YAĞLI CİLTLER İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ – CİLT BAKIMI

blog yazısı ekle !

YAĞLI CİLTLER İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ – CİLT BAKIMI

Yağlı cilt bakımı en zor olan cilt tiplerindendir. Cilt yağlı olduğu için sürekli akneye meyil vardır. Bu cilt tipinin en büyük sorunlarından biri içleri siyah noktalar ile dolu gözeneklerdir. Bu tip ciltlerde yapılan en büyük hatalardan biri ise cildi sürekli yıkamak ve parlaklığı önlemek için pudra uygulamak istemektir. Bunlar yapılmaması gereken işlemlerdir. Uygun temizleme ve nemlendirme yöntemleri ile bu cilt tipini normale dönüştürebilirsiniz.

Ankara'daki tüm Akneli Cilt Bakım Salonları için tıklayınız
Ankara Akneli Cilt BakımıYağlı Ciltlere Doğal Maske

Malzemeler

1 Tatlı Kaşığı Bal

1 Tatlı Kaşığı Limon Suyu

1 Tatlı Kaşığı Süt

Hazırlanışı Ve Uygulaması

Bütün bu malzemeleri bir kapta karıştırın. Ardından elde ettiğiniz maskeyi cildinize uygulayın ve maske kuruyana kadar bekleyin. Hafif nemli bir sünger ile maskeyi temizleyin ve bol su ile yıkayın. 2 haftada bir uygulayacağınız bu tarif ile cildinizin yağ dengesi normale dönüşecektir.

Basit Maske

Malzemeler

1 Yemek Kaşığı Bal

1 Yemek Kaşığı Kil

1 Yemek Kaşığı Lavanta Yağı

Hazırlanışı ve Uygulaması

Bütün bu malzemeleri bir kabın içerisinde iyice karıştırın. Bu karışımın içerisinde hafif akışkan olması için bir miktar su ekleyin. Maskeyi hazırladıktan sonra hemen cildinize uygulayın. Göz çevresi ve dudak üstü bölge hariç tüm yüze uygulayın ve 15-20 dakika sonra maske kuruduktan sonra soğuk su ile cildinizi arındırın. Ardından gülsuyu veya maden suyu ile tonik uygulayabilirsiniz. 10 günde bir uyguladığınızda sonuçları gözle görülür şekilde olacaktır.

Yağlı Ciltlere Özel Maske

Malzemeler

2 Yemek Kaşığı Un

3 Yemek Kaşığı Süt

1 Çay Kaşığı Zerdeçal

Yarım Çay Kaşığı Bal

Hazırlanışı ve Uygulaması

Bütün malzemeleri bir kase içerisinde iyice karıştırın. Ardından elde edeceğiniz bu maskeyi temiz cildinize sürün ve 15-20 dakika kadar bekletin. Ilık bir su ile maskeyi durulayın. Bu maske akne oluşumunu engellediği gibi kırışıklıklara da iyi gelecektir. Haftada 2-3 defa uygularsanız daha kesin bir sonuç elde edebilirsiniz.