Ankara Kalınlaşmış Tırnak Bakımı

Kalınlaşmış Tırnak Bakımı Ankara Güzellik Merkezleri

KALINLAŞMIŞ TIRNAK BAKIMI

"Ankara'daki Kalınlaşmış Tırnak Bakım salonları listelenmiştir. Ankara Kalınlaşmış Tırnak salonlarını inceleyiniz."

Yaşlanmaya başladıkça ayak tırnaklarımız da kalınlaşmaya başlar. Ancak bazen bu kalınlaşma çok daha erken yaşlarda ortaya çıkmaya başlayabilir. Genç insanlarda ayak tırnaklarının kalınlaşmasının başlıca nedenlerinden birisi ise ayak parmaklarınızı bir yerlere çarpmanız sonucu oluşabilen enfeksiyonlardır. Bunun dışında eğer mantar hastalığı nedeniyle ayak tırnaklarınız...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Kalınlaşmış Tırnak Bakımı

toplam 43 sonuç bulundu.
1 - 30 arası gösteriliyor.
Kalınlaşmış Tırnak Bakımı Ankara Güzellik Merkezleri

KALINLAŞMIŞ TIRNAK BAKIMI

"Ankara'daki Kalınlaşmış Tırnak Bakım salonları listelenmiştir. Ankara Kalınlaşmış Tırnak salonlarını inceleyiniz."

Yaşlanmaya başladıkça ayak tırnaklarımız da kalınlaşmaya başlar. Ancak bazen bu kalınlaşma çok daha erken yaşlarda ortaya çıkmaya başlayabilir. Genç insanlarda ayak tırnaklarının kalınlaşmasının başlıca nedenlerinden birisi ise ayak parmaklarınızı bir yerlere çarpmanız sonucu oluşabilen enfeksiyonlardır. Bunun dışında eğer mantar hastalığı nedeniyle ayak tırnaklarınız kalınlaşmış ise yine aynı şekilde koyu sarı bir renk ve koku ortaya çıkacaktır. Ayrıca tırnakların alt kısımlarında sıvı birikmesi de gözlenecektir.

Bunlar dışında her gün giydiğiniz ayakkabıların da burun kısımlarının dar olması ve tırnaklarınız üzerine devamlı bir baskı oluşturmaları da tırnak kalınlaşmasına neden olur. Bunu önlemek için de mutlaka rahat ayakkabılar seçmelisiniz. Aksi takdirde ayak tırnaklarınızın kesilmesi ve bakımı oldukça güç hale gelecek ve bunun için uzman birisinin yardımına ihtiyacınız olacaktır.

Ayrıca kalınlaşmış ayak tırnakları ile yaşamak kaderiniz değildir. Her defasında dikkatli ve özenli bir şekilde tırnaklarınızı kesmeniz ve bakımını yapmanız tırnaklarınızın kalınlaşmasını azaltacaktır. Hatta gerekiyorsa bu konuda bir ayak bakım uzmanından da yardım almayı deneyebilirsiniz.

Kalınlaşmış ayak tırnaklarının bakımı yukarıda bahsedilen durumların türüne göre değişiklik göstermektedir. Eğer kalınlaşmanın nedeni mantar hastalıklarından dolayı gerçekleşmişse, o zaman tedavi edici kremler ve ilaçlar gerekecektir. Hatta günümüzde gelişen teknolojiler sayesinde lazer tedavileri de kullanılabilmektedir.

Eğer tırnaklarınızın kalınlaşması diğer dış koşullara bağlı olarak gerçekleşiyorsa, öncelikle bu rahatsız edici durumların ortadan kaldırılması ve ardından doğru bakımın tırnaklarınıza uygulanması gerekecektir.