakım yöntemlerini bilimsel ve doğal yöntemler olarak ikiye ayırmak mümkündür. Bu yazımızda daha çok doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

Zeytinyağı: zeytinyağını cilde doğrudan uygulamak çok cazip gelmese de çeşitli ürünlerin içinde kullanılması ile zeytinyağının cilt ile buluşması oldukça kolay bir hal almıştır. En iyi dezenfeksiyon aracı olan sabunlarda zeytinyağlıların tercih edilmesi iyi bir akneli cilt bakımı uygulaması olabilir.

Peeling tarifleri veya doğal maskeler: yine evdeki malzemeler ile hazırlanacak organik ve pratik bir peeling tarifi aknenin ciltten arındırılmasında etkilidir. Aynı şekilde maske tarifleri ile cilt tipinize uygun malzemeler ile tedavi edici bir maske hazırlayabilirsiniz.

Kullanılan kozmetik ürünlerinin içeriğine dikkat edin: makyaj malzemeleri cildin gözeneklerini tıkayarak zamanla istenmeyen aknelere neden olur. Doğal içerikli kozmetik ürünleri kullanarak akne oluşumunu minimuma indirebilirsiniz. Veya gün sonunda cildinizi iyice arındırmak gerekir ki cilt nefes alabilsin.

Beslenme alışkanlıkları: sadece yüz için akne cilt bakımı uygulamaları olduğu gibi tüm vücut için akne oluşumuna karşı doğru ve dengeli beslenmek oldukça önemlidir. Hatta bu konudaki tıp araştırmaları aknelerin vücudun iç sistemi ile alakalı olduğunu belirtmiştir. Yani dışarıdan çevresel faktörler ile mücadele etmek yeterli değildir. Aynı zamanda vücudun iç sistemini iyileştirmekte gerekir. Bunun için beslenme alışkanlıklarını düzeltmek akneli cilt bakımı uygulamalarının en önemlisidir.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.

Sayfanın Başına Git

İNCİ MASKELİ CİLT BAKIMI


Cilt bakımı uygulamalarında incinin tercihi son yıllarda oldukça popülaritesi artan bir unsur haline dönüştü. İncinin cilt üzerindeki etkilerini merak edenler için oldukça geniş içerikli bilgi paylaşımı yapalım. İnci maskeli cilt bakımı uygulaması adından da anlaşılacağı gibi içerisinde doğal incinin toz haline getirilerek yeterli miktarının kullanılması ile elde edilir. Mineral ve vitamince zengindir. Dipte yaşayan istiridyelerden çıkarılan inciler, cilt bakımında kullanılmak üzere toz haline getirilir.

İnci Maskeli Cilt Bakımının İçeriği Nelerdir?

İnci maskeli cilt bakımı oldukça kolay bir uygulamadır. İnci tozu (1 kaşık), 1 yumurtanın beyazı ile hazırlayacağınız kürün homojen olması için mikserleyin. Karışım beyaz renk alana kadar karıştırmaya devam edin. Daha sonra yüzünüze uygularken gözlere değdirmeden göz çevresine hafifçe uygulayın. Cildinizde 20-25 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada en fazla 2 kere uygulayarak düzenli bir bakım programı oluşturun.

İnci Maskeli Cilt Bakımı Hangi Ciltler için Uygundur?

Yukarıda verdiğimiz kolay ve pratik tarif içeriğinin sadeliği her cilt tipine hitap etmektedir. İncinin içerdiği mineral ve proteinlere her cilt ihtiyaç duyar, eksilmesi durumunda takviye uygulamalar ile giderilmesi gerekir.

İnci Maskeli Cilt Bakımı için İnci Nereden Temin Edilir?

Okyanuslarda yaşadığı bilinen istiridyelerden toplanan inciler daha sonra toz haline getirilmektedir. Bu inci tozları doğal, bitkisel ürün satan baharatçılardan veya aktarlardan kolayca temin edilebilir. Tarif edilen miktarda kullanılması kâfidir.

