Ankara Masaj-Hint Baş bölgesi Bakım Yağıyla

Ankara Güzellik Salonları Masaj-Hint Baş bölgesi Bakım Yağıyla

HİNT BAŞ BÖLGESİ BAKIM YAĞIYLA MASAJ

Hint baş bölgesi bakım yağıyla masajı Hindistan kültürüne ait bir uygulamadır. Hint baş bölgesi bakım yağıyla masajı yapılırken hareketler sinirler üzerine yoğunlaştırılır. Eller, parmaklar baskı uygulayarak masaj hareketlerini yapar. Hint baş bölgesi bakım yağıyla masajı yüz, baş, saç dipleri, boyun gibi çeşitli bölgelere yapılır. Migren, sinüzit, uyku problemi, gerginl...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Aradığınız kriterlerde sonuç bulunamamıştır. Lütfen tekrar arama yapınız.
Ankara Güzellik Salonları Masaj-Hint Baş bölgesi Bakım Yağıyla

HİNT BAŞ BÖLGESİ BAKIM YAĞIYLA MASAJ

Hint baş bölgesi bakım yağıyla masajı Hindistan kültürüne ait bir uygulamadır. Hint baş bölgesi bakım yağıyla masajı yapılırken hareketler sinirler üzerine yoğunlaştırılır. Eller, parmaklar baskı uygulayarak masaj hareketlerini yapar. Hint baş bölgesi bakım yağıyla masajı yüz, baş, saç dipleri, boyun gibi çeşitli bölgelere yapılır. Migren, sinüzit, uyku problemi, gerginlik gibi sorunlara karşı uygulanmaktadır. Aynı zamanda iç huzuru yakalamak için idealdir. Meyve, bitki özleri kısacası aromatik masaj yağlar kullanılır. Kasları dinlendirmek, tedavi etmek amacı ile yapılır. Kan hareketliliği sağlanarak hücre yenilenmesi sağlanır. Buna bağlı olarak yaşlanma belirtileri azalır. Bu masaj da çeşitli yağlar kullanılır. Mesela badem, Hindistan cevizi, zeytin yağı, susam gibi yağ çeşitleri. Bu masaj uygulaması Hindistan'da yaşayan kadınlar tarafından sıkça yapılmaktadır. Temel sebebi saçların çabuk uzaması ve güçlü olmasını sağladığı kanısı geçerlidir. Saç telleri kuvvetlenir, dökülmeler azalır, sağlıklı şekilde uzar.

Hint baş bölgesi bakım yağıyla masajı yapılırken hasta oturma pozisyonundadır. Ve kıyafetlerini çıkarmasına gerek yoktur. Sadece baş bölgesi, yüz bölgesine, saç diplerine yapılacağından kıyafetler kalır. Masör ya da masöz masaj uygulayacağı yüzeyi baskı, gerdirme, yoğurma, esnetme gibi çeşitli yöntemleri kullanır.

Rahatlatıcı Baş Masajı

Bölgesi denildiğinde belirli noktalara masaj yapmak işlemin başarısını artırır. Mesela şakak, alın, kulak üstü, ense, saç dipleri gibi. Şakak noktasında parmak uçlarını yuvarlak hareketler ile cilt yüzeyinde gezdirmek yeterli olur. İşlem esnasında parmaklar cilt ile teması kesmemelidir. Hafif sıkıştırma veya baskı yapılır. Saç diplerine de bütün parmaklar kullanılarak masaj yapılabilir.

Kafa Masajı Nasıl Yapılır?

Masaj yapılırken çeşitli teknikler uygulanır. Bunlar;

Yuvarlak baskı hareketleri: saç diplerinden doğru parmakların uçlarını gezdirerek hayali yuvarlaklar çizilir.

Saç çekme uygulaması: saç derisinin yumuşaması gerekir. Aksi durumda saç telleri koparak zarar görebilir. Saçların hepsini değil tutam tutam tutmak gerekir. Ayrıca saç çekme uygulaması can acıtmaması için köklerine yakın yerden kavramak gerekir.

Kulak uygulaması: baş ve işaret parmak ile kulaklara bastırılır. Kulakların her noktasına yuvarlak hareketler yapılır.

Baş Masajı Aleti

Masaj genellikle eller ile yapılmaktadır. Ancak çeşitli SPA merkezlerinde, masaj merkezlerinde teknolojik cihazlarda kullanılmaktadır. Titreşim gibi hareketler yayarak masaj yapmaktadır. Ekonomik olması açısından el ile yapılan masaj yöntemi idealdir. Yeterli zaman ve para durumuna göre bu teknolojik Baş Masajı Aleti ile masaj yaptırılabilir.

Sırt Masajı Fiyatları

Sırt bölgesine uygulanan masaj çeşididir. Bu bölgede oluşan her türlü sorun için yapılabilir. Ancak doktor önerisi sonrasında yaptırılması daha doğrudur. Sırt Masajı Fiyatları ortalama 110 TL civarınadır. Eğer net ücretler hakkında bilgi için yakın masaj merkezine uğrayarak bilgi edinmek gerekir.

Hint baş bölgesi bakım yağıyla masajı 35 dakika ila 60 dakika arasında sürmektedir. Baş bölgesinde omuz, boyun, saç diplerine uygulanır. Masaj yapan uzman kişi gerekli görmesi halinde sinir uçlarına da masaj yapılır.

Bütün hareketler, teknikler uygulanırken ortamın durumu da önemlidir. tütsü kokuları, meditasyon müzikleri ile masaj desteklenmektedir. Fiziksel rahatlamanın yanı sıra beden içerisindeki karmaşık duygular da bu destekleyici uygulamalar ile rahatlama sağlanmaktadır.

Hint baş bölgesi bakım yağıyla masajın pek çok faydasından bahsetmek mümkündür. Başlıca şunlardır: kemik, kas ağrılarını iyileştirir. Kronik ağrıların tedavisinde kullanılır. Gevşeme, dinlenme sağlar. Psikolojik rahatlama sağlar.

Pek çok yararı olan bu masaj çeşidinin zararı var mıdır? Yakın zamanda cerrahi müdahale geçiren kişiler bu uygulamadan uzak durması gerekir. Aksi durumda ciddi sorunlara yol açabilir.