Ankara Masaj-Foot Reflex Masaj

Masaj-Foot Reflex Masaj Ankara Güzellik Merkezleri

MASAJ-FOOT REFLEX MASAJ

Masaj-foot reflex masajı ayaklar başta olmak üzere ayak bileği ve bacaklarda uygulamaya dâhil edilmektedir. Masaj-foot reflex masajı sadece ayaklara uygulansa da bütün organlara etki edebilmektedir. Şöyle ki, ayak tabanında ve parmaklar da bulunan bölgeler vücuttaki organların enerji akışının sağlandığı bağlantı noktaları mevcuttur. Dolayısı ile bu bölgelere uygulanan baskı, ovma, gerdirme hareketleri M...
devamı...

Güzellik Salonu Ara

Arama Sonuçları

Premium Masaj-Foot Reflex Masaj

VIP+ Masaj-Foot Reflex Masaj

toplam 5 sonuç bulundu.
1 - 5 arası gösteriliyor.
Masaj-Foot Reflex Masaj Ankara Güzellik Merkezleri

MASAJ-FOOT REFLEX MASAJ

Masaj-foot reflex masajı ayaklar başta olmak üzere ayak bileği ve bacaklarda uygulamaya dâhil edilmektedir. Masaj-foot reflex masajı sadece ayaklara uygulansa da bütün organlara etki edebilmektedir. Şöyle ki, ayak tabanında ve parmaklar da bulunan bölgeler vücuttaki organların enerji akışının sağlandığı bağlantı noktaları mevcuttur. Dolayısı ile bu bölgelere uygulanan baskı, ovma, gerdirme hareketleri Masaj-foot reflex masajının temel teknikleridir.

Bu masaj yöntemi, ayaklarda oluşan burkulma, çıkma, yorgunluğa bağlı şişme, sporcuların antrenman egzersizlerinin ardından dinlenme ve gevşeme amacı ile yapılır. Güçlü baskılar ile vücuttaki ya da ayaktaki problem tespit edilmektedir. Problemli bölgenin bulunmasının ardından yoğun masaj uygulanarak kan akışı harekete geçirilir. Ardından vücuttaki enerji dengesi sağlanmış olur. Masaj-foot reflex masajı yaklaşık yarım saat sürmektedir. Bu süre içerisinde günün, haftanın hatta bütün bir yılın stresinden, gerginliğinden, hastalıklardan kurtulmak mümkündür.

Ayak Masajı

Dinlenmek için su içerisinde ayakları bekletmek akla gelen en pratik yöntem olarak görülmektedir. Ancak bu uygulama ayaklar sudan çıkarıldığı anda etkisini kaybeder. Yorgunluğun giderilmesi için daha etkili yöntemlerin arayışı başlamıştır. Ayak Masajı, basit bir uygulama olması nedeni ile insanlar evde oturduğu yerde bile kolayca uygulayabilir. Eğer yarım saat gibi süreniz varsa, masaj yönteminin daha etkili olmasını istiyorsanız masaj merkezlerinde profesyonellerin hizmetinden yararlanmak doğru bir tercih olacaktır.

Özetle; ayakların tabanı ve üst bölgesi ve parmaklar masaj için en önemli bölgelerdir.

Ayak Masajı Noktaları

Vücudumuzun her bölgesi için ayrı ayrı özen gösteririz. Ancak her seferinde ayakların bakımı ve güzelliği atlanmaktadır. Sağlığına dikkat edilmeyen ayaklar çeşitli hastalıkların oluşmasına neden olmaktadır. Ayak Masajı Noktaları hakkında bilgi sahibi olmak masajın etkili olduğu kadar sağlık üzerindeki olumlu etkileri ile iyileşme sağlamaktadır. İşte o noktalar: sinüzit (kaşların bitimi) ayak parmaklarının (hepsi) uç kısımlarına masaj uygulanarak iyileştirilmektedir. Beyin, burun bölgesi için ayak baş parmakları doğru noktalardır. Gözler için ayak parmakların iki ve üçüncü sıradaki olanlar bağlantılıdır. Kulaklar için dört ve beşinci sıradaki parmaklar etki etmektedir. Tiroit, tansiyon, kalp, akciğer ile bağlantı sağlanan bölge parmakların yastık kısmı etkili olmaktadır. Ayak yastıklarının aşağısı boşaltım sistemi yani bağırsaklar, mesane gibi bölümleri etkileyecek bağlantı noktasıdır. Üreme bölgesi için topukta nokta yer almaktadır.

Refleksoloji Uzmanı

Refleksoloji tedavisinde yeterli bilgi ve beceriye sahip olup, başarılarının sonucunda sertifikaya sahip, bu işi meslek olarak yapan kişilere Refleksoloji Uzmanı denir.

Refleksoloji El

Ayaklarda yer alan bağlantı noktaları gibi ellerde yer alan bağlantı noktaları olduğu kanıtlanmıştır. Dolayısı ile Refleksoloji El ile vücutta dengeyi sağlamak, ağrıları geçirmek için pek çok tedavi ve masaj sistemi kullanılmaktadır. Bu noktalara baskı uygulayarak damalardaki, sinirlerde kapanmanın sebep olduğu tıkanıklık giderilir. Kan akışı harekete geçmesi ile vücudun kendi kendini yenileme ve onarma sistemi çalışmaya başlar.

Masaj-foot reflex masajının faydaları şunlardır: derin ve iyi bir uyku uyumayı sağlar. Sinüzit hastalığını tedavi eder. Gerginlik, sinir, öfke gibi olumsuz enerjiden kurtulmayı sağlar. Vücutta biriken, şişliğe neden olan ödemin atılmasını sağlar. Bacak bölgesinde oluşan selülit, huzursuz bacak hastalığının iyileştirilmesinde kullanılan alternatif tıp olarak tercih edilmektedir. Bağırsaklarda oluşan aşırı hareketlilik ya da aşırı hareketsizlik sorununu çözer. Yara, bere gibi cildin görüntüsünü olumsuz etkileyen izlerden kurtulmayı sağlar. Ruhsal ve zihinsel iyileşme sağlar. Vücutta biriken zararlı maddelerden vücudun arındırılmasını sağlar. Kan akışının yavaşlaması ya da her bölgeye ulaşamaması sorunu Masaj-foot reflex masajı ile dengelenmektedir.