AROMATERAPİ NEDİR VE BAŞLICA ESANSİYEL YAĞLAR

blog yazısı ekle !

AROMATERAPİ NEDİR VE BAŞLICA ESANSİYEL YAĞLAR

Ankara güzellik salonu içinde aromaterapik merkezler de vardır ve halkımız tarafından ilgi görmektedir. Peki aroma terapi nedir? Aromaterapi aromatik bitkilerle ilgili bir tedavi yöntemi olarak tanımlanabilir. Bir bitkinin aromatik özellik taşıması ise içinde mutlaka esasniyel denilen uçucu yağlar içermesine bağlıdır. Bu uçucu yağlar kozmetik sanayinde (parfüm, kremler vb) mamuller de kullanıldığı gibi sağlıkla ilgili tedavi amaçlı da kullanılır. Gül yağı, karanfil yağı, lavanta yağı gibi birçok aromatik bitki yağları kozmetik ve sağlık sektöründe kullanılmaktadır.

Onur Özer Estetik Merkezi

Kavaklıdere

Ankara'nın Çankaya KAVAKLIDERE semtinde bulunan ONUR ÖZER ESTETİK MERKEZİ Ankara'nın HANIMLARI VE ERKEKLERİ için "bir güzellik merkezinden en fazla neler isteyebilirim?" felsefesine dayanarak kurulmuş, çalışan kadrosunun eğitimini tecrübeleri ile harmanlamasıyla profesyonelliğine profesyonellik katmış, "işte tam bana göre" diyebileceğiniz bir doğal güzelleşme ve keyifli görünüm sağlayan mekandır.

Ana felsefemizden yola çıkarak öncelikle sizin her konuda aldığınız memnuniyet bizim için ilk planda. Dolayısıyla öncelikle sizi merkezimizde rahat ettirmemiz gerektiğinden, kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz, aksine salonumuz evinizde hissedebileceğiniz bir tasarıma sahip. Amacımız merkezimize girdiğiniz andan itibaren kendinizi yaşamın verdiği stresten, yorgunluğundan arındırmak. Bu tasarımın yanı sıra size gösterilecek ilgi ve alaka, sizin evinizde olmadığınızı farkedebileceğiniz ayrıntı.

Bu birebir hizmet anlayışı sayesinde sizin asıl rahatsızlığınızı hemen analiz edip, size gereken hizmeti sunmak için bekleyen alanında uzman çalışan kadrosuna sahibiz. Örneğin bölgesel zayıflamayla ilgili bir konuda yardıma ihtiyacınız oldu. Bu gibi durumlarda size direkt olarak istediğiniz zayıflama tekniğini uygulamak yerine öncelikle analizinizi yapıyoruz ve sizin için uygun mudur, sizin için en iyisi bu mudur gibi soruları kendimize soruyoruz. Bu işlemden de geçtikten sonra sizin için en uygunu hangisiyse, eğer sizde onaylarsanız işlemlerimize bu şekilde devamlılık sağlıyoruz.

Merkezimizde aynı zamanda son teknoloji ürünler kullanılmakla birlikte, teknolojiyi de sürekli olarak yakından takip ediyoruz. Bunu yapmazsak zaten diğer güzellik merkezlerinden bizi ayıran bir durum söz konusu olmaz ve bu da felsefimize tamamen aykırı düşmektedir. Eğer siz de Ankara'da oturuyorsanız;neresi olursa olsun yakın veya uzak sadece uygulama aletlerimizi görmek için bile merkezimize gelebilir, çayımızı-kahvemizi ve birçok zengin sunumlarımızdan tadabilirsiniz.

ONUR ÖZER ESTETİK MERKEZİ, kurulduğu günden bu yana nezih ortamında hanımlara ve beylere hizmet vermeye devam etmektedir ve bir gelen müşterimiz diğer gelişinde yanında eşini, dostunu da getirmektedir. Bundan gurur duymakla birlikte sizin her isteğinizi karşılayabiliyor olmaktan da son derece mutluluk duyuyoruz.

Bütün bunların yanında bu işlemleri uygularken hijyene de büyük ölçüde önem gösteriyoruz. Çünkü güzellik hizmetlerinin olmazsa olmazıdır temizlik ve hijyen. Biz size son teknoloji ürünlerle profesyonel bir hizmet versek, ama hijyen olmasa bunun bir anlamı kalır mı? Tabii ki de herkesin vereceği cevap hayır olacaktır.

