ANKARA GÜZELLİK UZMANLIĞI EĞİTİM KURSU

blog yazısı ekle !

ANKARA GÜZELLİK UZMANLIĞI EĞİTİM KURSU

Güzellik uzmanı; güzellik merkezlerinde görev yapan, müşterilerine kozmetik bilimi ve yeni geliştirilmiş olan kozmetik alet ve ekipmanlarından yararlanarak müşterilerinin cilt sağlığı ve cilt bakımlarını yapan uzman kişilerdir. Güzellik uzmanlığı herkes tarafından yapılabilecek bir meslek değildir. Bu sebeple sadece uzman, deneyimli ve tecrübeli kişiler güzellik uzmanlığı görevini üstlenmişlerdir. Güzellik uzmanları bu görevleri üstlenmesinde ki en önemli husus insan sağlığıdır. İnsan sağlığı her şeyden önemlidir ve her şeyden önce gelir. Güzellik uzmanı olmak isteyen kişiler Ankara'da güzellik uzmanlığı eğitim kurslarına katılarak bu görevi üstlenebilir. Ankara Güzellik Uzmanlığı Eğitiminden kısaca bahsedecek olursak;

Ankara'daki tüm Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Güzellik Salonları

Aslına bakılırsa güzellik uzmanlığı eğitimi iki türlü olarak kişilere sunulmaktadır. Bunlardan ilki 9. Sınıf ile 12. Sınıf arasında güzellik uzmanlığı eğitimi veren kız meslek lisesinde öğrenimini tamamlamalarıdır. Bu sayede okulun son senesinde eğitimi uygulamalı olmak üzere deneyim ve tecrübe kazanmaları için güzellik merkezlerinde görevlendirilmektedirler. Okuldan mezun olduktan sonra gerekli bütün sertifika ve belgelere sahip olarak Ankara güzellik merkezlerinde göreve başlamaktadırlar.

Diğer Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanlığı alanında ki eğitim ise kız meslek liselerin de 4 yıllık eğitim almayan kişileri sektöre nitelikli eleman kazandırmayı hedeflemektedir. İşsiz kadınlara meslek edindirmeyi hedefleyen güzellik kursu yöneticileri, kursiyerlerin en az ilkokul mezunu ya da liselerde bu bölümden mezun olmuş, diksiyonu düzgün, iletişime açık, herhangi bir iş alanında fiili olarak çalışmayan ve gelir düzeyi düşük kadınlar arasından seçilmektedir. Eğitim programının toplamda 280 saat olarak, teorik ve uygulamalı olmak üzere düzenlenmektedir. Eğitimlerin alanında uzman, en az 10 yıl sektör deneyimi olan, cilt bakım ve güzellik uzmanlığı dalında usta öğretici sertifikasına sahip bir güzellik uzmanı ve kurumda görevli eğitici sertifikası bulunan bir hekim, iki hemşire, bir fizyoterapist ve halkla ilişkiler uzmanları tarafından verilmektedir. Ankara da düzenlenen güzellik uzmanlığı eğitim programını başarıyla tamamlayan kursiyerlere, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü onaylı sertifika da verilmektedir. Bu eğitimler sonunda da güzellik merkezlerinde müşterilerine hizmet vermektedirler.