THAİ (TAY) MASAJI

blog yazısı ekle !

THAİ (TAY) MASAJI

Beden, zihin ve ruhun tedavisine dayanan bir tür Doğu beden çalışması terapisidir. Terapi bedeni saran, vücutta akan ve ona hayat getiren elektromanyetik ya da enerjik alanları basınç veya manipülatif masaj yoluyla tedavi etmeyi amaçlar. Thai masajı, yoga ve zen shiatsu ile benzerlik gösterir ve Budist öğretilerden esinlenmiştir.

Bu masaj; vücudun enerji hattı boyunca yavaş, ritmik basınç ve germe uygulanmalarından oluşur. Thai masajı yapılırken en önemli on enerji hattı boyunca, avuç içi, başparmaklar, dirsekler ve ayakları kullanarak basınç uygulamaya odaklanılır. Uygulanan güç vücuttaki gerilimi serbest bırakacaktır. Uygulayıcı aynı zamanda vücudu yoga benzeri bir duruşa sokarak, eklemleri açmak ve esnemeyi kolaylaştırmak için vücudu nazikçe sarsar.

Masaj özel olarak yapılmış Thai yer yatağında ve kıyafetle uygulanır. Masaj belirli bir ritim yakalanarak yavaş yavaş uygulanır. Esnetmelere, gerdirmelere ve enerji noktalarına uygulanan baskılara dayalı bir masaj çeşidimizdir. Süresi 60 dakikadır, ancak kişinin isteğine göre 120 dakikaya kadar uygulanmasında bir sakınca yoktur.