Şimdi siz de Ankara Çankaya Kavaklıdere'deki ONUR ÖZER ESTETİK MERKEZİ'ne gelin, anlattıklarımızı bir de siz deneyimleyin.
devamını oku...
Adres: Tunus Cad. No: 73/4 Kavaklıdere-Ankara

Solita Beauty Estetics Güzellik Salonu

Çukurambar

Solita Beauty Estetics Salonu - Çukurambar Güzellik Salonu - Next Level Ofis

Solita Beauty Estetics; 2014 yılında son teknolojik gelişmelerin ışığında geliştirilen ve tüm dünyada aynı anda piyasaya sunulan cihaz ve ürünlerle sizi rahatlatan, şımartan, mutluluk veren son derece huzurlu ortamı ve deneyimli uzman personeliyle Ankara Çukurambar Next Level'da hizmetinize sunuldu.

Artık kadın olarak erkek olarak hepimiz güzelliğin, gençliğin yolunun bakımlı olmaktan geçtiğini biliyoruz. Solita Beauty Estetics Salonu Next Level; aldığınız yaşların sadece tatlı hatıralar olması , aynalarla sonsuz dostluklar kurmanız için en büyük destekçiniz.

Bizim için en önemli konu danışanlarımızın sağlığıdır. Solita Beauty Estetics Salonu Çukurambar Next Level'da tüm işlemler deneyimli estetisyenler tarafından uygulanmaktadır. Hijyen kurallarına son derece önem verilmektedir. Kullanılan cihaz ve ürünler uzman danışman hekimlerimiz tarafından titizlikle yaş, cilt tipi, sağlık verileri değerlendirilerek kişiye özel uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

Çok kısa sürede danışanlarına sunduğu hizmet çeşitliliği sayesinde hızla sektörün yön belirleyen bir markası olan Solita Beauty Estetics Salonu Çukurambar Next Level'da ameliyatsız yüz germe, oksijen terapili cilt yenileme bakımı, organik lifting, mezoterapi, maskeler,epilasyon, peeling, her cilt tipine göre ton dengeleme, fraksiyonel radyo frekans, roller uygulamaları, kol, bacak, karın sarkmaları, mimik çizgileri giderici işlemler başta olmak üzere güzellik ve estetikle ilgili birçok işlemler gerçekleştiriliyor.

Solita Beauty Estetics Salonu Çukurambar Next Level sağlığınızı kaybetmeden kısa sürede alınan sonuçlar, uzun vadede sizlere her zaman mutluluk verir.

Mutluluk ve güzelliğinizin her zaman sizinle olması dileğiyle.
devamını oku...
Adres: Next Level Ofis Kat:12 No:59 Çukurambar-Ankara

T&T Güzellik Salonu

Bahçelievler

T&T Güzellik Salonu - BAHÇELİEVLER GÜZELLİK SALONU

T&T Güzellik Salonu Ankara Bahçelievlerde 7. cadde üzerinde bulunmaktadır. Bahçelievler güzellik salonları arasında en köklü güzellik salonlarından birisidir. Güzellik salonunda yapılan tüm uygulamalar uzman güzellik uzmanları tarafından son derece hijyenik bir ortamda özenle yapılmaktadır.devamını oku...
Adres: 7. Cadde (Akşabat Caddesi) No:53/1 Bahçelievler-Ankara

Babor Beauty SPA

Çukurambar

Babor Beauty SPA Çukurambar SPA Havuz Masaj Wellness Çukurambar Güzellik Salonu

Babor Club Çukurambar, (Babor Beauty SPA) siz değerli misafirlerimize cilt bakımı ve güzellik alanın da eşsiz hizmetler sunmaya devam ediyor. Cilt Bakımlarınızı,yapılan analizlerden sonra Babor'un %98 doğal olan ürünleriyle,uzman ellerde ve cilt dokunuza en uygun yöntemlerle gerçekleştiriyoruz.

Babor Beauty SPA zayıflama alanında da sizleri yalnız bırakmıyor.İncelme konusunda fark yaratan bir uygulama olan LPG uygulaması ile,isteyenmeyen yağlarınızın vücuttan atılmasına yardımcı oluyoruz. LPG ünitemiz, vücudu yeniden şekillendirerek hatların orantılı bir biçimde yeniden tasarlanmasını sağlamaya ve dilediğiniz ölçülere kavuşmanıza yardımcı oluyor.

Tüm bunların yanı sıra Babor Club Sağlıklı Yaşam olarak gündelik hayatın yorgunluğunu ve stresini atıp rahatlayabileceğiniz ,çeşitli masaj ve terapi uygulamaları ile de sizlere hizmet vermekteyiz. Çukurambar'da bulunan Babor Beauty SPA verilen hizmetler siz değerli konuklarımızın memnuniyeti için düşünülmüş olup pürüzsüz bir cilt ve harika bir görünümün yanı sıra hayatınızı kolaylaştıracak uygulamalar ile güzelliğin minik sırlarını birlikte keşfediyoruz.
devamını oku...
Adres: 1470 sok. Gökteşehir sitesi No:2 Çukurambar-Ankara

Before After Sağlıklı Yaşam ve Pilates

Yıldız

Before After Fizyoterapistler tarafından kurulmuş bir sağlıklı yaşam ve spor merkezidir.

