Ankara Büyülü Gözler

Ankara Güzellik Salonları Büyülü Gözler

BÜYÜLÜ GÖZLER

Büyülü gözler; makyaj hileleri ile bakışlara canlılık ve güzellik kazandırmaktadır. Çeşitli renk tonları ile yapılan Büyülü gözler, davet ya da özel günler için etkili makyaj uygulamasıdır. Büyülü gözler uygulamasında sadece gözler ön plana çıkarılmaktadır. Bunun için çeşitli kozmetik ürünleri kullanılmaktadır. Büyülü gözler de kullanılan koyu renk (siyah, kahverengi, gold vb.) tonl...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

toplam 11 sonuç bulundu.
1 - 11 arası gösteriliyor.
Ankara Güzellik Salonları Büyülü Gözler

BÜYÜLÜ GÖZLER

Büyülü gözler; makyaj hileleri ile bakışlara canlılık ve güzellik kazandırmaktadır. Çeşitli renk tonları ile yapılan Büyülü gözler, davet ya da özel günler için etkili makyaj uygulamasıdır. Büyülü gözler uygulamasında sadece gözler ön plana çıkarılmaktadır. Bunun için çeşitli kozmetik ürünleri kullanılmaktadır. Büyülü gözler de kullanılan koyu renk (siyah, kahverengi, gold vb.) tonları, abartılı kirpikler ve belirgin makyaj çizgileri ile yapılmaktadır. Dolayısı ile ruj, allık gibi uygulama alanları daha sönük ve geri planda tutulması gerekir. Böylece Büyülü gözlerin etkisi tam anlamı ile hissedilebilir.

Büyülü gözler ile göz makyajında çarpıcılık elde etmek isteyenler şu adımları takip etmesi gerekir:

Büyülü gözlerin püf noktası bakışlardaki canlılıktır. Temiz bir cilt, bakışlardaki canlılığa etki etmektedir. Dolayısı ile makyaj temizleyicisi ile göz kapağı, göz çevresi gözenekleri açılır. Uygun nemlendirici losyon ile parlaklığı korunur.

Göz çevresinin etrafındaki derin ya da yüzeysel çizgiler, bakışlarda yorgun bir görüntüye neden olur. Aynı zamanda Büyülü gözlerin ileri yaş belirtilerinden gölge de kalmasına neden olmaktadır. Bunu önlemek için hızlı çözüm olan kırışık kremleridir. Kırışık kremleri ciltteki pürüzlerini yok etmek için göz çevresi kapatıcıları ile harmanlanmalıdır. Hazırlanan bu karışım göz çevresine, çizgilerin bulunduğu yerlere parmak uçları ile masaj yaparak iyice yedirmektir.

Büyülü gözlerin etkisi gözün büyüklüğü ya da şekli ile daha da artırılabilir. Bunun için gözlerin şeklini büyütmek ya da küçültmek, çekik yapma gibi küçük makyaj hileleri gözün şekli ile oynanabilir. Bunun için göz kalemi ideal bir malzemedir. Hem kolay sürülmesi hem de şekil vermede oldukça kolay kullanılması sayesinde işlemin süresini de kısaltacaktır. Gözleri büyütmek için koyu renkli kalem göz kapağına altlı üstlü sürülür. Gözlere sürülen kalemin uçları uzatıp yukarı çekmek gözleri birbirine yakınlaştırır.

Büyülü gözler denilince akla uzun ve hacimli kirpikler de gelmektedir. Kirpiklerin uzun ve çok görünmesi için çeşitli malzemeler kullanılabilir. Takma kirpik en pratik ve en ekonomik olandır. Bunun dışında ipek kirpik, kirpik perması gibi çeşitli uygulamalar daha doğal ve kalıcı tavsiyeler arasındadır. Takma kirpik uygulaması gözlerde abartılı bir duruş da sergiler. Eğer kendi kirpikleriniz ile Büyülü gözler için doğal bir görüntü yakalanabilir. Bunun için ünlü markaların rimel ve maskaraları tercih edilebilir.

Büyülü gözler için sim, metalik renk tonları daha da çekicilik katmaktadır. Çeşitli farlar, göz kalemleri, Eyeliner, Dipliner, kapatıcı, aydınlatıcı gibi kozmetik ürünleri kullanılabilir.

Gözlerin renginde değişiklik yapmak için lens kullanmak da Büyülü gözler makyaj uygulaması içerisinde yer almaktadır. Göz rengine yakın renkler kullanmak, desenli yapıdaki lensler tercih edilebilir. Büyülü gözler makyaj uygulamasında kullanılan renkler birbiri ile uyumlu olması makyajın başarılı olmasını sağlar.

Büyülü gözler makyaj uygulaması özel günlerde kullanılması gerekir. Günlük hayatta kullanım için daha Soft ve daha doğal makyaj taktikleri kullanılması önerilmektedir. Büyülü gözler makyaj uygulaması kaş şekli ile de bağlantılıdır. Yüzdeki ifadeyi belirgin hale getiren, bakışlardaki anlamın etkisi kaşlar ile desteklenmektedir. Dolayısı ile yüz şekline, yaşına, modaya, tarzına göre kaş şekli oluşturulabilir. Büyülü gözler makyaj uygulaması için kaşlar daha belirgin, koyu renkli ve şekilli olması gerekir. Kaşları far ile boyayarak boşluklar kapatılır. Kaşın tam şekli ortaya çıkar. Özel kaş stilistleri tarafından yüzün şekline uygun şekil verilir. Böylece Büyülü gözler makyaj uygulaması kaş ve göz bir bütünlük oluşturur.

Büyülü gözler makyaj uygulaması için en çok siyah, kahverengi gibi renk tonları tercih edilmektedir.