İnci Maskeli Cilt Bakımı Sonrası Cildin Kazanımları

 • Cildin altına inerek eksik olan yapılara takviye olur. Böylece yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırarak cildi sıkılaştırır.
 • Mineral bakımından zengin olması cildin nemini tutarak canlı ve parlak görünmesini sağlar.
 • Doğal ve cildi besleyici olduğundan kısa sürede gözle görülür şekilde etki oluşturmaktadır.

İnci Maskeli Cilt Bakımı

Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz. Ankara Cilt Bakımı Güzellik SalonlarıSayfanın Başına Git

FRESH HAVYAR CİLT BAKIMI


Havyar bilindiği üzere balığın yumurtasına verilen addır. Ancak bazı havyarlar tüketilmektedir. Bundan dolayı bu tür havyarlar kıymetli ve çok talep görmektedir. En çok talep edilen ve tüketilen havyar Mersin balığının yumurtalarıdır ki genellikle hazar denizinde yaşar.

Havyarın tüketiminin insan sağlığı üzerindeki faydaları uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Bu durumda havyar sadece gıda sektöründe kullanılan bir unsur olmaktan çıkmış kozmetik sektörüne de girmiştir. Peki, kozmetik sektöründe havyar nasıl kullanılmaktadır bu konu üzerinde bilgi paylaşalım. Fresh havyar cilt bakımı kürü cilde uygulanarak tedavi edici özelliğe sahiptir. Yıpranan, parlaklığını kaybeden ciltler için uygundur. Ancak yaşı ilerleyen kişilerde cilt özelliklerini yitirdiğinden bu cilt tipi içinde tavsiye edilir.

Fresh Havyar Cilt Bakımı Özellikleri Nelerdir?

Deri altındaki dokuları, kasları besler. Eksik olan protein ve minerallere takviye sağlayan fresh havyar cilt bakımı kürü hızlı yaşlanmalara karşı ya da yaşlanmayı yavaşlatır. Böylece ciltteki beslenme, nem, elastikiyet gibi konularda fresh havyar cilt bakımı yararlı olur. Tembelleşen hücre metabolizmasını tetikleyerek yeniden harekete geçirir.

Aynı zamanda fresh havyar cilt bakımı havyarın dondurularak kullanılmasını sağlar. Böylece havyar taze olur ve kimyasal koruyucu ürünlere yer verilmez.

Fresh Havyar Cilt Bakımı Kürünün İçeriği

Fosfolipid ve fosfoprotein, havyarın temel yapısını oluşturan bileşenlerdir. Peki, bu iki bileşenin özelliği nedir diyenler için hücre zarını oluşturur. Yani hayati faktörlerin oluşturulması ve sürekliliği için gereklidir. İşte, Fresh havyar cilt bakımı kürü havyar içerdiğinden doğal olarak bu yapıları da içinde barındırır.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.

Sayfanın Başına Git

MESO VİT CİLT BAKIMI


Estetik uygulamaların son yıllarda tıbbın içerisinde uygulanması ile güvenilirlikleri de arttı. Estetik, uzmanlar tarafından ameliyat işlemlerinin yanı sıra üretilen ürünler ile doğrudan ameliyatsız da yapılmaktadır. Özellikle kadınların yeni geliştirilen bu yöntemi hayranlıkla uygulamak istemesi talepleri artırmaktadır. Bu yöntem: Meso vit cilt bakımı uygulaması vitamin takviyesi ile cilt üzerinde tedavi edici ve dinginleştirici etkisi vardır. İğnesiz uygulanması bakımından oldukça pratiktir. Tıbbi uygulamalar ile etki ve verimliliği karşılaştırıldığında aynı derecede verimlidir.

Meso Vit Cilt Bakımı Uygulaması Hangi Sorunların Çözümünde Kullanılır?