Hizmetlerimiz;

  • Grup Pilates, Kişiye özel Pilates, Gebelik Rehabilitasyonu ve egzersiz,
  • Yoga, Çocuk Yogası,
  • Sportif Rehabilitasyon, Manuel Terapi, Hastalıklara Yönelik Egzersiz Eğitimi,
  • LenfÖdem Bakımı,
  • İncelme,
  • Aromaterapi , Selülit,
  • Cilt Bakımı, Vücut Bakımı,
  • Refleksoloji, Su-jok Tearpi, NLP, Hipnoz, Nefes Terapisi
Merkezimizde herhangi programa başlamadan önce Fizyoterapistiniz tarafından özel değerlendirmeye alınıp (kas testi,postür analizi,kısalık testi,…vb) size en uygun egzersiz programı çıkartılmaktadır. Tüm Kişisel Bakım uygulamalarımız alanında uzman kişiler tarafından uygulanmaktadır.

AnkaraGuzellik Merkezleri.com'a özel deneme seansı hediyeniz için lütfen randevu alınız.
devamını oku...
Adres: Cezayir caddesi (5. cad) No:12/B Yıldız Çankaya-Ankara

Beauty Design Wellness & SPA

Çankaya

Beauty Design Wellness & SPA - ÇANKAYA GÜZELLİK SALONU

devamını oku...
Adres: Hoşdere cad. 30/A Çankaya-Ankara

Gonca Güzellik Salonu

Çankaya

Gonca Güzellik - Çankaya Hoşdere Güzellik Salonu

Ankara'nın Çankaya Hoşdere semtinde bulunan Gonca Güzellik Salonu Ankara'nın bayanları için “bir güzellik salonundan en fazla neler isteyebilirim?" felsefesine dayanarak kurulmuş, çalışan kadrosunun eğitimini tecrübeleri ile harmanlamasıyla profesyonelliğine profesyonellik katmış, “işte tam bana göre" diyebileceğiniz bir güzellik salonudur.

Ana felsefemizden yola çıkarak öncelikle sizin her konuda aldığınız memnuniyet bizim için ilk planda. Dolayısıyla öncelikle sizi salonumuzda rahat ettirmemiz gerektiğinden, kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz, aksine salonumuz evinizde hissedebileceğiniz bir tasarıma sahip. Amacımız salona girdiğiniz andan itibaren kendinizi yaşamın verdiği stresten, yorgunluğundan arındırmak. Bu tasarımın yanı sıra size gösterilecek ilgi ve alaka, sizin evinizde olmadığınızı farkedebileceğiniz ayrıntı.

Bu birebir hizmet anlayışı sayesinde sizin asıl rahatsızlığınızı hemen analiz edip, size gereken hizmeti sunmak için bekleyen alanında uzman çalışan kadrosuna sahibiz. Örneğin bölgesel zayıflamayla ilgili bir konuda yardıma ihtiyacınız oldu. Bu gibi durumlarda size direk olarak istediğiniz zayıflama tekniğini uygulamak yerine öncelikle analizinizi yapıyoruz ve sizin için uygun mudur, sizin için en iyisi bu mudur gibi soruları kendimize soruyoruz. Bu işlemden de geçtikten sonra sizin için en uygunu hangisiyse, eğer sizde onaylarsanız işlemlerimize bu şekilde devamlılık sağlıyoruz.

Salonumuzda aynı zamanda son teknoloji ürünler kullanılmakla birlikte, teknolojiyi de sürekli olarak yakından takip ediyoruz. Bunu yapmazsak zaten diğer güzellik salonlarından bizi ayıran bir durum söz konusu olmaz ve bu da felsefimize tamamen aykırı düşmektedir. Eğer siz de Ankara'da oturuyor ve Çankaya Hoşdere'ye yakın iseniz sadece uygulama aletlerimizi görmek için bile salonumuza gelebilir, çayımızı içebilirsiniz.

Gonca Güzellik Salonu, kurulduğu günden bu yana nezih bayanlara hizmet vermeye devam etmektedir ve bir gelen müşterimiz diğer gelişinde yanında eşini, dostunu da getirmektedir. Bundan gurur duymakla birlikte sizin her isteğinizi karşılayabiliyor olmaktan da son derece mutluluk duyuyoruz.

