Ankara Body Scrup

Body Scrup Ankara Güzellik Merkezleri

BODY SCRUP

Body scrup Türkçe karşılığı nedir? Body scrup nasıl yapılır? Body scrup için ne gereklidir? Body scrup hangi aralıklar ile yapılmalıdır? Vücudu ovma anlamına gelen Body scrup gözenekleri açma, kan dolaşımını hızlandırma için etkili bir yöntemdir. Cilt bakımı yapımına karar verildiyse Body scrup mutlaka yapılması...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Body Scrup

VIP+ Body Scrup

toplam 3 sonuç bulundu.
1 - 3 arası gösteriliyor.
Body Scrup Ankara Güzellik Merkezleri

BODY SCRUP

Body scrup Türkçe karşılığı nedir? Body scrup nasıl yapılır? Body scrup için ne gereklidir? Body scrup hangi aralıklar ile yapılmalıdır? Vücudu ovma anlamına gelen Body scrup gözenekleri açma, kan dolaşımını hızlandırma için etkili bir yöntemdir. Cilt bakımı yapımına karar verildiyse Body scrup mutlaka yapılması gerekir. Body scrup sayesinde vücudu tepeden tırnağa bakım uygulayarak yenilemeyi sağlar. Cilt yüzeyinde ve orta tabakadaki sorunlar için güzellik uzmanları Body scrup bakımını öneriyor. Çünkü deri yüzeyindeki soyulmalar, siyah noktalar, gözenek temizliği, çatlakları onarma gibi sorunlardan başka cilt yüzeyine çıkamayıp deri altında kalan kıl ve tüyleri, kıl dönmesi gibi rahatsız edici sorunlar için de tercih edilebilir.

Body scrup bakımı uygulanırken cilde zarar vermeden ya da hassaslaştırmadan yapar. İşlem sonrasında cildin ipeksi yapısı artmaktadır. Body scrup bakımı için büyük tanecikli yapıdaki kürler sadece vücut için kullanılır. Kadınlarda sıkça görülen basen, bölgesel yağlanma gibi sorunlar Body scrup bakımı ile çözüme kavuşuyor. Body scrup bakımı esnasında büyük tanecikli yapılı kürleri masaj yaparak uygulanır. Böylece deri altındaki dolaşımı tetikler ve cildin toparlanmasını sağlar.

Epilasyon işleminin başarı oranı kullanılan yöntemlere göre değerlendirilmektedir. Bu durum bir açıdan doğrudur. Ancak epilasyon işlemi öncesinde vücutta yapılacak bölgeyi işleme hazırlamak gerekir. Yani tüy ve kılların cilde yapışık olmaması gerekir. Ayrıca işlem sonrasında tüyler uzamaya başlayınca batık oluşması kaçınılmazdır. İşte bu durumu en aza indirmek için Body scrup bakımı uygulamak gerekir.

Body scrup bakımının bir de peeling görevi vardır. Vücutta atıl olarak bulunan deriyi kolay ve acısız arındırma işlemi için akla gelen ilk yöntemdir. İşlem esnasında içerisinde bulunan çeşitli bitkisel özlü yağ maddesi cildin nemini kaybetmesini de önlemektedir.

Body scrup bakımı hangi bölgeler için geçerlidir? Body scrup bakımı için kullanılan kür büyük taneli yapıda olduğundan hassas bölgeler için uygulanmaz. Mesela yüz. Bu hassas yapıdaki yüzey için yüz scrupı mevcuttur. Yine ayaklar için etkisi azdır. Çünkü topuk kısmı daha sert ve dikenli yapıdaki olanlar için bu bölgeye uygun olan bakım ürününü tercih etmesi gerekir.

Body scrup bakımı nasıl yapılır?

Body scrup bakımı yapmadan önce cilt yüzeyinin ıslak olması gerekir.

Body scrup bakımı yapılacak bölgenin genişliğine göre bakım kürü kullanılır. Avuç içi ya da parmak uçları ile Body scrup bakım kürünü yüzeye yedirmek için küçük masaj hareketleri uygulayın.

İşlemin devam etme süresi Body scrup bakım kürünün tanecikli yapısı cilde masaj yapma esnasında eriyene kadar devam ettirilir.

Body scrup bakım kürünü cilde iyice yedirdikten sonra ılık su ile durulama gerekir. Böylece cildi dezenfekte etme işlemi tamamlanır.

Body scrup bakımı için çeşitli markaların kozmetik ürünlerini edinebileceğiniz gibi basit karışımlar ile evdeki malzemeleri kullanmak mümkündür.

Body scrup bakımı kimler için uygundur? Kadın cildi erkeklere göre daha hassas ve yağ oranı daha hafiftir. Kadınlar kadar erkekler de Body scrup bakımı yapabilir. Body scrup bakımı yaparak tıraş esnasında ve sonrasında yaşanabilecek riskleri minimize etmek gerekir. Mesela sivilce, siyah nokta, peeling, kıl dönmesi şikayetleri erkeklerde de sıkça yaşanmaktadır.

Body scrup bakımı sadece cilt sorunu yaşayanlar için önerilmez. Sağlıklı ciltler içinde uygulanabilir. Bu durumda daha çok masaj olarak tercih edildiğinden adeta terapi niteliği taşır. İçerisindeki bitki özlü yağlar, güzel kokulu esanslar yağlar masaj için oldukça idealdir. Aynı zamanda cildi besleyerek mineral ve vitamin takviyesi de yapar.