Cilt yılların etkisi ile aşınmaya maruz kalan, önemli bir kalkandır. Bu kalkanın yenilenerek üzerinde oluşan sorunları gidererek dayanıklılığının artırılması hem sağlık hem de güzel görünüş açısından çok önemlidir.

Cilt üzerinde oluşan lekeler, çukurlar, yaralar, yaşı ortaya çıkaran çizgiler, yara izleri, cildin sahip olduğu esnekliğin azalması gibi problemler için meso vit cilt bakımı uygulanır. Bu sorunları yaşayan kadınlara yönelik geniş kitlelere ulaşmak hedeflenmiştir. Yıllara meydan okumak meso vit cilt bakımı ile daha kolaydır. Yıpranmalara son verir ve cildiniz canlılık kazanır.

Meso Vit Cilt Bakımı Hangi Değerlere Sahiptir?

Meso vit cilt bakımı, tıbbi uygulamaya alternatif ve destekleyici olması ile etkisini ortaya çıkarmıştır. Peki cilt üzerinde böylesine etkili ise hangi değerler ile cildi onarmaktadır? A, E ve C vitaminleri cildin temel yapısında gereklidir ve meso vit cilt bakımı cildin kendini yenilemesi, zararlı ışınlara karşı koruması, ciltteki asit yapıcıların tetiklenmesi gibi işleve sahiptir.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz. Ankara Cilt Bakımı Güzellik Salonları


Sayfanın Başına Git

OKSİJENLİ CİLT BAKIMI


Güzellik sektöründe son yıllarda uygulanan gerek medikal estetik gerekse güzellik ve bakım adına üretilen ürünler oldukça geniş yer tutmaktadır. Oksijenli cilt bakımı da bu uygulamalardan sadece biridir. Bu uygulamalar sadece güzelleşme adına değil insan sağlığı ve cilt sorunlarının ilerlemesine anında müdahale etmek için oldukça önemlidir.

Dünyada uzun yıllardır uygulanan oksijenli cilt bakımı, ülkemizde son yıllarda popülaritesi arttığı görülmüştür.

Oksijenli Cilt Bakımı Etkisi Nedir?

Oksijenli cilt bakımı cilde gönderilen basınç ile uygulanan tedavi yöntemidir. Bu basınç 1 barlıktır. Derinin alt tabakalarına ulaştırılarak etkisi yüzeysellikten uzaktır. Buna bağlı olarak;

Kan dolaşımını tetikleyerek kan akışını hızlandırır. İşlevselliğini yitiren veya yavaşlayan enzimlere yeniden işlevsellik kazandırarak üretilmesi gereken, cildin ihtiyaç duyduğu maddelerin yeniden üretimini sağlar.

Sivilceleri azaltarak yağ dengesini sağlar. Gözenekleri temizleyerek siyah noktaların yok olmasında etkilidir. Gözenekleri temizleyerek bu oluşumların etkisini de azaltır. Veya cilt hastalıklarının oluşumu doğal yöntem ile engellenir.

Vitamin desteği sağlayarak cildin yeniden canlanmasını sağlar. Cildi gençleştirir. Sarkan cildi toparlayarak yüz hatlarını sıkılaştırır. Cildi dinlendirir ve yorulmalara bağlı olarak morlukları, şişlikleri azaltılır, renk değişimlerini ortadan kaldırır.

Oksijenli Cilt Bakımı Uygulaması Aşamaları Nelerdir?

Oldukça basit ve sade bir uygulama olan oksijenli cilt bakımı iğne vb. cerrahi müdahale gerektirmeyen oldukça kolay bir yöntemdir. Uygulama esnasında konu olan madde kimyasal bir madde değil bildiğimiz doğal oksijendir. Ağrı hissetmeden kısa seanslar ile gündelik yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ancak uygulama tamamen uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Oksijenli cilt bakımı için özel cihazlar ile uygulanır. Böylece oksijeni püskürterek eşit miktarda cilt yüzeyine yayar.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.