Bütün bunların yanında bu işlemleri uygularken hijyene de büyük ölçüde önem gösteriyoruz. Çünkü güzellik hizmetlerinin olmazsa olmazıdır temizlik ve hijyen. Biz size son teknoloji ürünlerle profesyonel bir hizmet versek, ama hijyen olmasa bunun bir anlamı kalır mı? Tabii ki de herkesin vereceği cevap hayır olacaktır.

Şimdi siz de Ankara Çankaya Hoşdere'deki Gonca Güzellik Salonu'na gelin, anlattıklarımızı bir de siz deneyimleyin.

SELÜLİT MASAJI

Selülit Masajı Nedir?

Selülit tedavisinin olumlu sonuçlanabilmesi için selülit masajının kesinlikle olması gerekmektedir ve bu tedavi açısından belki de en önemli ayağıdır.

Selülit oluşumunda başlıca neden dolaşım bozukluklarımızdır. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusunda oluşan artış, toksik madde birikmelerine yol açar. Selülit masajıysa, kan ve lenf dolaşımını tekrar harekete geçirmeye yarar ve dokuların taze oksijen alabilmesini sağlar.

Selülit masajı sayesinde deri altı kan dolaşımı iyileşir ve damarların çapının daraltılması, kanın bacaklardan düzenli olarak akması sağlanır. Bu sayede bozuk kan dolaşımının düzenlenmesi, hücrelere daha fazla oksijen gitmesini ve toksik maddelerin vücuttan atılmaları sağlanmış olur.

Selülit tedavileri için iki çeşit masaj vardır, bunlar dolaşım masajı ve lenfatik drenaj masajıdır.

Dolaşım Masajı : Kana ve lenfatik dolaşıma yönelik bir masaj çeşididir. Bu masaj ile deri altı kan dolaşımı aktive edilerek dokunun tekrar canlandırılması amaçlanır. Dolaşım masajı aynı zamanda derialtı kan dolaşımını da iyileştirir. Özellikle, kanın bacaklardan göğüse kadar gitmesini sağlar. Doğru teknikler uygulanabildiği taktirde kullanılmış lenf atılıp, yenilenme işlemi tamamlanır.

Eğer siz de alanında uzman kişiler tarafından ilgi ve alaka içerisinde, profesyonel bir selülit masajı hizmeti almak istiyorsanız Ankara Çankaya'daki Gonca Güzellik Salonu'na gelebilirsiniz.

HANGİ HASTALIKLARDA OZON KULLANILMALI

Doğal olarak, diğer tıbbi tedavi yöntemlerinde de olduğu gibi ozon terapide beklenen yarar hastalığın ve hastanın durumuna bağlıdır. Ancak ozon tedavisi ile hastanın genel durumunda iyileşme ve yakınmalarında büyük ölçüde azalma, genellikle olmaktadır. Başarı bir yandan hastanın ve hastalığın durumuna bağlı olduğu gibi diğer yandan uygulanan yönteme, tedavide verilen ozon gazının konsantrasyonuna ve uygulama sıklığına da bağlıdır. Avrupa'da bulunan ''Tıbbi Ozon Derneği'' aşağıda sıralanmış birçok hastalıkta ozonun yararlı sonuçlar verdiğini bildirmektedir.

1- Yara iyileşmesinde özellikle mikrop kapmış ve iyileşmeyen yaralarda,
2- Beyin, kalp ve bacak dolaşımı bozukluklarında,
3- Kanser hastalıklarında tamamlayıcı tedavi olarak,
4- Metabolizma hastalıklarında uyarıcı olarak,
5- Akut ve kronik enfeksiyonlarda direncin artırılması amacıyla,
6- Geriyatride yaşlılığın geciktirilmesinde, vücuttan toksinlerin atılmasında,
7- Halsizlik ve kronik yorgunluk durumlarında,
8- Bazı cilt hastalıklarında (nörodermit, sedef, sivilceler),
9- Kolitle mücadelede,
10- Sigara içenlerin psikolojik bağımlılığının azaltılmasında ve yine organik olarak sigaraya bağlı olarak meydana gelmiş çeşitli hasarların iyileştirilmesi amacıyla,
11- Görme bozukluklarında,
12- Sporcularda performans artırma,
13- Nörolojik hastalıklar (parkinsonizm, trigeminal nevralji, senil demans-alzheimer hastalığı, baş ağrıları ve migrende),
14- K.B.B hastalıklarından Meniere sendromu ve kulak çınlamasında,
15- Kireçlenmelerde (bel, boyun, diz kireçlenmeleri), romatizmalarda (fibromiyalji, kronik yorgunluk sendromu, huzursuz bacak sendromu, omuz-el sendromu),
16- İç hastalıklarında (troid bezi hastalıkları-safra kesesi, pankreas, böbrek, akciğer hastalıkları, kan yağlarının artması-damar sertliği, çarpıntılarda ve kalp enfarktüküsünün kronik dönemlerinde),
17- Işın tedavisi (radyoterapi) sonrası, stresle mücadele-uykusuzluk ve sürmenaj durumlarında,
18- Estetik amaçla (selülitlerde ve zayıflamada) uygulaması önerilmektedir.

