DOĞRU MAKYAJ İÇİN UYGULANMASI GEREKEN 7 ÖNEMLİ KURAL

blog yazısı ekle !

DOĞRU MAKYAJ İÇİN UYGULANMASI GEREKEN 7 ÖNEMLİ KURAL

Bir kadını güzel gösteren ve çekici kılan faktörlerden en önemlisi makyajdır. Kadınlar makyaj konusunda ayna karşısında dakikalarını harcamaktadırlar. Bunun nedeni yapılan makyajın kadını güzel göstermesi, çekici kılması, makyajın yüz yapısıyla ve gözlerle uyumlu olmasının sağlanması yer almaktadır. Ancak çevremizde pek çok kadının sadece süslenmek ve ilgi çekmek amaçlı makyaj yaptıklarını ve yaptıkları makyajın kötü bir görünüm sergilediğini görmekteyiz.

Ankara'daki tüm Makyaj Salonları için tıklayınız
Ankara Makyaj Salonları


Bunun nedeni kadınların makyaj yaparken doğru teknikleri bilmemesi ve uygulamamasından kaynaklanmaktadır. Bu yazımızda sizlere Ankara güzellik uzmanı tarafından tavsiye edilen doğru makyaj için altın değerinde 7 kuraldan bahsedeceğiz. Ayrıca Ankara makyaj ve güzellik salonlarında da nasıl makyaj yapılması gerektiğiyle ilgili uygulamalı bilgi alabilirsiniz.

Etkileyici bir makyajın ilk kuralı cildinizin sağlıklı olmasıdır. Bu nedenle cilt bakımınıza çok fazla önem vermeniz gerekmektedir. Makyaj öncesinde cildinizi toniklerle temizleyerek hatta gerekirse peeling maskeleri uygulayarak pürüzsüz bir görünüme kavuşturmanız gerekmektedir. Çünkü pürüzsüz bir yüze yapılan makyaj mükemmel durmaktadır. Ayrıca cildiniz kadar makyaj yaparken kullandığınız fırçalarının da bakımına özen göstermelisiniz. Makyaj fırçalarınızı her makyajdan sonra temizlemelisiniz. Aksi halde bir önceki makyajınızdan kalan izlerle yeni makyajınızı yapmak durumunda kalırsınız.

Makyaj yapımındaki ikinci altın değerindeki kural ise fondöten ve kapatıcıların renklerinin cildinizle uyumlu bir renk tonuna sahip olmasıdır. Bu makyaj yaparken çok dikkat edilmesi gereken bir husustur. Fondöten ve kapatıcıları satın alırken mağazada denerseniz mağazadaki ışıkların etkisiyle ren uyumu konusunda yanılabilirsiniz. Mümkünse test esnasında gün ışığına çıkmanız doğru renk tonunu ayarlamanız açısından önem arz etmektedir.

Makyaj yapımındaki üçüncü altın kural ise dudak ve göz makyajları arasındaki orantının sağlanmasıdır. Aynı anda dikkat çekici koyulukta bir göz makyajı ve aynı koyulukta bir dudak makyajı yaparsanız çekici olmak yerine itici bir görünüme kavuşursunuz. Bu nedenle eğer koyu bir dudak makyajı yaparak dudaklarınızı ön plana çıkardıysanız hafif ve doğal bir göz makyajı tercih etmelisiniz.

Makyaj yapmanın dördüncü altın kuralı rimellerin doğru bir biçimde kullanılmasından geçiyor. Doğru rimel uygulamanın tek yolu rimelin ilk katını sadece kirpik uçlarınıza sürmenizden ve ikinci katını da kirpik diplerinden başlayarak kirpik uçlarına doğru sürmenizden geçmektedir. Bu şekilde daha uzun görünen kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Doğru renkte allık tercihi makyaj tekniklerindeki beşinci altın kuraldır. Pembe renkli ve şeftali tonundaki allıklar hemen her yüz tipiyle uyum sergilemektedir. Altıncı altın kuralımız yapacağımız makyajın yüz şeklimizle ve giydiğimiz kıyafetlerle uyumunun sağlanması gerektiğidir. Ayrıca yapacağınız makyajın ten renginizle de uyumlu olması gerekmektedir. Örneğin çok beyaz tenli bir yüze parlak kırmızı bir makyaj abartılı durabilir.

Yedinci ve son altın kuralımız ise makyaj sırasına uygun bir şekilde uygulama yapılmasıdır. Doğru makyaj sırası göz-cilt-rimel olarak uygulanmalıdır. Ankara güzellik salonu katkılarıyla hazırladığımız bu yazımızın tüm kadınlara güzellik katması dileğiyle