Sayfanın Başına Git

ETKİLİ BİR CİLT BAKIMI İÇİN 10 TAVSİYE


Etkili bir cilt bakımı için 10 tavsiyeye geçmeden önce bilinmesi gereken küçük detaylar var. Bu detaylar cilt bakımında etkiyi, verimliliği en üst düzeye çıkarmada işinize yarayacaktır. Öncelikle etkili bir cilt bakımı için hangi malzemeler karıştırılmalı ve ne kadar sürede uygulanmalı gibi faktörlere dikkat edilmelidir.

Bu vereceğimiz tavsiyeler her cilt türüne uygun olup, rahatlıkla uygulanabilir.

 1. Cilt bakımı için aldığınız kozmetik ürünler cildinizin yapısına uygun olmalıdır. Böylece cildin nemliliğini veya yağ dengesini koruyabilirsiniz.
 2. Cilt bakımı yüz bölgesi için uygulanıyorsa narin bölgeler için özel bakım uygulanmalıdır. Narin bölgeler olarak göz çevresi ve ağız çevresidir. Bu bölgelere göre bakım yapılmalıdır.
 3. Cildin düzenli olarak dezenfekte edilmesi gerekir. Bu işlem uygulanırken oldukça nazik davranılmalıdır cilde. Bastırmadan, yavaş ve nazikçe. Cilt kir, makyaj, krem vb. ürünlerden arındırılır. Kullandığınız ürün cildin PH dengesini koruyan nitelikte olmalıdır.
 4. Cildin arındırılmasından sonra nemini kaybeden cildin yeniden nemlendirilmesi gerekir. Bunun için vitamin değeri yüksek bitki özlü ürünler seçilerek bir gün boyunca nemi cilde kazandırmış olunur.
 5. Buz masajı cildin kırışıklığına ve sarkması için en doğal yöntemdir. Göz altı şişlikleri veya ayak şişmelerine buz uygulanarak veya soğuk su ile yapılan masaj kısa sürede bu şikayetleri sonlandırır.
 6. İyi bir uyku sonrasında cildinizin rengi, dinamikliği, canlılığı ile kazanılır. Hem vücut dinlenmiş olacaktır güne iyi bir başlangıç yapmış olacaksınız hem de cildin ihtiyaç duyduğu dinginlik kazanılır.
 7. Cildin yapısını vitaminler oluşturur. Özellikle E vitamini cildin yapı taşını oluşturur. E vitaminli besinler veya kremler uygulayarak cildin eksikliği giderilir.
 8. Etkili bir cilt bakımı için bütün bu uygulamamlar egzersiz ile desteklenmedikçe bir yere kadar etkilidir. Egzersiz veya spor hem sağlıklı olmanızı sağlar hem de cildin genç yapısını korur. Cildin en etkili bakımı egzersiz yapmaktır.
 9. Su hayatın devamlılığını sağlayan temel faktördür. Su ciltteki yağ dengesini sağlayarak sivilcelenmelerin, siyah noktaların oluşumunun en büyü önleyicisidir. Bu nedenlerle cildin güzel görüntüsü suyun dengeleyici özelliğine bağlıdır.
 10. Pürüzsüz bir cilt için kullanılacak en doğal bakım yöntemi deniz tuzudur. Sadece deniz tuzunu cildinize uygulayarak hafif ovma hareketi ile peeling sağlayabilirsiniz.


Sitemizdeki Güzellik Salonları Cilt Bakımı ve diğer uygulamalar için size İNDİRİM vermektedir.
Lütfen AnkaraGuzellikMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı özellikle belirtiniz.


AnkaraGuzellikMerkezleri.com'a özel İNDİRİMLİ Cilt Bakımı yapan salonlar için bu sayfamıza göz atabilirsiniz.
Ankara Cilt Bakımı Güzellik Salonları