Gonca Güzellik Salonu - Çankaya Hoşdere Güzellik Salonu
devamını oku...
Adres: Hoşdere cad. inci apt. No:185/7 Çankaya (çankaya lisesi yanı ) / Ankara

Scopus Spa

Çankaya

Scopus Spa, günlük hayatın yorgunluğundan ve stresinden arınmak için size eşsiz bir ortam sağlamaktadır. Profesyonel terapistleri, doğal cilt ve vücut bakımları zengin masaj çeşitleri, saunaları ve eşsiz Türk Hamamı deneyimi ile sadece vücudunuzu rahatlatmakla kalmayan, ruhunuzu da dinlendiren bir mekandır. Gelenekselliğin modern dizaynı ile tam olarak örtüştüğü bu mekanda kendinizi çok özel hissedeceksiniz.

Scopus Spanın size özel hizmetleri şöyledir; Hindistan Cevizi Peeling, Kahve Peeling, Tuz Peeling, Bal ve Süt Bakımı(Masajı), Yosun Masajı, Meyve Masajı, Çikolata Masajı, Kil Masajı, Kil maskesi, Anti Selülit Masajı, Lenf Drenaj Masajı, Bal Mesajı, Klasik Masajı, Mix Masajı, Reflexology,Anti Stres masajı, Bali Masajı, Arama Terapi, Thai Masajı, Volkanik Taş Masajı, Sultan Masajı(DÖRT EL MASAJI), Baş ve Boyun Mesajı ,Bakım Yağıyla Hint Baş Masajı, Derin Doku Masajı, Rakı Masajı, Alan Kullanımı

ANTi SELÜLİT MASAJI
Selülit bir bağ dokusu iltihabı ve kan dolaşımı bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar selülit masajı kan ve lenf dolaşımını hareket geçirir ve dokuların oksijen bakımından zenginleşmesini sağlar. Sert ve ritmik hareketlerle yapılan bu masajı, Scopus Spa olarak özel olarak hazırladığımız Taze biberiye, ardıç, portakal vb gibi doğal malzemelerle, DURANCE üzüm çekirdeği yağının karıştırılması ve uygun ortamda bekletilmesiyle elde ettiğimiz anti selülit yağımızla uygulamaktayız. İdeal bir sonuç alabilmek için 10 – 15 seans gereklidir. Bu uygulama haftada en az 2 kez uygulanmalıdır. Seanslarımız 30 dakika sürmektedir.

AROMA TERAPİ
Bitkilerin, yaprak, kabuk, meyve, çiçek, tohum, sap, kök gibi farklı bölümlerinden çeşitli şekillerde elde edilen güzel kokulu yağlar aracılığıyla ruh-beden-zihin dengesinin düzene sokulması için kullanılan en güzel ve en zevkli yöntemlerden biridir.
Duyu organımız içerisinde bilinçaltımızı uyaran tek duyu, koku duyumuz olup, buna aracılık edende uçucu yağ dediğimiz (uçucu yağların gerekli uyarıyı yapabilmesi için saf olduğundan emin olunması gereklidir. Biz Ankara'da Scopus Spa Merkezi olarak Fransa'nın Provence Bölgesinde yetiştirilmiş bitki ve tohumlardan, soğuk sıkım metodu ile elde edilmiş olan % 100 saf Durance yağlarını kullanmaktayız) aromaterapik kokulardır.
Kokuların beynimizin karmaşık sisteminden geçmeden, direkt limbik sistemi uyararak, biz farkında bile olmadan vücudumuzun eksiklik duyduğu bazı şeyleri tamamlayıp dengede kalmamızı sağlıyor olması tabiatın bize sunduğu mucizelerden biridir. Bedenimizi, zihnimizi ve bilinçaltımızı uyararak dengeye getirmemize yardım eden farklı uçucu yağlar vardır. Biz Scopus ailesi olarak bu uçucu yağları saf üzüm çekirdeği yağıyla harmanladıktan sonra terapistlerimizin sihirli elleri ve bu ellerle yapılan harika bir masaj vasıtasıyla siz değerli misafirlerimizle buluşturuyoruz.

