Ankara Masaj-Medikal Masaj

Masaj-Medikal Masaj Ankara Güzellik Merkezleri

MASAJ-MEDİKAL MASAJ

Masaj-medikal masaj yöntemi tedavi amacı ile yapıldığından eğlence, keyfi uygulama kısmı geri planda kalmaktadır. Masaj-medikal masaj ile sağlığı korumanın yanı sıra sağlığa kavuşmada da önemli bir uygulamadır. Masaj-medikal masaj yapılırken fizyolojik tesiri diplere ulaşarak işlevini yerini getiremeyen organlara ulaşmaktadır. Masaj işlemi gerek rahatlama da gerek acıların geçmesi için bilinçli ya da bilin...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Masaj-Medikal Masaj

VIP Masaj-Medikal Masaj

toplam 6 sonuç bulundu.
1 - 6 arası gösteriliyor.
Masaj-Medikal Masaj Ankara Güzellik Merkezleri

MASAJ-MEDİKAL MASAJ

Masaj-medikal masaj yöntemi tedavi amacı ile yapıldığından eğlence, keyfi uygulama kısmı geri planda kalmaktadır. Masaj-medikal masaj ile sağlığı korumanın yanı sıra sağlığa kavuşmada da önemli bir uygulamadır. Masaj-medikal masaj yapılırken fizyolojik tesiri diplere ulaşarak işlevini yerini getiremeyen organlara ulaşmaktadır. Masaj işlemi gerek rahatlama da gerek acıların geçmesi için bilinçli ya da bilinçsizce yapılan hareketler bütünüdür. Mesela elimizi bir yere çarptığımızda acısını dindirmek için diğer elimizin parmak uçları ya da avuç içi ile sıvazlarız. İşte bu işlem masajın en basit şeklidir. Ya da günün yorgunluğundan kurtulmak için etkili yöntem ararız. İşte enerjik olmak için en kaliteli hizmet olarak masaj yöntemi seçilmektedir. Masajın ne amaçla yapıldığını iyi tespit etmek gerekiyor? Vücuttaki sorun nedir? Hangi masaj uygulanırsa başarılı sonuç elde edilir? Bunun için profesyonel masör ya da masözün sunduğu hizmetten yararlanmak doğru bir tercih olacaktır.

Medikal Masaj Nedir Nasıl Yapılır?

Fonksiyonunu kaybetmeye başlayan organın yeniden sağlığına kavuşması için masaj yöntemidir; medikal masaj. Uygulama şekli şöyledir: merkez noktasına göre hareketler yapılır. Yani hasta ya da sorun olan bölgenin cilt yüzeyinin dış kısımdan merkez noktasına göre masaj teknikleri yapılır. Sırt bölgesine uygulanmaz. Bir de göğüs bölgesine. Bunun dışında vücudun tüm kısımları masaj için uygundur. Hareketler sert olmamalıdır. Aynı zamanda ritmik yapılır. Mutlaka profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu masaj yönteminde ellerin kullanımından başka elektrik (ölçülü), su gibi ek uygulayıcılar bulunmaktadır.

Medikal Masaj Fiyatları

Medikal Masaj Fiyatları ortalama 49 TL ila 159 TL arasındadır. Bu ücrete çeşitli uygulamalarda dâhildir. Mesela kimi spa merkezlerinde Masaj-medikal masaj + klasik masaj terapisi fiyata dâhil edilmektedir. Veya sadece kadınlar için özel Masaj-medikal masaj + klasik masaj / selülit masajı fiyata dâhildir. Ayrıca Masaj-medikal masaj uygulamasının ücreti 69 TL'den başlamaktadır.

Medikal Masaj Eğitimi

Kurs merkezlerinde düzenlenen Medikal Masaj Eğitimi programları alanında uzman eğitimciler tarafından verilmektedir. Böylece pratik ve teknik bilgilerde yüksek kaliteli eğitim süreci hedeflenmektedir. Yüksek kaliteden anlaşılması gereken kişinin beden sağlığı ve meslek ahlakının ön planda olmasıdır. Medikal Masaj Eğitiminin amacı; yeterli bilgiye, tecrübeye sahip, bu işi meslek halinde kullanabilecek personel yetiştirmektir. Aldıkları sertifika sayesinde çeşitli kurumlarda işlerini yapabileceği gibi kendilerini ait masaj mekânları da açabilme yetkisine sahip olmaktadır. Medikal Masaj Eğitimi günümüze uygun bilgi ve uygulamaları içermektedir. Değişen şartlara uyum sağlaması eğitim programının yenilikçi, esnek, çağın şartlarına uydurulabilmesi gibi özelliklere sahiptir.

Masaj-medikal masaj uygulamasının vücuda faydaları şunlardır: sinir uçlarına uygulanmaktadır. Böylece sıkışma, gerilme gibi sorunları iyileştirmektedir. İlaçların iyileştiremediği ağrıların düzelmesini sağlar. Burkulma, bükülme, kas ve hareket sisteminin duruşunun bozulması gibi sorunların iyileştirilmesinde kullanılmaktadır. Lenfatik düzenin yanı sıra kan akışını düzene sokar. Buna bağlı olarak ödemin atılması hızlanır, zararlı ve kimyasal maddeler vücuttan atılır. Aynı zamanda hücrelerin ihtiyaç duyduğu oksijen miktarı karşılanır. Böylece gençleşme süreci başlar.

Günümüzde insanlar bilgisayar, televizyon, telefon gibi elektronik cihazların başında harcadığı süre artmıştır. Oturma, ayakta durma, yatma gibi pozisyonlar vücudun şeklini bozacak alışkanlıklardan oluşabilir. Bu olumsuzluklar kasların sertleşerek gerilmesine, hareket sisteminin yavaşlamasına vb. gibi pek çok soruna yol açacaktır. Masaj-medikal masajı sayesinde çağımızın hastalıklarına ya da sorunlarına karşı geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir. Ağrıyı sızıyı gidermekle kalmıyor vücudun dengesini sağlıyor, duruşa müdahale ederek düzeltme sağlıyor. Selülit sorunu çözüyor. Tansiyon hastalığını dengeleyerek ani düşme ya da ani yükselme sorununu ortadan kaldırıyor.