YÜZE UYGUN KAŞ ŞEKİLLENDİRME NASIL YAPILIR? – MAKYAJ

blog yazısı ekle !

YÜZE UYGUN KAŞ ŞEKİLLENDİRME NASIL YAPILIR? – MAKYAJ

Yüz şeklini belirleyen en önemli öğelerden biri kaş şeklidir. Birçok kadın yüzüne uygun kaş şeklini bulmakta problem yaşamakta. Oysa yüzün karakteristik özelliğini veren öğe kaştır. Bu yüzden kaş şekli belirlemek büyük önem taşır.

Ankara'daki tüm Kaş Tasarımı yapılan Güzellik Salonları için tıklayınız
Ankara Kaş Tasarımı

Kaşlarımıza nasıl şekil vermemiz gerektiğiyle alakalı birçok yöntem bulunmaktadır. Bunun için öncelikle ince bir çubuk alın elinize ve yüzünüze oranlayarak kaşlarınızın nerede bitip nerede başladığına bakın. Kaşınızın nereden başlaması gerektiğini anlamak için yapılacak işlemler videoda detaylıca anlatılmış durumda.

Gözlerin birbirine yakınlığına ve burnunuzun şekline göre kaşların nerede başlaması gerektiği belirlenir. Alının genişliği veya kalınlığı ile kaşlarımızın kalın ve ince mi olması gerektiğine karar verilir.

Kaşın kavisini ayarlamak için de burun dış köşesi ve göz bebeği baz alınır. Ayrıca burun ucundan da yola çıkılarak kavisin başlaması gerektiği yer belirlenebilir. Kaşın bittiği yer de yine aynı şekilde burun ucu referans alarak saptanabilir.

Videodaki adımları izleyerek siz de yüzünüze uygun kaş şeklini bulabilirsiniz. Ayrıca bütün bu işlemleri yaparken yanınızda kaş kalemi ve fondöten bulundurursanız kaşınızın şeklinin almadan da nasıl görünebileceğini anlayabilirsiniz.

Kaşları Almadan Nasıl Şekillendirebilirsiniz?

Kaşları almadan kaş kalemi ve farı ile boyayarak da şekillendirebilirsiniz. BU noktada en önemli nokta kaşı boyarken düz bir çizgi çekmemeniz, ufak dokunuşlar ile kaşınızın çıkış yönünde boyama işlemi uygulayın.

Basit Kaş Şekillendirme

Göz farı ile kaşların içini doldurarak hem daha doğal hem de daha güzel bir ifade elde edebilirsiniz. Kaşlar komple yüz ifadesini değiştiren bir ögedir. Bu yüzden kaş şekillendirmesi önemsenmesi gereken bir konudur.