ANTİ STRES MASAJI
Vücudun her bölgesine uygulanan özel bir masaj türüdür. Öncelikle yüz bölgesinden başlayan masaj, baş, boyun çevresi, sırt ve ayak tabanlarına kadar inilerek özel hareketler ile tüm vücudun sakinleşmesine ve gevşemesine yardımcı olmaktadır.
Scopus'ta Anti Stres Masajı, çok özel bitkisel yağlar kullanılarak yapılmakta ve çok daha etkili sonuçların ortaya çıkması kaçınılmaz hale gelmektedir. Kullanılan bitki yağları ortama yaydıkları özel kokular ile ruhunuzu dinlendirirken aynı zamanda kafanızdaki karmaşık sorunların yok olmasına da neden olmaktadır.
Scopus Spa Merkezinin deneyimli terapistleri yumuşak hareketler ile tepeden tırnağa tüm kaslarınızın her bir bağlantısına nazikçe dokunarak, var olan stresinizin dışarı atılmasına ve kaslarınızın gevşemesine yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadırlar.
Ritmik hareketler eşliğinde vücudunuzda ahenkli bir melodi gibi Kas ve dokuların yumuşaması sağlanırken, vücudun enerji noktalarına özellikle baskı uygulanarak strese dayalı olarak biriken negatif enerji kolay bir şekilde dışarı atılmaktadır.
Anti Stres Masajı, sayesinde sinir sisteminiz düzene girmekte ve vücudunuzdaki tüm negatif gerilim, Scopus Spa Merkezimize özel olarak hazırladığımız bitkisel anti-stres masaj yağları sayesinde tüm vücudunuzdan kolayca sıyrılıp yok olmaktadır. Masaj süresi 60 dakikadır.

KLASİK MASAJ
İsveç masajı olarak da bilinmekte ve uygulanmaktadır. Masaj çeşitlerinin temelidir. Özellikle durağan işlerde çalışanlar ve spor yapanlarca büyük ilgi görmekte olan bu masaj tekniği, tüm gün süren iş temposu, stres ve yorgunluk gibi etmenlerden zihninizi ve bedeninizi arındırmanın en güzel yollarından birdir. Düzenli aralıklarla yapıldığında kişinin zihnen rahatladığı ve kan dolaşımının hızlanmasını sağladığı için vücut direncini yükselttiği ve ileri yaşlarda kalp damar sağlığında da olumlu etkileri olduğu gözlenmiştir.
Scopus Spa Merkezinde deneyimli terapistlerimiz tarafından, kendi hazırladığımız doğal masaj yağları ile kişinin vücuduna göre baskı ve yoğurma teknikleri uygulamakta olup uygulamamız 45-50 dakika sürmektedir.

MIX MASAJ
Isıtıcı etkisi olan masaj kremleri ya da aromatik yağlarla tüm vücuda ya da bölgesel olarak uygulanan bir masaj tekniğidir. Stres nedenli kas ağrıları, kas tutulmaları, gerginlik, kireçlenme ve romatizmal nedenlerden kaynaklı sırt, boyun, bel ve bacak ağrılarını gidermede etkili olan bu masaj dört tekniğin birleşiminden oluşmaktadır.
Ankara'da bulunan spa merkezimizde misafirlerimize mix masaj uygulanırken; DURANCE marka üzüm çekirdeği ve diğer bitkisel yağlardan özel karışımlar hazırlayarak, 60 dakikalık masaj süresince kendinizi şımartmanızı ve masaj süresince hissedeceğiniz müthiş kokular ve terapistlerimizin harika el teknikleri ile Scopus Spa'nın etkileyici ortamında kendinizi bambaşka bir alemde hissetmenizi amaçlıyoruz.

BALi MASAJI
Endonezya'nın Bali bölgesine özgü bir masajdır. Vücuttaki enerji noktaları üzerinde yapılan etkili baskılar, yumuşak vuruşlar ve gerekli esnetme hareketleriyle yüzeydeki kas dokusunun daha da derinlerine kadar etki eder. Bali masajı vücuttaki tüm enerji merkezlerinin, yapılan uyarılmalar ile tekrar olması gereken dengeye oturmasını ve tüm vücut sistemlerinin birbirleriyle uyumlanmasına yardımcı olur sağlar.
Ankara Scopus Spa'da; Bali masajının tamamlayıcısı olarak kullandığımız doğal yağlarımızda kaslarda oluşan gerginliğin giderilmesine, ortama yaydığı ferah ve güzel kokularla enerji seviyenizin yükselmesine sebep olacaktır. Masaj süresi 50 dakikadır.

THAi (YAY) MASAJI
Beden, zihin ve ruhun tedavisine dayanan bir tür Doğu beden çalışması terapisidir. Terapi bedeni saran, vücutta akan ve ona hayat getiren elektromanyetik ya da enerjik alanları basınç veya manipülatif masaj yoluyla tedavi etmeyi amaçlar. Thai masajı, yoga ve zen shiatsu ile benzerlik gösterir ve Budist öğretilerden esinlenmiştir.
Bu masaj; vücudun enerji hattı boyunca yavaş, ritmik basınç ve germe uygulanmalarından oluşur. Thai masajı yapılırken en önemli on enerji hattı boyunca, avuç içi, başparmaklar, dirsekler ve ayakları kullanarak basınç uygulamaya odaklanılır. Uygulanan güç vücuttaki gerilimi serbest bırakacaktır. Uygulayıcı aynı zamanda vücudu yoga benzeri bir duruşa sokarak, eklemleri açmak ve esnemeyi kolaylaştırmak için vücudu nazikçe sarsar.
Masaj özel olarak yapılmış Thai yer yatağında ve kıyafetle uygulanır. Masaj belirli bir ritim yakalanarak yavaş yavaş uygulanır. Esnetmelere, gerdirmelere ve enerji noktalarına uygulanan baskılara dayalı bir masaj çeşidimizdir. Süresi 60 dakikadır, ancak kişinin isteğine göre 120 dakikaya kadar uygulanmasında bir sakınca yoktur.

SICAK TAŞ MASAJI
Volkanik taşların belli bir derecede ısıtılıp vücudun ana çakralarına yerleştirilerek vücuttaki çakra bölgelerinin çalışmasını ve vücudun düzene girmesini sağlayan masaj tekniğidir. Ruh ve beden enerjisini yeniler. Sıcak volkanik taşların termal etkisi ile manipülasyonların etkilerinin birleştirilmesi ile uygulanan bir masaj türümüzdür.
Adale ve eklem ağrılarının azalmasında, sinir sistemi rahatsızlıklarında, hareket azlığından kaynaklanan sırt ve omuz ağrılarının giderilmesinde, yumuşak doku romatizmalarında, stres kaynaklı sorunlarda volkanik taş masajı etkili olmaktadır. Spa merkezimizde gerçek ve doğal volkanik taşlarla yapılan masajın keyfini sizde yaşayın Masaj süresi 60 dakikadır.

RAKI MASAJI
Türkler tarafından çok iyi bilinen Rakı içecek olmasının yanı sıra geçmiş dönemlerde büyüklerimiz tarafından soğuk algınlığı sırasında masajla sırtımıza tatbik edilirdi. Çünkü rakı yoğun miktarda anason içermektedir ve masajla birlikte vücuda uygulandığı zaman kas ağrılarını hafifletir, taze aromasıyla hisleri canlandırır. Scopus Spa Merkezi olarak bu etkiyi artırmak için rakıyı ılık yağ ile karıştırmaktayız. Masajın uygulanma süresi 50 dakikadır.

SULTAN MASAJI (DÖRT EL)
Bu masaj türü, Uzak Doğu kökenli olup, iki terapist eşliğinde vücuda eşit derecede pozitif enerji verilerek uygulanır. Kişinin bedensel ve ruhsal açıdan rahatlaması amaçlanır. Aynı zamanda deri ve deri altı bağ dokuyu pozitif etkiler. Süresi 50 dakikadır.

DERİN DOKU MASAJI
Yavaş ve ritmik hareketlerle, derin baskılar uygulanarak kas dokularına müdahale edildiği bir masaj türümüzdür. Kronik ağrılar, hareket kabiliyetinde kısıtlanmalar, postural problemler, kronik kas gerginlikleri, fibromiyalji gibi durumlarda ve özellikle sert masajdan hoşlanan kişiler için tavsiye edilen derin doku masajında, diğer masaj türlerinde olduğu gibi yüzeysel rahatlatmadan çok, iskelete en yakın noktalardaki kasları rahatlatmaya odaklanılmaktadır.
Belirli bir oranda artan basınçla masaj sertleşecek, akabinde spazmlar gevşeyecek, kan dolaşımınız hızlanacak ve ödemin dağılmasıyla birlikte vücudunuzun tamamen rahatlaması mümkün olacaktır. Ankara Scopus Spa Merkezin'de derin doku masajı 30-45-60 dakikalık seanslar halinde uygulanmaktadır.

KESE KÖPÜK
Türk kültüründe önemli yere sahip olan hamam ve yine hamam kültüründen doğan ve ünü tüm dünyaya yayılan kese ve köpük. Cildin ölü deriden arınması, gözeneklerin açılması ve ardından gelen sabunun hoş ve cezb edici kokusuyla çocukluk günlerimizden yadigar kalan yumuşacık eğlenceli minik köpük dağları ve sonrasında cildin kendini yenileme ve güzelleşme süreci. Müthiş bir işlemler bütünü.
Alışıla gelmişin çok dışında bir uygulama. Türk hamamı ve hamamın olmazsa olmazı tellaklar. Biz Ankara Spa Merkezinde bu mesleğe yepyeni bir bakış açısı ve estetik getiriyoruz. Eğitimli ve tecrübeli terapistlerimiz masajlarda olduğu kadar Türk hamamında da sihirli elleriyle harikalar yaratmaya devam ediyorlar.
Sizlere Scopus Spa'da kese ve sonrasında mutlaka köpük uygulamamızı denemenizi öneriyoruz. Kese köpük uygulamamız yaklaşık 30-35 dakika sürmektedir.

KÖPÜK MASAJI
Su ve sabunun mükemmel birleşimi sonrası ortaya çıkan eğlenceli dinlendirici ve arındırıcı köpüğün tüm vücudunuzu kaplamasıyla başlayan harika dakikalar.
Ankara kese köpük ve spa merkezleri arasında bulunan Scopus'ta köpüğün arındırıcı kayganlaştırıcı etkisi ve Türk hamamının otantik ve büyüleyici ortamında terapistlerimizin elleri arasında muazzam bir masaj senfonisine dönüşüyor. İsteğinize göre 30 dakika yada 60 dakikalık seanslar şeklinde uygulanabiliniyor.
devamını oku...
Adres: 412.Sokak No:8 Birlik Mahallesi-Çankaya-Ankara

Aromaterapi bu bitkiler üzerinde yoğunlaşarak ortaya çıkan ve yaklaşık 6000 yıllık bir geçmişse sahip bir branştır. 6000 yıl önce mumyalarda kullanılan bu yağlar o zamanki gibi bugün de büyük değerlidir. Aromaterapinin bir bilimsel disiplin haline sokulması ise Fransız biyokimyacı Renee Maurice Gattefosse tarafından olmuştur.

Bu konuda Türklerin de çok katkısı olmuştur. Örneğin büyük Türk bilgini İbn-i Sina ilk defa buharla damıtma yaparak (yani distilasyon) uçucu yağların elde edilmesi yönünde çığır açmıştır. Esansiyel yağlar (uçucu yağlar) kozmetikte güzelleşmenin temel unsurlarındandır. Sabundan nemlendirici kreme, parfümlere kadar bu ürünlerden faydalanılır. Başlıca aroma terapik yağlarsa şunlardır:

Sarı Papatya: Elmayı çağrıştıran aromatik bir kokusu vardır. Sinirleri dinlendirir, huzur veren bir hormonal faaliyet sağlar. Hassas cildi olanlar daha çok tercih edebilir. Ayrıca saçların daha açık renk tonuna kavuşmasını sağlar.

Bergamot: Antiseptik özellikli olup turunçgil ailesinden aromatik bir yağdır. Yağlı cilde sahipseniz önerebiliriz. Sivilcelere de iyi gelir

Günlük Ağacı: Sinirleri gevşetir, solunumla ilgili sorunları hafifletir. Ciltlerdeki kırışıklıkları azaltır.

Sardunya: Antidepresan özelliklidir. Ayrıca ev temizliğinde böcekleri kovan bir koku etkisine sahiptir.

Aloe Vera: Ciltteki yara ve yanıklara iyi gelir. Bağırsak ve mide rahatsızlıklarına da iyi gelir.

Çay Ağacı: Mantar ve sivilce sorunlarınızı bununla çözebilirsiniz.

Mercanköşk: Ağrı kesicidir. Cilt üzerinde dinlendirici etki yaratır.

Yasemin: Stresi atar. Enerjik, zinde bir bedene geçişi hızlandırır. Ayrıca çok güzel bir kokusu vardır.

Biberiye: Yağları yakan bir çeşit diyet yöntemidir. Saçları da besler ve zekâ açıklığı sağlar.

Okaliptus: Gribal enfeksiyonlara iyi gelir.

Neroli: Uykusuzluk çekenler ve kuru ciltleri olanlar için ideal bir uçucu yağdır.

Lavanta: Saç köklerine iyi gelir. Haşerat ısırıklarına iyi gelir. Çayı ise dinlendiricidir.

Defne: Hazmetmeye yardımcı olur, adale ağrıları için iyidir.

Ankara aktarlarında, aromaterapi merkezlerinde bu esansiyel yağlardan edinilebilir. Son olarak; kanser hastaları, varisli olanlar, çeşitli iltihaplanma yaşayanlar için aromaterapi önerilmez. Ayrıca bunları kullanırken doktor tavsiyelerini mutlaka dinleyiniz. Ayrıca kozmetik amaçlı kullanırken Ankara güzellik uzmanı görüşlerine önem veriniz.